Treść opublikowana przez Skyliner89
-
[ALL B5] Demontaż chłodnicy
Ja akurat sam sobie wymieniałem chłodnicę z powodu kolizji stara pękła i musiałem kupić nową... ;(. Zdejmujesz lewą i prawą kratkę. Jak już zdejmiesz to zobaczysz śruby po lewej i prawej stronie na których trzyma się zderzak. Po odkręceniu tych śrub zderzak powinien łatwo zejść z zaczepów. Ja akurat nadkola miałem na spinki. Polecam zdemontowanie osłony pod silnik, ułatwia prace . Jak masz klimatyzacje to będziesz musiał odkręcić chłodnice klimatyzacji od chłodnicy. Będziesz miał takie czarne blaszki na śrubach 10 z tego co dobrze pamiętam, po bokach chłodnicy klimatyzacji będziesz miał takie dwa ochronne plastiki i je też odkręcasz, do tego używasz śrubokręta krzyżakowego. Jak to wszystko zrobisz odchylasz chłodnice klimatyzacji na bok (widać to na zdjęciu, gaz Ci nie ucieknie). Jak spojrzysz na chłodnice z góry to zobaczysz takie spinki, które trzeba podważyć cienkim płaskim śrubokrętem i powinny ładnie wyjść. To nie wszystko żeby zdjąć chłodnice, trzeba zdjąć jeszcze górny, dolny wąż i odkręcić czujnik. Musisz mieć ze sobą miske żeby zlać płyn chłodniczy. Po tym czynnościach chłodnica powinna Ci już bez problemu wyjść. W razie jakiś pytań, problemów pisz do mnie .
-
Piłka nożna
Serce mówi, że Juve powinno awansować z grupy, rozum mówi, że Lech dla dobra polskiej piłki... .
-
Urodziny Prezesa
Wszystkiego Najlepszego
-
Piłka nożna
Smuda out... za półtora roku będzie kompromitacja na skale światową... ;( ...
-
Od kogo biora silniki inne marki?
Bo według Ciebie Kolkov, jak Volvo zostały przejęte przez Geely Automobile to będzie szajs, a to nie prawda. Od początku śledziłem sprawy dotyczące kupna Volvo przez Chińczyków i jestem spokojny. Zresztą czas pokaże... . Znam kilka osób, które jeżdżą Volvo, jeden V40 z 1999 roku, drugi z Volvo S60 z 2003 roku. Są bardzo zadowoleni i sam osobiście miałem do czynienia z Volvo S80 z 2005 roku i złego o tej marce nie mogę powiedzieć. Następnym samochodem po może będzie Volvo S60 2.4 D5 .
-
Od kogo biora silniki inne marki?
i co z tego? Jak by się ktoś interesował to by nie pisał takich bzdur... . To, że od niedawna Geely Automobile jest właścicielem Volvo nie wpłynie źle na szwedzką marke: "Chcemy działać ostrożnie, by nie zniszczyć marki Volvo" - powiedział Freeman Shen, wiceprezes Geely. "Nie chcemy, by pojazdy Volvo postrzegane były jako luksusowe samochody produkowane w państwie trzeciego świata. Naszym celem jest image Volvo jako europejskiej luksusowej marki, będącej jedynie w posiadaniu chińskiej firmy" - dodał. "Kluczowym procesem na drodze do sukcesu Volvo ma być przeniesienie fabryk do Chin. Lokalne władze wielu prowincji starają się o wybudowanie zakładów Volvo na ich terenach. Jedno, co pozostanie na swoim miejscu, to główna siedziba i centrum badań i rozwoju szwedzkiej firmy." "Strona chińska zareagowała zapewnieniem, że po przejęciu zapewni istnienie Volvo jako samodzielnej szwedzkiej marki z centralą w Goeteborgu. Geely zapewnia też, że nie wprowadzi zmian w tak ważnych kwestiach jak produkcja (w Szwecji i Belgii), prace naukowo-badawcze, a także porozumienia płacowe i sieci sprzedaży. O strategii Volvo po przejęciu ma decydować niezależne kierownictwo w Goeteborgu. Przejęcie przez Geely będzie oznaczać "otwarcie dla Volvo chińskiego rynku samochodowego z jego ogromnym potencjałem". Geely dodaje, że finansowanie przejęcia Volvo zapewniają chińskie banki." Fragmenty z artykułów z Moto.Onet.pl . [br]Dopisany: 12 Październik 2010, 17:08_________________________________________________Honda ma swoje własne diesle, Mitsubishi ma diesla od VAG i chyba ma też swoje. W Volvo pierwszej generacji S40/V40 były używane 1.9 dCi Renault, (polecane silniki benzynowe, oprócz 1,8 GDI od Mitsubishi, Najlepiej szwedzkie silniki 2.0 ). Toyota też ma swoje diesle Saab ma Oplowskie i Fiatowskie diesle (polecany 1.9 150KM od Fiata). Volvo diesle to tylko 2.4 (inne są Forda). Nissan silniki diesla od Renault. Mercedes-Benz niedawno podjął współprace z Renault (Mercedes skończył się wraz zakończeniem produkcji Balerona ;(). BMW ma swoje własne diesle.
