Treść opublikowana przez bobikos
-
Nie działająca klima.. :/
kolego, to jest wyciąg z napełniania obiegu czynnikiem, wynika z niego że miałeś bardzo mało czynnika, a teraz masz nabitą klimę. Jeśli nadal nie działa to musisz sprawdzić dwie rzeczy: Vagiem błędy w sterowniku klimy, (przy niektórych błędach nie da się wyłączyć funkcji ECON na panelu), jeśli będą błędy to pytanie jakie, druga rzecz to sprzęgiełko o którym pisze kolega wyżej.
-
Lepsze hamowanie po użyciu ręcznego
Weź konkretnie powiedz gdzie i jak, a nie zagadki.
-
Lepsze hamowanie po użyciu ręcznego
w B6 nie ma regulacji na linkach, jest ciekawe rozwiązanie na zaczepie ręcznego. Ktoś wie czy i jak to się reguluje?
-
Lepsze hamowanie po użyciu ręcznego
zaciski ok, jak odepnę linki to wracają całkowicie, w takim razie powiedz mi jak wygląda sprawa regulacji na dźwigni hamulca ręcznego, bo tam jest system który to odpowiednio naciąga.
-
Lepsze hamowanie po użyciu ręcznego
ramiona ręcznego nie wracają do samego końca, delikatnie odstają z jednej lub drugiej strony, ale nie bardzo mam możliwość regulacji gdziekolwiek, przy dźwigni system reguluje się sam.
-
Wplyw termostatu na spalanie?
najpierw sprawdź czy to na pewno termostat. Często zdarza się że wina leży po stronie czujnika temperatury cieczy. Jest opisane w diagnostyce jak to sprawdzić. Potrzebujesz na pewno VAGa do tego.
-
Przepustnica EGR - PILNE
nie, ta klapka jest odpowiedzialna za gaszenia auta. Po wyłączeniu silnika po prostu się zamyka. Tak przy okazji to egrem steruje ten metalowy grzybek u góry.
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
no jasne że jest, podłącz diodę do odpowiednich pinów w lampce i już. Jest tu na pewno opisane jak to zrobić.
-
Przepustnica EGR - PILNE
to czarne to siłownik klapy gaszącej. Na allegro po 60 zł. Pytanie tylko czy nie przepuszcza Ci EGR i jeśli tak to lepiej cały wymienić. Jeśli jest ok to możesz na razie jeździć bez siłownika, a klapkę w pozycji otwartej zablokować np. opaską. Auto będzie troszkę bardziej trzęsło przy gaszeniu. Musisz też wtedy zaślepić rurkę do sterowania.
-
Zmiana lamp xenon na zwykłe z żarówkami H7
o ile wiem głównym problemem będzie brak regulacji wysokości świateł, w xenonowych są inne silniczki i sterownik od samopoziomowania nie będzie mógł ich wysterować. Przyda się też przekodować MCE na obsługę świateł H7.
-
Lepsze hamowanie po użyciu ręcznego
hehe i zaczyna się dyskusja jak w każdym wątku... dzięki za info dev, przy okazji postaram się odpowietrzyć te zaciski. Gdzieś czytałem że w przypadku 288 ciężko to dobrze zrobić. Prawda to?
-
Sprężarka klimatyzacji w A4 B6 nie załącza się
możesz to sprawdzić w kanale 01 w MB, masz tam wskazania wysterowania zaworu w sprężarce i informację z czujnika ciśnienia. Może po prostu masz bardzo mało czynnika?
-
pomoc przy programowaniu modulu komfortu
a szyby przy użyciu przycisku zamykają się same? Może musisz je przyuczyć? Bez tego zamykanie z pilota też nie działa.
-
Sprężarka klimatyzacji w A4 B6 nie załącza się
Zawór jest w sprężarce, jeśli mierzyłeś napięcie na kostce i to prawdopodobnie ją odłączałeś i stąd wyskoczyły błędy. Czy po skasowaniu powróciły? Jeśli nie to ja obstawiałbym zerwane sprzęgło na sprężarce. Poszukaj, były wątki o tym. Błąd kalpy recyrkulacji nie ma znaczenia dla klimy. ---------- Post dopisany at 12:16 ---------- Poprzedni post napisany at 12:12 ---------- Błąd 819 mówi o czujniku wysokiego ciśnienia G65. Rozumiem że świeci się się cały czas ECON? Do sprawdzenia bezpiecznik nr 6 (o ile dobrze pamiętam), jeśli to nie bezpiecznik to prawdopodobnie trzeba wymienić czujnik. Ten problem też był poruszany, poszukaj.
