Treść opublikowana przez przem8
-
1.8T AEB - prośba o analizę logów
To nie diesel i logi do odciny !!! Przepływka to nadaje się na śmietnik chyba, że masz pokaźne dziursko w dolocie
-
Niedogrzany silnik i zmiana koloru płynu chłodniczego
Takiej głupoty to ja dawno nie słyszałem. Masz białą pianę na korku od zbiorniczka? Nie widać oczek oleju w płynie, mazi nie ma na bagnecie i korku wlewu oleju?
-
Szarpanie przy przyspieszaniu 1.8t
Zamień cewkę miejscami i jeśli błąd przejdzie to masz winowajcę. Drugi błąd od termostatu chyba. Nie masz pełnej wersji vaga i stąd nie opisuje błędów. Ogarnij to, bo wszystko masz w dziale diagnostyka. Logi się wrzuca np. na vaglogi.pl i potem link wklejasz na forum.
-
1.8T ANB prośba LOGI
Słaba moc przez turbo, a szarpanie na lpg, bo ma pewnie za ubogo. Tych stuków to prawie nie masz...
-
Czy warto kupić
Pancerna, nawet oleju nie trzeba wymieniać Poniżej w tym dziale masz wszystko więc na huk kolejny temat?
-
Doładowanie 1.8t - ładuje, jakby spadało i znowu do góry vc-scope + logi
Jest w miarę ok, niewielkie przeładowanie, ale co do sprawności dv, a raczej tego wieśniacko prychającego blow'a to mam wątpliwości, bo nie upuszcza za specjalnie ciśnienia po odpuszczeniu gazu Jeśli tak jest rzeczywiście to turbo dostaje po d*pie.
-
logi passat b5 1,8 t AWT
4 bary pod obciążeniem
-
logi passat b5 1,8 t AWT
Ciśnienie paliwa do sprawdzenia - wtryski pętlą i włóż ori przepływkę, bo raczej nie są zamienne między sobą.
-
Doładowanie 1.8t - ładuje, jakby spadało i znowu do góry vc-scope + logi
Jakiś chiński pewnie Możesz zrobić log 115+118 z odpiętą wtyczką od n75 i będzie widać czy to wina sztangi, a logi proponuje wrzucać na vaglogi.pl Przepływomierz masz ori od tego silnika, bo przepływ za duży jak na 150koni.
-
Szarpanie przy przyspieszaniu 1.8t
Błędy na vagu jakieś są? Prócz tego logi by się przydały. Objaw podobny do padniętej cewki.
-
Doładowanie 1.8t - ładuje, jakby spadało i znowu do góry vc-scope + logi
2+33, 3+20 i 115+118 ale skoro wpisałeś, że masz aeb to 2+7, 3+25 i 2+13. Chyba, że coś pomotałeś w profilu Turbo najpierw przeładowuje, potem nie trzyma ciśnienia. Może być też kwestia n75. Porób logi, będzie może więcej widać
-
Doładowanie 1.8t - ładuje, jakby spadało i znowu do góry vc-scope + logi
Na początek sprawdź zawór dv i zrób pozostałe logi dynamiczne.
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Tuga jest wydajna, w dobrej cenie i daje radę ale jak nie czyści się felg w miarę systematycznie to niestety ta chemia to za mało. U mnie na białych felgach z pozostałym, ciemnym osadem poradziłem sobie dopiero za pomocą pasty autosol do metalu. Schodziło elegancko po kilku ruchach fibrą. Glinka, kilkukrotne psikanie środkiem do felg oraz megs UC nie dawały rady. Teraz zakupiłem ADBL vampire 1l i będę dopiero testować w tym roku. Ponoć środek od adbl jest bardzo dobry do opon. Używam póki co jeszcze shity garage back 2 black, d*py nie urywa ale opona się świeci jak psu jajca
-
[B6 BEX] Avant Silver 1.8T quattro :)
Dużo przepłaciłeś za tą magiczną kombinację bex'a + z Q ? Wygląda bardzo przyzwoicie tak poza tym
-
1.8T BFB 163 LPG - Prośba o analizę logów statycznych i dynamicznych
Przepływka powinna wskazywać w granicach 130-135 dla tych 163KM, a na gazie zwykle przepływ jest mniejszy. U mnie na lpg pokazuje ok. 10 mniej przepływu ale auto po programie.
-
Pęknięta skóra na fotelu, da się jakoś naprawić/skleić?
Tutaj pomoże raczej przeszycie na nowo. Wygląda to jakby było przecięte
-
Jak montować wahacze?
Producent podaje odpowiednie momenty dokręcania poszczególnych śrub i nigdy nic nie kręcisz na pałe, tylko jeśli już to z jakimś wyczuciem. Na youtubie masz filmiki z wymianą zawieszenia i są podane poszczególne momenty jak chcesz znać ich wartość oraz sposób montażu.
-
Oil presser
Pompa oleju pada w tych silnikach, najlepiej założyć taką z 1.8t, możliwe też, że masz przytkany smok olejowy. Lepiej nie jeździj, zmierz ciśnienie oleju i najprawdopodobniej micha w dół... Może Ci wymienili napinacz bez uszczelki i teraz wali olejem
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
Folie można stosować ale musi być grubości w granicach 2mm.
-
1.8T APU - Prośba o analizę logów - przerywa pod obciążeniem / jaka szacunkowa moc?
dv najlepiej wymontować i sprawdzić. Po logu 115 można domniemywać uszkodzoną dv jeśli nie upuszcza szybko ciśnienia po puszczenia gazu lub widać jakieś niedomagania z doładowaniem.
-
Wymiana żarówek postojowych
Wyjmij reflektor i kombinuj.
-
Auto Detailing - Krótkie pytanie - krótka odpowiedź
Może za dużo aplikujesz. To się powinno ładnie dotrzeć fibrą. Masz jakiś aplikator do tego? Spróbuj wymyć ipa jak nie idzie tego dotrzeć. Może jest za zimno na takie zabiegi?
-
A4 b5 1.6 [ana] błędy pomoc
Nie wiem ale w vcds spokojnie i chodzi bez problemu na win7 64-bit. Na forum jest do ściągnięcia cała paczka
-
A4 b5 1.6 [ana] błędy pomoc
Zrób logi dynamiczne i statyczne na benzynie 2+33 lub 2+7, bo nie wiem jak jest dokładnie w tym silniku. Z tych błędów to wszystko wskazuje na sondę lambda. Wypadanie zapłonów to pod lupę trzeba wziąć świece, kable, cewkę. Ten 17978 to coś z immo i może dlatego gaśnie zaraz po odpaleniu.
-
Polecane opony letnie
Uniroyale do normalnej jazdy nadają się jak najbardziej ale jak ktoś lubi poszaleć i szybciej jechać w zakrętach to niech zainwestuje w coś innego. Na mokrym są dobre ale mam wrażenie, że im więcej km przejadą to gorzej kleją, chociaż bieżnika nie ubyło za bardzo przez 10tys. km