Treść opublikowana przez RAWULI
-
1989 Audi Coupe Quattro 20V Turbo
:notworthy: :notworthy: dla włożonej pracy, z tego co widzę wszystko było robione w pozycji prawie leżącej - co mnie osobiście wyjątkowo w-wia i osłabia wolę robienia czegokolwiek...(z małymi wyjątkami) . Gratki efektu i super budy.
-
Tacierzyństwo
Siemka, tak z własnego podwórka tsy kamyki dorzucę...wybrałem wózek z tradycyjnym zawiasem (Thomas) paskowym bo próbowałem po sklepie pojechać wózkiem na sprężynach i nie dało się tym jechać, po ok. 2 latach jazdy stwierdzam że to był dobry wybór. Dokupiliśmy do tego lekką spacerówkę. Zestawu się nie pozbywaliśmy...teraz dokupiliśmy lżejsze koła plastikowe z pianką (co mnie podkusiło na pompowane :doh1: ) i za niedługo śmiganko na plaslicach . z nowym pasażerem
-
[B5 ACK] Wtryskiwacze Valtek-zmiana na jakie?...
fora o instalacjach LPG, podzespołach, konfiguracjach - opinie nawet są - duuużo wiedzy, trzeba tylko chcieć do niej sięgnąć
-
[B5 ACK] Wtryskiwacze Valtek-zmiana na jakie?...
przełącza się na benzynę bo w programie gazu masz ustawione może 6-7 tysi i się na benz przełącza, można przestawić na 8 tysi i wyżej, ja to wyczaiłem i gazownik mii przestawił, dodam że na pełnym otwarciu przepustnicy, zaworki gazowe są w pełnym otwarciu co sygnalizuje komputer jako piiiiiiip (błąd) ale tak mam być. W kompie gazowym jest jeszcze kilka ciekawych manewrów do zrobienia żeby lepiej pracował. Poczytaj forum gazowe a zobaczysz też że przewody od wtrysku gazu powinny mieć do 10 cm a u mnie było z 16, do tego czasem na fotach widzę takie 20 cm zawijasy :doh1: pozdro
-
[ALL B5] Co sadzicie o tych felach ''17?
...o , zapytaj o producenta, fotka od środka by się przydała, po za tym wyglądają przyzwoicie
-
Rant do quattro i dwie szerokości felg np.8" i 8.5" moze tak być??
i kto w to uwierzył ?? chyba tylko Ty ... za***iste czujniki mają w miśku co czują kierunkowość opony nie raz już o tym wspomniałem i Kowi właśnie też, amerykanie jakoś śmigaja "no problem", ale my polacy zawsze musimy się czegoś doszukać... Kolego to prawda tylko tam chodziło o to że gość założył na przód opony o innym rozmiarze niż na tył (inna wysokość). Auto było setki razy w serwisie i dopiero spec od 4x4 rozwiązał sprawę. Ogólnie wyklepała się obiegowa opinia o tym że jak masz q to trzeba 4 takie same opony. oj dawno temu to było fakt że chodziło o jakąś małą różnicę
-
[ALL B5] Szerokość opon 215 czy 225
a co to to ? :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Avant lz5k quattro
:oklaski: gratuluję zakupu, oby służył
-
Rant do quattro i dwie szerokości felg np.8" i 8.5" moze tak być??
....nawiązując do mojego ost. postu w tvn turbo był kiedyś odcinek jak to w miarę nowym mitsubishi terenowym wyświetlał się błąd Q, samochód kilka razy wędrował do dilera i z powrotem, wymieniali i kompa i czujniki koszty w tysiące, w końcu właściciel się zirytował i zaprowadził auto po raz kolejny...i któryś z młodych chłopaków zwrócił uwagę na to, że opony przód i tył były odwrotnie założone niż jest znak na oponie i jak się okazało stąd wywalało błędy...więc sam widzisz taka pierdoła a czujniki to wykryły. Nie pamiętam czy diler się jakoś zrehabilitował za taaaaaaaką wtopę i naciągnięcie klienta na kasę. Stąd własnie był program o w/w nierzetelnym warsztacie.
-
[B5 ATJ] Powrót do czterech pierścieni :)
łaaaaaaaadne gratuluję Q !!!
-
[ALL B6/B7] jaka optymalna opona do felg 18"
jest już podobny temat :gwizdanie:
-
Tacierzyństwo
moja pociecha ma 3,5 roku, OOOO już rozpoznaje, teraz od czasu do czasu w czasie przeglądania forum tłumaczę się dzieciakowi co to są te żółte kulki i co która robi i dlaczego i po co i dla kogo i kiedy a najlepsze są te doroślejsze kulki wiadomymi walorami płciowymi albo w akcji i wtedy to mam gimnastykę żeby wybrnąć z tego
-
Rant do quattro i dwie szerokości felg np.8" i 8.5" moze tak być??
ja bym nie ryzykował, mimo że oponki 4 takie same to może być (ale nie musi) jakaś różnica w oporach toczenia (jakaś różnica w wadze felg np.) i napęd w Q zacznie fiksować albo i się zepsuje. To moje gdybanie...
