Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

misiek95

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez misiek95

  1. Najgorzej jak przy drugim biegu gwałtownie puściłem gaz to aż walila mi skrzynia przypuszczam o budę. Teraz jest git chwile tak pojezdze poobserwuje Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
  2. Mam ten sam problem. Też skrzynia za bardzo porusza mi się góra dół. Dla eksperymentu wkręciłem dwie śruby do tylnego dekla i przywiązałem ją elastycznym sznurkiem do łapy pod skrzynią. Bujanie ustało, jeździ się pięknie. Teraz pojawia się pytanie: jaka powinna być poduszka do mojego auta? Jaka twardość?
  3. kolego mam taki calutki ładny nie chcesz używanego?
  4. Da sie to ogarnąć, trzeba amorki wyjąć i zapompować kilka razy
  5. Ja się spotkałem, jak montujący nie "zapompowal" kilka razy ręcznie amortyzatorów Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
  6. zd Nie macaj węży podłogi i osprzętu bo każdy materiał i każdy kształt ma inną częstotliwość rezonansową i nic to Twoje macanie nie wnosi. Zrób jak mówie, eliminuj po kolei to co może wibrować. 4 miejsca gdzie silnik przez gume dotyka budy + wydech. Tylko któreś z nich może przenosić drgania na biegu jałowym
  7. To u mnie stage 2 będzie Jest ciszej, wygodniej, dużo bajerów których brakowało mi w b5. Auto jest mniej podsterowne. Ale musze wrzucić jakieś grubsze stabilizatory i troche go dłubnąć bo brakuje mi dynamiki po przesiadce z b5 A co do 115 to fajna opcja ale za gotowe musiał bym dać 2x więcej niż dałem za to a wkładać 115 jak można mieć AWX'a to też głupota
  8. . Wszystkie trzy poduszki + odbój przedni były luźne? Jeżeli tak i do tego przytrzymasz wydech odkręcony ręką to nie ma opcji żeby jakieś gumowe węże Ci przenosiły drgania. Przerabiałem temat kilka razy po swapach silnika i zawsze była winna któraś z poduszek lub błędny montaż. Nie podnoś go na podnośniku do skrzyń tylko siądź w aucie a ktoś niech rękami podnosi najpierw skrzynie pozniej silnik jedna strona druga strona. Tak robiłem i zawsze winowajca jak na patelni sie pokazywał.
  9. Te wibracje wydechu to jest nic, widziałem gorzej wibrujące jak czasami coś sie diagnozuje od spodu na odpalonym aucie i żadne z tych aut nie miało w środku nadmiernych wibracji Ogólnie metoda na diagnoze takich rzeczy jest taka że ty siedzisz w odpalonym aucie a ktoś od spodu podnosi to skrzynie to lewą strone silnika to prawą, to przytrzymać za wydech. Nie ma opcji że coś umknie albo sie nie da sprawdzić. A to że na podwieszonym silniku wibracje ci przenosiło przez przewody podłączone do silnika to jakaś totalna bzdura
  10. Ogólnie mój moduł kręci wiatraki ale z prędkością 1 obrót na sekundę. Myślisz ze do ogarnięcia? Te elementy to jakieś smd czy większe? Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
  11. Kolego mógłbyś napisać co dokładnie wymieniłeś i jakie miałeś objawy? :))
  12. A nie ma ktoś z was wsadu z auta gdzie były 2 wiatraki ele? To sam dojde co zmienić
  13. na zewnętrznych pinach zamiast 12v jest 7v. Gdzieś jest fragment instalacji gdzie mogą powstać spadki, czy raczej winowajcą będzie przekaźnik?
  14. misiek95 odpowiedział(a) na marioxxxx temat w 1.9TDI
    no latalem ponad tysiaka w jedną do Belgii, więc i 2 i 3 kafla to ta sama sytuacja. B5 żadnego stresu
  15. misiek95 odpowiedział(a) na marioxxxx temat w 1.9TDI
    Tutaj jak bym słyszał sam siebie haha
  16. misiek95 odpowiedział(a) na marioxxxx temat w 1.9TDI
    padła tutaj definicja "dobrego" auta moje b5 takie było z AJM'em. Nawet śrubokręta bym w trase nie zabrał. B7 po swapie to już inna historia ;P
  17. No ja też myślałem nad angolem ale mało mam miejsca na podwórku i nie chciałem sie zablokować Ogólnie wyszło mnie auto dużo więcej niż Ciebie, ale nadal poniżej połowy wartości rynkowej. Można powiedzieć że b5 na b7 zamieniłem bez żadnego wkładu Jaka szkoda? toż to fart że gość sprowadził, opłacił a później sie wystraszył i sprzedał Podobają mi sie pomarańczowe, nie bede nic grzebał w lampach raczej
  18. Dorzucam swoje 3 grosze. Nie chciało mi sie czytać całego tematu, wiec zaryzykowałem i kupiłem zestaw s line z b6 sedan 1.8t 5b. Po włożeniu do b7 avant 1.9tdi 5b, siadło przód i tył na 65cm. Może sie jeszcze troche ułoży bo za dużo nie polatałem Pozdrawiam
