Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kkam

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kkam

  1. Radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku
  2. sprzęgło alternatora to rolka na alternatorze. W jedna strone kreci wirnik a w druga nie
  3. pasek łatwo sprawdzić, wystarczy go polać odrobina wody, jeżeli przestanie piszczeć to wina paska, jeżeli nie to przyczyna leży gdzie indziej. Wtedy najlepiej zdjać pasek i kręcić osobno każdym kołem i sprawdzić co piszczy
  4. sprawdź czy na zimnym silniku ze wzrostem obrotów silnika wiskoza zaczyna sie krecic szybciej. (jezeli jest dobra to nie powinna sie krecic szybciej). Nastepnie po nagrzaniu silnika sprobój zatrzymac wiatrak, np patykiem, tylko zrób to z wyczuciem albo wyłącz nagrzany silnik i sprawdz czy wiatrak stawia opór. Ogolnie zasada jest taka: zimny silnik mały opór -> łatwo zatrzymac wiatrak, ciepły silnik- większy opór
  5. jezeli nadal działa to nie ma problemu, zasprzegla jak silnik jest nagrzany?
  6. jest to zaworek, blaszka to bimetal, w zależności od temperatury sie wygina i wciska bardziej lub mniej precik. Pręcik ma za zadanie kontrolować przepływ oleju wewnątrz wiskozy. Tak w skrócie: wyższa temperatura, pręcik bardziej wysunięty -> większa ilośc oleju na sprzęgle -> wiatrak szybciej sie kręci
  7. zderzak przód s-line, podwójny wydech, dokładki w kolor, listwy boczne s4
  8. w tirach sie nacina opony, w osobówkach sa nadlewane, wszystko zalezy od jakosci wykonania. Jako zimówki, do jazdy głownie po miescie sie nadają, mają nowy, głęboki bieżnik, wiec są lepsze niz kilkuletnie opony z bieznikiem 5mm. Co do letnich to nei polecam, przy wysokiej tem moga sie rozklejać Polecam http://www.gold-gum.pl/, mialem w poprzednim samochodzie opony tej firmy, zimówki były ok. wiadomo ze sa w tyle za oryginalnymi oponami, ale to dobra alternatywa dla osób jezdzacych głownie po miescie, z niezaduzymi predkosciami(120km/h)
  9. jeżeli szybko pada Ci napinacz to może być uszkodzona rolka alternatora. Sprzęgielko w rolce działa w ten sposób ze w jedna stronę kreci wirnik alternatora a w druga nie. Najłatwiej to sprawdzić zdejmując pasek, potem blokujesz wirnik w alternatorze, np malum śrubokrętem i starasz się kręcić rolka. Jeżeli w obie strony masz opór to sprzęgiełko do wymiany. A co do samej naprawy alternatora to robią ją na miejscu, jeżeli przyjedziesz z już wymontowanym alternatorem to wymienią łożyska i szczotki w około godzinę.
  10. nie lepiej oddać alternator do naprawy? w moich okolicach wymiana łożysk i szczotek to koszt 50zł + częsci. jeszcze warto sprawdzić sprzegielko na alternatorze
  11. wszystko zależy od szczęścia i niewiedzy sprzedającego, ja kupiłem używany komplet po małym przebiegu za 1000zł (hamulce przód 320mm i tył 288mm, do tego tarcze i prawie nowe klocki)
  12. a co do temperatury to może masz walnięty termostat, albo wiskoza kreci sie cały czas(tzn jest zapieczona)
  13. jakie masz hamulce? jezeli z przodu masz tarcze 320mm to nie wejda stalowe 16. Wejda alusy od 16 w góre... minimalne ET 42
  14. kkam odpowiedział(a) na stuwa temat w Audi A4 B6/B7
    ja mam zawieszenie 1BA. Numerów nie pamiętam, kupowałem je ze sklepu od użytkownika dzik, Jeżeli podasz dane samochodu to dobierze Ci amortyzatory.
  15. kkam odpowiedział(a) na stuwa temat w Audi A4 B6/B7
