Treść opublikowana przez KYLOMC
-
Jaka pompa oleju
hej co do pompy to ja montuje toprana ale mam pytanko jakie nr imbusa jest w tych śrubach miedzy skrzynia a silnikiem ?
-
Dziwny warkot w silniku 1.8T AEB
hhehe moze cos takiego?
-
Brak ciśnienia oleju
pompa siadła zbyt małe ciśnienie !!! lub smok zapchany (najlepiej wymienić pompę ) ile już tak jeździsz? płukankę możesz użyć ..... tez mnie czeka taka operacja z pompą aa z tego co słyszałem do tego silniczka tylko 5w40
-
Brak ciśnienia oleju
masz na mysli czujnik? wydaje mi sie ze to nie to, poniewaz jak sie olej swieci to faktycznie niema oleju , bo slychac klawiature :/ kolega ma na myśli wskaźnik ciśnieniowy jaka jest faktyczna wartość jak dobrze pamiętam powinno być na zimnym 6-7bara na ciepłym 2-2,5 bara (przy 3tyś obr. 5-6bar) tak ze poniżej 2bara to pompka papapa albo smok
-
Piszczy przy odpalaniu rozrusznik???
nagraj dźwięk tak ciężko powiedzieć
-
wydech,uszczelki
witam potrzebuje nr. uszczelk wydechu z AEB a dokładniej Głowica-kolektor wyd. , kolektor wyd.- turbo , turbo -kat , kat-wydech AEB 1.8T 98r
-
1.8T apu czerwony nalot pod pokrywą zaworów
polecam zrobić tą płukankę niech ci wypłucze ten syf ...ale niestety będziesz musiał ściagnąć miskę i (ciekawe jak smok wyglada () wymienić pompę olejową bo jak na górze tak jest to tam jeszcze gorzej (oczywiście wymyć dobrze wszystko )
-
Dziwny dźwięk między silnikiem a grodzią...
hmm a nie powinno być 10 000 km na 1L oleju norma ? chyba ze się mylę bo 0,7 L oleju na 1000km to bardzo dużo !!!! nagraj ten dźwięk
-
[B5 AEB] Po wymianie termostatu temp spada tylko przy b. wysokich prędkościach (?)
jesli chodzi o ten przypadek to miałem to samo winą był czujnik (vag mi nic nie pokazywał) wymieniłem na toprana i już dwa latka śmiga i przy okazji termostat żeby był spokój
-
[B6 ALT] Problem z sondą błąd P0135
ja juz mam tak z dwa lata a nie talepie ci budą na jałowym
-
[B6 ALT] Problem z sondą błąd P0135
tez mam ten błąd tez wymieniałem sondy aż dwie i dalej to samo napięcie dochodzi ,grzałka grzeje , albo komp padł ,wina wiruska albo brak kata
-
[B6 AVJ] Stukanie w silniku 1.8 T
kolego nie śmiej się bo to dobra rzecz do zdiagnozowania pochodzenia dzwięku
-
[ALL B5] Dźwięk turbiny na tipie
ja mam pęknięta cześć gorącą wwalony cat tip z ITG i mam gwizd przy 2000obr. a gdy przyspieszam tez jest szum ale on się pojawił jak wstawiłem TIP i ITG można powiedzieć ze ładnie zasysa
-
[B6 AVJ] Stukanie w silniku 1.8 T
to raczej nie łożysko alka. (łożyska raczej popiskują /szumią) zakup sobie stetoskop za 15zł +kw (zamiast membranki wstaw rurke ) i badaj gdzie to dochodzi , ale w pierwszym filmiku to masz jeszcze problem z buczeniem/piszczeniem tak jak u mnie
-
Spoty wrocławskie
siemka mam pytanko gdzie mogę znaleźć tanią siłownię /fitness we wro bardziej północ
-
[B6 AVJ] Stukanie w silniku 1.8 T
kolego a ty czasem nie masz na mrozie czegoś takiego ,bo po odgłosie w filmie twoim jest tez dźwięk buczenia/pisk tak jak w moim aucie
-
[B5 AEB] Problem z ciśnieniem oleju
Na zimnym 5-7bara Na rozgrzanym 1,6-2,5 bara (3000rpm 5-6bara)
-
[ALL B5] 1.8T AEB - Co to za dźwięk ?
pewnie pełno tego tylko trzeba poszukać
-
[ALL B5] 1.8T AEB - Co to za dźwięk ?
Gdzieś na youtube jest filmik jaki dziwek jest ocierającego wirnika o gorąca cześć turba jak znajdę to podam ,a najlepiej wejść w allegro zakupić stetoskop medyczny i wy montować membranke ,wstawić rurkę miedziana lub alu i nasłuc**jesz :)stetoskop jest tani
-
[ALL B5] 1.8T AEB - Co to za dźwięk ?
cos mi sie wydaje ze wirnik turbo ociera o obudowę lub klapka WG klepie
-
[B5 AEB] Dziwny Dźwięk
Dziś jeszcze raz dokładnie sprawdziłem stetoskopem i pisk pochodzi tak jakby z kolektora a dokładnie z dwóch środkowych kanałów . I teraz moje pytanie czy jest możliwe żeby taki dźwięk pochodził z kolektora ,bo raczej mi się kojarzy ze powinno być bardziej pierdzenie
-
[B5 AEB] Hałas z okolic łańcuszka rorządu
dziś zaglądnąłem pod pokrywę i stwierdzam ze krzywki i popychacze są ok u mnie , jedno co mnie ciekawi to ze pod krzywką ( pierwsza od łańcucha ) jest nagromadzony olej który nie spływa jak u innych czy to tak ma być ??
-
[B5 AEB] Dziwny Dźwięk
dźwięk wydobywa sie tylko z stamtąd gdzieś pod kolektorem takze napinacze lub paski raczej nie ,dodam ze jak sie wsłuchałem to ten dźwięk buczy nonstop na rozgrzanym
-
[B5 AEB] Dziwny Dźwięk
hej wczoraj zakupiłem stetoskop i oczywiście badałem silnikiczek ,na początku myślałem ze to uszczelka kolektora ,ale jak bardziej ssie dojrzałem i dosłyszałem to dzwiek wydobywa się jakby z bloku silnika wiecie co to może być
-
[All ADR] Problem z korkiem spustu oleju
na ciepłym kolego ,tez miałem problem dopiero puściła na ciepłym ale nie rozgrzanym mocno (musi pójść)