Treść opublikowana przez misiek95
-
A4 B5 Sedan 1.8T Sedan. LIFT
fajnie zadbane auto. Wnętrze unikalne. W sumie to chyba nie widzialem jeszcze takich foteli w polifcie
-
stuknięcie przy hamowaniu, pomocy
Nie wierze żeby przy obniżonym zawieszeniu szły inne zwrotnice Inne wahacze są w autach które mają aluminiowe zwrotnice. W przypadku a6 c5 np. od pewnego rocznika wprowadzili ALU i wahacze dolne są całkiem inne S4 B5 też alu z tego co wiem
-
stuknięcie przy hamowaniu, pomocy
magla nie sprawdzałem Sanki ale co? wszystkie śruby dokręcone tak że aż piszczały Amorki wszystko jest ok, ori 1be+ ori 1be sprężyny. wszystkie śruby podokręcane. Górne wahacze badałem 2 sierpniu chyba to chodziły ciasno jak nowe, na szarpakach nic sie nie pokazało. Ale mam nową teorie... Myślę że może być wybite miejsce w zwrotnicy w które wchodzi swożeń banana. Mogło być tak że kiedyś ktoś nie dokręcił tej śruby i ten swożeń był delikatnie luźny i pracował sobie w tym gnieździe. Tłumaczy to dlaczego wymieniłem już 2 raz ten wahacz. To by nawet tłumaczyło dlaczego jak byłem na szarpakach to gościu dokręcał tą śrube i później jakby było troche lepiej przez jakiś czas. Jutro podniose znowu auto, odkręce tą śrube i obadam gniazdo
-
stuknięcie przy hamowaniu, pomocy
Czytales moje wypowiedzi w tym temacie? Przeglądałem te zaciski. Składałem je z klockami bez klocków podważałem cudowałem zamieniałem gumki. Żadnego efektu. Śruby od sanek też przeglądałem podmieniałem dokręcałem z piekielnym momentem ale żadnego skutku. Dzisiaj wymieniłem znowu tego podejrzanego prawego banana który miał tam jakiś minimalny luz na prawie nowego chinola. Wsiadam do auta wyjeżdżam z garażu a tu "stuk" no k**wa ręce mi opadły i już nie wiem co mam z tym zrobić
-
Odłączenie subwoofera w A4 B5
No ja z tych samych powodów. Q nie chce żeby mi pukal w bagażniku bo ciężko.będzie wszystko ze sobą zestroic
-
WAHACZE KRAFT
Przecież piszą wyraźnie że lmf to najczęściej podróbki. A ms w tej chwili najlepszy stosunek jakości do ceny
-
WAHACZE KRAFT
ustawiles mi dzień stary
-
odcina prąd
Jaki masz pilot i alarm? Może zepsuł ci się pilot po wpadnieciu do wody. Zamykajac auto uzbrajasz zabezpieczenia, odcięcia zasilania itd a potem na chama wpadasz do auta kluczykiem i próbujesz go odpalic. Po zdjęciu klemy wszystko się resetuje i możesz odpalic normalnie. Taka moja teoria
-
pomoc przy wyborze żarówek:(
Wiadomo ale warto to napisać bo prawda jest taka że 90% ori poliftow valeo ma w tej chwili soczewki zmęczone jak piety Jezusa. Więc nie jestem pewien czy ich włożenie daje gwarancje zadowolonia.
