Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Emejcz

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Emejcz

  1. Ja bym od razu szukał dalej. Nie jest pierwszą osobą która ma dokładnie o ząbek przestawiony rozrząd i z tego co pamiętam to nikt nie skarżył się na podwyższone spalanie na tym poziomie.
  2. Tego się nie powinno porównywać, bo później ludzie mają bałagan w głowach. Każdy jeździ inaczej. Mi spala w trybie mieszanym 13-14LPG w aucie po programie. Jakbym suwał tylko po mieście to byłoby minimum 16. W powolnej trasie nie zejdzie się poniżej 10l. Jak się jeździ "tak jak większość" czyli zamula to rzeczywiście może i rzeczywiście wciąga mniej, ale raczej niewielu użytkowników 1.8t w Q zamula jak większość. Gość pewnie co światła daje buta do oporu i chce ruszać jak nowe diesle i zdziwiony
  3. Poprawka, 1.8t w B6/B7. W B5 było aksamitnie, miałem dwa takie
  4. Emejcz odpowiedział(a) na piotrekZch temat w Audi A4 B6/B7
    W jaki sposób to zdiagnozowali?
  5. Temat stał, jako tako dawałem radę z tym jeździć. Niestety problem nie zniknął a się tylko pogorszył. Musiałem wymienić teraz skraplacz. Przy okazji wymieniłem dławik, bo niektórzy sugerowali aby to zrobić. Stary dławik miałem pomarańczowy z jedną uszczelką. Teraz dla eksperymentu założyłem z dwoma uszczelkami. Niestety zrobiło się gorzej niż było. Pierwsze kilometry chłodzi ładnie, ale czym dłużej się jedzie tym zaczyna słabiej chłodzić i zamarza. Nie wiem czy teraz uszedł tam czynnik czy co, ale ciągle zamarza w ten sam sposób. Mrozi zaraz za dławikiem w stronę kabiny i gruby wąż powrotny z kabiny. Poniżej wskazania na LOW na postoju na mocno nagrzanym aucie po kilku minutach chłodzenia. Temperatury wydają się zdecydowanie za wysokie. Mam dosyć tego badziewnego układu szczerze mówiąc, zero jakichkolwiek błędów a ciągle z tym problemy. Zastanawiam się czy wymieniać ten zawór w kompresorze w ciemno czy co... Nie wiem czy może ten dławik to jakiś jeszcze mniej pasujący... W tych grupach 26/27 wszystko mam na erased.
  6. Skraplacza nie wymieniałem, przypuszczam, że oryginał i może się po prostu utlenił. Wymieniałem osuszacz, dławik i wąż idący od skraplacza. Szczelność była sprawdzana, ale niestety te problemy miewałem regularnie w pewnych warunkach mimo tego, że parametry wyglądały dobrze na sucho. Zastanawiam się czy to w ogóle możliwe, że skraplacz się zapycha i wtedy układ nie daje rady jak jest dodatkowo silne nasłonecznienie na przód auta.
  7. Witam. Dwa lata temu robiłem gruntowne odświeżanie klimy łącznie z osuszaczem itp. Niestety z nieznanych przyczyn prawie zawsze były problemy przy prędkościach autostradowych powyżej 120-140km/h i klima chłodziła słabo lub przestawała po kilkudziesięciu kilometrach chłodzić całkowicie. Dziś było podobnie, przestało chłodzić co przy tym upale to katastrofa. Próbowałem dawać jej odpoczywać aby przewody odmarzały, ale w pewnym momencie już nic nie było w stanie chłodzić. Jak dojechałem na miejsce to okazało się, że wywaliło dziurę w górnej części chłodnicy klimy i część oleju prysnela nawet na zderzak. Moje pytanie, czy te chłodnice są takie słabe po latach, że mogą nie wytrzymać nadmiernego ciśnienia czy może jest to możliwe aby w układzie ciśnienie zrobiło się jakoś ekstremalnie wysokie? Muszę kupić nową chłodnice i dać do nabicia układ, ale obawiam się czy nowa też nie pęknie jak usterka jest gdzie indziej...
  8. Dwumas za słaby. Wymienić i można dalej podnosić moc. U mnie 240KM i nie ma żadnych wibracji w żadnym przedziale obrotów (pomijam standardowe mrowienia na jałowym).
