Treść opublikowana przez misiek95
-
Woda leje sie przez filt przeciwpyłkowy
Coś jest na pewno źle poskładane te plastikowe śruby trzymające plastikowe podszybie przy szybie zakręcone? wszystko ładnie przylega?
-
stuknięcie przy hamowaniu, pomocy
Klocki to jakieś najtańsze gówna. Też tak pomyślałem. Kupiłem od kolegi nawet drugie jarzma, później rozklepywałem końcówki klocków żeby idealnie siedziały w jarzmie. 0 luzu, nic tam nie miało prawa stukać. Wyjeżdżam z garażu wciskam hamulec a tu puknięcie. Nie wiem czy czytałeś ale wymieniłem banana prawego w sobote a dźwięk sie nawet nie zmienił i wali tak samo. Stary wahacz chociaż wydawało mi sie na aucie że ma luz to po wyjęciu okazało sie że to był błąd bo na sworzniu żadnego luzu a tuleja gumowa w przyzwoitym stanie... Poczytałem troche w necie i mam kolejne 2 tropy do sprawdzenia: 1 Te gumki po których suwa sie zacisk na prowadnicach mogą być zużyte i dlatego przy wciśnięciu hamulca jest puknięcie. Zacisk jeździ w góre i w dół 2 Wyciągnięte śruby sanek. Podobno jak sie je często odkręca i dokręca to sie rozciągają i sanki zaczynają jeździć. To by nawet troche pasowało bo jakiś czas temu zakładałem dolną rozpórke i tylne śruby sanek były odkręcane, w sobote też je popuszczałem żeby śrube od banana wyjąć.
-
stuknięcie przy hamowaniu, pomocy
Banan wymienię bo już innych pomysłów nie mam. Jezdzilem po kraweznikach, uskokach, kocich lbach i w każdej sytuacji jest cisza. Tylko to stukniecie przy hamowaniu...
-
stuknięcie przy hamowaniu, pomocy
No ja swoje górne wahacze wszystkie sprawdzałem 2 miesiące temu jak zmieniałem zawias i były właściwie idealne. Dół też oba wymienione na przyzwoite używki i ciężko mi zrozumieć co tam może stukać Mam podnośnik na własny użytek, popierdzielałem pół godziny z łomem pod autem i podważałem co sie dało, dokręcałem każdą śrube śrubke w zawiasie, całe sanki, poduszki silnika, jarzma, zaciski, stabi i dalej stuka. Gdyby jeszcze coś leciutko pukało to byłoby zrozumiałe że ciężko to namierzyć. A to takie stuknięcie metal o metal jakby coś było kompletnie nieprzykręcone
-
stuknięcie przy hamowaniu, pomocy
W sobotę go wlozylem, chodził ciasno jak nowy a gościu od szarpakow sam nie był pewien czy jest tam jakiś luz.. Przed i po wymianie nic się nie zmieniło
-
stuknięcie przy hamowaniu, pomocy
Siema, zwracam sie do was o pomoc w zdiagnozowaniu tajemniczych stuków. Występują one np. kiedy wyjeżdżam z parkingu, tzn: cofam, wciskam hamulec i jest stuknięcie. Podjeżdżam do przodu, wciskam hamulec i jest takie samo stukniecie. Co ciekawe zdarza sie to tylko za pierwszym hamowaniem. Jeżeli co chwile jadąc do przodu bym wciskal hamulecto juz nie. Dopiero po paru kilometrach lub po jakimś czasie jazdy wciskam hamulec i znowu to puknięcie. Przy jeździe po nierównościach tego nie ma. Tylko przy hamowaniu. Pierwsze podejrzenie padło na klocki jeżdżace w jarzmach. Klocki dopasowałem idealnie do jarzm, wszystko podokręcałem, ponapinałem sprężyny i te blaszki na klocku wewnętrznym i dalej to samo. Później wymieniłem prawego banana bo wydawało mi sie że ma delikatny luz na sworzniu. Byłem dzisiaj na szarpakach. Półtorej godziny gościu szarpał, podnosił, dokręcał, znowu szarpał dokręcał itd. Wszystkie wahacze idealne, poza prawym bananem który ma bardzo minimalny luz na sworzniu ale to nie może generować takiego stukania. Co ciekawe jest to ten wahacz który wymieniałem W sumie to już nie wiem czego sie chwycić i dlatego czekam na jakieś porady...
-
Jak doprowadzić przedni odstający zderzak do ładu?
Nie no nie jest to aż taka misja żeby to wygiąć, to delikatna blaszka, nawet bez błotka pewnie da rade
-
Jak doprowadzić przedni odstający zderzak do ładu?
