Treść opublikowana przez lapek85
-
[B5 AJM] Jak obrócić Wał korbowy lub silnik ?
wbić najwyższy bieg i popchać auto, wał się obróci
-
Jaki macie przebieg w swoich Audicach???
1.9tdi AHH 2000r ori przebieg 209tkm, po modach od ok 16tkm
-
[B6 AVF] Czarna A4 1,9 TDI
ładna, wsadź większe kółka
-
[B6 AVF] CHIP- grupowy w mazowieckim. U słynnego Mistrza Rogala.
2 miesiące mineły, a dopiero 31% zapisanych odwiedziło Mistrza co z wami, nie chcecie mocy? :gwizdanie:
-
[b5,5 AVF q++] Project B5 S-line
odrazu lepiej z nowym felunkiem teraz Piotrek musisz upgrade softu i szarak będzie latać jak esa
-
[ALL] Grupowe czipsowanie Tune-up Gdansk
ja wybieram się jakoś pod koniec kwietnia, rozmawiałem już z Robertem, mnie raczej grupówka nie dotyczny, za dużo gratów mam nazmienianych-cały dzień roboty
-
[B5 AFN] Śruby z kolektora AFN do AWX
wszystko pasuje, śruby, uszczelka identyczne
-
[ALL B5] Montaż zewnętrznej chłodnicy oleju - MOCAL (fotoporada)
podstawka podeszła bez żadnych problemów, a reszta prac opierała się na dokładnych pomiarach, po tym wszystko pasowało P&P
-
Polecane opony zimowe
no teraz to powinna nastąpić cisza w tym temacie do przyszłej zimy
-
[ALL B5] FELGI 5x100
kolego odpuść sobie takie dzieło, jak chcesz to idealnie wywiercić?? mała odchyłka i koło będzie miało bicie kwestie bezpieczeństwa nawet nie ma co poruszać, bo moim zdaniem nie istniej przy tego typu przeróbkach poszukaj sobie ori 5x112,pełno tego, dobre ceny
-
[B5 AJM] Individual Avant do bujania się na dzielni ;p new foto str 76
takie skóry mi się marzą
-
[ALL B5] Montaż zewnętrznej chłodnicy oleju - MOCAL (fotoporada)
nie mam zegaru temp. oleju, w kolejnych odcinkach modzenia taki zdobędę wraz z fisem dużo nie butowałem więc nie mogę za dużo stwierdzić, po założeniu chodniczki przejechałem może z 30km, robiłem test temperatury z kumplem, który użyczył mi bagneto-czujnik, połączony ze wskaźnikiem, bajer przywieziony z UK, temp. otoczenia była ok +15 to olej trzymał ok. 90, za mało km i czasu aby móc mówić o konkretach obecnie audi stoi i czeka na wyminę plecionki wydechu i dwumasy, potem jedzie na strojenie i będziemy testować
-
[ALL B5] Montaż zewnętrznej chłodnicy oleju - MOCAL (fotoporada)
napisałem w 1 poscie, 120ml chłodniczka i 100ml przewody=220ml przewody 80zł chłodniczka 293zł podstawka z termostatem i nyplem 259zł stal nierdzewka 23zł + robota
-
[ALL B6] Felgi 17 cali na dziwnych oponach 205x50x17
DDESPERADOO jaką masz szerokość felgi?? 7"? :gwizdanie:
-
[ALL B5] Montaż zewnętrznej chłodnicy oleju - MOCAL (fotoporada)
Witam W związku ze zmianami mechanicznymi w moim silniku obowiązkowo trzeba było poprawić chłodzenie oleju. Jest kilka sposobów do osiągnięcia tego celu, ja wybrałem ten opisany poniżej, myślę, że całkiem fajnie to wyszło. Zobaczcie jak powstał projekt mego autorstwa… 1. Części/elementy do montażu; - Chłodnica oleju: MOCAL 10 rzędowa o wym. całkowitych 210 x 77 mm, wym. rdzenia. 77x115x51mm (wys/szer/gr), pojemność 120ml - Podstawka pod filtr oleju z termostatem z wyjściami o gwintach 1/2" BSP - nypel 3/4" UNF - przewody hydrauliczne: 2szt, wejście złącze proste na 1/2" wyjście zakończone kolankiem 90stopni złącze 1/2", jeden przewód o dł. 565 mm, drugi o 405 mm, łączna pojemność ok. 100ml - płaskownik najlepiej z nierdzewki o dł. 1050mm gr. 3mm, szer. 30mm - wałek najlepiej z nierdzewki o dł. 100mm, średnicy. 