-
Tacierzyństwo
psocą i rosną
-
[ALL B5] Szerokość opon 215 czy 225
gdzieś na forum jest porównanie felg 17,18,19 wniosek taki, że generalnie 18 i 19 na niskim profilu gorzej pracują w zakrętach i dlatego LCQ stawia na 225 żeby opona ciut lepiej w zakrętach pracowała, na 215 byłby już lekki naciąg na 8 calach i w zakrętach mizerota. Nie wiem czy już tam zajrzałeś ale też dobra strona dla orientacji http://www.rimsntires.com/specs.jsp ... żeby tylko był czas forum przejrzeć i wnioski wyciągnąć :gwizdanie: decyzję i ryzyko podejmujesz sam i kropka.
-
[B6 AVF] Jak podnieść zawieszenie w quattro
garbi...przy najbliższej okazji załóż oponki 205/65/15, teoretycznie +6mm względem 195/65 ale u mnie wyglądało kozacko (nic nie szurało) nie zmieniłem jeszcze bo dojeżdżam stare. Pozdro.
-
[B5 ADR] Przełączanie z PB na LPG (zimny silnik)
na programie u dobrego gazownika ustawia się temperaturę przełączania na gaz, u mnie na lato 30st.C i jakoś tak zostało...czasem sam czekam aż wskazówka temp. się ruszy i siup na gaz moja V-ka telepawkę czasem łapie ale tak jak u ciebie, tylko na chwilę. (mam do wymiany świece, kable, cewka )
-
[B5 ADP] Ogromne ilośći pary z wydechu.
Turbo ma to do siebie że pompuje więcej powietrza = więcej spalin, u mnie też paruje jak zły, w dodatku czasem aż zabulgocze od wody w wydechu, i się tym nie przejmuje, pozdro.
-
[B5 ADP] Ogromne ilośći pary z wydechu.
prawie jak w dowcipie o blondynkach w windzie które też próbowały...
-
Diesel na LPG
Widziałem Navaro z LPG lub cng, wielkie butle na pace , lekko się zdziwiłem ale zbierało to się żwawiej jak diselki
-
[B5 ALG] 2.8 Czarny Avant
No właśnie powiem Ci, że takie 15-16 lpg przy jeździe bez zamulania i od czasu do czasu butowaniu jest u mnie normalne Oczywiście nie mówie, że nie da sie więcej, ale jazda non-stop do odcinki jest bez sensu jak dla mnie i szkoda fury... Aczkolwiek kupiłem taki silnik z myślą o zabawie i czasami lubię go lub kogoś przegonić :> Generalnie użytkowując 2.8 zgodnie z zastosowaniem wynik 15-16 lpg jest u mnie normalnym wynikiem co do spalania to u mnie w ośce, na trasie ok.10lpg wychodzi. W Q i przy tym silniku to proponowałbym koła 16 i odpowiednio węższe oponki, to powinno ożywić Twoją krOOOOlową. U mnie odczuwalna na + (z dynamiką) jest różnica 225/45/17 lato a 195/65/15 zima ... gratuluję i bezawaryjności życzę
-
[B5 ACK] Jaka alternatywa dla czerwonych amorków???
od roku na sprężynach 1BA, faktycznie buja w zakrętach - ja tam choroby morskiej nie dostaje bo trzymam się kiery ... gorzej z pasażerami
-
[B6 AKE] Jak podnieść zawiesznie
jak już pisaliśmy 1BA da 20mm opona 205/60/16 będzie dodatkowo 10mm wyższa,
-
[B6 AKE] Jak podnieść zawiesznie
Siemka, na oponkach możesz wyciągnąć około 2 cm - o ile w planie masz zmiany...a zawieszenie wiadomo zmiana na 1Ba to dodatkowe 2cm. Jakie kółka masz założone i opony? Ps. ja nie musiałem zmieniać amorków- brykam na tych z 1BE
-
nawilżacz powietrza ma ktoś ?? korzystał ktoś ??
mam ultradźwiękowy z jonizacją powietrza, 1 noc z tym sprzętem a rano miałem zatkany noc i bolące zatoki(może przypadek a może po prostu nie służy), teraz stoi...i zbiera kurz. Co do solanki to nie próbowałem...może spróbuje = dzięki Dodam od siebie i jak kolega wyżej pisał, że nie ma to jak dobra wymiana powietrza w mieszkaniu...pozdrawiam