    ja mam na monroe reflex zrobione już 10kkm i zero problemów
  16. może być tez brudna soczewka, ale raczej odbłysnik wypalony
  17. kkam odpowiedział(a) na PAW99 temat w Audi A4 B6/B7
    też swego czasu sie z tym meczyłem, nie udało sie ogarnąc kodowania, jedyne rozwiazanie jakie znalazlem to odciecie plusa po stacyjce od telematica. ale wtedy pojawia sie bledy o braku komunikacji
  18. kkam odpowiedział(a) na DomynyK temat w Audi A4 B6/B7
    jak rozbierzesz czujnik hamulca to zobaczysz ze w srodku sa tak wlasciwie 2 czujniki(2 obwody). Czyli czujnik nie jest odpowiedzialny tylko za zapalanie swiatel. (czujnik to za wiele, w srodku są blaszki, które sie rozwieraja jak naciskasz pedał hamulca) Czujnik hamulca nie jest odpowiedzialny tylko za swiatła, wył on tez tempomat, informuje system abs i esp ze hamujesz, itp. wiecej systemów z niego korzysta. Mogą być mixy, albo uszkodzi Ci sie w czujniku jeden obwód, drugi, albo oba naraz. Wiec mozesz miec różne objawy, raz np same kontrolki na desce, innym razem brak swiatel. czujnik kosztuje okolo 50zł. jezeli chcesz miec 100% pewność to podjedz do serwisu albo do kogos kto ma Vaga. W 99% po Twoich objawach mogę stwierdzić ze to wina czujnika. Ale jezeli masz jakies obawy przed wymiana, to podjedz do kogos, zrobicie logi i bedziesz mial pewność. Koledzy dobrze Ci radzą, nie obawiaj się że ktoś Ci źle podpowie.
  19. kkam odpowiedział(a) na DomynyK temat w Audi A4 B6/B7
    1K2945511 - czujnik pod pedałem hamulca
  20. kkam odpowiedział(a) na kolunio temat w Audi A4 B6
    odpowietrznik jest pod lampa, taki biały plastik, można go wyjąć. Woreczki często są dołączane do elektroniki, butów itp można też kupić w sklepach, ale sa w większych woreczkach, a Ty potrzebujesz małe. Jeżeli dobrze wysuszysz lampe to nie potrzeba pochłaniacza wilgoci
  21. jeżeli będziesz mial brudny lakier i bedzie spory wiatr to moze Ci porysować
  22. kkam odpowiedział(a) na kolunio temat w Audi A4 B6
    po pierwsze sprawdź odpowietrzniki, weź lampę do domu i porządnie wysusz np. kolo kaloryfera. Potem sprawdź czy nie masz pęknięć. Jeżeli znajdziesz pęknięcia to zaklej je sylikonem. Jeżeli lampa będzie wysuszona, ewentualne pęknięcia zaklejone, to do dekielków zakrywających zarówki przyklej małe woreczki pochłaniające wilgoć(wyciągniesz je po tygodniu.) Zamontuj lampy w samochodzie i sprawdź czy nie parują. Jeżeli przestały parować to po kilku dniach usuń z lamp woreczki z pochłaniaczem wilgoci.
  23. robi sie mały offtopic. znamy opinię wszystkich na temat laminatu. Jednakże w macie są one dobra alternatywa dla ori listewek. Tymbardziej, że czarny mat pasuje ładnie do niektórych kolorów. w połysk nie da sie zrobić laminatu, bedzie widac fale
  24. kkam odpowiedział(a) na xManiak temat w 1.9TDI
  25. kkam odpowiedział(a) na xManiak temat w 1.9TDI
    w AWX/AVF DPF znajduje się za katalizatorem. (turbina -> kat -> DPF.) Jest to dosyć duża puszka. Aby ja zobaczyć trzeba wejsc pod samochód, z góry od silnika tego nie zobaczysz. DPF w b6 jest dodawany tylko mechanicznie, nie było ingerencji w sterownik. Aby się pozbyć wystarczy go wciąć, a własciwie wykrecić i wstawic oryginalna rure. Jezeli chcesz to wieczorem moge sie wyslac zdjecie, bo mam u siebie dokladany dpf

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.