Treść opublikowana przez dark79
-
[B5 AHU] Wymiana odmy
zrowc uwage ze kolega tosik ma 1.9 a ty masz 2.5, wierz mi duzzzzza roznica miedzy odmami.
-
[B5 1Z] Co się dzieje z ciśnieniem oleju ?
to co bylo przyczyna za chwycilo panewke?? masz problem ze smarowaniem silnika wiec wydaje mi sie ze od pompy olejowej musiał byś zacząć szukania przyczyn awarii.
-
[B5 1Z] Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów ?
uszczelka w 1Z-ciej jest osoba, nie oszczędzaj na taniej, kup coś dobrego i komplet uszczelek pod śruby tez od razu.
-
[INNE] Włączam wsteczny i auto gaśnie
Ale co, nie chce ruszyc czy jak?? wiecej gazu dodac, czy auto sie toczy normalnie?? moze hamulce ma zapieczone?? codow nie ma, jak nie chce ruszyc to w pi....e mu, albo sie cos sypnie albo pojedzie. a na luzie chodzi normalnie?? wchodzi na wyzsze obroty??
-
[ALL B5] Trzy pytania z Krakowa (turbina, wtryski, dymienie ) z prośbą o polecenie
wyglada na dziurawy dolot. poszukaj na forum, bylo na ten temat trochę
-
[B5 AFB] Czarny dym z rury wydechowej
wybaczcie ale to jest bez sensu, jak sie dostaniesz do odmy to nie lepiej ja wymienic na nowa i tyle, a nie kombinowac z jakims dziurawieniem
-
[B5 1Z] Szarpie (przerywa) na zimnym silniku
totalny strzal, moze byc czujnik temp, ECU nie wie jaka temperatua albo mysli ze silnik jest nagrzany i nie zwieksza dawki paliwa gdy jest zimny, jak masz mozliwosc to podmien czujnik i sprawdz, ale bez vaga to nie robota niestety.
-
[B5 AHU] Wymiana odmy
wybaczcie, ale kombinowanie z odma w silnikach 1.9 nie ma sensu. Wyciagnijcie ja i dmuchnijcie w nia, a zobaczycie ze przeplyw powietrza jest swobodny. Co do dziurawienia jej lub usuwania to chyba ze za dobry pomysl. Odma ma za zadanie odpowietrzyc skzynie korbowa jak i zatrzymac olej wydobywajacy sie w oparach, nie zatrzymany olej leci w dolot co powoduje kopcenie jak i szybszy ubytek oleju - tak mi sie wydaje
-
[B5 ADP] Domykanie szyb alarm seo blad 1367
ale jaki blad??
-
[ALL B5] jak naprawic centralny POMOCY
goracych nie ruszaj :polew: a tak na serio to przelutoj wszystkie od kostek zasilającej i sterującej
-
[B5 1Z] A4 TDI 90 KM błąd co oznacza- (Po wymianie alternatora)
jak sie nie myle to nawet odpiecie aku to powoduje, skasoj i zobacz czy powroci.
-
[ALL B5] brak świateł postojowych
no to trzeba zobaczyc czy jest wszystko podlaczone przy lampach, sprawdzic zarowki i ewentualnie czy dochodzi napiecie do gniazd
-
[ALL B5] brak świateł postojowych
ale nie masz postojowek z przodu i z tylu?? a co do swiatel dlugich to tak ma byc, mijania nie maja prawa zgasnac przy wlaczaniu dlugich
-
[B5 AFF]Piszcząca przednia lewa elektryczna szyba
u mnie czasami piszczy szyba jak auto stoi nie uzywane dluzszy okres, a problemem jest listwa zewnetrzna ktora jest na dole szyby, tam zbiera sie kurz i ogolnie syf i w polaczeniu z woda robi sie tam bloto , wystarczy szybe opuścić do konca i porzadnie szmatka przetrzeć ta listwę z syfu, ale oczywiscie to jedna z mozliwych przyczyn, reszta moze byc mechaniczna jak koledzy pisza wyzej
-
[B5 AVG] problem z zapaleniem
kostka w stacyjce, nazywaj temat poprawnie
-
[ALL] Śmierdzące spaliny 2.5 V6
jakby zrobil logi to by waszystko wyszlo, no ale dobrze ze trafil
-
[ALL B5] Kod radia
W B6 nie trzeba wpisywac kodu za kazdym razem, radio komunikuje sie z "samochodem" po canie, w B5 jezeli jest ori radio, po zaniku napiecia w wiekszosci przypadkow trzeba wpisac kod, chyba ze ktos ma sciagniety kod z radia
-
[B6 BDG] Dziwne wskazania licznika
oj chyba bylo grzebane nieudolnie
-
[B5 AJM] Słaby AJM 116 pomocy! :/
pierwsze co to prefix przy nazwie tematu, a po drugie to
-
[B5 1Z] Wielki problem z licznikiem - proszę o radę (wskazówki)
jezeli mnie pamiec nie myli to kolega kobra7 (czy cos takiego) chyba zajmowal sie licznikami, poszukaj go i napisz mu pw
-
[B5 1Z] Wielki problem z licznikiem - proszę o radę (wskazówki)
zapnij vagine i zrob test licznika, prawdopodobnie umarl, chyba ktos z forum bawil sie w ozywianie, poszukaj w tematach o licznikach
-
[ALL B5] plastikowe progi
z przodu i z tylu progu masz krotkie listwy ktore odkrecasz i wysuwasz na zew progu, sam prog bedzie przyklejony do budy, odciagaj pomalu zeby nie polamac
-
[B5 AFN] Olej a kopcenie
sciagnij weza ktory jest przy turbo i zobacz jakie luzy ma walek turbiny, mozesz tez sciagnac za turbina, najlepiej przy intercoolerze i zobacz ile jest tam oleju
-
[B5 AVG] Rozładowany akumulator - brak możliwoci otwarcia centralnego zamka
podnieś auto, ściągnij dolna solone silnika, znajdź rozrusznik, podłącz prostownik - plus na zasilanie rozrusznika, masa gdzie kolwiek na silnik i niech się aku podładuje, ewentualnie "pożycz prąd" z innego auta,
-
[B5 AKN] Brak mocy powyżej 3500 obrotów
w baku jest tylko chyba pompa spietrzajaca w 2.5 tdi, i ona nie pompuje paliwa do pompy wtryskowej tylko przelewa w baku, gdzies na forum (tylko nie pamietam czy tu czy AKP) widzialem fajny rysunek pokazujacy wlsnie zasade dzialania pompu w baku.