14mm - osłonki spiralowe na węże o średnicy 25, dł. 800mm - nity 4sztuki 2. Miejsce montażu; - miejsce po IC, wykorzystane oryginalne mocowania 3. Przebieg prac - kontrola organoleptyczna zakupionych części - wyspawanie ramki mocującej chłodniczkę -ramka pospawana TIGiem i wymalowana proszkowo na czarny mat -zagięcie boków chłodniczki i jej montaż do ramki na nity - przykręcenie podstawki do oryginalnej chłodniczki oleju - przykręcenie filtra oleju i przewodów wcześniej dorobionych -przykręcenie przewodów do chłodniczki - w miejsca gdzie przewody mogą obcierać założone spiralne osłonki odporne na ścieranie - miejsce zamontowania chłodniczki 4. Podsumowanie; - główne elementy (chłodniczka, podstawka) do kupienia m.in. w sklepie rallyshop , re5pect, przewody i stal w każdym lokalnym sklepie zajmującym się tym asortymentem - czas pracy około 5-6 godz. - poniesione koszty 687,15zł - temperatura oleju podczas normalenj jazdy 85oC podczas pałowania nigdy nie przekroczyła 110oC!!! - przy okazji montażu nowej chłodniczki najlepiej wymienić olej wraz z filtrem na nowy - więcej konkretów po dłuższym czasie użytkowania Pytania i uwagi mile widziane. Mam nadzieje, że to się komuś kiedyś przyda pozdrawiam
-
[B7 BLB] Auto kopci
ze jescze Ci tego nikt nie napisał podstawa to , bez tego można gdybać... :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Łożysko firmy RUVILLE -zna ktoś?
b. dobre łożysko, tylko pamiętaj o fachowym montażu, nie jakieś garażowe wbijanie młotkiem
-
[ALL B5] Pakiet oświetlenie w B5
wystające będą powodowały pewne oślepienie, rażenie, zawsze to jakiś świecący punkt prosto w oczy, jak będą schowane to będzie tylko widać ładną łunę światła bez zbędnego rażenia moje zdanie :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Prośba o informację dotyczącą przewodu.
czujnik temperatury
-
[ALL] Ładowarka telefonu a zakłócenia w CB radiu
zakłócenia CB spowodowane są właśnie przez navi, jej sygnał strasznie zakłuca, przerabiałem ten sam problem, już nawet myślałem że mój Uniden padł, okazło się że to sygnał z Navi jest winny, tomtom, garmin, nokia, wszystkie tak samo sieją :gwizdanie:
-
[B5 AHL] Lekkie dmuchanie spod korka oleju
w maluchcha kiedyś sprawdzano stan silnika poprzez przyłożenie kartki do korka wlewowego oleju, jak karta się zachlapała olejem i ją unosiło silnik miał przedmuchy ostatnio kumpel pojechał wymienić filtr paliwa w passacie B6 i mechanior sprawdził mu właśnie tą metodą silnik, oczywiście jego zdaniem silnik do remontu
-
[ALL] Zawieszenie gwintowane firmy AP ...słyszał ktoś może?
zawias produkowany w fabryce KW, produkt niższej półki tej grupy niby lepsze od MTS, ponieważ MTS robi jedna serie do wszystkich jednostek napędowych, a różnica w masie może być znaczna , AP robi pod konkretne silniki.
-
[B5 AJM] Objawy zużytego sprzęgła
Moim zdaniem jechać na wysokim biegu, powiedzmy na 5tce 80-90km/h, obroty są wtedy niskie. Wciskasz gaz do końca i jeśli auto normalnie przyspiesza to jest ok, jeśli jednak obroty mocno rosną a prędkość nie to sie ślizga.(odczucie jakby automat zmieniał biegi) czytałem też o metodzie: zaciągasz ręczny i wrzucasz czwórkę gaz do ~3tys. obrotów puszczać sprzęgło delikatnie i powoli - obroty zaczynają spadać, a samochód ciągnąć do przodu gdy puścisz całkowicie - musi zgasnąć wtedy sprzęgło jest dobre
-
Spoty SŁUPSKIE - Słupsk Szczecińska 114B - ŚRODA godź. 19
koledzy, gdziie w Słupsku robią najlpiej klimy, chodzi mi o okresowy przegląd :gwizdanie:
-
[B6 AKE] Zgasł i nie chce odpalić (zapowietrzył się)
przedowy paliwowe, zawór zwrotny, filtr paliwa,pompa wszystko musisz sprawdzić szukaj skąd/kiedy pojawiają się bańki powietrza