-
[B5 AGB] Mała Czarna 352 Kunie i 512 Niutków
Bardzo ładna . Lusterka bym zostawił, tylko jeszcze relingi dałbym w chrom to wtedy bym wyglądał . Jedynie mi się felgi nie podobają.
-
[B5 ADR] Czy można jeździć z temperaturą silnika 93-95 stopni? Prośba o pomoc.
Problem w tym, że ucieka mi płyn... , ale jakoś dam rady... . Dziękuje za pomoc
-
[B5 ADR] Czy można jeździć z temperaturą silnika 93-95 stopni? Prośba o pomoc.
Witam . Czy można przez 5-7 km jechać przy temperaturze 93-95 stopni silnika? Chłodnica mi się rozszczelniła i potrzebuje rano dojechać do warsztatu na 8:00.
-
Czy ciężko dziś sprzedać auto?
Podobno każdy towar ma swojego kupca... Sprzedać w Polsce samochód za rozsądne pieniądze to trudna sztuka... .
-
Czy ciężko dziś sprzedać auto?
Zgadza się, dzisiaj sprzedać samochód to trzeba mieć duże szczęście. Nawet jak samochód jest zadbany, dobrze wyposażony itp. Audi A4 B5 to chodliwe samochody, ale chyba tylko w dieslu... . Niedawno kolega mi mówił, że jak bym sprzedawał Audi to, żebym mu dał znać... Może on kupi... Ludzie mają dziwne podejście i później wychodzi, że ten i tamten samochód miał kręcony przebieg. Jednym słowem ludzie lubią być robieni w uja... Stąd się bierze kręcenie liczników, składanie samochodu z kilku innych, odpicowanie starego grata, żeby ładnie wyglądał. Na koniec: Kierowca cieszy się dwa raz: sprzedając i kupując samochód .
-
Czy ciężko dziś sprzedać auto?
Jak myślicie Panowie moje 1.8 125KM w przyszłym roku pójdzie za ok. 13-14 tyś zł? Samochód ma nalatane ponad 205 tyś km. Jest w bardzo dobrym stanie technicznym, zadbane, wszystkie wymiany robione na bieżąco z użyciem wysokiej jakości części, nie palone, wyposażenie: ABS, centralny zamek, 4x elektryczne szyby, elektryczne lusterka, składane też elektrycznie, 4 poduszki powietrzne, immobilizer, automatyczna klimatyzacja, radio CD, oryginalne felgi S-Line 17", a wygląda tak:
-
Profesjonalna konwersja B6 na RS4 B7
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=102027.msg1660978#msg1660978 Szkoda ze nie ma wiecej takich projektów Dzięki . za***ista . Akurat sobie myślałem o RS4 B5 to jak bym robił to tylko na czarny kolor, może i inny . Co się z nią stało, że już nie jeździ?
-
Profesjonalna konwersja B6 na RS4 B7
a jakiś link do wątku można prosić, gdzie znajduje się RS4 B5 sedan?
