Treść opublikowana przez Michał
-
[B5 AJM] Czy to notlauf?
przy okazji możesz też wymienić wężyki, tak dla pewności http://www.re5pect.pl/index.php?cat_id=138
-
[B5 AFN] Moj Srebny Avancik zderzak po lifcie str3
trochę się światłocienie nie zgadzają na felgach, ale nie miałem odpowiedniej fotki żeby to lepiej pasowało poza tym jest niedziela i mi się nie chce
-
Wymiana radia na nie fabryczne w Audi A4 B5
widocznie musiałem źle zinterpretować zdjęcia tak powinna wyglądać kostka w aucie żeby to wszystko jakoś grało: z tym że opis "podświetlenie" i "sterowanie wzmacniaczem" jest zaznaczony tak jak powinno to być, a nie jak jest w Twojej instalacji-po prostu musisz sprawdzić czy i kiedy pojawia się tam sygnał u Ciebie jak widać nie ma plusa po stacyjce, ale jest możliwość obejścia tego łącząc przewody w ten sposób: (niestety nie będzie wtedy logiki zapłonu) słabo widać ale chodzi o to że podłączasz żółty na stałe do czerwonego tutaj masz jeszcze opis przewodów w kostce Twojego radia: jeśli chcesz uruchomić podświetlenie musisz znaleźć plus pojawiający się po włączeniu świateł i podać go (odłączając wcześniej przewód który jest tam teraz) na pin zaznaczony na pierwszej fotce jako "podświetlenie" przewód zaznaczony jako "sterowanie wzmacniaczem" odepnij, z tego co widzę wszystkie głośniki masz podłączone pasywnie (przez brązową kostkę), wzmacniacz jest pominięty skoro grają nie ma takiej możliwości, w Twojej instalacji przewody od głośników są podłączone bezpośrednio do radia i tutaj już nic bym nie kombinował przy połączeniu jakie Ci pokazałem na drugiej fotce tak właśnie będzie-jeśli chodzi o zasilanie radia, podświetlenia natomiast trzeba poszukać, jak się nie znajdzie to zrób jak mówisz-powinno działać
-
[B8 CAG] Czarna S4 :) [filmy i zdjęcia w pierwszym poście]
kapitalna :slina:
-
Wymiana radia na nie fabryczne w Audi A4 B5
inaczej, inaczej kolega ma już brązową kostkę przerobioną tak żeby grał tył na nie ori radiu i tej kostki już bym nie ruszał natomiast w czarnej, zasilającej coś jest pomieszane ja bym to zrobił tak: -miernikiem sprawdzić gdzie jest +12 w kostce samochodu (stawiam na brązowy przewód) -również miernikiem sprawdzić gdzie jest masa (stawiam na czerwono-niebieski) -przekręcić kluczyk w stacyjce i sprawdzić na którym z dwóch pozostałych przewodów pojawia się napięcie, jak już to ustalimy to ten przewód przełożyć na 4pin -włączyć światła i sprawdzić czy pojawia się napięcie na ostatnim przewodzie, jeśli tak to na 6 pin *zaznaczone na czerwono są wg mnie dobrze podłączone skoro radio gra jeśli to nie zda egzaminu to pokusiłbym się o nową instalację, ale to już grubszy szpadel
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
załączam grzanie tylnej szyby, grzanie foteli, grzanie lusterek, światła mijania, radio (a więc wszystko z czego korzysta się w zimę) i na jedno wyjdzie sorry za OT
-
[B5 AEB ] Czy te felgi mi podejdą?
tzn nie mówię że to będzie jakaś kolosalna różnica, ale jakaś będzie BTW jeśli transakcja była zawarta na forum to może jakaś interwencja ze strony użytkowników czy modów byłaby wskazana? śmierdzi mi oszustwem...
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
pozwolę sobie zauważyć że jednostką napięcia nie jest Amper tylko Volt, to po pierwsze po drugie jeśli napięcie ładowania wynosi u ciebie 16V to chyba już powód do refleksji nad stanem alternatora tudzież regulatora napięcia... a po trzecie nie naj lepiej tylko najlepiej poza tym patrzenie na voltomierz na desce mija się z celem wg mnie bo w chwili gdy włączysz jakikolwiek odbiornik o sporym poborze prądu (np grzanie tylnej szyby) wskazówka zareaguje tak samo jak opisałeś kolego
-
[B5 AEB ] Czy te felgi mi podejdą?
no i to chyba się kwalifikuje na zwrot kasy ...a w moich stronach dodatkowo na strzał w ryj, że się tak wyrażę Większy otwór centrujący prawdopodobnie można obejść (pierścienie), ET także (dystanse), wielkość kół będzie taka sama jeśli założysz identyczne opony. Niestety opona np 225/45 naciągnięta na 7,5J będzie wyglądała nieco inaczej niż na 8J...
