Treść opublikowana przez misiek95
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
Witam. I mnie dopadł problem zapachów z klimy. Niestety pojawiły się od razu jak uruchomiłem klime po przekładce silnika a auto wcześniej długo stało, wiec przypuszczam że jakiś czas te grzyby miały żeby wyrosnąć najpierw kupiłem granaty do odgrzybiania- efekt na 1 dzień później izopropanol zapodany przez rurke od klimatyzowanego schowka- efekt może z tydzień W końcu przewertowałem ten temat i nie znalazłem jednozncznej odpowiedzi jak pozbyć się smrodu. Oglądając filmiki nakręcone przez kogoś na początku wątku wymyśliłem że wytne dziure w kanale między parownikiem a wiatrakiem- na tyle dużą żeby wpakować tam ręke. Tak też zrobiłem. Spryskałem parownik płynem do mycia silników, wyszorowałem szczotką do mycia rąk, szczoteczką do zębów i paroma takimi z długim włosiem. Widząc to co wypływało razem z pianą z pod auta- powodzenia z psiukaniem magicznymi środkami później dla bezpieczeństwa kostka ze zmywarki i litr izopropanolu pod ciśnieniem ok 8 barów rozpylony na parownik. Między każdym etapem suszenie. Później preparat wurtha (chyba niepotrzebnie- miałem wrażenie że to poprostu IPA ). Na koniec granat wurtha do usuwania zapachów. Dziure którą wyciąłem zaspawałem na szybko i po robocie. Całość w sumie zajęła 3 dni bo czekalem na wurtha z allegro. Jak ktoś sie solidnie zdenerwuje tak jak ja, to polecam ten sposób. U mnie na razie pachnie ładnie ale jak coś się pojawi to dam znać
-
B7 Avant AWX Quattro
Ostatnio miałem troche czasu żeby pogrzebać przy aucie. Na początek dobrałem się do parownika klimatyzacji i wymyłem go dokładnie wszystkim co było pod ręką, póżniej preparaty wurtha do odgrzybiania. Zobaczymy czy będzie spokój W schowku pasażera wymieniłem klameczkę i pospawałem zawiasy klapki Później z dnia na dzień rozsypała się pompa wspomagania... Dobrze że pod domem a nie gdzieś w trasie. Wymiłem oring z tyłu pod króćcem na głowicy. Nie wiem dlaczego nie zrobiłem tego przy swapie No i ruszyłem trochę temat audio w tym aucie. Wpadł piec Audio system M80.4, zasilający Audio system x165 em evo na przodzie, oraz sub Audio system R10 plus w obudowie 15l bassera
-
A4 B5 2000 Quattro 2.5 AKN--> 1.9 AVF GTB20 (koccuurro)
Kolego a namiar na uszczelke pod ten króciec może posiadasz? bo dzisiaj zauważyłem że mam wyciek z pod tego króćca
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Jak tak przejrzałem z grubsza Twój temat to doszedłem do wniosku, że wszystkie te mechaniczne wymiany powielają się z moimi- że można by stworzyć taką biblię rzeczy, które trzeba sprawdzić po zakupie i ew wymienić. Mam tu na myśli uszczelniacze pompek razem ze śrubami, kontrolka wałka, oringi w wężach dolotu, oringi w wężach klimy, rurka bagnetu, uszczelka korka, zapocenie przy chłodniczce wspomagania. To wszystko przerabiałem już u siebie czy to w ajm czy w awx i pare razy przy swapach silników Czasami te 1.9 można diagnozować z zamkniętymi oczami dzięki tej powtarzalności
-
Dwumasa do oceny
Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć czy będzie dobrze chodziła. Ja jak kompletowałem silnik to przewaliłem u handlarza dobre 20 sztuk takich średniawek, zanim znalazłem jedną której byłem pewien że bedzie chodzić. Mając jedną tak jak Ty- zero pewności.
-
B7 Avant AWX Quattro
Korzystając z chwili wolnego czasu zmieniłem sobie uszczelniacze, śruby regulacyjne i mocujące pompek Gniazda nie są złe na szczęście- delikatnie tylko papierkami wyrównałem ostre krawędzie Myślę że kilka kolejnych lat nie bedzie potrzeby tam zaglądać
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Nie zapomnij się tym podzielić. Ja nie znalazłem używki bez luzów, a nowe są podobno jeszcze gorsze
-
Pompowtryski PD - Demontaż, Wymiana, Ustawienie
Spotkał się ktoś z was z takim odbarwieniem spręzyny pompowtrysku? Jedna z nich jest jakby fioletowa.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Czy u kogoś z was, zdarzyło się aby wytarty wałek powodował wzrost hałasu na wysokich obrotach(3000+)? Mój wałek ma podtarte właściwie wszystkie krzywki, może ze 2 mają jeszcze fazke. Silnik na wolnych obrotach czy zimny czy ciepły chodzi jak prawdziwy zegareczek, szczerze mówiąc nie słyszałem jeszcze cichszego a pare sztuk obsłuchałem. Na wysokich obrotach jednak chodzi poprostu głośno. Jeździłem wiele lat AJMem w b5 i poziom hałasu jest nieporównywalny. Gumki na pompkach wymienione, korekcje niemal idealne. Synchronizacje testowałem juz każdą w zakresie -3 do 3 Co o tym myślicie?
