Treść opublikowana przez Makale
-
rnse audi navigation plus
Może źle wkładasz klucz... Musi Ci głeboko wejść.
-
Wycięcie jednego katalizatora 3.0 ASN
Możesz, ale wycinaj dwa od razu. Każdy tłumikarz wyspawa ci downpipe'a. Katów nie musisz mieć. Chory wymysł ekologów. Potem do tunera bo po 50 km wyskoczy Ci check engine. Tuner ok. 200 zł za usunięcie sond lambda tych za katem. Kupowanie innego "sprawnego" ale zapewne używanego kata to porażka. Żeby V-ka pracowała prawidłowo musi mieć podobny przepływ gazów.
-
Odcięcie pompy paliwa
Weź samego plusa z bezpieczników nr 28 od pompy, albo weź pod kanapą tylną pod deklem masz pompę i kostkę.
-
[A4 b6 alt] błąd 17748
Czujnik do wymiany.
-
[B7] Projekt: 2,7biturbo + mody
Dev: korciło mnie, żeby zaspawać TorSena w skrzyni i odkręcić półośki z przodu, ale to profanacja. Co do moda 4:1 dopóki go nie zrobię to się nie przekonam, jednak więcej napędu na tył na pewno, no kurde musi zrobić auto bardziej nadsterowne. Do B5 widziałem temat z upchnianiem TorSena na tył. A jak jest z dyfrem B7? Wandej: tak Quattro do ALT dołożyłem. Mało tego. Skrzynia jest z 3.0 V6/2.0 TFSI B7 i "trójka" kończy się przy 150. Nasłuchałem się, że ALT na tak długiej skrzyni i w dodatku w Quattro nie będzie miało siły jechać, nawet na piasku nie przymieli itd itp. A szczerze? dwa te same punkty orientacyjne i na CVT ośka w tym miejscu miałem 190, teraz mam prawie 200. I jak się postaram to skrzyżowanie zrobi bokiem na mokrym. No i w końcu się nie martwię czy jak popada śnieg to wyjadę z działki czy ESP off i będę czekał aż się do twardego dokopię. Myślcie co chcecie (Q na długiej skrzyni do ALT), ale jak się skończy ALT to myślę nad włożeniem 2.7 BiTurbo (a nie wsadzę 2.7 do ośki, seryjnego zawieszenia i hebli).
-
puknięcia
Wczoraj to samo miałem. Nie dało się wytrzymać - jarzmo się od zwortnicy z tyłu odkręciło. Podjedź na strację diagnostyczna. Za 15 zł wjedzie Ci tyłem na szarpaki.
-
[B7] Projekt: 2,7biturbo + mody
Po to, żeby część podsterowności zamienić w nadsterowność. Sam się nad tym modem zastanawiam. I tak różnica między FWD a Quattro to poezja. To nie BMW, że silnik masz między osiami, tylko jednak motor z zderzaku i za przednią osią. Auto cały czas ma tendencje do "śródsterowności" i podsterowności. Zależy kto czego oczekuje od auta. Ja się już przyzwyczaiłem do Quattro i w porównaniu do BMW z RWD z nieco większą mocą (131 vs 193km) na zakrętach dotrzymuję tempa, ale dalej często przód lubi wyjechać.
-
Po zmianie silnika z 98r na 99r nie działa turbina
Magiczne kule się skończyły. VAG-COM albo VCDS i błędu z ECU + logi.
-
[B7] Projekt: 2,7biturbo + mody
Rozdział momentu jest w centralnym mechaniźmie różnicowym - Torsenie. Domyślnie jest torsen 2 gen i rozdział 50/50 jak chesz 40/60 to Torsen 3 gen z RS4 B7. Możesz mieć też 20/80 w Torsenie 2 gen, ale mod koszt około 4 tys zł.
-
Nie działa Predkościomierz
Krokowy czego ? Prędkość jest brana albo z ABS albo z impulsatora ze skrzyni manualnej albo ze sterownika automatu.
-
2.0 ALT - Nie działa wentylator chłodnicy, mimo wysokiej temp. płynu.
Termostat działa! On ma za zadanie utrzymywać taką temp. silnika jaką chce w danym momencie ECU. Może to być zakres od 85 do 110 stopni, więc jeżeli temp. silnika nie przekracza Ci 110 stopni to jest wszystko w porządku. Jak się chcesz upewnić to tak jak kamil pisał grupa 131 i sprawdzaj jaką temperaturę żąda ECU a jaka jest. Różnica powinna być minimalna.
-
Problem z Lewym światłem mijania.
