Treść opublikowana przez Pawelkiwi
-
BPW a podkręcenie mocy
Nie ma czegoś takiego jak podkręcanie mocy bez szkody dla silnika. Tuner może Ci zrobić moc do pewnej wartości, zaznajomić z obywaniem się motorem a wiedz że nie każdy wie jak dbać o poprawną obsługę typu nagrzewanie silnika, schładzanie turbiny, lepszy olej i częstsze jego zmiany. Jeśli będziesz chciał więcej powera to karteczka i oświadczenie o możliwych skutkach. Znam takich co po zrobieniu chipa w ciągu tygodnia uszkodzili dwumas, spalili sprzęgło (szczególnie dotyczy quattro). Inni w FWD i quattro śmigają parę lat i nie mają żadnych problemów. To "zajechanie" zależy tylko od człowieka za kierownicą.
-
Po serwisie zapala się żółta lampka oleju "min"
Ja ceny za diagnostykę mam takie same od bardzo dawna i ktokolwiek nie tylko z Audi ma problem zapraszam. Mistrzowie z Audi po latach prób na użytkownikach doszli do wniosku że źle zaprojektowali miskę i czujnik poziomu oleju i na co wpadli ? Aby nie wymieniać drogich części i nie przyznawać się do błędu, zaproponować supeeer diagnostykę i nowy "lepszy" usprawniony bagnet z delikatnie zmienionym poziomem aby podnieść ilość oleju w misce i ogłupić wadliwy czujnik - ot i po problemie.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Oj kolego bigkaban. Cała dyskusja czy też wypowiedzi w tym wątku to raczej odejście od opcji zabieraka i jak w temacie zlikwidowanie wałków. Ty chcesz iść nadal w niepewne rozwiązanie ? Ja wiem że mniej roboty, kasy ale zawsze będziesz myślał o wałeczku przed dłuższą podróżą - gwarantuję Ci to. Assistance obowiązkowo.
-
Problem: auto trzęsie i kopci jakby filrt dpf ale niby nie
Ależ oczywiście ale nie są to wartości większe niż około +/-10%
-
Temperatura paliwa!!!
44.1°C Fuel Temperature (G81) przy całej reszcie [TABLE=class: siatka, width: 1196] 5.4°C Intake Air Temperature (G72) 1.8°C Coolant Temperature (G62)= błąd G81 czujnik do wymiany, ewentualnie coś z instalacją poniżej masz linka ale jak w Panu googlu wpiszesz masz więcej znalezisk Audi Portal: Sensors Diagnostic . Audi A4 8E (2001-2008). G81 [/TABLE]
-
pompa oleju 2.0 tdi
Batory123: Zawracaj d*pę mechanikowi a tak naprawdę to on powinien Cię uczulić na możliwie często występujące wady. Na pewno napęd pompy oleju jest do sprawdzenia ! Przemo85: Przynajmniej zabierak do wymiany. Jak będziesz miał nowy do sprawdzenia luzy wałka gnieździe wałka i pompy.
-
Po serwisie zapala się żółta lampka oleju "min"
DonMatteo: Proszę naprawdę proszę i nie miej mi za złe ale nie pisz takich rzeczy bo inni zamiast diagnozować porządnie samochód będą wymieniali bagnety. Druga sprawa który mechanik w ASO za diagnostykę bierze 600zł ? Widzę że jesteś z Krakowa, więc zapraszam Cię ze starym i nowym bagnetem i pokażę Ci jak bardzo ktoś naciągnął Cię ale grubo. Muszę podnieść koszt diagnostyki bo w tych realiach 50,00 zł to chyba za mało.
-
Błąd sondy lambda w Audi A4 B7 2.0 TDI BPW
Nie tak nie może być. Czujnik ciśnienia doładowania nie pozwoli na to by ciśnienie urosło ponad normę. Musisz podmienić czujnik doładowania lub podpiąć manometr i sprawdzić ze wskazaniami w np. VAG-u czy się pokrywają.
-
Rozrząd brf
Zdejmujesz plastikową obudowę rozrządu u góry. Luzujesz nakrętki, ustawiasz naprawdę delikatnie koła, skręcasz i sprawdzasz VAG-iem.
-
Nieśmiertelny Centralny zamek - z kluczyka nie zamyka całej strony kierowcy ....
