Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Emejcz

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Emejcz

  1. Termostat pewnie ciągle otwarty. Odpal auto, przejedź 5 kilometrów i zobacz czy dolna rura od chłodnicy jest ciepła. Jak ciepła to termostat do wymiany.
  2. Ja miałem kupę zębów w swojej misce. Wszystkie pochodziły z wydechowego wałka rozrządu. jak zdejmiesz pokrywę zaworów to zobaczysz w jakim stanie są zębatki. Bzyczenie jest od napinacza. Można zamontować starego typu napinacz za parę stówek i wyłączyć elektryczny element u tunera - ja tak zrobiłem. Rozwiązanie sprawdzone i gwarantuje ciszę. Polecam ten temat, bo wszystko co związane z napinaczem zostało tam powiedziane:
  3. Jeżeli nikt przed tobą nie wyjmował górnej śruby od nowości to szansa, że wyjmiesz bez większych problemów jest prawie zerowa i nic ci nie dadzą odrdzewiacze, bo tam się utlenia aluminium i puchnie trzymając śrubę. To co możesz zrobić od zaraz do odkręcić nakrętkę górnej śruby (pójdzie bez żadnych problemów) i sprawdzić czy śruba w ogóle choć trochę drgnie. Jak nie drgnie to musisz albo wyjąć zwrotnicę całą z auta albo obciąć łeb śruby i przeciągać ją nakrętką w drugą stronę obciając po kawałku to co wyszło aż pójdzie całość. Jednakże jak śruba nie drgnie na aucie to najlepiej przygotuj się na wyciąganie całości i przeciąganie śruby po kawałku ze zwrotnicą na stole, bo na aucie nie ma miejsca za dużo. Co ważne to tej nakrętki od śruby nie dokręcałbym bez klucza dynamometrycznego, bo tam jest tylko 40nm moment z tego co pamiętam i ani się obejrzysz i ukruszysz zwrotnicę tak jak ja to zrobiłem. Jest jeszcze jedna opcja która na podstawie bardziej doświadczonych grzebaczy praktycznie gwarantuje sukces - podgrzanie palnikiem. MInusem tej metody jest to, że na aucie to wszystkie gumy do okoła opalisz, więc jak już zaczniesz to musisz to zrobić do końća.
  4. Do wymiany wahaczy nie potreba ani kanału ani podnośnika. Zwykły lewarek to świat.
  5. To gratuluje
  6. Idź do innego, co za problem.
  7. No może nie przesadzaj, że 60zł za robotę. Ja bym nikomu za tyle nie zrobił. Według mnie jak ma być zrobione dobrze to 100-150zł robocizna. Chyba, że jarzma nie pójdą to więcej.
  8. Krócieć od nagrzewnicy lub odpowietrznik na metalowej rurze wodnej która idzie nad kolektorem ssącym (o ile jest w b6).
  9. Emejcz odpowiedział(a) na patis33 temat w 1.8T
    Ja robiłem dwa razy. W b5 było bardzo ciasno i ciężko to ogarnąć. W b6/b7 jest niby podobnie, ale miejsca więcej. Podwieszałem sobie silnik na belce i muszę powiedzieć, że robota wtedy idzie bardzo fajnie i nawet jest miejsce aby bez problemów włożyć miskę z nałożoną wcześniej masą uszczelniającą.
  10. Wymień cały (no prawie cały, bo zawsze coś zostanie), bo nikt tego nie robi i później przekładnie rdzewieją. Poszukaj poradników jak i działaj.
  11. Po swapie mam już z 1000km zrobione. Tarcze ładnie dotarte. Odpowietrzałem też ze 2 razy. Oczywiście zawsze jest opcja, że coś tam zrobiłem źle i pewnie za jakiś czas sprawdzę ponownie, ale nie sądzę. Ja porównuję do B5. Tam miałem hamulce seria. Wszystko powymieniałem, odpowietrzyłem i auto stawało dęba. Lekkie wciśnięcie hamulca i brało jak szalone. Jeden plus, że nie jestem odosobniony w swoich odczuciach.
  12. Witam. Może ktoś już ma z tym doświadczenie, bo ja na sobie jeszcze ślizgającego sprzęgła nie doświadczyłem. Wsiadam do auta wczoraj rano, pierwsze kilkaset metrów i poczułem dziwne uślizgi sprzęgła... Standardowo obroty w górę i nie przyspiesza jak powinno. Po kilku kilkunastu kilometrach już było dobrze. Dziś też pojechałem na testy i na zimnym ślizgawka, a na ciepłym już poprawnie. Czy to norma, że kończące sprzęgło się tak zachowuje? Czy może coś innego tu się dzieje? Nie żebym się jakoś strasznie dziwił, że nadszedł moment wymiany...