  19. Po miesiącu jeżdżenia b7 odkryłem że mam u siebie bluetooth. Zestawiony z radiem chorus i jeszcze w tunelu uchwyt na telefon. No nie spodziewałem sie totalnie że ktos jeszcze w bluetootha zainwestował. Polecam każdemu super sprawa jak sie dużo jeździ
  20. Odkrecasz dół amorka od wahacza, później 3 śruby trzymające alu mocowanie i odchylasz całość na tyle w dół i do siebie żebyś mógł odkręcić górne wahacze z drugiej strony. A co do obniżania przodu to jeszcze jest ten patent z talerzykami sprężyn z b5 chyba, co nie? Ja nie sprawdzałem ale jak wrzuce zapasówke do bagażnika to chyba będę musiał spróbować bo podobno 1.5cm jest do ugrania
  21. jak już wykręciłeś tą oporną śrube od zawieszenia, to powiem Ci na pocieszenie że do wyjęcia amorów i sprężyn wcale nie trzeba jej wykręcać ja wrzuciłem do swojego auta (a mamy te same naciski na osie) zestaw s line z b6 sedana 1.8t i siadło przód i tył na 65cm od błotnika. Więc tak średnio jak dla Ciebie, ale dla mnie styka
  22. już sobie poradziłem. Padnięty jest moduł J239
  23. misiek95 opublikował(a) temat w Audi A4 B6/B7
    Witam! szukam schematów klimatyzacji do a4 b6 03r AWX oraz do a4 b7 05r BLB. Chodzi głównie o sterowanie modułem wentylatorów na pasie przednim. Po swapie nie moge dojść o co chodzi że nie kręcą jak powinny
  24. Siema! Jeździłem 4 lata czarnym B5 1.9- bardzo dobre auto, jednak znudziło mi sie najzwyczajniej w świecie. Zapadła decyzja że czas na zmiane. Budżet był ograniczony, żeby nie powiedzieć zerowy dlatego szukałem rozbitka, anglika, czegoś z padniętym motorem. Miało być tanio i do ogarnięcia. Po 4 miesiącach trzepania ogłoszeń pojawiła sie oferta 30km ode mnie. Auto ładne, ogłoszenie lakoniczne. Szybka akcja telefon gotówka i tego samego dnia była u mnie. Cała w oryginalnym lakierze, wyposażona przystępnie i bardzo tania. Wady dosyć poważne- błąd multitronica i dzwoniący napęd pompy oleju w silniku. Na szczęście nie zdążył się zatrzeć. Decyzja o swapie na manual zapadła już w momencie jak zobaczyłem ogłoszenie. Co do silnika to najpierw z ciekawości zdjąłem przód, pasek osprzętu i dekiel żeby zobaczyć jak wygląda łańcuszek pompy. Dzwoniłem też do kolegi Kuba84, który powiedział mi wszystko co musze wiedzieć na temat przekładki skrzyni jak i silnika. Wielkie dzięki. Decyzja zapadła od razu po przeliczeniu kosztów reanimowania BLB i swapa na 1.9. Następne popołudnie to wyrywanie chwasta. Bardzo sprawnie poszło Na następny dzień złożyłem u lokalnego handlarza zamówienie na cały komplet do przekładki na 1.9 130km Trafił się mu AWX z b6 - początek 03r. Gratów na podwórku przybywa Następne kilka dni to mycie, rozbieranie sprzęgła, tandemowej pompy, egru i wymiana wszystkich uszczelek oringów pierdół opasek które puszczały lub mogły by puszczać. To co mi się nie podobało z osprzętu zawoziłem do handlarza i zamieniałem na lepsze- zgodnie z umową Ze 3 dni lutowałem wiązke silnika- trzeba było ją skrócić i przelutować kostki. Przewody sprężarki klimy przełożone na lewą strone. Tutaj prace troche musiały przyspieszyć, bo wystawiłem b5 na sprzedaż i sprzedało sie za szybko. Mercedes zdechł- nie miałem czym jeździć Pierwszy odpał Jeszcze w zdjęciach zaplątała mi sie pokrywa poprawiona- tamta miała problem z odmą. Później dalsze składanie, ogarnianie pierdół, czujników, oleje, filtry, klima i można rejestrować. Zanim jednak zrobiłem jakiekolwiek zdjęcie musiałem wrzucić jakieś zawieszenie. Wpadło s line z b6 sedana 1.8t. Siadło na 65cm przód i tył. Idealnie jak na tą chwile dla mnie. Koła i dystanse z b5. 7.5j 17' przód 13mm tył 17mm. Z wyposażenia z tego co nie widać na zdjęciach to pdc tył, servotronic, hak odpinany, bluetooth, pakiet światło, schowki pod fotelami, mc donald z tyłu, bix, 3x isofix. Plany to przedewszystkim ogarniecie do końca mechaniki- najprawdopodobniej wałek szklanki pójdą do wymiany. Później soft. Na załozenie czeka też kompletowany od dawna zestaw Audio system. Korekta lakieru w lipcu.
  25. A jak znaleźć sterownik przystosowany do silnika bez wiskozy? Chodzi o temperaturę załączenia wiatraka Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.