Na węzach od sterowania zamkiem raz jest podciśnienie raz ciśnienie i nie ma mowy o wysokiej temperaturze. Pewnie jakiś Zenek z palnikiem musiał tam być wcześniej. Nie ma opcji by same się stopiły plastiki.
-
Po zamknieciu auta z pilota po chwili samo sie otwiera
WD40 uleczył problem. Wyczyść mechanizm i nasmaruj smarem aby wilgoć i woda nie miała dostępu. WD daje krótko trwałe efekty w zamkach.
-
Jak odkodować radio gdy nie ma kodu
Da się zrobić bez problemu ale radio na serwis. Koszt około 80,00 zł
-
dym w komorze silnika, czarny nalot na osłonach ( BLB)
Na pewno widać czarny nalot. W ciemnym pomieszczeniu włącz latarkę i świeć na pewno znajdziesz nieszczelność.
-
Błąd sondy lambda w Audi A4 B7 2.0 TDI BPW
Tak a poza tym czujnik ciśnienia doładowania zasyfiony, przpływka do czyszczenia (diagnostyki), no i jak kolega wspominał EGR do czyszczenia i weryfikacji. Zapchany DPF może tylko to potęgować. Ale tu też diagnostyka VAG pokaże Ci czy walczyć z tym wynalazkiem.
-
Turbo problem PROBLEM ROZWIĄZANY :)
Tak naprawdę nie chce mi się wierzyć aby nowa uszczelka nawet w zamienniku się uszkodziła. Albo pęknięty kolektor albo pech.
-
pompa oleju 2.0 tdi
Trzeba zobaczyć do gniazda pompy i ocenić zużycie gniazda. Tyle chyba Twój mechanik potrafi zrobić ? Jak byś potrzebował części (wałki, pompę) daj znać na PW.
-
Problem: auto trzęsie i kopci jakby filrt dpf ale niby nie
grami121 : Pisząc o synchronizacji wałków trzeba mieć na względzie liczbę mnogą słowa "wałków". Synchronizacja wałków zawsze w VAG-u widoczna jest od strony ssącej. Stronę wydechową trzeba doregulować do ssącej. Jak zrobisz tak na "0" trzęsienia, telepania silnikiem oraz gryzących spalin nie będzie.
-
czasem dymi po postoju
No to super że uporałeś się z problemem ale z Twojego wcześniejszego opisu nie wynika to na usterkę termostatu.
-
Temperatura paliwa!!!
Prawidłowe sprawdzenie czujnika temperatury paliwa sprowadza się do sprawdzenia za pomocą VAG na samochodzie który stoi nie uruchomiony przez co najmniej 8 godzin temperatury cieczy chłodzącej (dwie temp), temp. powietrza w przepływce, temp. czujnika zew. i temp. paliwa. Powinny się one z dokładnością +/- 5C zgadzać. To jest test który wykluczy Ci błąd czujnika temp. paliwa. rybakox Nie podajesz warunków testu, czy to było na zimnym, po jeździe itp
-
SWAP uszkodzonego silnika 2.0 TDI BLB na BKD w Audi A4 B7
Miarka oleju mierzy ci poziom oleju do smoka pompy olejowej. Skoro miarkę masz tą samą, pompę oleju i smoka nie zmieniałeś to znaczy się że miska olejowa jest większa i musisz uzupełnić do poziomu miarki a nie według parametrów producenta.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Potwierdzam i masz to w odpowiedzi na PW.
-
Problem z napięciem
Moment usystematyzuj. Z Twojego postu wynika że robisz to na pracującym silniku. Podłącz miernik napięcia i sprawdzaj w czasie tych prób napięcia na akumulatorze - nie powinno zejść poniżej 14,0V. Jeśli te warunki są spełnione to powiedz mi o jakie szyby Ci chodzi - wszystkie? I jakie obroty Ci spadają? Szyb (silników) czy silnika?
-
Trzy "piknięcia" po wyłączeniu silnika
A może inaczej. Jak podłączyłeś się z tym oświetleniem do instalacji? Wynika z tego że gdzieś popełniłeś błąd skoro wcześniej teko nie miałeś.
-
Problem z kierunkowskazami
A diagnostyka komputerowa VAG, VCDS? Pokazuje jakieś błędy? Przeważnie korozja styków na module.
-
Potencjometr grzania foteli
Po co Ci schemat? Podłączasz nieoryginalne maty w miejsce oryginalnych i tyle. Chyba że chcesz dokonać czegoś o czym nie napisałeś.