  13. Emejcz odpowiedział(a) na Jigsaw temat w Audi A4 B6/B7
    Jak jest pozapychana to też będzie bulgotać i póki nie wymienisz to nic się nie poprawi.
  14. Niezłe sekcje na tym pasku porobione xD
  15. Emejcz odpowiedział(a) na Arturq66 temat w 1.8T
    Najpierw podłącz się pod sterownik LPG.
  16. To nie jest obcieranie o pokrywę - wiem, bo miałem identycznie. Tak się zachowuje ten napinacz. Napinacz bez elektryki skutecznie eliminuje wszelkie dziwne dźwięki.
  17. W awaryjnym odczuwam - łatwo doprowadzić do załączenia się ABS. Oczekiwałem jednak, że hamulce staną się mniej gumowe przy lekkim hamowaniu - niestety nic takiego nie miało miejsca
  18. Ja jestem po swapie na 320/288 ale szczerze mówiąc nie odczułem znaczącej różnicy. Spodziewałem się, że będzie lepiej.
  19. Jak ktoś szuka rozwiązania do kopiowania kluczyka B7 to poniżej moje ustalenia do tej pory. Może ktoś dojdzie co dalej. Osoby które są na forum i wiedzą jak to dalej ogarnąć robią wszystko aby inni się nie dowiedzieli, więc wypada w końcu dojść co i jak i przełamać ten monopol na wiedze aby zgodnie z ideą forum stała się dostępna dla innych, a nie maszynką do zarabiania pieniędzy. Zidentyfikowany problem w B7 to zakodowanie transpondera (prawdopowodnie wyjątkami są te z początków produkcji 2004-2005 i tam działa to jeszcze tak prosto jak w B6). Transponder musi być prekodowany pod dane auto i DODATKOWO musi być dopisany Component Security w postaci siedmiu heksadecymalnych wartości. Transponder prekodują razem z tym kodem (często w gratisie) sprzedawcy transponderów. Niestety trzeba go wyciągnąć z auta i tu robi się problem. 1. Można wyciągnąć to przez jakiś interfejs typu SMOK czy VVDI. Niestety są one drogie, a nie widzę żadnych działających klonów od chińczyka (Component Security zaznaczony na zielono). 2. Można obejść zabawę z kodem i po prostu skopiować kluczyk poprzez użycie kopiarki do kluczyka. Te dobre są również za drogie, a nie udało mi się ustalić czy klony za 200-300 zł działają w b7 - w b6 działają. Przykład jak wygląda takie urządzenie. FIlmiki jak to działa są na Youtube. 3. Można ściągnąć wsad EEPROM i tam wyszukać Component Security. Jest to zdecydowanie najtańsza opcja i ma sens, bo interfejsy do tego są tanie. Niestety nie udało mi się jeszcze zidentyfikować gdzie dla B7 znajduje się ten kod. Przypuszczam, że w końću ktoś to znajdzie. Najlatwiej to znaleźć w ten sposób, że jak znamy swoj Component Security to sciągamy wsad i wyszukujemy go we wsadzie. Dzięki temu wiemy już gdzie w innych B7 będą znajdowały się te komponenty. Przykłąd na screenie: W teorii jak uda nam się zrobić jedno z powyższych to jesteśmy prawie w domu. Trzeba będzie jeszcze dopisać klucz do auta, ale informacje jak to zrobić są dostępne w necie więc nie trzeba tu opisywać.
  20. Nie ma to jak ubezpieczać się na wsi
  21. Mam nadzieję, że to nie odnosi się do filmiku który podczepiłem, bo tam brzęczy klapka WG - nie ma tu nad czym dyskutować, bo temat przerabiałem.
  22. Wystarczyło zmienić na napinacz bez wtyczki i wywalić go z softu i problem by zniknął. Jeżeli to ten dźwięk co na filmiku to klapka WG hałasuje.
  23. Musisz kombinować. W końcu wyjmiesz. Za pierwszym razem też miałem problem.
  24. Emejcz odpowiedział(a) na Bartek107 temat w 1.8T
  25. Emejcz odpowiedział(a) na .Cinek temat w 3.0
    Nie na zielony. Bardziej na taki pomarańczowy.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.