Treść opublikowana przez Emejcz
-
Skrzynia biegów b7 - jak sprawdzić przed zakupem
+1 Innej opcji nie ma. Dodatkowo żeby sprawdzić to jeszcze musi być dobrze wyregulowana kaseta i sprawne przeguby cięgien, bo jak są tam jakieś dysfunkcje to zakłamują stan skrzyni.
-
SmErf_Audiczka 1,8 bfb a4 b7
Widać, że wyjątkowo fajny stan. Co do modów to wal do @Łukasz13 Masz niedaleko.
-
jak podnieść tył
Ja mam ori podkładki ze względu na LPG i jestem zadowolony.
-
Wibracje przy przyspieszeniu po chip tuningu
W moim przypadku wystarczyło, że musnąłeś gaz w odpowiednim przedziale obrotów i całą budą trzepało. Dopiero tarcza z tłumikami całkowicie rozwiązała problem. Te tłumiki drgań likwidują bardzo szerokie spektrum wibracji. Ale w związku z tym, że to nie ta sama konfiguracja to obczaj te przeguby. Pamiętaj tylko, że póki nie zdejmiesz przegubu z flanszy dyfra/półosi to nie wyczujesz za dokładnie jak duże są luzy.
-
Wibracje przy przyspieszeniu po chip tuningu
No niestety jest spora szansa, że bez ponownego zdjęcia skrzyni i wrzucenia tarczy z tłumikami nic się nie poprawi. 100% pewności nie ma, bo to trochę inna konfiguracja. Niby jak patrzę to w AVJ 5b Q nie była przewidziana tarcza z tłumikami, ale sam dwumas z AVJ jest bardziej miękki i możliwe, że lepiej tłumił jakąś część drgań niż ten z AWX który jest bardzo sztywny i raczej wychwytuje drgania od dużego momentu, a nie od drobnych odchyleń elementów obrotowych. Możesz na wszelki wypadek posprawdzać przeguby, nie zaszkodzi.
-
1.8 ADR wyzerowany przebieg
Ktoś tu chyba ściemnia. Nie doradzamy jak cofać licznik.
-
za duze podcisnienie w dolocie
Jak sam nie zrobisz to nie będzie tak jak chcesz. Za kasę wydaną na robociznę kupuj sobie narzędzia - ja tak zacząłem robić lata temu, bo nie mogłem patrzeć na tych paproków. Uszczelka z założenia ma być posmarowana w kilku zgięciach i jak się dokręci odpowiednim momentem to powinna trzymać. Problem w tym, że często nie trzyma. Wystarczy, że pokrywa nie jest już idealnie prosta lub jakość zamiennika daleka od oryginału i koniec. Można minimalnie posmarować od spodu całość, ale to na zasadzie wzięcia na palec i przejechania aby utworzyć cienki film. Jeżeli jest wtedy idealnie odtłuszczone to będzie trzymać. Mechanik ci tego nie zrobi, bo mu się nie będzie chciało przyglądać czy jest odtłuszczone. Jednakże u ciebie kapiący olej może oznaczać zużyta uszczelkę napinacza (taki półksiężyc), lub pocący się króciec od czujnika temperatury płynu chłodzącego. To typowa usterka i takie kapanie będzie wyglądać jak olej na chodniku, bo płyn jest tłusty. Bez lusterka ciężko ci to będzie dojrzeć.
-
za duze podcisnienie w dolocie
Jak masz nasadkę na śrubę wału to sam sprawdzisz poprawność ustawienia paska. Wystarczy zdjąć plastikowa osłonę silnika od spodu i osłonę rozrządu na górze. Ustawiasz na znaki kręcąc wałem kluczem i widzisz czy się zgrywa. Uszczelki pokrywy możesz kupić jakbyś ją zdejmował do łańcuszka, ale szczerze to lepiej jakimś reinzosilem stara uszczelkę posmarować lekko, bo nowe wcale nie gwarantują, że bedsie sucho. Minusem tego rozwiązania jest późniejsza konieczność czyszczenia masy uszczelniającej.
-
BRILLIANT RED B7 AVANT 1.8T Quattro [210HP / 325NM]
Mam taki sam czerwony kolor i zderzak to już praktycznie bez klaru, błotnik jeden też grubo złazi. Te czerwone są bardzo niewdzięczne pod tym względem. Za bardzo przesuszona baza i później tak jest.
-
Czerwony Avant 4x4 /BFB 1.8T/ Sline 240KM / 350nm
W sumie trochę profilaktyka, bo na podniesioną moc te przeguby z BFB są dość słabe i trzeba się według mnie liczyć z ich szybkim zużyciem.
-
Adaptacja Klimy - Słabo Chłodzi
No zawsze mogę pojechać aby odciągnęli czynnik, ale nie wiem czy to nie są pieniądze w błoto, bo robiłem to w tamtym roku i już wtedy bywały te sporadyczne problemy. Osuszacz jest nowy Behr i od momentu jak go założyłem to podłączyli mi maszynę w ciągu kilku minut (montowałem u nich na placu), więc raczej nie zdążyło złapać wilgoci. Z tą dyszą to nie wiem, wsadziłem coś takiego: Dławik NRF 38449 - sklep internetowy MOTONEO.PL Tak się zastanawiam czemu zamienili dławik na taki z 2 oringami. Może właśnie te z jednym przepuszczały ciśnienie czy coś?