Żarówka pewno do wymiany. Nie świeci Ci gorzej?
-
[B7] Mruganie/Przygasanie oświetlenia wew.
Zegarek migał cały czas po odpaleniu. Czy przed odpaleniem to nie wiem. To było 5 lat temu. Podjedź do sklepu, który handluje aku i za darmo Ci sprawdzą aku pod obciążeniem.
-
servotronic nie działa po wymianie sterownika ABS
Znajdź temat z dołozeneim servotronica. Tam są możliwe przyczyny. Nie masz sygnału prędkości gdzieś.
-
ezektor...
Każda nieszczelność układu dolotowego, wydechowego oraz podciśnieniowego może mieć wpływ na pracę silnika.
-
Nie działa Predkościomierz
Nie zrobiłeś gdzieś zwarcia ? Sprawdź błędy jakie masz w zegarach. Może to przypadek i zegary kończą się już.
-
Brak przycisku MENU
Dorabaiane webasto bez ori sterownika raczej nie odpalisz z fisa
-
[B7] Mruganie/Przygasanie oświetlenia wew.
POunktów masy jest kilka. Jeden z nich jest pod tunelem środkowym,. drugi za licznikiem. Z pamięci więcej Ci nie podam. Miałem to samo 5 lat temu. Ponadto migał zegarek na liczniku i nie mogłem go ustawić. Do tego FIS różne fajne komunikaty wywalał. Kupiłem nowe aku - problem znikł, ale znów zaczyna się pojawiać migania elementów podświetlanych takich jak FIS, climatronnic itp.
-
błąd p1570 nie odpala
Patrzyłeś czy nie zalazło Ci przekaźników w puszcze z ECU ?
-
Samoczynne zamykanie auta na zapłonie
Póki kluczyk jest w stacyjce to nie ma prawa się zaryglować. Ogólnie jak nie ma kluczyka w stacyjce to też mam losowe ryglowanie się drzwi. Ponadto nawet jak odchodząc od auta wciśniesz na pilocie nie zamykanie a otwieranie to auto i tak się zamknie po pewnym czasie samo.
-
Tempomat - czujniki parkowania tył
Podjedź na jakiś spot pewno ktoś będzie miał vag'a ze sobą to Ci sprawdzi, który czujnik leży. Wystarczy w bloki pomiarowe wejść PDC, albo bedzie błąd w samym sterowniku PDC
-
Nie działa gniazdo zapalniczki
Nie trzeba tunelu zwalać. Zdejmij tylko osłonkę pod ręcznym. Jak pęknie lub porysujesz żadna starta. Nowa 12 zł w ASO. Tam będzie ta kostka. 3 pinowa. 2 grube i jeden cienki
-
Problem ze wskazaniem paliwa po swapie na Quattro
To by się zgadzało. Auto 2001r, a bak 2008 chyba nawet. Ilu pinowy jest pływak ten co jest po prawej stronie ? Zamiana dwóch kabli z pływaka nie "odwróci" wskazań? Zmiana softu w zegarach na ten po 2002 roku pomoże? Przy zmianie pływaków mogę wymienić pływak prawy na ten który pozostał mi ori z ośki?
-
Problem ze wskazaniem paliwa po swapie na Quattro
Witajcie. Po swapie na Quattro zaczął totalnie szaleć wskaźnik paliwa. Drugi pływak podłączony. Grubszy kabel do masy, cieńszy do zegarów poleciał. Wskaźnik umarł totalnie wtedy. Przekodowanie zegarów na Quattro (była opcja mniejszy bak paliwa czy jakoś tak) wskaźnik ożył i zaczął pokazywać ok. 1/2 baku. Mniej więcej by się zgadzało tylko teraz im więcej jeżdżę na PB tym więcej pokazuje paliwa Jeżeli to ma znaczenie to bak jest od anglika. Gdzie szukać przyczyny ?
-
Najczęstsze problemy po swapie skrzyni Multitronic na manual w Audi A4 B6 i B7
Jeżeli auto 2000/2001/2002 rok a skrzynia nowsza to jest bez impulsatora i prędkościomierz żeby ruszył trzeba z kostki ABS dołożyć pin 33 (pasują piny z kostek od czujników zużycia klocków, wystarczy pin wcisnąć czymś cienkim, zablokuje się ładnie) i jak mechanik przy swapie wyciągnął na górę wtyczkę od CVT to rozbieramy kostkę i wpinamy się w pin 5 kostki ABS (on idzie do zegarów), albo jak ktoś uciął tą wiązkę to trzeba kablem do zegarów lecieć. Zielona kostka pin też 5.