Treść opublikowana przez machina
-
buczy na wolnych, szarpie i nie ma mocy podczas jazdy jakby chcial a nie mogl
Pomożemy, ale najpierw
-
[AWX]Utrata mocy i dużo białego dymu:/ Turbina?? Możliwy scenariusz naprawy
- Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
To jest czujnik nasłonecznienia, klimatronic z niego korzysta, odczyty do obejrzenia w trybie serwisowym z tego co pamiętam to na kanale 61 niefiltrowany i na kanale 62 filtrowany z opóźnieniem jak np. wjedziemy w tunel- 1H0 907 543A czy jest to czujnik G191 czujnik tem. w kanale nawiewu środek? foto
Myślę że już każdy będzie wiedział Swoją drogą w teścia A4rce naprawiłem 2 lata temu czujnik w kanale świeżego powietrza ten pod filtrem powietrza - podgrzałem lutownicą styki i delikatnie wsunęły się głębiej, działa do dnia dzisiejszego. Pamiętam że wyjąć go to nie było łatwo cała ręka pokaleczona:facepalm:- Turbina za późno zaczyna ładować- LOGI
Czujnik cieśnienia doładowanego masz zamontowany na plastykowej rurze dolotowej od strony grodzi. Z nim akurat jest wszytsko dobrze. Schematy od AWX/AVF sa takie same jak AJM/ATJ. Skup się na poszukiwaniach uszkodzonego przewodu podciśnienia ewentualnie może zawór N75 ale pisałes że podmieniałeś.- 1H0 907 543A czy jest to czujnik G191 czujnik tem. w kanale nawiewu środek? foto
Najlepiej jak byś znalazł czujnik, jak nie da rady kupić to mozesz dobrac termistor- 1H0 907 543A czy jest to czujnik G191 czujnik tem. w kanale nawiewu środek? foto
I wszystko w temacie:decayed: kup czujnik zamontuj i zapomnij:wink:- 1H0 907 543A czy jest to czujnik G191 czujnik tem. w kanale nawiewu środek? foto
Sprawdź jeszcze kanał 55 i 59, to są odczyty filtrowane i niefiltrowane z czujnika pomiędzy chłodnicą a zderzakiem. Natomiast odczyt na kanale 61 świadczy o niedziałającym czujniku w środkowym kanale wylotowym (nad radiem tam gdzie wychodzi trzy kratki siedzi wewnątrz czujnik. Czujnik w panelu klimatronica masz sprawny - mierzy prawidłowo- 1H0 907 543A czy jest to czujnik G191 czujnik tem. w kanale nawiewu środek? foto
Zamontuj czujnik jak był i sprawdź odczyty o których pisałem, to rozwieje wątpliwości który czujnik ie działa- 1H0 907 543A czy jest to czujnik G191 czujnik tem. w kanale nawiewu środek? foto
Z którego miejca wyjąłęś ten czujjnik? Masz klimatronik po lifcie? ---------- Post dopisany at 14:06 ---------- Poprzedni post napisany at 14:03 ---------- Jeżeli padł ci czujnik zamontowany w panelu klimatronica czyli czujnik temperatury wewnętrzen to w trybie serwisowym na kanale 57 nie będziesz miał prawidłowej temperatury, natomiast jezeli padł czujnik temperatury nawiewu na środek to błędny odczyt będzie na kanale 61. Mowa o klimatroniku po lifcie. W tryb serwisowy wchodzisz naciskając jednoczesnie obieg wewnetrzny oraz nawiew na szybę. Kanały zmieniasz regulacją temperatury i wchodzisz w odzyt naciskajac obieg wewnetrzny:wink:- Problem z obrotami.
Vag mu prawdę powie, a z wróżenia z fusów obstawiam czujnik temperatury płynu chłodniczego:wink:- Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
MS- Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Pytanie tylko czy te produkowane teraz mają taka sama wytrzymałość Ja zmieniłem w zeszłym roku, zrobiłem ok 35tkm drogi jakie sa każdy wie:facepalm: na chwile obecna jest ok.- zapowietrzona nagrzewnica
Jest możliwe, pojedź do mechanika niech zrobi test na zawartość spalin w płynie chłodniczym. Przy odrobinie szczęścia a raczej pecha jak wyjdzie pozytywnie to masz już diagnoze. Generalnie przy sprawnym korku i UPG mimo rozgrzanego silnika powinienes jedną ręka dwoma palcami dać radę zcisnąć choć do połowy wąż idący do chłodnicy.- Wkłady lusterek 99-01
W lusterkach po lifcie (jeżeli są ori lub dobre zamienniki) jest termostat i lusterko nie będzie grzało gdy na dworze jest powyżej ok 10 stopni powyżej zera:wink:- Wyciek płynu chłodniczego - co to jest ? [foto]
Nie chcę cię martwić ale masz tam jakąś rzeźbę Tam powinien być zawór podciśnieniowy który podaje płyn chłodniczy do chodniczki paliwa. W silniku PD to obowiązkowe. Zdejmij osłonę i zrób więcej zdjęć.- Notlauf na 4 i 5 biegu
I wszystko w temacie- Notlauf na 4 i 5 biegu
Tomek, a gruszkę wymieniać na nową czy zostawić starą?- pęknięta gumowa rura w AJM 1.9TDI
A jeżeli już pękła to wskazane zrobić loga dynamicznego 011 bo wysoko prawdopodobne że masz przeładowanie. Rozumiem że w opisie masz inne auto? bo silnik ze zdjęć to nie jest 1.8T:wink:- Notlauf na 4 i 5 biegu
Niestety dopadł i moje autko słynny notlauf, dziwne jest tylko to że występuje zawsze tylko na czwartym i piątym biegu. Czy ktoś może wyjaśnić dlaczego takie ciągłe przeładowanie nie występuje na 2 i 3 biegu tylko na 4 i 5 ? Poniżej logi 011 wykonane najpierw na 3 biegu, potem na 5 i 4 biegu. VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM W przyszłym tygodniu turbo na stół i zobaczymy czy jeszcze jest co czyścić- Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
A może coś więcej byś napisał, sam robiłeś wszystko? Prawdopodobnie masz immo3, czy zaadoptowany był pin z ecu do nowych zegarów? Jakie masz kodowanie obecnych zegarów?- Czujnik położenia wałka rozrządu AJM
Pytać tu Audi A4 B5- Zbyt mocno napięty pasek rozrządu
Takich znaków w silniku ajm na napinaczu nie ma. Tam sie ustawia przerwę między ramieniem napinacza a chydraulicznym tłumikiem drgań na ok 5 mm i w tym momencie pasek jest napięty prawidłowo. Kto samodzielnie wymieniał rozrząd w ajm to wie o co biega:decayed:- Ciężko chodzi wspomaganie po remoncie zawieszenia
Nic nie ruszaj, na nowych wahaczach może tak być. W miare upływu km będzie coraz lżej kiera chodzić aż padną wahacze:wink:- Prośba o pomoc brak mocy od dołu logi nowe
Silnik ma 47 stopni a ty robisz logi dynamiczne:facepalm: Zanim zrobisz cokolwiek przeczytaj dokładnie to http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/ i dopiero zamieść komplet logów. - Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5