Treść opublikowana przez Łukasz13
-
1.8t (apu) wtryskiwacze
Pasuja z innych 1.8t, same wtryski nie są dluzsze, mają tylko dodatkowe przedluzki na końcach, rozmiar oring-oring jest taki sam.
-
To jak jest w końcu z wtryskami z BEX do BFB
Wiem to z doswiadczenia, tak samo jak to że oringi na wtryskach nie są winne pocenia się wokół wtryskow a najczęściej winne są same gniazda w kolektorze. Wymiana wtrysków ma sens jeśli planujesz program i najlepiej tak zrobić przed samym programem. Ale widzę że już sobie ujebales że wymienisz i tak a ja tylko niepotrzebnie zburzylem Twój tok myślenia.
-
To jak jest w końcu z wtryskami z BEX do BFB
Zmiany mocy nie bedzie, jesli juz to na minus, pomijam przypadki w których auto ma problem z z układem paliwowym np. niesprawna pompa paliwa i wtedy wymiana na wieksze wtryski może pomóc W sprawnym aucie taka wymiana nie ma najmniejszego sensu.
-
To jak jest w końcu z wtryskami z BEX do BFB
Optymalnie dobrze by było wystroić, choć wtryski nie są na tyle duże zeby auto generowało błedy, ecu poprostu po dłuższej jeżdzie zaadoptuje je sobie korektami długoterminowymi. Kwestia tego jaki jest cel wkładania wiekszych wtrysków bez strojenia tego bo nie rozumiem? Co chcesz przez to osiągnac?
-
[B6 AWX] Logi do sprawdzenia - MAP cały czas 2983.5 mbar
Uszkodzony czujnik doładowania?
-
Launch Control czy warto i z jakim liczyć się kosztami.
Lc mozna zrobić nawet na serii, wiesz ze to nie jest zbyt bezpieczne dla silnika i turbiny? No i jesli masz serie wydech to też nie ma sensu robić moim zdaniem.. Jesli chcesz tanio ogarnać to zapraszam.
-
Ocena logów AVJ
Logi na pb wyglądają poprawnie, może do pełni szczęścia brakuje pare g na przepływce, ale na tą chwile może tak zostac, lpg przydałoby sie strojenie.
-
brak mocy 1,8 t AEB
W dziale diagnostyka masz opis jakie logi trzeba zrobić w 1.8t z przepustnicą na lince czyli aeb.
-
Przepływka- MAF sensor F00C2G2049 vs. F00C2G2040
040 to sensor ze starszych 1.8t na wąskopasmowej sondzie, sensor jest inny i bedzie wskazywał inny przepływ.
-
Analiza LOGów - 1.8t AVJ - prośba
Turbina nie pompuje tyle ile trzeba, standardowo w takich przypadkach sprawdz jej sterowanie czyli n75, dodatkowo zawór dv i szczelność dolotu.
-
A6 C6 2.0TFSI prośba o nietypową ocenę logów
Tak jak kolega wyzej pisał, program jest juz. Wartość dziwnego cisnienia zadanego to normalne w tych silnikach
-
2.0T BWE +250KM- ocena logów
Zrób jeszcze 002+031+020, korekty długoterminowe 11% to sporo, nie masz jakiejś nieszczelności w dolocie?
-
Napinacz i łańcuch rozrządu w Audi A4 B6/B7 1.8T BEX, AVJ
R Rozrzad jest ok, jak wyłaczysz napinacz w sofcie to wartość z 91 przejdzie do 93.
-
1.8 T BFB - uboga mieszanka?
Przepływka zaniża, podmień na nową lub sprawną.
-
Prośba o analize logów. 1.8t BEX ośka
Masz ok 20 g za mało.
-
Prośba o sprawdzenie logów - Turbo ledwo wstaje
Z tych logów to za dużo się nie dowiemy, zrób prawidłowe logi po dwa kanały na raz na 3 biegu, bez kickdowna do odcinki, napewno auto jest po jakims zjebanym programie patrzać na zadane doładowanie.
-
Prośba o analize logów. 1.8t BEX ośka
Przeładowanie jest, ale to raczej do opanowania softem, jesli gruszka jest naciagnieta troche mocniej od serii, jeśli chcesz program to bardziej bym sie martwił dużym cofaniem zapłonu i zaniżającą przepływką...
-
Proszę o pomoc logi
Na dłuższą mete to raczej wskazana poprawka, zmniejszyć przeładowania i poprawić afr, bo jest zbyt ubogi i egt może niebezpiecznie rosnąć. Ewentalnie założyć zegar egt i kontrolować na bierząco wskazania.
-
1.8T AWT 150KM Proszę o ocenę logów
Przepływka mało mierzy, sprawdz czy nie ma nieszczelności, jesli nie to do wymiany.
-
1.8T AWT - Logi dynamiczne doładowanie
Jeszcze 003+020, turbo wstaje tak sobie. Przeładowanie po wstaniu turbiny i od 4 tyś silnik jest zlany paliwem, to spowodowane jest kiepskim programem.
-
Ujemne korekty długoterminowe -15% - Czego się obawiać?
Zacznij od wstawienia logów dynamicznych.
-
1,8t quattro bex analiza logów
Przepływka powinna wskazywać ok 10 g wiecej, w zdrowym bexie na serii i paliwie 98 nie powinno cofać zapłonów. Turbo działa ok.
-
1.8T AWT - Logi dynamiczne doładowanie
Fajnie że sie rozpisałeś i powstawiałeś wykresy, jednak dużo łatwiej by to wszystko było ocenić jakbys zrobił normalny komplet logów na 3 biegu od 1500 do odcinki, po 2 kanały na raz.
-
1.8T BFB Ocena logów.
Sprawdz jak wychodzą korekty w 032 po jezdzie na samym pb, logi wyglądają tak w miare, przepływka w dolnych partiach pokazuje troche za mało, górą jakby deko za dużo, sprawdz nr na przepływce i na wkładzie przepływki, do tego szczelność dolotu kompresorem przy nieszczelności też może sie tak zachowywać, turbo pracuje ok.
-
1.8t AVJ Proszę o analizę logów.
Genralnie wszystko gra, program można zrobić troche lepiej.