Treść opublikowana przez machina
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Brakuje AVF:decayed:
-
Kanał 49 i 51 na climatroniku
Na szybkiego z tego co pamietam to chyba do rocznika 96 temperature płynu sprawdza sie na kanale 51, a późniejsze na kanale 49.
-
Nie nagrzewa się (Wymiana nagrzewnicy i termostatu)
Tu nic nie zrobisz, ogrzewanie na zimę potrzebne więc pominięcie nagrzewnicy odpada. Uszczelnić tego do końca się nie da, tam zawsze jest lekko podwyższone ciśnienie i będzie ciekło. Nagrzewnica do wymiany:facepalm:
-
Nagrzewanie się silnika
Ale weź pod uwagę że w duży mróz z odsłoniętą chłodnicą to mroźne powietrze podczas jazdy owiewa cały silnik i przyczynia się do wolniejszego nagrzewania:wink:
-
Kanał 49 i 51 na climatroniku
Do odczytu temperatury zaglądamy na kanał 49. Kanał 51 będzie pokazywał temperaturę nawet po odłączeniu czujnika temperatury. Odpowiada za sterowanie prędkością obrotową wiatraka nadmuchu ogrzewania. Ciekawostką jest fakt że czasami występuje taka sytuacja: uruchamiam zimny silnik np. po nocy, climatronic na auto, siła nadmuch bardzo szybko rośnie do 4-5 kresek przy nastawie na 22C. Na kanale 49 temp. 32C natomiast na kanale 51 90C:shock3: Wystarczy wyłączyc silnik i ponownie uruchomić i nadmuch "czeka" na nagrzanie silnika, na kanale 49 33C natomiast na kanale 51 35C i powoli rośnie. To jest prawidłowa reakcja. Nie wiem co jest powodem że czasami na zimnym silniku na kanale 51 bardzo szybko widnieje 90C i tym samym climatronic próbuje ogrzać wnętrze myśląc że silnik osiągnął temperature. Gdzieś kiedyś czytałem o takich objawach i rozwiązania zagadki nie było.
-
Nagrzewanie się silnika
To nie jest reguła. U mnie Wahler już 2 lata siedzi i działa jak należy Dokładnie:wink: U mnie już 3 lata jak założyłem Wahlera i również wszystko jest ok. Co prawda taki kupiłem zupełnie przez przypadek ale nie żałuje:decayed:
-
Bólgotanie w podszybiu.
Jest jeszcze opcja nieszczelneości np. na krućcu z tyłu silnika lub w innym miejscu:wink:
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Dwa razy może nie ale faktycznie zaczęła chodzić trochę ciężej. Na chwilę obecną to chyba już się przyzwyczaiłem albo nie ma już różnicy. Wymiana była dawno temu:wink:
-
Sprezynka
Ta sprężyna jest zamontowana w miejscu gdzie nawiewy boczne łącza się z deska rozdzielczą od wewnątrz:wink:
-
drgania podczas przyspieszania w przedziale 1800-3000obr/min
Przeczyścic nie zaszkodzi, ale efektu w tym przypadku nie będzie. Szukaj pompki:wink:
-
[ALL] Jakie wycieraczki polecacie BOSCH/VALEO/MOT-GUM
To typowy marketowy towar, dopóki dopóty nie wytrze się grafit z gumy sprawują się dobrze:wink:
-
Koszt wymiany tarcz+klocki tył ?
Najlepiej zalej DOT 5.1 nie ma co ciągnąc tematu:grin:
-
Koszt wymiany tarcz+klocki tył ?
Czyli próbuje się dowiedzieć. To źle:co:
-
Koszt wymiany tarcz+klocki tył ?
Po roku użytkowania zapewne chodzi o mokry punkt wrzenia:decayed: Swoją droga skoro fireman82 zadał takie pytanie to coś tam wie lub coś próbuje się dowiedzieć
-
Koszt wymiany tarcz+klocki tył ?
Bez przesady to nie łożysko, tym bardziej że stary pierścień jak nie pęknięty to po oczyszczeniu spokojnie można założyć ponownie:wink: Nawet jeżeli jakimś cudem by się kiedyś rozleciał to mamy od razu komunikat na zegarach:decayed: a heble będą tylko bez absu także jak ktoś nie ma kasy to żaden problem przełożyć stare:wink:
-
Porady przygotowania samochodu do Zimy :) Zima Zima Zima...idzie zima...
A propos środka do odmrażania szyb; może ktoś poleci dobry nie pozostawiający efektu tłustych plam na szybie ?
-
Prośba o analizę logów
Silnik niedogrzany albo termostat już do wymiany. Kąt synchronizacji można poprawić. B6 jest cięższe więc może z tego wynika różnica, z logu wychodzi że powinien zapitalać
-
Problem z hamulacami tył
Bajki opowiadasz, u mnie hamulce na tyle jak brzytwa:wink:
-
demontaż odpowietrznika ? pytanie ????
- Ocena Logów 1.9 TDI AFN
Zrób 010, 011 dynamicznie i loguj pojedyńczo:wink: Postaraj się zrobić tego loga w takich warunkach aż złapie tryb awaryjny.- Preparat czyszczący układ paliwowy.Forté Advanced Diesel
2T zmniejsza ilość cetanową ON co spowoduje twardszą pracę silnika więc raczej efekt nie będzie taki sam jak to cudownie powyżej opisali.- Preparat czyszczący układ paliwowy.Forté Advanced Diesel
Spoko że jesteś zadowolony:wink: Ale nie rozumiem jak 1.9 TDI PD na wolnych może pracować jak benzynowy:decayed:- [AJM] Bulgotanie w nagrzewnicy
Jakim kluczem odkręciłeś tandem? Ja tam kiedyś próbowałem dopasować imbusa i za cholerę nie dałem rady chociaż czas mnie gonił i odpuściłem:grin:- [AJM] Bulgotanie w nagrzewnicy
I w końcu konkretne rozwiązanie problemu:thumbup1: Sam wymieniałeś oring? długo się zeszło z wyjęciem pompy tandem?- Porady przygotowania samochodu do Zimy :) Zima Zima Zima...idzie zima...
Jeżeli to auto zabytkowe to rozumiem:kox: - Ocena Logów 1.9 TDI AFN