-
Samoczynne załączenie wiatraka chłodnicy
Właśnie na pytanie które zadajesz odpowiedzią jest sprawdzenie VAGiem błędów. Jeśli ich nie zapisałeś to skąd mamy wiedzieć co jest przyczyną?
-
Lepsze hamowanie po użyciu ręcznego
jak je dobrze odpowietrzyć? Trząchać, dużo pompować pedałem?
-
Lepsze hamowanie po użyciu ręcznego
Jestem po wymianie zacisków na 320/288, tarcz, klocków, linek ręcznego i zaobserwowałem następującą rzecz: Na postoju (dłuższym) zaciągam ręczny, który łapie na 3 - 4 ząbek (trochę za wysoko i pytanie też dlaczego). Po uruchomieniu auta i zwolnieniu ręcznego przez jakiś czas hamulce robocze działają bardzo dobrze, już przy minimalnym wciśnięciu pedału hamulca. Po jakimś czasie pedał zaczyna brać trochę głębiej i auto nie hamuje już tak mocno. Tak jest aż do momentu ponownego zaciągnięcia ręcznego. Pytanie czego może to być przyczyna? Wrażenie jest takie jakby klocki z tyłu były bardziej odsunięte od tarczy niż powinny i po użyciu ręcznego przez jakiś czas trzymają się blisko. Czy jest to wina złego odpowietrzenia?
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
jeśli dobrze pamiętam musisz zakodować typ świateł z DLR, wtedy też zakodujesz tryb skandynawski
-
Po wymianie amortyzatorów, przód stoi wysoko
guerrero napisz jakie dokładnie amory włożyłeś.
-
Luzy na maglownicy?
Stabilizator z tyłu ma duże znaczenie. Ja miałem uszkodzony stabilizator (plastikowe tulejki pod gumami, jedna popękana, drugiej brak), przez to był luz i stukanie na gumach. Wymieniłem stabilizator na 20 mm od RS i różnica ogromna, auto trzyma się sztywno, nie pływa. Myślę jednak że nawet wymiana gumek i skasowanie luzu będzie miało duże znaczenie. Przy okazji sprawdzajcie te nieszczęsne plastikowe tulejki na drążku, one pękają przez korozję drążka pod ich powierzchnią. Polecam wymianę drążka na grubszy.
-
Nie pokazuje temperatury, który to czujnik?
Powinieneś mieć na tyle silnika 4 pinowy czujnik, to nie jest ten przy termostacie.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
W takim razie efekt masz taki sam jak w sytuacji gdy zupełnie wypniesz włącznik, światła też się zapalą z charakterystycznym kilkusekundowym opóźnieniem. Możesz na razie jeździć bez czujnika ale z podłączonym kabelkiem o którym mówiłem, wtedy światła będą się zapalały automatycznie, być może będą działały też światła drogowe w tej pozycji. Musisz to sprawdzić, bo ja w tej chwili nie pamiętam.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Tylko zamieniłeś włączniki? Nie dokładałeś kabla pomiędzy pinem 29 mce a pinem 7 i 16 we włączniku? Po przekręceniu na AUTO powinien podświetlać Ci się napis AUTO na pomarańczowo. Jeśli tak się nie dzieje to musisz ten kabel dołożyć. Jeśli nie będziesz miał tego kabla, MCE nie wie w jakim położeniu jest przełącznik i zapali światła, tak samo dzieje się gdy zupełnie odłączysz włącznik. Sprawdź to najpierw i napisz.
-
gdzie znajdę sensor
Nie zakładamy dwóch takich samych wątków. Co znaczy tylko dwa?
-
gdzie znajdę sensor
ile jeszcze takich samych wątków założysz? http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/lokalizacja-sensora-240953/#post2953459