Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

misiek95

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez misiek95

  1. Coś jest na pewno źle poskładane te plastikowe śruby trzymające plastikowe podszybie przy szybie zakręcone? wszystko ładnie przylega?
  2. Klocki to jakieś najtańsze gówna. Też tak pomyślałem. Kupiłem od kolegi nawet drugie jarzma, później rozklepywałem końcówki klocków żeby idealnie siedziały w jarzmie. 0 luzu, nic tam nie miało prawa stukać. Wyjeżdżam z garażu wciskam hamulec a tu puknięcie. Nie wiem czy czytałeś ale wymieniłem banana prawego w sobote a dźwięk sie nawet nie zmienił i wali tak samo. Stary wahacz chociaż wydawało mi sie na aucie że ma luz to po wyjęciu okazało sie że to był błąd bo na sworzniu żadnego luzu a tuleja gumowa w przyzwoitym stanie... Poczytałem troche w necie i mam kolejne 2 tropy do sprawdzenia: 1 Te gumki po których suwa sie zacisk na prowadnicach mogą być zużyte i dlatego przy wciśnięciu hamulca jest puknięcie. Zacisk jeździ w góre i w dół 2 Wyciągnięte śruby sanek. Podobno jak sie je często odkręca i dokręca to sie rozciągają i sanki zaczynają jeździć. To by nawet troche pasowało bo jakiś czas temu zakładałem dolną rozpórke i tylne śruby sanek były odkręcane, w sobote też je popuszczałem żeby śrube od banana wyjąć.
  3. Banan wymienię bo już innych pomysłów nie mam. Jezdzilem po kraweznikach, uskokach, kocich lbach i w każdej sytuacji jest cisza. Tylko to stukniecie przy hamowaniu...
  4. No ja swoje górne wahacze wszystkie sprawdzałem 2 miesiące temu jak zmieniałem zawias i były właściwie idealne. Dół też oba wymienione na przyzwoite używki i ciężko mi zrozumieć co tam może stukać Mam podnośnik na własny użytek, popierdzielałem pół godziny z łomem pod autem i podważałem co sie dało, dokręcałem każdą śrube śrubke w zawiasie, całe sanki, poduszki silnika, jarzma, zaciski, stabi i dalej stuka. Gdyby jeszcze coś leciutko pukało to byłoby zrozumiałe że ciężko to namierzyć. A to takie stuknięcie metal o metal jakby coś było kompletnie nieprzykręcone
  5. W sobotę go wlozylem, chodził ciasno jak nowy a gościu od szarpakow sam nie był pewien czy jest tam jakiś luz.. Przed i po wymianie nic się nie zmieniło
  6. Siema, zwracam sie do was o pomoc w zdiagnozowaniu tajemniczych stuków. Występują one np. kiedy wyjeżdżam z parkingu, tzn: cofam, wciskam hamulec i jest stuknięcie. Podjeżdżam do przodu, wciskam hamulec i jest takie samo stukniecie. Co ciekawe zdarza sie to tylko za pierwszym hamowaniem. Jeżeli co chwile jadąc do przodu bym wciskal hamulecto juz nie. Dopiero po paru kilometrach lub po jakimś czasie jazdy wciskam hamulec i znowu to puknięcie. Przy jeździe po nierównościach tego nie ma. Tylko przy hamowaniu. Pierwsze podejrzenie padło na klocki jeżdżace w jarzmach. Klocki dopasowałem idealnie do jarzm, wszystko podokręcałem, ponapinałem sprężyny i te blaszki na klocku wewnętrznym i dalej to samo. Później wymieniłem prawego banana bo wydawało mi sie że ma delikatny luz na sworzniu. Byłem dzisiaj na szarpakach. Półtorej godziny gościu szarpał, podnosił, dokręcał, znowu szarpał dokręcał itd. Wszystkie wahacze idealne, poza prawym bananem który ma bardzo minimalny luz na sworzniu ale to nie może generować takiego stukania. Co ciekawe jest to ten wahacz który wymieniałem W sumie to już nie wiem czego sie chwycić i dlatego czekam na jakieś porady...
  7. Nie no nie jest to aż taka misja żeby to wygiąć, to delikatna blaszka, nawet bez błotka pewnie da rade