No to nie zaślepki tylko te fleki w które wkręca sie śrube, nie? Całą blache razem z nimi trzeba wgiąć głębiej
-
Jak doprowadzić przedni odstający zderzak do ładu?
nie pamietam czy byly jakies zaslepki. poprostu młoteczkiem albo ręką wpychasz tą blache. ślizgi niepotrzebnie wierciłeś bo jak sie tą blache wpycha głębiej to jednoczesnie ona idzie do góry
-
Jak doprowadzić przedni odstający zderzak do ładu?
zdejmujesz zderzak, zdejmujesz slizgi i w miejscu gdzie slizgi przykrecasz do blachy stukasz młoteczkiem aż wygniesz blache tak jak powinna być. Odkształca sie ona na zewnątrz w momencie jak wyrywa sie zderzak ze ślizgu i tak juz zostaje. Ja tak spasowałem zderzak na piczy kłak. 10 minut roboty
-
[B5 2.4 benz + lpg] Czarny ALF
wentlami sie pochwal
-
Mata, wykładzina bagażnika
Siema Postanowiłem że kupie jakąś mate do bagażnika, bo czesto woże jakieś graty i nie chce dywanu niszczyć. Na allegro jest tego od groma i nie wiem którą wybrać. Ma ktoś coś godnego polecenia? Ojciec w passacie ma taką z naklejoną gumą na środku ale ta guma po roku sie odkleiła całkiem... wolał bym tego uniknąć u siebie. Pozdro
-
A4 B5 Avant żarówki led do kierunkowskaz, cofania.
Też myślałem nad żarówkami cofania. Kolega ma w a3. Dzisiaj obczaje jak to świeci i obadam temat na spocie
-
Kierownica z A4 b6 ?
Ta kiera była też w rs4 b5, prawda?
-
Audi A3 8L 1.9TDI ASZ quattro
Środek jest ładny ale weź tu coś wyszukaj żeby pomodzić do beżowej skory, dramat.. Nie mogę nawet głupiej gałki do biegów z ramką beżową taką jak ma Armi dostać... A no taka wada rzadkich kolorów wnętrza. Wpadnij do mnie, coś poradzimy:
-
Audi A3 8L 1.9TDI ASZ quattro
Średnio mi leży a3 generalnie ale Twoje bym chętnie przytulił kolor jedyny słuszny, wyposażenie imopnujące, kolor w środku mi sie podoba, rolka idealnie pasuje a napęd i zawias to wiadomo nic tylko pozazdrościć no i do tego ASZ
-
[B5 AHU] < Skromny Avantador > by xBLADEx - Recaro
Życzę cierpliwosci i worka zielonych:wink:
-
2din zmiana radia
Chyba 8 pin. Przelotka miniiso będzie w zestawie
-
2din zmiana radia
tak to wygląda zamontowane. Działa super, żadnych zastrzeżeń nie ma co do tego Miałem kiedyś jedną ale za coś innego sie zamieniłem a teraz niedawno kupiłem drugą używaną bo sie trafiła w dobrej kasie.
-
JeleniA4 spot info w pierwszym poście
Ja bym sie bał latać na tych pozostałych dwóch... no to słabo, pogoń go troche ja już kurde 3 dzien walcze ze stukami z przodu, wykluczyłem już jarzma, klocki, prawego banana i nadal mi cos stuka ale chyba sie na szarpaki wybiore bo już nie mam cierpliwości
-
2din zmiana radia
Tak, kuknij w mój temat zobacz jak to wygląda
-
2din zmiana radia
Wkładaj zmieniarke yatoura. Jakość jak cd. Montujesz w schowku, wpinasz kable w radio i.masz spokój
-
[B5 AJM]Ming blue avant / bix/ gwint/ 18'
W którymś roku była zmiana wieloklina w kierze:) No i polift/ przedlift inną ma trochu poduszke. Ta nowsza ładniejsza moim zdaniem
-
Stukają klocki, wybite jarzma
Kurde no byłem w sklepie z jarzmem w ręku i mierzyłem każdy rozmiar i wiele firm, te najdroższe miały najmniejszy luz ale nadal około 1mm. Jak suwałem góra dół to wyraźnie "pukały". To dopuszczalne? Wolał bym uniknąć sytuacji że wrzuce te jarzma do auta, wrzuce nowe klocki ferodo a za rok znowu sie zrobi luz i bedzie stukało tak jak teraz. Dzisiaj poradziłem sobie z luzem w jarzmach, rozklepałem te chińskie klocki młotkiem 0 luzu w jarzmach. Poskładałem wszystko, ade sie przejechać a tu kur$# dalej stuka. Znowu auto na podnośnik i 15 minut latałem z łomem aż wyczaiłem luz na prawym bananie. Minimalny ale myśle że to on generował problem... Jutro go wymienie i zapewne problem sie roziwąże
-
[ALLL B5] OOOO A4 B5 LIFT AVG Szukam jakiegoś koła 17-18 POMOC w doborze konkreta :P
Hak jest wypasiony a zbiorniczek wyrównawczy stary chyba był lepszy