- Egr AJM
-
Sytuacje z naszych kamer samochodowych
Dobry temat, będę zaglądał. Też sobie sprawie taką kamerkie bo to co u mnie na prowincji ludzie wyprawiają to sie w głowie nie mieści btw. na yt jest blisko 20 odcinków zlepek takich nagrań z polskich dróg
-
pomoc przy wyborze żarówek:(
Soczewka nie oznacza xenonu. Możesz kupić zwykłe poliftowe lampy z soczewką, wsadzić Night Breaker Unlimited i na pewno będziesz zadowolony. Będzie fajnie wyglądać i dobrze świecić. Jak soczewki będą wypalone to co by tam nie włożył to bedzie kaszanka
-
[B5 AFN]Grób TDi by Wodz,koła 20",engine AFN na GTB22 235KM/450NM
też mnie ciekawi ile tam ma obecnie nalatane najlepsze koło jakie może być do tej budy moim zdaniem. Tylko trochu za duże
-
Subwoofer ori audi avant
Ja mam jakiegoś blaupunkta. 4x75 z tego co pamiętam. Dałem koło 200 za uzywke i jestem bardzo zadowolony. Jakby cię interesowalo co tam u mnie gra to gdzies w temacie z podpisu powinno być info o tym
-
Egr AJM
Ma NIE cieknąć Prosze skopiuje fotki z mojego tematu. Po pierwsze primo wyciągnąć trzeba całe to ustrojstwo na stół. Dokładnie umyć a następnie wymierzyć i wyciąć zaślepki. Ja wycinałem dwie ale niektórzy twierdzą że wystarczy jedna: na górze lub na dole tej metalowej rurki. A teraz zaślepiamy miejsce które odpowiedzialne jest za wyrównywanie ciśnienia pracującej membrany kiedy egr jest aktywny. Egr potrafi mieć wycieki w wielu miejsc, ale to właśnie te otworki są głównym sprawcą bałaganu. Można tam zapakować kołki drewniane, albo nagwintować i wkręcić śrubki. Ja zapakowałem tam nity. Wężyk podciśnienia trzeba w tym momencie odpiąć a raczej go nie podpinać. Na koniec składamy wszystko na nowych uszczelkach czyli 2 gumowe oringi do samego egra no i te blaszko uszczelki które uszczelniają rure łączącą egra z kolektorem Po 2 tysiącach kilometrów od takiej operacji zdejmowałem osłone i oglądałem czy moja praca sie opłaciła no i stwierdzam że jest tam teraz całkowicie sucho, ani kropelki potu nie znalazłem. Oczywiście jest gro takich co powiedzą że pozbyłem sie skutku a nie przyczyny bo olej w dolocie nadal sie pojawia, blablabla, odma blablabla, oil catch tank itd.
-
Plastik foteli przednich [a4 b5]
Od dołu wkladasz 2 konkretne srubokrety i jak energicznie i odwaznie szarpniesz to puści bez problemu Na dole są 2 zatrzaski i to wszystko
-
Odłączenie subwoofera w A4 B5
W sumie też bym swój odlaczyl. Jak się kolego za to zabierzesz to daj znać jak poszło
-
Subwoofer ori audi avant
Ori sub odpusc. Szkoda czasu i kasy. Dobry wzmak pod głośniki przód i ew jakiś sub w bagaju i styknie
- Egr AJM
-
Egr AJM
a w swoim AJM różnicy w czasie nagrzewania nie zauważyłem. Same zmiany na + w moim przypadku. Jak masz z egrem jakieś problemu typu dziwne dźwięki, wyciek oleju albo podjerzewasz że jest winny spadkowi mocy to zaślepiał śmiało. A jak wszystko działa to zostaw i nie kombinuj
-
Egr AJM
ja latam a4 b5 z AJM i zaślepionym EGR a ojciec pastuchem z AFN i też zaślepionym EGR. oba silniki sprawne, te same warunki ten sam styl jazdy i ta sama temeperatura. AJM potrzebuje 1-2km więcej aby osiągnąć 90stopni. Testowałem to dokładnie bo bardzo mnie to ciekawiło
-
Zgrzyty z silnika w czasie skrętu kierownicy POMOCY!
moim zdaniem pompa się kończy, ale przed wymianą polecam sprawdzić czy kółko na pompie jest dobrze dokręcone. Miałem kiedyś przypadek, że było poluzowane i jak sie dotknęło kiermany to dźwięk był bardzo podobny
- Egr AJM
-
Drewniana kierownica
Swego czasu była wystawiona a4 b5 z taką drewnianą kierą ori trojramienna. Piekielnie ciężko taką znaleźć bo były rzadkie ale jak ci się podoba to poluj:wink: wyglądala zarypiscie a fanem drewna wcale nie jestem
-
stuknięcie przy hamowaniu, pomocy
Tak zrobie. Dodatkowo zamienię te tuleje oraz gumki z zacisków lewa z prawą stroną żeby zobaczyć czy dźwięk sie przemieści