  8. No to nie zaślepki tylko te fleki w które wkręca sie śrube, nie? Całą blache razem z nimi trzeba wgiąć głębiej
  9. nie pamietam czy byly jakies zaslepki. poprostu młoteczkiem albo ręką wpychasz tą blache. ślizgi niepotrzebnie wierciłeś bo jak sie tą blache wpycha głębiej to jednoczesnie ona idzie do góry
  10. zdejmujesz zderzak, zdejmujesz slizgi i w miejscu gdzie slizgi przykrecasz do blachy stukasz młoteczkiem aż wygniesz blache tak jak powinna być. Odkształca sie ona na zewnątrz w momencie jak wyrywa sie zderzak ze ślizgu i tak juz zostaje. Ja tak spasowałem zderzak na piczy kłak. 10 minut roboty
  11. wentlami sie pochwal
  12. Siema Postanowiłem że kupie jakąś mate do bagażnika, bo czesto woże jakieś graty i nie chce dywanu niszczyć. Na allegro jest tego od groma i nie wiem którą wybrać. Ma ktoś coś godnego polecenia? Ojciec w passacie ma taką z naklejoną gumą na środku ale ta guma po roku sie odkleiła całkiem... wolał bym tego uniknąć u siebie. Pozdro
  13. Też myślałem nad żarówkami cofania. Kolega ma w a3. Dzisiaj obczaje jak to świeci i obadam temat na spocie
  14. misiek95 odpowiedział(a) na danko93 temat w Audi A4 B5
    Ta kiera była też w rs4 b5, prawda?
  15. Środek jest ładny ale weź tu coś wyszukaj żeby pomodzić do beżowej skory, dramat.. Nie mogę nawet głupiej gałki do biegów z ramką beżową taką jak ma Armi dostać... A no taka wada rzadkich kolorów wnętrza. Wpadnij do mnie, coś poradzimy:
  16. Średnio mi leży a3 generalnie ale Twoje bym chętnie przytulił kolor jedyny słuszny, wyposażenie imopnujące, kolor w środku mi sie podoba, rolka idealnie pasuje a napęd i zawias to wiadomo nic tylko pozazdrościć no i do tego ASZ
  17. Życzę cierpliwosci i worka zielonych:wink:
  18. Chyba 8 pin. Przelotka miniiso będzie w zestawie
  19. tak to wygląda zamontowane. Działa super, żadnych zastrzeżeń nie ma co do tego Miałem kiedyś jedną ale za coś innego sie zamieniłem a teraz niedawno kupiłem drugą używaną bo sie trafiła w dobrej kasie.
  20. Ja bym sie bał latać na tych pozostałych dwóch... no to słabo, pogoń go troche ja już kurde 3 dzien walcze ze stukami z przodu, wykluczyłem już jarzma, klocki, prawego banana i nadal mi cos stuka ale chyba sie na szarpaki wybiore bo już nie mam cierpliwości
  21. Tak, kuknij w mój temat zobacz jak to wygląda
  22. Wkładaj zmieniarke yatoura. Jakość jak cd. Montujesz w schowku, wpinasz kable w radio i.masz spokój
  23. W którymś roku była zmiana wieloklina w kierze:) No i polift/ przedlift inną ma trochu poduszke. Ta nowsza ładniejsza moim zdaniem
  24. Kurde no byłem w sklepie z jarzmem w ręku i mierzyłem każdy rozmiar i wiele firm, te najdroższe miały najmniejszy luz ale nadal około 1mm. Jak suwałem góra dół to wyraźnie "pukały". To dopuszczalne? Wolał bym uniknąć sytuacji że wrzuce te jarzma do auta, wrzuce nowe klocki ferodo a za rok znowu sie zrobi luz i bedzie stukało tak jak teraz. Dzisiaj poradziłem sobie z luzem w jarzmach, rozklepałem te chińskie klocki młotkiem 0 luzu w jarzmach. Poskładałem wszystko, ade sie przejechać a tu kur$# dalej stuka. Znowu auto na podnośnik i 15 minut latałem z łomem aż wyczaiłem luz na prawym bananie. Minimalny ale myśle że to on generował problem... Jutro go wymienie i zapewne problem sie roziwąże
  25. Hak jest wypasiony a zbiorniczek wyrównawczy stary chyba był lepszy

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.