-
Profesjonalna konwersja B6 na RS4 B7
Ciekaw jestem czy ktoś z forum zdecyduje się na zrobienie sedana RS4 B5 :
-
[ALL] Kontrolka ABS zapala sie powyzej 80 km/h
Mi się tak stało dzisiaj jadąc do Balic autostradą A4 przy prędkości 160 km/h, zapalił sie wykrzyknik i kontrolka od ABSu i myślę sobie... o kur , po zgaszeniu silnika i odpaleniu go jeszcze raz wszystko wróciło do normy... ABS działa prawidłowo, bo sprawdzałem kilka razy, nie ścigą itp... . Czyżby to był jakiś czujnik czy coś innego?
-
[ALL B5] Naprawa elektrycznie składanych lusterek - zapieczone tryby fotorelacja
U mnie jest tak, że przy składaniu lusterek, prawe lusterko dotyka szyby... . Co może być powodem takiego składania się prawego lusterka?
-
[B5 ADR] Wielka prośba o pomoc - Dziwne dźwięki przy skręcaniu + film. Pilne
Dziękuje za pomoc .[br]Dopisany: 04 Październik 2010, 23:10_________________________________________________Akurat dzisiaj jak odpalałem samochód po godz 18:00 to kierownica chodziła jak ta lala, nic nie piszczało, żadnych dziwnych dźwięków... dziwne , ale i tak przepłucze układ dla pewności . Staram się ograniczyć jazde , żeby nic się nie stało z pompą. Jutro albo w czwartek przeczyszcze sobie układ i powinno być .
-
Pozbycie się naklejki na klapie.
Ja usuwałem naklejki i klej po naklejce Berner - Odtłuszczacz. Bardzo skuteczny i przede wszystkim nie niszczy lakieru . Butelka 400ml kosztuje 16 zł.
-
Audi A4 B5 1.8 T
Współczuje... ;(. Dobrze, że Tobie nic się nie stało. Szkoda samochodu, bo naprawdę zadbany i elegancki był , na pewno wyjdziesz na swoje i będzie wyglądała jeszcze lepiej . Zderzak od RS'a wyrwiesz nawet za 700-1000 zł. Raz widziałem kompletny za 1200 zł. Trzeba bacznie obserwować Allegro .
-
Wąskie e30
Ważne, że Tobie się podoba . Jednym słowem za***ista . Rarytas . Pewnie robi furorę na drogach .
-
[B5 ADR] Wielka prośba o pomoc - Dziwne dźwięki przy skręcaniu + film. Pilne
wypadaloby aby pozbyc sie calego syfu z ukladu bo szkoda zasyfic nowa pompe Jak dobrze zrozumiałem to musiał bym kupić łącznie 6 butelek litrowych oleju Febi 06162? Za pierwszym razem kupić 3 butelki, żeby przeczyścić układ przy założonej starej pompie. Jak to nic nie da to przeczyścić układ jeszcze raz 3 butelkami oleju Febi 06162, przed zamontowaniem nowej pompy wspomagania? Nie lepiej odrazu kupić nową pompe i wyczyścić układ przed zamontowaniem nowej pompy i zużyć tylko 3 butelki, a nie 6? Czy spróbować przeczyścić starą pompe? . Trochę się pogubiłem w tym wszystkim..., a te dźwięki nie przestały, nawet w czasie jazdy kiedy skręcam w lewo czy w prawo pojawiają się ;(.
-
[B5 ADR] Wielka prośba o pomoc - Dziwne dźwięki przy skręcaniu + film. Pilne
Czy jak by czyszczenie nic nie dało to przy kupnie nowej pompy wspomagania też trzeba przeczyścić układ?
-
[B5 ADR] Wielka prośba o pomoc - Dziwne dźwięki przy skręcaniu + film. Pilne
To co nie bawić się w czyszczenie układu, tylko odrazu wymienić pompe wspomagania? ;(
-
[B5 ADR] Wielka prośba o pomoc - Dziwne dźwięki przy skręcaniu + film. Pilne
Czyli jak to zrobię to powinno wszystko wrócić do normy?