Treść opublikowana przez uris
-
[B6 AVF] Wymiana oleju w skrzyni biegów
Panuje opinia że się nie wymienia ale myśląc logicznie olej się starzeje i jakoś tam traci swoje właściwości .Spotkałem się już kilka razy z problemami skrzyń manualnych i wymiana oleju w dużej mierze pomagała usunąć usterkę ,ja jestem za wymianą .
-
[ALL B5] Czym wkręcić tłoczek z tyłu przy zmianie np. klocków
Potwierdzam , prosty ścisk stolarski + klucz od flexa i idzie super
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Oleju w zbiorniczku brak a olej i tak znika .
-
[B6 ALT] Jakie obroty przy 100km/h 2.0 benzyna??
Oczywiście że nie ma różnicy pomiędzy 15 a 18" średnica koła jest zawsze zachowana ale jak ty chcesz się bawić w aptekarza to sorry radze jechać do laboratorium
-
[B6 ALT] Jakie obroty przy 100km/h 2.0 benzyna??
Kolego nie tędy droga , nie porównuj dwóch różnych silników bo to bez sensu .Średnica koła zawsze jest zachowana taka sama czy to 15" czy 18" no chyba że ktoś zakłada opony nie zgodne z rozmiarem felgi i danymi z katalogu.
-
[B6 ALT] Zespół napędu regulacji - kierownica powietrza
Jak kleiłem ramię jak widzisz to żeby ono nie pracowało i klej dobrze złapał to odłączyłem tą kostkę co widać na zdjęciach w tedy na dodanie gazu był brak reakcji co pozwoliło mi na wyschnięcie kleju .
-
[B6 ALT] Nie pracują wiatraki - wywala płyn chłodniczy przez korek - NAPRAWIONY!
Wymień korek od zbiorniczka płynu chłodzącego ,może być uszkodzony .
-
[B6 ALT] Zespół napędu regulacji - kierownica powietrza
Właśnie jestem w trakcie naprawy kierownicy powietrza a dokładniej ułamane ramię .Ramię może się nie ruszać jak nie dochodzi zasilanie ( ta dwu pinowa kostka ) jak ja odłączymy to ramię się nie porusza .
-
[B6 ALT] LPG czy warto
Ponad 70tyś przejechane STAG 300Plus Valdemary czerwone 42L do pełna - auto śmiga
-
[B6 ALT] Temperatura robocza
Spokojnie to silnik wysoko temperaturowy 98 stopni nie ma problemu.
-
[B6 APU] Mój multitronik załącza D dopiero po paru sekundach, pomocy
Lepiej lać olej niż naprawiać Multi :> Ani jedno ani drugie nie jest fajne;) a co bierze ci też?? W końcu ALT :> musi brać Ja jestem bardzo zadowolony z mojej B6 robię bardzo dużo kilometrów auto jak na razie spisuje się super,usterka typu branie oleju porównując do kosztowniejszych napraw jest naprawdę śmieszna . Pozdrawiam ALT-ków bo to dobry silnik
-
[B6 APU] Mój multitronik załącza D dopiero po paru sekundach, pomocy
Lepiej lać olej niż naprawiać Multi :>
-
[B6 ALT] Szarpie na gazie
Kolego 1.6 nie równy 2.0 ALT ten silnik to inna bajka . Z mojego doświadczenia powiem że problem może tkwić w źle ustawionej mapie ,przerabiałem już ten temat ( mapę zawsze ustawiali mi z samego rana jak auto całkowicie się wychłodziło , było to latem .Gdy przyszła zima auto nadal jeździło poprawnie ). Tutaj niestety bez podpięcia pod kompa i fachowej ręki się nie obejdzie.
-
[B6 APU] Mój multitronik załącza D dopiero po paru sekundach, pomocy
Tak tak opisz wszystko dokładnie dla potomnych ,jestem ciekawy czy rekord pobijesz .
-
[B6 BFC] Multitronic - delikatnie szarpie na 2 biegu
Dobrze że napisałeś że niby się zna bo tak naprawdę to pewnie się nie zna skoro mówi że wszystko w porządku a tobie szarpie . Pierwsze co trzeba zrobić to wkleić dane ,typ skrzyni , wersja softu i diagnoza z VAG , w podpiętym temacie jest opisane co z czym się je , przyczyn szarpania jest sporo ale bez podstawowych danych nikt nic nie wywróży .
-
[B6 AVJ] Auto gaśnie po przełączeniu na D, multitronic
Nie chce cię straszyć ale obroty nie powinny drgnąć przy zmianie a na pewno nie na 1200
-
[B6 AVJ] Auto gaśnie po przełączeniu na D, multitronic
Teomotors samemu naprawia skrzynki to wiem na 99% .Swego czasu pewien warsztat z okolic Łodzi woził do nich skrzynki do naprawy ,po za tym z tego co ja wiem to dosyć szybko naprawiają multi. 1-2 dni co by też świadczyło że robią to sami. @proesde napisz czy już ze skrzynka wszystko OK czy nadal problem.
