Treść opublikowana przez pastaldo
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Ten olej który przeleci pierścieniami od razu się spala wiec niema prawa sie osadzic na świecy. Na świecy może się tylko osadzić nagar z kiepskiego spalania mieszanki.
-
RADIO CHORUS - aux
Chyba tylko przez emulatory zmieniarek. Poszukaj bo ktos kiedys robił cos takiego że podłączało się wlaśnie chyba pod złacze zmieniarki.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Żartujesz czy ty tak poważnie? Przewiń strone na góre i tam masz wypisane jaki olej wlać. Świeżak :-) ... Hezen masz w pierwszym poście jaki olej wlać. Kupuj u sprawdzonych sprzedawców. Tu na forum np. Dzik i Tom No ja rozumiem że świeżak no ale przecież po coś ta rozpiska jest i to sie pojawia pierwsze po załadowaniu strony no chyba że ktoś automatycznie przechodzi do ostatniego postu a to chyba zachęca do zadania kolejnego pytania skoro jest ponad 400 stron wypocin.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Żartujesz czy ty tak poważnie? Przewiń strone na góre i tam masz wypisane jaki olej wlać.
-
TorSen na tylną oś, robim terenufffkie...
Co się pod tym kryje? Żeby go "napiąć" w moim rozumieniu trzeba by ruszyć delikatnie wiec jak tu mówić o LC?
-
AJM+ turbo AWX ok 380Nm, jakie sprzęgło?
Kowi87 ma AVG na pompie a nie AJM
-
ocieplanie nowego domu
No to niezłe rzeczy Ten nawietrzak to jeszcze dodatkowo prąd żre no ale coś za coś. Jedyny sensowny sposób doprowadzenia świeżego powietrza to jak w domach pasywnych gdzie takie powietrze przechodzi przez wymienik ciepła dzięki czemu jest jeszcze ogrzewanie w ten sposób zorganizowane. Tylko jedno mnie zastanawia. To doprowadzenia powietrza robi się np w jednych pomieszczeniach a wyloty w innych? Myślałem że takie coś wtedy trzeba stosować we wszystkich pomieszczeniach. No ale nic juz nie śmiecę koledze w wątku.
-
ocieplanie nowego domu
Wojto czyli mam rozumieć że zakładając plastikowe okna powinienem wywalić sobie dziurę w ścianie żeby był obieg powietrza? Nie mówie tego złośliwie bo nie znam sie na tej działce ale to tak trochę dziwne. Po to zakłada sie szczelne okna które maja mi w zimę zapewnić ciepło żeby mimo to doprowadzic zimne powietrze do domu? Rozumiem że ta niedogodność jest przy wentylacji grawitacyjnej. A jakie sa jeszcze rodzaje wentylacji? Aktywne? Wyciągające powietrze? No ale przy takiej tez szczelne pomieszczenie nie będzie wentylowane bo będzie się tworzyć podciśnienie w mieszkaniu. I jak juz jesteśmy przy wentylacji ocieplanego domu to jak się prawidłowo wykonuje takie doprowadzenia świerzego powietrza do mieszkania? Pomijamy tu okna plastiki z tymi wywietrznikami które sa kiepskie.
-
Odprysk Farby - Pomocy !
Chodzi o to że mieszalniach można nabyć dorobiony lakier własnie na zaprawkę.
-
Wyskakujące błędy, zamulenie silnika 1.9 tdi 110km
cieszę się że załapałeś. Chodziło o kolegę który kazał Ci zrobić logi 2 posty wyżej
-
Wyskakujące błędy, zamulenie silnika 1.9 tdi 110km
W 1.9TDi robisz od 1500obr do 4000 albo jak przestanie jechać. Przemik juz sobie w tym poradzi
-
Automatyczne ZDALNE otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (avant)
Mi raczek chodziło czy nie jest wyrobiony zawias na tulei. Jak masz otwartą klapę to poruszaj nią na bolki i zobacz czy gdzies nie widać luzu.