-
[B5 AEB ] Czy te felgi mi podejdą?
pierwsza na pewno jest ori, numery katalogowe zgadzają się z ETKĄ, znaczek RONALA jest, na wewnętrznej stronie felgi na jednym z ramion zapewne widnieje napis "made in germany", to są AVUSY z S4 rok 99' lub 00' sam mam takie ...natomiast druga dobrze widzę nr 4b8 601 025b?? Bo w mojej etce takiego nie ma mogą to być starsze felgi z innego modelu (s6,s8 itd), nie wiem kiedy dostawcą felg dla audi był SPEEDLINE a kiedy RONAL BTW jeśli jozku726 nie wspomniał Ci że felgi są różne, a do tego malowane to szarpałbym go o zwrot kasy :gwizdanie:
-
[ALL B5] Zmiana kierownicy. Która pasuje?
we wszystkich autach koncernu VAG w których odpinałem aku radio zawsze chciało kod a na 100% były ori, więc dla świętego spokoju radzę go mieć
-
[B5 AVG++] madafaka OEM
robiłem ze znajomym ostatnio programik w AFNie i mogliśmy trochę się pohamować bo kilka aut było więc mieliśmy zakład "tylko dla siebie" 1pomiar - 112koni (seria) 2pomiar - wyczyszczony kolektor (nie idealnie) 118koników szkoda że nie miałeś możliwości pomiaru najpierw na serii bez czyszczenia, a później na czystym AWX ...myślę że 119KM to by pękło :naughty:
-
RS4 B5
w temacie oldtimerów to jest moje numero uno ...tylko z dachem i bez szpojlera http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?lang=pl&id=118313380&pageNumber=7&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=7700&makeModelVariant1.modelId=8&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&crossBorderSearchEnabled=true&tabNumber=2
-
[B5 AJM] ........................MÓJ BLACK KILER................................
ja też szykuje się pierwszy S4 Avant TDI na forum a bilstein b6+eibach pro kit? reż mam dylemat odnośnie zawiasu...
-
[ALL B5] Radio CD firmowe jakie?
:decayed: mam tylko prośbę, informuj nas o postępach prac
-
[ALL B5] PROGI rs4
że jak? :co: a progi na fotkach to chyba eSowe? w temacie RS? coś chyba pomieszałeś kolego
-
[ALL B5] Nakładki na grill CHROM
kłóciłbym się Nie prawda na ciemnym aucie może i efekt ciekawy z tym oettingerem ale u siebie widzę tylko eReS ...jeśli kiedykolwiek będę zmieniał oczywiście ma tylko jedną zasadniczą wadę... nie ma jak przykleić chromu ;(
-
[B5 ATJ] Zmiana PD, Turbo na AWX kilka pytań, co i czy warto?
cooler taki jak u Rtockiego jest praktycznie niedostępny i na dzień dzisiejszy nie znam żadnej alternatywy (chociaż jego rozwiązanie najbardziej mi się podobało) zostaje tylko FMIC
-
[ALL B5] Zmiana kierownicy. Która pasuje?
poduszka nie może wystrzelić jeśli nie ma kluczyka w stacyjce, a więc bezwzględnie kluczyk z dala od stacyjki dla pewności można odpiąć plus od aku (upewnij się że masz kod do radia :gwizdanie:) z tego co wiem to nie, w poliftach taśma jest na kolumnie kierowniczej, a w przedliftach w kole kierownicy, ale to informacje niepotwierdzone (odnośnie przedlifta) więc jeśli ktoś może to proszę o ewentualne sprostowanie
-
[ALL B5] Zmiana kierownicy. Która pasuje?
Twój rocznik właśnie jest sporny z tego co wiem, część ma mały, część duży wieloklin. Najłatwiej odkręcić na chwilę poduszkę (dwie śrubki imbusowe z tyłu kierownicy, nr 4 na fotce Kowiego) i sprawdzić, wtedy będziesz miał 100% pewności, jeśli nie będziesz pewien to wrzuć fotkę, powiemy Ci czy to duży czy mały
-
[ALL B5] Nakładki na grill CHROM
kłóciłbym się
-
[ALL B5] Zmiana kierownicy. Która pasuje?
dokładnie, to najlepsza kierownica do b5 wiem bo mam i każdemu polecam taką zamianę pete_ross u Ciebie będzie mały wieloklin kierownicy, żeby założyć tą po prawej z pierwszej fotki musiałbyś stosować przejściówkę, przelutować taśmę airbagu itd najmniej inwazyjnym rozwiązanie będzie zamontowanie takiej (pasuje p&p): zwróć uwagę że nieco się różni od tej "eslajnowej" z pierwszego posta (tamta jest z nowszych egzemplarzy, po 97' chyba) ps fotka pożyczona od kolegi Dudi75
-
[ALL B5] Nakładki na grill CHROM
mnie też nie przekonuje taki grill ale widać że zrobiłeś to starannie i Tobie ma się podobać
-
RS4 B5
jak dla mnie jest to zwykle auto bez duszy.. tak daleko tez bym sie nie zapedzał... kwestia czasu i będzie
-
Gainery,kreatyna cuda wianki? ktoś ma o tym pojęcie ?
szyderca Ci się włączył?