Treść opublikowana przez wowo
-
[B5 AFB] Przeładowanie i tryb awaryjny
Na poczatek odczytaj błędy. Może to być przeładowanie, lub niedoładowanie. Przedstaw ten 011BS, to zobaczymy jak to chodzi, a najlepiej kpl. logów
-
[B6 AYM] Co to jest...
Mi to raczej wygląda na jakiś zbiorniczek od podciśnienia.
-
Chip tuning Audi ze skrzynią biegów Multitronic
H4mm3R napisał: Zupełnie tego nie rozumiem. Co ma piernik do wiatraka?? Na co Ci zaktualizowany soft silnika, jeśli i tak go zastąpią nowym??? Powiem Ci :> Polega to na tym, że najpierw wrzucą zaktualizowany i po numerkach z tego softu dadzą Ci gotowca odpowiadającego Twojemu nowemu sterownikowi. Niestety SSerwis bazuje na gotowcach, a nie jak błędnie napisałeś, stroją auto indywidualnie.
-
[B5 AFB] Silnik traci moc
Hehe w AFB niestety tak moze być w upalnie dni. Miałem A6 2.5 TDI V6 zrobioną na 200PS i w upalne dni przy właczonej klimie, auto po prostu nie miało odpowiedniej mocy, a tam jest jeden duży centralny icek. Doadtkowo odpowiednio poddymiało. wieczorową porą jak temperatura mocno spadła, auto przyspieszało jak na 100PS przystało Podepnij VAGine i sprawdź temperature w dolocie.
-
[B6 AVB] Jazda przy niskim poziomie oleju
Jak to jest w B6 przy 1/2 FIS ?? ostatnio tak a oglądałem i np braku płynu spryskiwaczy nie pokazuje. Zastanawiam sie czy to usterka, czy poprostu niepełny FIS nie ma tych wszystkich czujników.
-
[B6 AKE] Czy pada pompa wtryskowa ?
Nie. Kąt wtrysku do regulacji
-
[B5 AKN] Co myślicie o tym wykresie ?
Odgrzebałem starego kotleta. Taka moc jest do osiągnięcia. To jest moje byłej 2.5 TDI zrobione przez Rogala seria + program i korekta Więc nie gadajcie bo się da. Zrobiłem na tym około 25tys.km. bezawaryjnie i została sprzedana. Widać dużą różnice w przebiegu krzywej momentu. U mnie zakres użytecznych obrotów jest znacznie szerszy.
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
A6 C5 2.5 TDI V6 1999r. miałem przy sprzedaży 315tys, obecnie w e46 330xd 2002r. 210tys.km. Najbardziej jednak zadziwia mnie moja Honda CRX 1.6 VTEC 1996r. Auto 2-u osobowe i 250tys.km na szafie. Wnętrze i silnik jak w nówce Z tym potwierdzeniem wpisów w ASO to też różnie jest. Najlepiej potwierdzać całą historie a nie ostatni wpis. Handlarze znaleźli prosty sposób na potwierdzanie przeglądów. Auto wjeżdza do Polski, licznik w tył i do ASO z jakąś pierdółką. W tym momencie w systemie ASO pojawia się auto z potwierdzonym przeglądem-wizytą i odnotowanym nowym przebiegiem. Papierkowo wszystko gra i dzwoniąc do ASO potwierdzamy przegląd auta i jesteśmy heppi że ma 180tys.km. :> Może coś pomyliłem i pogmatwałem ale takie, podobne praktyki sa obecnie powszechnie stosowane.
-
[B5 AHU] Dymienie na wysokich obrotach
Przy takich obrotach to raczej normalne że buchnie. Przecież to już koniec obrotów.
-
[B5 AKN] Co można zrobić do 4 tyś ?
Z tego co wiem to były większe wtryski do 2.5 V6 TDI. Jakiś czas temu produkcja była wstrzymana. Nie wiem jak to jest teraz, bo AFB dawno sprzedałem i się tym nie interesuje.
-
[INNE] Czip do BMW
Wywaliłem katy. W sumie 3 szt. poddymianie na wysokich znikło i mam wrażenie że jakiś żywszy się zrobił. Mam cichą nadzieję, ze jeszcze coś tam drzemie i maestro coś mi wyczaruje.
-
[INNE] Czip do BMW
Mi u Rogala wyszło 217 PS. Jakoś to już jeździ, ale chyba czas na małą koretkę bo się plecy przyzwyczaiły :>
-
[B5 AHH] 2.8 więcej mocy...!!
Ciężka jednostka do modów, ale bardzo wytrzymała. Swego czasu miałem AAH i sprzelałem z N2O dyszami +100PS. Fajnie już kopało i dawało rade
-
[C5 AKN] Dwie małe kostki a tyle radości - wizyta u Rogala
Wychodzi na to, że teraz, auto trzymałoby serie Gratulacje. Było poprosić Rogala, by jeszcze dorzucił koksu. Góre masz w porządku, więc można było zaszaleć
-
[B5 AFB] wymiana uszcelek pod miska olejowa w 2.5tdi
Potwierdzam. Od spodu te silniki wyglądają jak durszlak :/
-
[B5 AFB] Brak mocy HELPPPP
575 to równie dobrze może być niedoładowanie zalezy z jakim rozszerzeniem masz ten kod.
-
[B5 AFB] Jaka jest prędkość maksymalna 2.5 TDI V6 ?
Skoro tę prędkośc miałes przy 4500obr/min to już więcej nie pociągniesz, bo jest koniec skrzyni. Poza tym moc max w serii jest przy 4000 obr/min. Moja A6 po wirusie osiągała 230km/h.
-
[C5 AKN] Dwie małe kostki a tyle radości - wizyta u Rogala
Te motorownie chyba tak już mają. U mnie też niby z jednostka i osprzętem było wszystko ok, a seria wyszła o ile pamietam 147PS i 295Nm
-
[B6 AYM] Bierze mi olej
Zazwyczaj przyczyną takiego zużycia jest zapchana odma - odpowietrznie skrzyni korbowej.
-
[B7 BKN] Jak szybko silnik (płyn chłodzący) powinien osiagnać 90 stopni ?
Przy obecnych porannych temperaturach rzędu 7* 330d nagrzewa mi się po około 5km jazdy z włączonym ogrzewaniem. To jest około 3-4km szybciej niż poprzednie 2.5 TDI AFB. Bawarka ma dodatkowo taki patent, iż trzyma podniesione obroty, do momentu aż temperatura w kabinie osiągnie wartość ustawioną na klimatroniku.
-
[B7 BDG] 200PS - oferta holenderskiego tunera
To było poczciwe AFB. Soft nie był dymiący
-
[B6 AKE] Kiedy wymieniać wałki rozrządu
200-u konne AFB 330tys.km. przebiegu i brak problemu z wałkami :>
-
2.5TDI 150KM Aż tak źle z nim?
Miałem 2.5 TDI AFB wykręcone na 200PS 390Nm. Jeździłem nim 1,5 roku i byłem zadowolony. Teraz mile wspominam. Najważniejsze to kupić dobry egzemplarz.
-
[B5 AFB] Czy warto wyciągnać katalizator w 2.5TDI ?
Usunąłem kata w swoim AFB. Przebieg 300tys.k. a katalizator wyglądał całkiem nieźle.Po zabiegu ciut większe dymienie, duuużo donośniejszy dzwięk dmuchawki. Osiągi raczej bez zmian.
-
[B5 AFB] Wykres 2.5 tdi v6
Dziwny ten garb przy 3,5tys. obr. Zakres użytechnych obrotów znacznie zawężony. Seria powinna jeździć lepiej.