-
E92 335d by Wodz.
dobra jest rzadko sie takie widuje, przynajmniej u mnie
-
[b5,5 AVF q++] Project B5 S-line
Kowi, zamień w końcu te ramiona wycieraczek bo masz lewe na prawej prawe na lewej
-
Podłączenie czujnika pedału sprzęgła
daj maila to Ci podeśle
-
Rdza na przednich błotnikach w A4 B6. Wybrać zamiennik czy oryginał?
zakładałem ostatnio koledze do b6 błotnik z allegro w kolorze lz9w. Nie wiem która to aukcja ale podobno kosztował troche ponad 300zł. Bardzo fajnie udało sie to spasować, odcień sie zgadza. Samo malowanie też w miare. Fajna alternatywa
-
Jak prawidłowo ustawić odbój przedni zawieszenia silnika 1.9 TDI w Audi A4 B6?
Nie czekam na odpowiedź. Numer 1 i 3 według moich ustaleń są odpowiednie dla passata b5 i audi b5. Numer 8D0 199 339 D Numer 2 wygląda na to że przeznaczony jest dla audi C3 C4 ? Numer 4 jest prawidłowy dla a4 b6 b7 i ma numer 8E0 199 339 Numer 5 odpuszczam z racji tego że obawiam się wibracji przenoszonych przez twardy poliuretan. Na zagranicznych forach wyczytałem że jest to odbój odpowiedni raczej do mocnych benzyniaków niż do dieselków Jutro zamówie 4 opcje, nie wiem jeszcze z jakiej firmy
-
Jak prawidłowo ustawić odbój przedni zawieszenia silnika 1.9 TDI w Audi A4 B6?
Spotkałem się z wieloma wersjami tego odboju przedniego. Macie jakieś doświadczenia który z nich jest najlepszy? Mam troche problem z przemieszczającym sie silnikiem co odczuwam w czasie jazdy i zastanawiam się który odbój wrzucić. 1 2 3 4 5Poliuretan
-
[B6 AVF] Szarpanie przy przyśpieszaniu
Nieszczelna odma powoduje że przepływomierz nie odczytuje prawidłowo ilości powietrza dostajacego się do silnika. I tyle. Mógł szarpać Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
-
Mercedes 124 coupe
Pali, jeździ
-
Przednia poduszka silnika/odbijak?
czy ktoś wrzucał odbijak wykonany z poliuretanu taki jak tutaj? jak sie to sprawuje? http://poliuretany.olkusz.pl/pl/p/Przednie-mocowanie-silnika-AUDI-80A4A6-1szt./23110718
-
Dodatkowy dogrzewacz płynu w Audi A4 B5 1.9 TDI AJM
No i w b7 nagrzewnice mam elektryczną, ale przełożyć króciec z ajm i dorobić fragment instalacji to żaden problem
-
Dodatkowy dogrzewacz płynu w Audi A4 B5 1.9 TDI AJM
Dobra robota też miałem ajm'a przez 3 lata. Zawsze sie wolno grzał, szczególnie zimą. Teraz ujeżdżam AWX'a ale numery świec które zastosowałeś oczywiście zapisuje i przed zimą przemyśle czy ich nie zastosować do siebie. Cena troche odstrasza, to jednak 60zł za sztuke.
-
[ALL TDI] Oil catch tank - zakładać czy nie ???
Całkiem fajnie to wygląda. To jakieś popularne rozwiązanie w poprzeczniakach? osobiście nie widziałem na żywo Przy seryjnej odmie nie ma żadnego sensu. Ale w przypadku oil catch tanka czytałem o wielu problemach właśnie z zamarzaniem. Ja osobiście oil catch tanka nie miałem nigdy, więc nie wiem jak w praktyce wygląda użytkowanie zimą. Ale gdybym go wkładał, to fajnie by było jakąś grzałke wysterować przy pomocy tego sygnału- dla bezpieczeństwa
-
[ALL TDI] Oil catch tank - zakładać czy nie ???
W schematach ecu silnika bodajże AWX znalazłem przewód opisany jako "breather heater" lub coś w tym stylu. Czy to czasem nie będzie wyjście które umożliwia sterowaniem podgrzewacza odmy co by uniknać jej zamarzania? Słyszeliście o czymś takim w jakiejś wersji na zimne kraje? konkretnie chodzi o element wykonawczy opisany jako "N79- Heater element for crankcase breather"
-
[AJM] Bulgotanie w nagrzewnicy
Człowiek zajmujący się regeneracją głowic twierdzi ze jest to związane z mikropeknieciami w głowicy i dostawaniem się ciśnienia do płaszcza wodnego. Nie wiem ile w tym prawdy ale z moich obserwacji wynika ze najczęściej ajm i atj mają z tym problem. Ja auto kupiłem z bulgotaniem i sprzedałem z bulgotaniem. Teraz ujezdzam awx i problemu nie widzę Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
-
spadek napiecia na kablch
Wymień sobie przewód na nowy, to jedyna opcja słuszna kup porządny kawałek kabla z miedzi beztlenowej (nie żadne miedziowane aluminium) i zarób porządnie końcówki
-
[B5 AHU] < Skromny Avantador > by xBLADEx - Recaro
ja swoje skórzane kupiłem 2 lata temu za 1800 a niedawno sprzedałem dalej za 2600 więc spieszcie sie bo chyba taniej nie będzie