Treść opublikowana przez szogun0
-
[1.6 ADP] Wymiana przepływomierza
Hmm. Ciekawe, w jaki sposób wtedy dobierana jest dawka paliwa, do tego co się dzieje z silnikiem? Map sensor? Przecież to jest raczej przestarzałe rozwiązanie.
-
[B5] ASR nie da sie wylaczyc
Połącz się z silnikiem, odczytaj błędy. Jak się połączysz to jest takie okienko na górze widoczne: Soft Coding - podaj je na forum. Jesli będą jakies błędy zapisane w sterowniku silnika, to tez je skopiuj i wklej na forum. Żeby się połączyć z silnikiem wybierasz w oknie startowym 01 - Engine. Odczyt błędów we wszystkich modułach robi się tak samo.
-
[B5] ASR nie da sie wylaczyc
Błąd 00761 mówi, że istnieje jakiś błąd zapisany w ECU, przez co silnik nie może zredukować mocy. Wykonaj diagnostykę silnika. Podaj nam jakie jest kodowanie silnika, bo przypuszczam, że jest niewłaściwe, nieodpowiednie dla wersji z ASR. U ciebie powinno byc kodowanie: 04101. Jeśli jest inne, to zmień na takie, jak podałem.
-
Silniczki klap powietrza...
Ja gimnastykowałem się ale nadmuchu o ile pamiętam nie wyciągałem. Ale (podkreślam) dokładnie nie pamiętam, więc może się ten nadmuch wyciąga. Nie skasują się. No raczej tak. Chyba, że uda ci się niczego nie przestawić.
-
[B5 ALL] Concert - nie działa regulacja głośności
w moim concercie basy i wysokie reguluje prawa gałka więc nie ma to nic wspólnego z potencjometrem po lewej stronie, on tylko służy do regulacji głośności więc stawiam zdecydowanie na potencjometr. Nie rozmawiamy o Concercie II, niesprawny procesor występuje w Concercie I M4. U ciebie to prawdopodobnie może byc uszkodzony lub brudny potencjometr.
-
[ALL] Licznik dzienny
Jeśli całkowicie odcina prąd to ma jak najbardziej wpływ. Po prosu tak jak radio, licznik potrzebuje prądu do podtrzymania pamięci.
-
VAG 409-1
Jakbyś poszukał na forum to byś znalazł, jak zrobić adaptację bez VAG-a
-
Przepustnica 058 133 063 a 058 133 063 H
Na jałowym klapa przepustnicy ma się poruszać. W ten sposób reguluje przepływ powietrza. To nie jest wada, tylko tak ma być. Sprawdź szczelność dolotu.
-
[b5,16,101km] Problem z silnikem??
Zalewa się trochę oleju do cylindra, tyle, żeby uszczelnił przestrzeń między cylindrem i tłokiem i sprawdza kompresję. Jeśli jest większa niż mierzona w normalny sposób świadczy o tym, że zawory są raczej szczelne. Jeśli kompresja nie zmieni się w znaczący sposób, to wtedy zacznij od dokładnego sprawdzenia głowicy.
-
[B5 AEB 1.8TQ] Przepustnica 2 problemy
18010 - zbyt niskie napięcie terminala 30. Po prostu słaby lub odłączony akumulator. 670 - nieprawidłowy sygnał czujnika położenia przepustnicy. Spróbuj przeprowadzić adaptację, bo po odłączeniu akumulatora traci ona zapamietane parametry. Jeśli nie da rady -> wyczyść przepustnicę.
-
[b5,16,101km] Problem z silnikem??
Może być nawet wypalony tłok. Albo nieszczelny, wypalony zawór. Zrób próbę olejową.
-
[B5 AFN] Prośba o analize logow
Wymacaj sobie Paluszkiem po sztandze i potem łączy się z ramieniem wchodzącym w obudowę. Tam na to ramię załóż klucz i machaj.
-
Gasna same cyferki w klimatroniku i brak swiateł drogowych
Co do świateł. Wypalony przełącznik zespolony. W climatroniku masz pewnie zimne luty, albo padają gumki przewodzące wyświetlacza.
-
[B5 AFN] Prośba o analize logow
no nie mow ze nie dalo sie w ogole dzwigienki ruszyc?? :galy: Skutek jazdy ponad pół roku z notlauf'em. Po prostu dziadek nie wiedział, jak należy go użytkować, żeby się kierownice nie zapiekały. PSJ rulez było.
-
[B5 AFN] Prośba o analize logow
Baskecior. Ostatnio machałem 3 godzinki, odciski porobiłem, bo były tak zapieczone, że ani drgnęły. Autostrada pomaga, ale tylko jeśli są minimalnie zapieczone. Jeśli nie chcą się ruszać same, to trzeba ręcznie. @Spanky To też może nie pomóc, zależy jak bardzo zapieczone, a poza tym bałbym się w Basic Settings tak długo działać, z zasady to jest do ustawiania a nie do pracy silnika.
-
[B6 3.0 otto] ESP
Myslę, że jak podłączysz interefejs to da radę jakieś błędy odczytać i wtedy będzie wiadomo w jakim kierunku szukać.
-
[B5 AFN] Prośba o analize logow
Tymczasowo można je rozruszać bez demontażu . Kluczyk 14-15, tylko krótki, żeby nie wadził i 2 godzinki machania rączką.
-
Jak zdjąć maskownice z głosnika w tylnej pułce?
Nie można. Nie zdejmiesz maskownic. Nie wyciągniesz głośników bez zdejmowania półki.
-
[A4 1.6 ADP] Czy można mieć dwa programy Vaga na laptopie
Można mieć kilka wersji. O ile wiem, to nie uda ci się w domyślny sposób zarejestrować wersji 409. A do niektórych rzeczy polecam vwtool.
-
[ALL B6] Oszukać czujnik automatycznego włączania świateł
To szykuj kilka stówek na takiego co działa po CAN. :/
-
[B5 Turbo]-potrzebny dobry fachowiec od turbin...
Master's już napisał, że niewiele się one różnią, niekiedy o 1 ms. Jak znajdę trochę czasu to podeślę.
-
ABS z ESP i kontrolka hamulca recznego świeci sie!!!
Sprawdź wtyczkę przy pompie, spryskaj Kontaktem. Posprawdzaj połączenia masowe do pompy ABS.
-
[B5 95r.]Podlaczenie 4 glosnikow do 2 wyjsc z radia.
Wzmacniacz. Wystarczy nawet taka konstrukcja DIY z kitów firm, które sprzedają zestawy elektroniczne do składania. Np. Końcówka TDA 7386 ma 4x45 W max, co daje jakieś 4x20 W mocy sinusoidalnej. I takie końcówki są montowane w radiach. Jak masz trochę zdolności elektronicznych i lutownicę to sobie coś takiego zrobisz i będziesz miał wzmacniacz dla tylnych głośników.
-
[B5 95r.]Podlaczenie 4 glosnikow do 2 wyjsc z radia.
Bo rezystancja głośników spada do 2 Omów wtedy i końcówka mocy będzie sie grzała, co moze doprowadzić do jej spalenia.
-
[B5 1,6] czy jest silnik krokowy?
No bo nie ma w kloasycznej postaci. Czyści się przepustnicę.