Treść opublikowana przez Emejcz
-
1.8T Q prośba o sprawdzenie logów
Ja bym od razu szukał dalej. Nie jest pierwszą osobą która ma dokładnie o ząbek przestawiony rozrząd i z tego co pamiętam to nikt nie skarżył się na podwyższone spalanie na tym poziomie.
-
1.8T Q prośba o sprawdzenie logów
Tego się nie powinno porównywać, bo później ludzie mają bałagan w głowach. Każdy jeździ inaczej. Mi spala w trybie mieszanym 13-14LPG w aucie po programie. Jakbym suwał tylko po mieście to byłoby minimum 16. W powolnej trasie nie zejdzie się poniżej 10l. Jak się jeździ "tak jak większość" czyli zamula to rzeczywiście może i rzeczywiście wciąga mniej, ale raczej niewielu użytkowników 1.8t w Q zamula jak większość. Gość pewnie co światła daje buta do oporu i chce ruszać jak nowe diesle i zdziwiony
-
Wibracje przy przyspieszeniu po chip tuningu
Poprawka, 1.8t w B6/B7. W B5 było aksamitnie, miałem dwa takie
-
klima przerywa
W jaki sposób to zdiagnozowali?
-
[B7] Jednorazowa awaria - zmrożone węże i brak chłodzenia.
Temat stał, jako tako dawałem radę z tym jeździć. Niestety problem nie zniknął a się tylko pogorszył. Musiałem wymienić teraz skraplacz. Przy okazji wymieniłem dławik, bo niektórzy sugerowali aby to zrobić. Stary dławik miałem pomarańczowy z jedną uszczelką. Teraz dla eksperymentu założyłem z dwoma uszczelkami. Niestety zrobiło się gorzej niż było. Pierwsze kilometry chłodzi ładnie, ale czym dłużej się jedzie tym zaczyna słabiej chłodzić i zamarza. Nie wiem czy teraz uszedł tam czynnik czy co, ale ciągle zamarza w ten sam sposób. Mrozi zaraz za dławikiem w stronę kabiny i gruby wąż powrotny z kabiny. Poniżej wskazania na LOW na postoju na mocno nagrzanym aucie po kilku minutach chłodzenia. Temperatury wydają się zdecydowanie za wysokie. Mam dosyć tego badziewnego układu szczerze mówiąc, zero jakichkolwiek błędów a ciągle z tym problemy. Zastanawiam się czy wymieniać ten zawór w kompresorze w ciemno czy co... Nie wiem czy może ten dławik to jakiś jeszcze mniej pasujący... W tych grupach 26/27 wszystko mam na erased.
-
Dziura w chłodnicy klimatyzacji podczas jazdy.
Skraplacza nie wymieniałem, przypuszczam, że oryginał i może się po prostu utlenił. Wymieniałem osuszacz, dławik i wąż idący od skraplacza. Szczelność była sprawdzana, ale niestety te problemy miewałem regularnie w pewnych warunkach mimo tego, że parametry wyglądały dobrze na sucho. Zastanawiam się czy to w ogóle możliwe, że skraplacz się zapycha i wtedy układ nie daje rady jak jest dodatkowo silne nasłonecznienie na przód auta.
-
Dziura w chłodnicy klimatyzacji podczas jazdy.
Witam. Dwa lata temu robiłem gruntowne odświeżanie klimy łącznie z osuszaczem itp. Niestety z nieznanych przyczyn prawie zawsze były problemy przy prędkościach autostradowych powyżej 120-140km/h i klima chłodziła słabo lub przestawała po kilkudziesięciu kilometrach chłodzić całkowicie. Dziś było podobnie, przestało chłodzić co przy tym upale to katastrofa. Próbowałem dawać jej odpoczywać aby przewody odmarzały, ale w pewnym momencie już nic nie było w stanie chłodzić. Jak dojechałem na miejsce to okazało się, że wywaliło dziurę w górnej części chłodnicy klimy i część oleju prysnela nawet na zderzak. Moje pytanie, czy te chłodnice są takie słabe po latach, że mogą nie wytrzymać nadmiernego ciśnienia czy może jest to możliwe aby w układzie ciśnienie zrobiło się jakoś ekstremalnie wysokie? Muszę kupić nową chłodnice i dać do nabicia układ, ale obawiam się czy nowa też nie pęknie jak usterka jest gdzie indziej...
-
A4 B6 1.8T Quattro wibracje przy przyspieszaniu
Dwumas za słaby. Wymienić i można dalej podnosić moc. U mnie 240KM i nie ma żadnych wibracji w żadnym przedziale obrotów (pomijam standardowe mrowienia na jałowym).