-
Adaptacja Klimy - Słabo Chłodzi
Słuchajcie, już w tamtym roku moja klima miewała czkawki. Podczas jazdy potrafiła przestać chłodzić i wszystko było oblodzone. Po czym po godzinie postoju wracała do normy. W tym roku problem mi się powtórzył i nie mam pojęcia o co tu chodzi. Klima przestała chłodzić podczas jazdy na trasie (ciężko powiedzieć od jakiej prędkości, ale powyżej 100-120km/h). Zatrzymałem się w końcu w lesie żeby zobaczyć rurki i oczywiście cienka od dyszy do grodzi lód, gruba od grodzi aż do osuszacza też lód. Wyłączyłem silnik na minutę, rurki się odlodziły, uruchomiłem i oczywiście zaczęło działać i działało już do końca trasy. Dziś rano zrobiłem pomiary na postoju. Oczywiście chłodzi aż łupie w głowę. Na VAG'u nie ma żadnych błędów. Nie wierzę aby sprężarka była za słaba, bo przy niskich obrotach na postoju jest kosmos. Osuszacz i czynnik robione w tamtym roku przy okazji wymiany jednego z przewodów. Ma ktoś pomysł o co chodzi? Może to jakiś czujnik? Obstawiam, że gdzieś jakaś pierdoła odwala takie cyrki...
-
Czerwony Avant 4x4 /BFB 1.8T/ Sline 240KM / 350nm
Dość przypadkowo wpadł mały mod. Wymieniłem z tyłu półosie na te z większymi przegubami wewnętrznymi - takie jak m.in. w 2.0T. Przeguby w BFB są bardzo liche i ciężko dostępne w dobrych zamiennikach. Najważniejsza i w sumie jedyna sprawa którą trzeba było ogarnąć to wymiana flanszy dyfra na większe. Robota bardzo prosta stąd dziwne, że niepopularna. U mnie wyszło sporo komplikacji (łącznie z rozbieraniem dyfra), ale wynikało to tylko z tego, że są dwa rodzaje flansz i przygotowałem sobie nie te co powinienem W sumie nikt praktycznie tego nie robi, więc było kilka niewiadomych. Finalnie wszystko udało się bez problemu poskładać i działa jak należy. Na zdjęciach wypiaskowane, zabezpieczone APP R-Stop i cynkiem w sprayu flansze. Porównanie półosi starej i nowej używanej oraz finalny widok z montażu.
-
Klimatyzacja nie chłodzi przy wysokich prędkościach.
Pomogło?
-
B7 Crew
Tego się spodziewałem. Jak już porównywać to te same auta czyli B7 BFB. Tu jest 6b. W tej konfiguracji są problemy. Wbrew pozorom b6 i b7 nie są identyczne. Chociażby elementy tłumiące takie jak tuleje bananów są innej konstrukcji.
- B7 Crew
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Może najpierw przejrzyj wszystko dokładnie krok po kroku i zobacz gdzie jest problem z blokowaniem się mechanizmu. Czy aby na pewno 'ten' przegub co trzeba ruszałeś? Tam zazwyczaj trzeba poczynić kilka wymian, bo po latach słabo to wygląda.
-
Od czego ten wahacz?
Poważnie w b5/6 tuleje były olejowe?
-
Tylny przegub wewnętrzny
Widać nie chciało ci się szukać.
-
Drgania
Nie ma co kombinować. Nasiliło się po wymianie poduszek więc winowajcą są poduszku lub nieodpowiednie ich ustawienie. Powinieneś kupić ORI z ASO. Drogie - prawda. Ale finalnie i tak pewnie będziesz musiał je kupić albo jeździć z wibracjami, a wydasz więcej na poprawki. Żeby ci też do głowy nie przyszło kupić nowych, ale w zamienniku. Poduszki trzeba dobierać po numerze z katalogu, bo inna literka w nazwie może już oznaczać inną kategorię wagową i inne tłumienie.
-
za duze podcisnienie w dolocie
Według mnie zapomnij w Łodzi o jakimkolwiek dobrym mechaniku. Gdzieś może jest, ale wątpie abyś akurat trafił. Jeżeli chodzi o gazownika to kiedyś sensowny był w KołoMax. Jak będę w Łodzi to mogę obczaić co tam się w tej twojej furze dzieje. Seria w tej budzie nie jedzie. Zupełnie nie czuje się tej mocy.
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Flanszy nie ruszasz. Musisz zostawić kapsel ze starego który wchodzi do flanszy.
-
Przeguby do Audi A4 B6/B7
Tak.
-
Downpipe i smród spalin
Czy bez kata żywotność turbiny spada?
-
Gratka dla bardziej obeznanych
Może krzywa piasta/łożyska wywalone. Ewentualnie gumy zawieszenia tył klękają.