Treść opublikowana przez mlodyy
-
[B5 1Z] Wymiana skrzyni biegów
przyszla pora na wymiane skrzyni wymienic na skrzynie z afn czy jakols nowsza zalozyc co radzicie [br]Dopisany: 29 Kwiecień 2010, 11:00_________________________________________________gdzie moge znalesc schemat budowy skrzyni do audi lub moze jakies fotki rozbebeszonej skrzyni
-
[ALL B5] Miska olejowa
mozesz zalozyc zamiennik wiekszego znaczenia to niema tylko dobra uszczelke kup zeby 2 razy nieblo trzeba rozbierac
-
[B5 AFN] Szum z silnika [video] - rozwiązanie: kompresor
szum lepiej slychac od dolu przy turbinie obstawial bym nieszczelnosc
-
[B5 ADR] Prawdopodobnie problem z wysprzęglikiem
sprzeglo wymienialem 2 razy na biegu jalowym po energicznym puszczeniu sprzegla cos brzeczy ociera itp a jak puszcze powoli delikatnie sprzeglo to jest ok przy gaszenie jest metaliczne pukniecie a jak gasze na sprzegle wszystko jest ok rece mi juz opadaja wysprzeglik wymieniony pompa tez i bez zmian zostala mi tylko skrzynia do wymiany brzeczenie dobiega z konca skrzyni jak by jakies trybki ocieraly o siebie, co do wymiany pompy sprzegla duzo roboty jest
-
[B5 ADR] Prawdopodobnie problem z wysprzęglikiem
ok jutro bede mial pompe jak zaloze dam znac
-
[B5 ADR] Prawdopodobnie problem z wysprzęglikiem
plyn do sprzegla to plyn hamulcowy, ja tez tak mam wymienilem sprzeglo i za pierwszym razem po odpowietrzeniu jest wszystko ok ale za chwile pedal ciezko chodzi i prawdopodobnie niewysprzegla mi do kaca wymienilem silownik sprzegla nie pomoglo jutro wymienie pompe sprzegla zobaczymy co sie zmieni.
-
[B5 AFN] Po wymianie sprzęgła dziwne objawy
kolo zamachowe jest od silnika 1z i do tego kupilem nowy komplet sprzegla do 1z luka, tak sie zastanawiam czy to nie przypadkiem lapa sprzegla czy jak to sie nazywa, tam gdzie jest osadzone lozysko sprzegla,bylo troszke wyrobione tam gdzie sie trzyma lozysko na tych 2 uchwytach moze tam gdzies lata da sie to dokupic czy szukac na szrotach tak czy siak wyciagam skrzynie w piatek zobaczymy co tam sie dzieje [br]Dopisany: 21 Kwiecień 2010, 20:53_________________________________________________dokladnie oto mi chodzi i tu gdzie sa zatrzaski od lozyska z 2 strony niz na fotce bylo dosyc mocno wydarte do blachy[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2010, 20:56_________________________________________________cos link sie nie wkleil http://www.allegro.pl/item1005857067_lapa_sprzegla_audi_a4_1_9_tdi.html[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2010, 20:59_________________________________________________panowie prawdopodobnie trafil mi sie jakis lipny zestaw luka i przyczyna tego jest docisk jak moge go sprawdzic oczywiscie rozbiore niunie znow , docisk powinien byc pekniety, czy moze cos innego
-
[ALL B5] Tanie turbo k04;
nie oszczedzaj na turbinie bo pozniej dolozysz wiecej niz myslisz to mi wyglada na chinola , jest temat o chinskich turbinach,lepiej kupic regenerowana lub uzywke w dobrym stanie
-
[ALL B5] Pompka centralnego zamka - naprawa
dokladnie jak ks1954 napisal + sprawdz czy uklad jest szczelny
-
[B5 ADR] Zabezpieczenia łożysk?
co ty gadasz w zestawie powinna byc nowa sruba i 2 zabezpieczenia
-
[B5 AJM] Bezpieczna granica w ajm?
mozesz wlozyc turbo od awx i smigac na normalnym sofcie nic jej nie bedzie , co do coolera to jesli nie zamierzasz wkladac wiekszych wtryskow itp to niema sesu zaklada wiekszego , zmien turbo i kolektor ssacy od awax koszt okolo 90 zl przejscowke mozesz sam zrobic jak masz migomat i bedzie cos okolo 160 kucy jak motorownia zdrowa
-
[ALL B5] Skrzypi tylne zawieszenie
sprawdz tuleje tylnej belki jak nie to, to amor juz sie kaczy
-
[B5 AJM] Pedał sprzęgła został w połowie położenia
przejrzyj fotki sa opisane
-
[B5 AFN] Coś dzwoni...
