Treść opublikowana przez lapek85
-
[ALL B5] Zmiana zawieszenia z obniżonego na wyższe
amory i sprężyny do wymiany większość ludzi robi odwrotnie, poszukaj na forum, może znajdzie się ktoś na podmiankę zawiech
-
Jaki telefon za około 700 zł?
ze swojego doświadczenie wiem, że nokie są najbardziej odporne na użytkowanie za 700zł szukał bym nokie e52, szybki, dobrze zrobiony telefon
-
[B5 AJM] Problem z olejem 10W40 czy 5W40
MOTUL ENGINE CLEAN http://www.motul.krakow.pl/_pdf/Motul_Produkty_Osobowe_CareSystem.pdf
-
[B5 AJM] Problem z olejem 10W40 czy 5W40
wymien olej na zgodyny z normą do PD przejeździj na nim 10tys km i wymień z silnikiem wszystko będzię OK, nie trzeba lać płukanek następne wymiany rób, co np. 15 tys km
-
[INNE] Zapytanie dot. kupna auta do ok. 5tyś. Laguna? Ibiza?
za taką kwotę to się kupuje jak najmnijsze auto aby było jak najmłodsze nie wiem skąd pomysł na lagune, awaryjne, cześci drogie :wallbash: lepiej kolego dozbieraj troche kasy i kup coś lepszego, nie ma sensu w trupy sie bawić
-
[B5 AJM] Montaż koła dwumasowego
ostatnio wymieniając dwumase i sprzęgło, dokręciłem tak jak producent podaje, (nie pamiętam teraz ile dokładnie Nm) ale wydawało mi się jakoś mało więc poprawiłem na ok 75-80Nm. od tamtej pory przejechałem z ok. 2000km i wszystko jest ok, zero poślizgów, drgań, dzwonienia itp, dodam, że mój silnik generuję większą moc niż ustawa przewiduje także uważam, że 90Nm nie zaszkodzi dwumasie
-
[ALL B5] Niewiadoma wtyczka/kabel
kabel antenowy, od telefonu, może navi :gwizdanie: napewno dokładany
-
[ALL B5] Eibach pro kit -30 a amortyzatory
obecnie też wałkuje ten temat to, że sprężyny eibacha to dobry i łatwy wybór każdy wie ale z amorami jest już gorzej, tyle opinii ile znawców ogólnie wszystko kręci się wokół bilstein B6, sachs adventage, Kayaby Ultra SR i co tu wybrać? chyba trzeba zacząć testować na własnej skórze, właściwie to furze :gwizdanie:
-
[ALL] Wykonanie otworu w osłonie pod silnikiem
podczas tegorocznej zimy zerwałem osłonę silnika, szukałem ori używanej bo większość zamienników to gó****no ktoś z forum polecił mi kupno zamiennika z firmy Rezaw-Plast zaryzykowałem, kosztowała koło 240zł, ale jestem b. zadowolony z zakupu, naprawdę polecam na allegro ich znajdziesz
-
[ALL] Wykonanie otworu w osłonie pod silnikiem
nie wiem skąd się biorą takie pomysły, olej wymieniasz jak dobrze latasz 2 razy do roku, więc w czym problem? 3 minuty roboty odkręcają osłonę przy wymianie oleju możesz skontrolować podzespoły, czy wycieków nie ma itp ja radze wyciąć otwór i aby syf nie leciał do przyszłej wymiany oleju napchać słomy :polew:
-
1.9 TDi ATD (seria 100 KM 240 Nm) 228,7 KM 418.8 Nm [MR Motors]
ładnie ładnie, z taką mocą to już przyjemnie się jexdzi
-
[B6 AWX] Problem z wkręcaniem tłoczka w tylnym zacisku
tłoczka nie wykręcisz w lewo, aby go wysunąć musisz pedał hamulca wcisnąć, może też warto sprobować odkręcić odpowietrznik i jakimiś szczypcami wyciągnąć go :gwizdanie: swoją drogą co to za przyżad, którego nie idzie wyciągnąć po wciśnięciu cylinderka?
-
Problem z allegro
ja bym się trzymał tego co napisałeś w aukcji "Licytacja mozliwa tylko i wylacznie po obejrzeniu samochodu" koleś nie ogladał fury, wiec nie przestrzega zasad Twojej oferty sprzedaży cwaniak kupił, wystaw mu negatywa,
-
[B5 AFN] Opinie o planowanych modach, co sądzicie??
