Treść opublikowana przez adams78
-
Alternatywa dla katalizatora
Zmieni, będzie ryk. Przerabiałem to, wybebeszyłem kiedyś środkowy od eSy - szybciutko wróciłem do ori. Zajrzyj z góry do jakiegoś tłumika, zobaczysz, że to nie jest prosta rura owinięta watą.
-
[ALL B5] Nie chce jechać po chiptuningu
Na wyspach podobno ciągle pada... bez urazy. Pewnie nie masz tam Vag-a, a czipsa masz z allegro. Będziesz musiał odwiedzić jakiegoś mechasia, a tam skasują worek funtów... Nie znam się na dizlu, ale chyba układ zasilania pada. Za mało paliwa dostaje?
-
[B5 AEB] Silnik się dusi
Nie pomoże. Przepustnicę adaptowałeś vag-iem?
-
Alternatywa dla katalizatora
Było na forum...
-
[B5 AEB] Nadmiernie grzejące się turbo
Dlaczego? Skąd wiesz, że jest do bani? Pisałem już kiedyś, że objawy zapchanego kata są bardzo mocno odczuwalne - wyraźnie gorsza dynamika; przerabiałem to kiedyś w innym aucie. Wrażenie podobne do jazdy z zaciągniętym ręcznym To, że ta turbina świeci to nic nadzwyczajnego - nie mam kata i też tak mam, mimo że nie mam żadnych usterek. gregory też to miał i pewnie wielu innych użytkowników tak ma - niektórzy nawet nie wiedzą
-
[B5 AEB] Brak mocy, Występuje tylko podciśnienie, Turbina nie tłoczy powietrza
Eeeee...tam, parę złotych wydałeś i biadolisz Wstawiaj K 04 zamiast regeneracji - świetna baza do rezania
-
[B5 AEB] Nadmiernie grzejące się turbo
I słusznie. Też to mam i po prostu tak ma być - wystarczy starannie chłodzić turbinę przed zatrzymaniem i nie szczędzić na oleju.
-
[ALL B5] ogrzewanie na lpg
Skoro trzyma 90, to termostat masz sprawny. Zapowietrzony też nie jest - sam się nie zapowietrzył. Może pompa nawalać, ale zacznij od płukania układu i oczyszczenia nagrzewnicy - przy sprawnej powinno dawać gorącym powietrzem.
-
III Urodziny A4 Klubu w Bukowinie Tatrzańskiej - zapisy
Niestety ubywa. Odpadamy - kolejne dwa m-ca wolne. Udanej zabawy. why ? Who knows? Surely, not for money...
-
[B5 AEB] Brak mocy, Występuje tylko podciśnienie, Turbina nie tłoczy powietrza
K 04 - import z USA - około 3000zł. Nie. Proponuję ją wyciągnąć, lub chociaż odkręcić kata i zobaczyć.
-
III Urodziny A4 Klubu w Bukowinie Tatrzańskiej - zapisy
To musicie chyba zostać w górach z tydzień dłużej... w tym czasie można nieco potrenować (nie mam na myśli nart)
-
III Urodziny A4 Klubu w Bukowinie Tatrzańskiej - zapisy
Celujesz w Boże Narodzenie ?
-
[B5 AEB] ORI nr zaworu DV do AEB
Oczywiście, że nie mają, bo to nie leży na półce. Na zamówienie sprowadzą każdą część z grupy VW.
-
[B5 AEB] Brak mocy, Występuje tylko podciśnienie, Turbina nie tłoczy powietrza
Warto zadryndać do serwisu Skoda, VW, Audi (w tej kolejności) i zapytać ile tam kosztuje zbadanie turbiny, jak nie masz innej opcji.
-
[B5 AEB] Brak mocy, Występuje tylko podciśnienie, Turbina nie tłoczy powietrza
Błąd. Uszczelkajest między turbiną a katem, zobaczysz ją, ale to nie uszczelka. Sprawdź osprzęt turbiny - jakie masz ciśnienie doładowania?
-
[B5 AEB] Gdzie i za ile kupie rure zamiast katalizatora (foto) ?
No i gdzie ten 1000000 (słownie: milion) sklepów? Ten wszyscy znają
-
[B5 ADR] Czy możliwe jest pobieranie benzyny przy jeździe 140-150km/h na LPG ?
U mnie wszystko gra. Początkowo wcale nie mniałem połączonej sondy z wiązką od BRC i też działało, dopiero przy przeprogramowaniu insalki podłączyli sondę - ale już nie w warsztacie który wykonał monaż. Niestety, bo do tego momentu miałem o nim dobre zdanie...
-
[B5 AEB] Gdzie i za ile kupie rure zamiast katalizatora (foto) ?
Ty też
-
[B5 AEB] Gdzie i za ile kupie rure zamiast katalizatora (foto) ?
Myślę, że zostanie jeszcze dla mnie, jak się dogadamy
-
III Urodziny A4 Klubu w Bukowinie Tatrzańskiej - zapisy
No to musisz mieć jaja, żeby całe stadko wydymać... :gwizdanie:
-
[B5 AEB] Gdzie i za ile kupie rure zamiast katalizatora (foto) ?
Nie wiem. Musiał byś up***dolić kata równo przy flanszy, dospawać kawałek prostej rury i dopiero łączyć kolanem. Nie najlepszy pomysł, bo spaliny będą walić po krawędziach flanszy, a dając redukcję łagodnie kierujesz je we flanszę.
-
[B5 ADR] Czy możliwe jest pobieranie benzyny przy jeździe 140-150km/h na LPG ?
W BRC SQ24 z wiązki głównej są wyprowadzone przewody, które łączą się z lambdą gdzieś przy ścianie grodziowej - zależnie od fantazji instalatora. Szukaj na wiązce od sondy, czy jest coś wpięte.
-
[B5 AEB] Gdzie i za ile kupie rure zamiast katalizatora (foto) ?
U mnie flansza przy turbinie miała 2,5", a na drugim końcu, razem z katem schodzi na 2". Wspawując rurę 2,5" musiałem redukować, bo wywalając kata wywalasz redukcję.
-
[B5 ADR] Czy możliwe jest pobieranie benzyny przy jeździe 140-150km/h na LPG ?
Najpierw zorientuj się, czy masz wyprowadzone przewody z instalacji gazowej do sondy. W wiązce są przewody, ale nie zawsze są podłączone do sondy. Jest zimne i jest o.k., ale na Pb, czy na LPG?
-
[B5 AEB] Gdzie i za ile kupie rure zamiast katalizatora (foto) ?
Zostało mi materiału z mojej rury - jak masz dobrego spawacza, to starczy na drugą. Pisz na PW, dokupisz redukcję z 2,5" > 2" i do dzieła.