-
Czasem przełącza się na benzynę - ESGI
To może być psujący się czujnik temperatury na reduktorze.
-
[B6 AVJ] Auto gaśnie po przełączeniu na D, multitronic
Panowie nie ma co się oszukiwać ,pseudo naprawiacze lub naciągacze z góry mówią " Panie na pewno poleciał łańcuch i bieżnia ,skrzynia na stół " koszta naprawy oczywiście ogromne bo jak się nie wie co się popsuło to się wymieniamy wszystko kasujemy pacjenta 8K dajemy mu gwarancje klient się cieszy po czym ma już dość jazdy do warsztatu bo traci pieniądze i czas ,panowie udają że naprawiają ( na gumę do żucia ) itd... itd... Nadal twierdzę że sopa robi to najlepiej nawet jak czasem coś mu się nie uda to przynajmniej jest uczciwy .
-
[B6 AVJ] Auto gaśnie po przełączeniu na D, multitronic
Sorry 8K !! chyba wskoczyłeś na pierwsze miejsce płacąc za naprawę multi. jest takie powiedzenie "chytry dwa razy płaci" też miałem jechać do poznania :gwizdanie: teraz już wiem jak to się kończy .Ten post powinien zostać podpięty dla potomnych ,jak nie naprawiać multitronica .Założę się że kolega już nie na widzi swojego samochodu :gwizdanie: pozdro i powidzenia
-
[B7 BPW] Głośny Multitronic
Kolego w Multi nie ma czegoś takiego jak tylko zmiana oleju ,to nie wymiana oleju w silniku .Druga sprawa to lepiej tym autem za dużo nie śmigaj bo się za głowę złapiesz jak się multi posypie . Co do warsztatów to tyle opinii ile warsztatów ,ja byłem u Sopy i jestem zadowolony (może miałem farta ) ale uratował mnie od naciągaczy .
-
[ALL B6] Wymiana oleju Multitronic w Warszawie - gdzie?
Kolego @dn501 powiedz ile masz najechane kilometrów bo to istotne dla filtra zewnętrznego o którym też trzeba pamiętać .
-
[B6 ALT] Bicie tarczy - czym spowodowane
Witam , mam problem z lewym przednim kołem .Gdy kupiłem auto było lekko uderzone lewym przednim narożnikiem ( felga też dostała ) była krzywa i ktoś ją założył na tylna oś .Auto kupiłem już naprawione ale widziałem zdjęcia .Od samego początku były wyczuwalne drgania na kierownicy ,ewidentnie było czuć to z lewej strony ,po pewnym czasie stwierdziłem że to może krzywe tarcze - wymieniłem je na nowe ,niestety nadal było czuć wibracje przy jeździe jak i hamowaniu .Wkurzało mnie to i postanowiłem wymienić ponownie tarcze + klocki ku zdziwieniu było prawie dobrze co mnie bardzo ucieszyło lecz nie na długo . Po pewnym czasie około 500km w lewym przednim kole zaczęło stukać - po delikatnym wciśnięciu hamulca stukot ustawał , pomyślałem znowu tarcza zdjąłem koło włączyłem bieg i obserwuje jak obraca się tarcza i się okazało że ma bicie około 2mm no to się zdenerwowałem podniosłem drugą stronę auta i zamieniłem stronami tarcze ,znowu włączyłem bieg i obserwuje lewa strona bije 2mm a prawa w porządku - wniosek był prosty ,tarcze są proste a bicie z lewej strony pozostało i stukot . Wniosek mi się nasunął że "odchyłka tarczy około 2mm " uderza w klocek co powoduje stukot .Przyjrzałem się dokładniej półośce i zauważyłem że przy wejściu do skrzyni ma delikatne bicie .Czy krzywa półośka powoduje bicie tarczy ? co może jeszcze powodować bicie tarczy ? i czy ten stukot może pochodzić od bicia tarczy która uderza w klocek? . Dodam jeszcze że stukot jest praktycznie cały czas ,czasem na chwile ustaje po czym ewidentnie gdy koło się obraca stukot jest rytmiczny.
-
[B6 ALT] Po iluset metrach przełącza się Wam na gaz?
Przy dobrze ustawionej LPG zimą to będziesz musiał przejechać z 1500m zanim się przełączy .Temperaturę na reduktorze najlepiej ustawić 30-35 stopni ,niżej nie zalecane szybko wykończysz reduktor .Szarpanie jest objawem źle wyregulowanej instalacji LPG lub źle dobrane komponenty ( np dysze ) ale to już inna bajka byś musiał podłączyć się pod kompa LPG i pokazać MAPĘ w tedy łatwiej coś poradzić .
-
[B6 ALT] Duże zużycie oleju pomimo wymiany odmy, przewodów, kierownicy ....
Chodzi mi o numer 17 a nie 14 ,uchwyt filtra oleju patrz rysunek 115-50.Nie mam w tej chwilki ETKI i nie mogę tego sprawdzić.