1. BRD może być, ale moim zdaniem z pompą 10 lepsza będzie z AWX'a 2. 3. tak odetchany wydech będzie chyba trochę nad wyrost, ale może być 4. wtryski 216, jeśli zmienisz pompę na mocniejszą wtedy 230 będą właściwe PS. temat wałkowany wiele razy
-
Wakacje nad Bałtykiem lipiec/sierpień 2010
też w te wakacje planuję Mielno Które kluby polecasz?? według mnie najlepsze senso, bajka
-
Wakacje nad Bałtykiem lipiec/sierpień 2010
całe wybrzeże zwiedziłem i moim zdaniem najlepsze imprezy są w Mielnie
-
[B6 ALT] Bierze olej , zabrudzony zbiornik wywównawczy
kolego Bogumił, radzę poczytać poradnik Uszczelki głowicy silnika Szymona Węgiela, rozdział 6 Przecieki oleju i płynu chłodzącego tam jest wszystko fajnie opisane zależnie od uszkodzenia uszczelki może olej przedostawać się do układu chłodzenia jak i odwrotnie
-
[B6 AWX] Regulacja kąta pochylenia kół tylnych.
prawidłowo po każdej ingerencji w układ zawieszenia, kierowniczy, powinno się skontrolować ustawienie geometri
-
[B6 ALT] Bierze olej , zabrudzony zbiornik wywównawczy
w takiej sytuacji przeważnie uszkodzeniu ulego uszczelka głowicy, zdarzą się też pęknięcie głowicy, bloku szykuj się na wymiane uszczelki
-
[B5 AHU] Gleba czy wtryski, prośba o poradę
jeśli chcesz modzić to kupno większej turbinki jest wskazane, aby nie kupić szrota popytaj ludzi, poczytaj fora, skąd i co kupić aby nie wtopić
-
[ALL B5] Czy kierownica z A6 podejdzie do A4 95?
taśma pasująca do tej kiery wygląda następująco (na szybko zdjęcie zapożyczyłem z galerii kowiego) nie wiem czy taśma z polifta podejdzie do przed.... :gwizdanie:
-
[ALL B5] Wąż gumowy łączący ?
ja to zaspiłem rurą silikoonwą SAMCO i jest lepiej niż w ori kolego watada mam jeszcze takiej rury ponad metry, jakbyś chciał te pare cm (chyba 6cm) na ten łącznik to pisz na PW
-
Czy ktoś ma na zbyciu numer GG poniżej 17000000 ??
Jakimś cudem ktoś usunął mi mój wieloletni numer gg probowałem założyć nowy, ale wszystkie są powyżej 20mln, problem w tym, ze wiele moich znajomych nie używa nowego gg który obsługuje tak wysokie numery i w związku z powyższym nie mogę się z nimi skontaktować. jakbyś ktoś miał jakiś stary, numer poniżej 17mln na zbyciu proszę o info
-
[B5 AVG] Turbo AWX bez zmienionego programu...-PRZEŁADOWANIE ??:/
tak jak Kowi wcześniej wspomniał, u mnie po założeniu turbiny od AWX zaczęły dziać się cyrki, wcześniej miałem już dużo nagrzebane w silniku(216, kolektor,kat,egr, fmic itd..) nic sie nie działo, dopiero po wymianie turbinki zaczął przeładowywać, wpadać w tryb awaryjny jako, że turbo było nowe kierownice odpadały, wiec profilaktycznie wymieniłem wszystkie wężyki podciśnieniowe, sprawdziłem zaworki n75 n18, zrobiłem komplet logów po logach fachowcy od teoretyki zaczęli pisać "wyczyść kierownice, skróć/wydłuż sztangę, podmień zaworki n75/n18 itd itp... natomiast prawdziwi znawcy po zobaczeniu logów jednoznacznie stwierdzili, ze konieczny jest nowy soft który ogarnie zmiany w silniku pojechałem na chipa do Roberta, żadnych problemów z autem, wszystko było ok, od tamtej pory nie ma problemu z przeładowaniem, trybem awaryjnym także Topor nie martw się, zrób logi i pokaż je fachowcą od VAGa,
-
[ALL B5] Montaż zewnętrznej chłodnicy oleju - MOCAL (fotoporada)
przygotowując się do montażu chłodniczki nazbierałem wiele ciekawych inforamcji, zdjęć m.in. te, nie pamiętam źródła,autora ale napewno z jakiegoś forum, chyba golfa :gwizdanie:, tutaj jest pokazane rozwiązanie zamontowanej chłodniczki w silniku z PD, podstawka taka sama jak u mnie, jedynie miejsce montażu inne, możliwe, że też inny nypel będzie