Panowe przecierz napisal ze sprezyna sprawdzona wiec po co te sugestie
-
[B5 AJM] Pedał sprzęgła został w połowie położenia
jak staniesz na przeciwko autka to po stronie prawej tam gdzie masz zbiorniczek plynu chlodniczego laczenie skrzyni z silnikiem troszke dalej masz silownik sprzegla i tam powino byc mokro bedzie potrzebne male lustereczko zeby obejrzec dokladniej chyba ze wyciek byl maly to moze wycieklo do gumu i bedzie trzeba wyciagac wysprzeglik silownik sprzegla[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2010, 21:05_________________________________________________na 23 zdjeciu masz silownik sprzegla i tam trzeba szukac wycieku http://www.a4-klub.pl/smf/b5_afn_zamiana_kola_dwumasowgo_na_kolo_jednomasowe_afn_1z-t81238.0.html
-
[B5 AFN] Po wymianie sprzęgła dziwne objawy
ale to ociera jak puszczam sprzeglo czasami i trze do puki nie dodam gazu albo niewcisne jeszcze raz sprzegla dzwiek jest taki jak bys prubowal wbic bieg bez sprzegla
-
[B5 AFN] Po wymianie sprzęgła dziwne objawy
powiedzmy sobie szczerze tam niema nic skomplikowanego albo trafila sie felerna czensc albo cos przy wkladaniu skrzyni sie zrypalo obstawiam lape albo to lozysko jak nikt nic niepodpowie ciekawego w piatek znow niestety musze wyciagnac skrzynie ale teraz wiem jak sie zabrac do tych srub od dolu bo to byl najwiekszy problem ale mam nadzieje ze ktos podpowie mi cos bo naprawde machanie tol skrzynia zeby ja wlozyc to nic ciekawego
-
[B5 ADR] Koło dwumasowe (pytanie)
powiem tak po swoim przykladzie rozbierz i bedzie jasne co sie dziej ja mialem dwumas ok tylko tarcza i lozysko sie wysypalo a co do uzywki skad masz pewnosc ze bedzie lepsze niz twoje.
-
[B5 AFN] Po wymianie sprzęgła dziwne objawy
wiesz odpowiedz duzo mi nie dala po to zrobilem nowy wontek bo moze ktos sie spotkal z czyms takim, i moze wyciaganie tej przekletej skrzyni nie bedzie potrzebne
-
[B5 AFN] Po wymianie sprzęgła dziwne objawy
Witam,mam maly problem wymienialem sprzeglo z zamiana na sztywne kolo zamachowe, problem polega na tym ze jak wciskam sprzeglo to jakby cos piszczalo a po kilku wcisnieciach sprzegla i puszczeniu go zaczyna cos brzeczec jakby lozysko oporowe gdzies ocieralo dzwiek jest taki jakby cos sie zacieralo powcisnieciu sprzegla wszystko wraca do normy i znow po kilku wcisnieciu sprzegla cos trze ,a przy gaszeniu silnika jest metaliczny odglos jakby blacha ocos ocierala a jak wcisnie sprzeglo i zgasze nic sie nie dziej czyzby lozysko trafilo sie lipne czy wysprzeglik szwankuje ???
-
Zmiana koła dwumasowgo na koło jednomasowe 1.9 TDI AFN - 1Z
mogla sie sama tarcza wysypac umnie byla w takim stanie ze sprezynki mozna wyjac praktyczne reka i lozysko w rekach sie rozsypalo ale co do zamiany na sztywne kolo to napewno stracisz kofort jazdy ja chyba niedlugo wloze spowrotem dwumas
-
Zmiana koła dwumasowgo na koło jednomasowe 1.9 TDI AFN - 1Z
nom i jestem po wymianie , przejechalem juz 300km i szczerze na dwumasie lepiej sie smiga, tzn nieiwme jak to sprawdzic ale moj dwumas jest chyba ok bo jak bujalo autep przy gaszeniu tak jest dalej a wibracje w niszych zakresach sa wieksze niz na dwumasie jedynie sprzeglo lrzej chodzi bo z tarczy juz nic nie zostalo a lozysko bylo strasznie rozdubczone,co najbadziej mnie denerwoje to ze jesli przy 10km na godzine wzocam drugi biek i dodaje gazu to auteko zamiast plynie powoli przyspieszac to dostaje drgawek a wczesniej tak niebylo zobaczymy co powie Witek niedlugo wyberam sie do niego moze on rozwikla tajemnice podskakiwania auta przy gaszeniu
-
[B5 AFN] Coś dzwoni...
mam tosamo tyle ze w tylnym kole z prawej wymienilem zaciski jarzmo klocki amory nowe odboje nowe sprezyna ok tuleja wymieniona a cos dzwoni jakby w metalowym zbiorniku z 4 nakretki lataly
-
Strefa Śmiechu
http://menele.tv/Loituma,68f.html
-
[B5 AJM ] Temperatura płynu ponad 100 stopni
autko powoli sie rozbiera, w ksiazce jest pieczontka jakiegos mechaniora z angli ze rozrzad byl wymieniany 80ty temu ale niejest wyszczegulnione co wymieniono pewnie ktos zaoszczedzil pare funciakow i takie niespodzianki teraz