-
Automatyczne ZDALNE otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (avant)
A sprawdzałeś dokładnie? Bo może masz poprostu rozwalony któryś zawias skoro bez sprężyn i napięcia jest ok a dodanie sprężyn naciąga tak mocno klapę.
-
Odcięcie światła
Nie koniecznie całej lampy. Możesz wymienić samą soczewkę. A na Twoim miejscu jak bym robił to juz wymieniałbym obie na takie z BiXenonem z B8
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
dzwon podstawą tuningu body RS czy S, ostatecznie polift? nic poważnego? Ja mogę polecić w Radzyniu... W LU nie znam, pytaj prezesa. Ja mam polifta A6 skasowałem Miałem bliskie spotkanie ze znakiem drogowym. Jakby to było 10m dalej to wpadłbym w zaspe i nic by sie nie stało a tak rozwaliłem przedni błotnik, i tylni i delikatnie progiem przejechało. Do tego zgiął się wahacz banan ale po wymienie zawieszenie ok.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Potrzebuję dobrego blacharza-lakiernika w Lublinie lub okolicy. Oczywiście żeby nie zdarł ze mnie ostatniej złotówki bo tacy tez są Miałem mało przyjemny incydent i muszę dać samochód do zrobienia.
-
Strefa Śmiechu
kozak na maxa szkoda tylko S5 i to w takim kolorze Wdaję mi się, że ta sytuacja do wyciągnięcia tylko koleś się posrał i wcisnął hamulec. Sorry za OT. Sory za OT ale wspomnienia wróciły W weekend miałem to samo tylko ze znakiem drogowym. Jedno czego mu zazdroszczę to nawierzchni. Ja miałem lity lód pod kołami i Q nie pomogło A co by nie było całkiem OT Na przejściu na czerwonym świetle stoi harcerz i starsza pani. Babcia kaszle na to harcerz - na zdrowie - ale ja kaszlałam a nie kichałam chłopcze - jak dla mnie, to pani mogła i chu*em się zadławić ale dla harcerza najważniejsza jest dobre wychowanie!
-
Przechowywanie ON
Hehe spokojnie. To przyżelowało w zbiorniku 1000l
-
Przechowywanie ON
Aha ok. Bo teść się uparł żeby dolać nafty że powinno pomóc. Czy wyprowadzić go z błędu?
-
Przechowywanie ON
No to dodatki do paliwka już mamy załatwione, a co jesli w zbiorniku (nie w samochodzie tylko zewnętrznym) żeluje już?
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Ja rok temu założyłem też EXIDE ale 100Ah/800A do mojej A6 ale tu jest multum elektryki i 6 garowy diesel który w zeszłym tygodniu pierwszy raz wysączył z niego cały prąd przy mrozie i odpowietrzaniu układu paliwowego. Jak dla mnie bardzo dobre akumulatory.
-
Przechowywanie ON
Aha ok. Przyzwyczaiłem sie jakoś do nazwy opał wiec jej używam A gdzies było coś jeszcze pisane o K2 Anty freez czy jakoś tak to też lać oprócz skydda czy sam skyd też obniża temperature krzepnięcia?
-
Przechowywanie ON
To ja zapytam jeszcze inaczej. Co dolać do opału bo teściu ma spory zbiornik ale stoi w wiacie i przy tych mrozach zaczyna gęstnieć. Jest coś sprawdzonego?
-
A6 C5 AKE - nie odpala
No nie tylko tu Z tym forum jestem związany bardziej emocjonalnie po poprzednim samochodzie a tam uzytkownik obecnego samochodu
-
A6 C5 AKE - nie odpala
Tez się zastanawiam nad ich wymianą. Pamiętasz średnice? Dziś jak założyłem przezroczysty wąż między filtr a ori wąż z pompy to z filtra szły spore ilości bombli. Raczej wymienie też filtr bo to może być winowajca.