  9. Niestety takie mamy państwo z tektury. Takie zmowy są nielegalne i jakby komuś zależało to bardzo szybko dałoby się to wykryć i cały proceder ukrócić. Wydaje mi się, że szkoda nerwów na ceny paliw, bo to temat całkowicie zależny od polityki. Większość ludzi jest zafascynowana światem zachodu. Tymczasem dla tych co chcą działać to właśnie słabo rozwinięte państwa powinny być przykładem, bo tam fiskalizm jest na śmiesznie niskim poziomie i w większości spraw masz wolną rękę.
  10. Zmowy cenowe itp. jak w Płocku. W Łodzi do momentu jak był Lukoil to paliwa były najtańsze w okolicy. Od momentu jak nie ma Lukoila to całe towarzystwo się zmówiło i solidarnie wyrównało poziom cen. Dodatkowo zaczęła się taka perfidia, że jak wcześniej jechałeś na daną stację to wiedziałeś, że ma prawdopodobnie najtaniej, a teraz jednego dnia ma tanio a drugiego drogo.
  11. Idziesz w dobrą stronę, po mojemu - podoba mi się Auto pewnie długo stało ze względu na korozję spodu. Jedno co bym powiedział, że szkoda trochę twojej roboty na odświeżanie tych hamulców, bo lepiej od razu zainwestować w większe jak w 2.0t. To za małe tarcze, jeszcze jak dołożysz Q to zobaczysz.
  12. Emejcz odpowiedział(a) na zibi0310 temat w Audi A4 B6/B7
    Doświadczyłem tego problemu osobiście i nie ma opcji, abym coś źle zamontował albo coś było nie tak z nową tarczą LUK'a. W pewnych egzemplarzach występują mega wibracje niezależne od doładowania - to właśnie spotkało mój egzemplarz. Podmianka tarczy AWX na tarczę BFB rozwiązała problem. @zibi0310 Dwumas od AWX jest sztywniejszy - zupełnie inna konstrukcja niż w BFB. Nie powoduje to jednak żadnych przesadnie przykrych dolegliwości, a jedynie trzeba się trochę przyzwyczaić do innej pracy.
  13. Emejcz odpowiedział(a) na R4xx temat w Audi A4 B6/B7
    Logika sugeruje, że jakiś problem ze skrzynią jednak.
  14. Emejcz odpowiedział(a) na Qweer temat w 2.0T
    Normalne spalanie przy tych odcinkach/konfiguracji.
  15. Polecam cofnąć do przodu
  16. Co to za kalkulator xD
  17. Dasz. Napinacz hydrauliczny ma taką dziurkę w którą wkłada się zawleczkę. Jako zamiennik możesz sobie dopasować cienki gwoździk. Lub jakieś widełki - zależy jaki typ napinacza masz. Aby ścisnąć napinacz musisz włożyć imbusa w rolkę i nie za mocno przez kilka minut napierać na napinacz. Nie robi się tego mocno, bo rolka pęknie.
  18. Nima techniki. Nie masz reduktora więc nic mądrego nie wymyślisz. Można próbować w miarę szybko wyciągnąć aby zminimalizować jazdę na półsprzęgle.
  19. Nie jestem taki pewien, że winna jest pompa wody. Jak pompa nie pompuje to trochę pojeździsz i ci wskaźnik temperatury leci poza 90 stopni. Może jednak ta nagrzewnica się przytkała. Na odkręconym korku i zbyt długim gazowaniu płyn potrafi wywalać - tak bywa w tym układzie.
  20. Jakbyś ogarniał to na własną rękę to fajnie byłoby zobaczyć jakąś relację
  21. Potwierdzam, że to dobry stan filtrów. Ja w sumie zmieniam nieregularnie. Wiadome, że jak cięższa noga, większa moc to auto więcej tego gazu przepala i filtr wygląda gorzej więc wymaga aby go częściej wymieniać. W jednym aucie można po 20 tys. w innym po 8tys. jest syf. Ja nie raz miewałem tak, że po tych 8 tys. był mocno zalepiony, ale wtedy to już czuć, że instalacja trochę niedomaga i warto tam zajrzeć. FFL na pewno częściej niż ciekłej.
  22. Kupujesz największy badziew to czego się poźniej spodziewasz
  23. Może obczaj halogeny z b5 czym się różnią. Jak miałem b5 to zysk z ich włączenia był kolosalny, a w b7 rzeczywiście to tylko kosmetyka.
  24. Czemu po prostu sam się weźmiesz? W tych cenach robocizny to szybko skompletujesz sprzęt.
  25. Z przodu jest przetłoczenie, na metalowej osłonie tylko w niektórych modelach jest słabo widoczne.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.