Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

lapek85

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez lapek85

  1. wbić najwyższy bieg i popchać auto, wał się obróci
  2. 1.9tdi AHH 2000r ori przebieg 209tkm, po modach od ok 16tkm
  3. ładna, wsadź większe kółka
  4. 2 miesiące mineły, a dopiero 31% zapisanych odwiedziło Mistrza co z wami, nie chcecie mocy? :gwizdanie:
  5. odrazu lepiej z nowym felunkiem teraz Piotrek musisz upgrade softu i szarak będzie latać jak esa
  6. ja wybieram się jakoś pod koniec kwietnia, rozmawiałem już z Robertem, mnie raczej grupówka nie dotyczny, za dużo gratów mam nazmienianych-cały dzień roboty
  7. wszystko pasuje, śruby, uszczelka identyczne
  8. podstawka podeszła bez żadnych problemów, a reszta prac opierała się na dokładnych pomiarach, po tym wszystko pasowało P&P
  9. no teraz to powinna nastąpić cisza w tym temacie do przyszłej zimy
  10. kolego odpuść sobie takie dzieło, jak chcesz to idealnie wywiercić?? mała odchyłka i koło będzie miało bicie kwestie bezpieczeństwa nawet nie ma co poruszać, bo moim zdaniem nie istniej przy tego typu przeróbkach poszukaj sobie ori 5x112,pełno tego, dobre ceny
  11. nie mam zegaru temp. oleju, w kolejnych odcinkach modzenia taki zdobędę wraz z fisem dużo nie butowałem więc nie mogę za dużo stwierdzić, po założeniu chodniczki przejechałem może z 30km, robiłem test temperatury z kumplem, który użyczył mi bagneto-czujnik, połączony ze wskaźnikiem, bajer przywieziony z UK, temp. otoczenia była ok +15 to olej trzymał ok. 90, za mało km i czasu aby móc mówić o konkretach obecnie audi stoi i czeka na wyminę plecionki wydechu i dwumasy, potem jedzie na strojenie i będziemy testować
  12. napisałem w 1 poscie, 120ml chłodniczka i 100ml przewody=220ml przewody 80zł chłodniczka 293zł podstawka z termostatem i nyplem 259zł stal nierdzewka 23zł + robota
  13. DDESPERADOO jaką masz szerokość felgi?? 7"? :gwizdanie:
  14. Witam W związku ze zmianami mechanicznymi w moim silniku obowiązkowo trzeba było poprawić chłodzenie oleju. Jest kilka sposobów do osiągnięcia tego celu, ja wybrałem ten opisany poniżej, myślę, że całkiem fajnie to wyszło. Zobaczcie jak powstał projekt mego autorstwa… 1. Części/elementy do montażu; - Chłodnica oleju: MOCAL 10 rzędowa o wym. całkowitych 210 x 77 mm, wym. rdzenia. 77x115x51mm (wys/szer/gr), pojemność 120ml - Podstawka pod filtr oleju z termostatem z wyjściami o gwintach 1/2" BSP - nypel 3/4" UNF - przewody hydrauliczne: 2szt, wejście złącze proste na 1/2" wyjście zakończone kolankiem 90stopni złącze 1/2", jeden przewód o dł. 565 mm, drugi o 405 mm, łączna pojemność ok. 100ml - płaskownik najlepiej z nierdzewki o dł. 1050mm gr. 3mm, szer. 30mm - wałek najlepiej z nierdzewki o dł. 100mm, średnicy. 14mm - osłonki spiralowe na węże o średnicy 25, dł. 800mm - nity 4sztuki 2. Miejsce montażu; - miejsce po IC, wykorzystane oryginalne mocowania 3. Przebieg prac - kontrola organoleptyczna zakupionych części - wyspawanie ramki mocującej chłodniczkę -ramka pospawana TIGiem i wymalowana proszkowo na czarny mat -zagięcie boków chłodniczki i jej montaż do ramki na nity - przykręcenie podstawki do oryginalnej chłodniczki oleju - przykręcenie filtra oleju i przewodów wcześniej dorobionych -przykręcenie przewodów do chłodniczki - w miejsca gdzie przewody mogą obcierać założone spiralne osłonki odporne na ścieranie - miejsce zamontowania chłodniczki 4. Podsumowanie; - główne elementy (chłodniczka, podstawka) do kupienia m.in. w sklepie rallyshop , re5pect, przewody i stal w każdym lokalnym sklepie zajmującym się tym asortymentem - czas pracy około 5-6 godz. - poniesione koszty 687,15zł - temperatura oleju podczas normalenj jazdy 85oC podczas pałowania nigdy nie przekroczyła 110oC!!! - przy okazji montażu nowej chłodniczki najlepiej wymienić olej wraz z filtrem na nowy - więcej konkretów po dłuższym czasie użytkowania Pytania i uwagi mile widziane. Mam nadzieje, że to się komuś kiedyś przyda pozdrawiam
  15. lapek85 odpowiedział(a) na Junia temat w Audi A4 B6/B7
    ze jescze Ci tego nikt nie napisał podstawa to , bez tego można gdybać... :gwizdanie:
  16. b. dobre łożysko, tylko pamiętaj o fachowym montażu, nie jakieś garażowe wbijanie młotkiem
  17. wystające będą powodowały pewne oślepienie, rażenie, zawsze to jakiś świecący punkt prosto w oczy, jak będą schowane to będzie tylko widać ładną łunę światła bez zbędnego rażenia moje zdanie :gwizdanie:
  18. czujnik temperatury
  19. zakłócenia CB spowodowane są właśnie przez navi, jej sygnał strasznie zakłuca, przerabiałem ten sam problem, już nawet myślałem że mój Uniden padł, okazło się że to sygnał z Navi jest winny, tomtom, garmin, nokia, wszystkie tak samo sieją :gwizdanie:
  20. w maluchcha kiedyś sprawdzano stan silnika poprzez przyłożenie kartki do korka wlewowego oleju, jak karta się zachlapała olejem i ją unosiło silnik miał przedmuchy ostatnio kumpel pojechał wymienić filtr paliwa w passacie B6 i mechanior sprawdził mu właśnie tą metodą silnik, oczywiście jego zdaniem silnik do remontu
  21. zawias produkowany w fabryce KW, produkt niższej półki tej grupy niby lepsze od MTS, ponieważ MTS robi jedna serie do wszystkich jednostek napędowych, a różnica w masie może być znaczna , AP robi pod konkretne silniki.
  22. lapek85 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Moim zdaniem jechać na wysokim biegu, powiedzmy na 5tce 80-90km/h, obroty są wtedy niskie. Wciskasz gaz do końca i jeśli auto normalnie przyspiesza to jest ok, jeśli jednak obroty mocno rosną a prędkość nie to sie ślizga.(odczucie jakby automat zmieniał biegi) czytałem też o metodzie: zaciągasz ręczny i wrzucasz czwórkę gaz do ~3tys. obrotów puszczać sprzęgło delikatnie i powoli - obroty zaczynają spadać, a samochód ciągnąć do przodu gdy puścisz całkowicie - musi zgasnąć wtedy sprzęgło jest dobre
  23. koledzy, gdziie w Słupsku robią najlpiej klimy, chodzi mi o okresowy przegląd :gwizdanie:
  24. przedowy paliwowe, zawór zwrotny, filtr paliwa,pompa wszystko musisz sprawdzić szukaj skąd/kiedy pojawiają się bańki powietrza

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.