-
Ceny paliwa marzec 2026
Niestety takie mamy państwo z tektury. Takie zmowy są nielegalne i jakby komuś zależało to bardzo szybko dałoby się to wykryć i cały proceder ukrócić. Wydaje mi się, że szkoda nerwów na ceny paliw, bo to temat całkowicie zależny od polityki. Większość ludzi jest zafascynowana światem zachodu. Tymczasem dla tych co chcą działać to właśnie słabo rozwinięte państwa powinny być przykładem, bo tam fiskalizm jest na śmiesznie niskim poziomie i w większości spraw masz wolną rękę.
-
Ceny paliwa marzec 2026
Zmowy cenowe itp. jak w Płocku. W Łodzi do momentu jak był Lukoil to paliwa były najtańsze w okolicy. Od momentu jak nie ma Lukoila to całe towarzystwo się zmówiło i solidarnie wyrównało poziom cen. Dodatkowo zaczęła się taka perfidia, że jak wcześniej jechałeś na daną stację to wiedziałeś, że ma prawdopodobnie najtaniej, a teraz jednego dnia ma tanio a drugiego drogo.
-
A4 B7 Avant 1.8T BFB Skowrix
Idziesz w dobrą stronę, po mojemu - podoba mi się Auto pewnie długo stało ze względu na korozję spodu. Jedno co bym powiedział, że szkoda trochę twojej roboty na odświeżanie tych hamulców, bo lepiej od razu zainwestować w większe jak w 2.0t. To za małe tarcze, jeszcze jak dołożysz Q to zobaczysz.
-
Podmiana sprzęgła
Doświadczyłem tego problemu osobiście i nie ma opcji, abym coś źle zamontował albo coś było nie tak z nową tarczą LUK'a. W pewnych egzemplarzach występują mega wibracje niezależne od doładowania - to właśnie spotkało mój egzemplarz. Podmianka tarczy AWX na tarczę BFB rozwiązała problem. @zibi0310 Dwumas od AWX jest sztywniejszy - zupełnie inna konstrukcja niż w BFB. Nie powoduje to jednak żadnych przesadnie przykrych dolegliwości, a jedynie trzeba się trochę przyzwyczaić do innej pracy.
-
Wycie na 5, 6 biegu
Logika sugeruje, że jakiś problem ze skrzynią jednak.
-
Spalanie w mieście
Normalne spalanie przy tych odcinkach/konfiguracji.
-
Trzask za każdym razem podczas cofania do tyłu
Polecam cofnąć do przodu
-
BFB 17748 - Problem, duży problem!
Co to za kalkulator xD
-
BFB 17748 - Problem, duży problem!
Dasz. Napinacz hydrauliczny ma taką dziurkę w którą wkłada się zawleczkę. Jako zamiennik możesz sobie dopasować cienki gwoździk. Lub jakieś widełki - zależy jaki typ napinacza masz. Aby ścisnąć napinacz musisz włożyć imbusa w rolkę i nie za mocno przez kilka minut napierać na napinacz. Nie robi się tego mocno, bo rolka pęknie.
-
[ALL B6] Wyciąganie Auta z rowu quattro coś zaśmierdziało :-)
Nima techniki. Nie masz reduktora więc nic mądrego nie wymyślisz. Można próbować w miarę szybko wyciągnąć aby zminimalizować jazdę na półsprzęgle.
-
Słabe ogrzewanie czyżby zapowietrzony ?
Nie jestem taki pewien, że winna jest pompa wody. Jak pompa nie pompuje to trochę pojeździsz i ci wskaźnik temperatury leci poza 90 stopni. Może jednak ta nagrzewnica się przytkała. Na odkręconym korku i zbyt długim gazowaniu płyn potrafi wywalać - tak bywa w tym układzie.
-
Skrzynia GJW info schematy, rozbiórka
Jakbyś ogarniał to na własną rękę to fajnie byłoby zobaczyć jakąś relację
-
A4 B7 1.8 T Quattro Sedan 2006 rok by pelonek1
Potwierdzam, że to dobry stan filtrów. Ja w sumie zmieniam nieregularnie. Wiadome, że jak cięższa noga, większa moc to auto więcej tego gazu przepala i filtr wygląda gorzej więc wymaga aby go częściej wymieniać. W jednym aucie można po 20 tys. w innym po 8tys. jest syf. Ja nie raz miewałem tak, że po tych 8 tys. był mocno zalepiony, ale wtedy to już czuć, że instalacja trochę niedomaga i warto tam zajrzeć. FFL na pewno częściej niż ciekłej.
-
Wahacze do B7 skv- opinie czy kupic
Kupujesz największy badziew to czego się poźniej spodziewasz
-
Brilliant Red B7 S-Line Avant Quattro 2.0T by ElectricShock
Może obczaj halogeny z b5 czym się różnią. Jak miałem b5 to zysk z ich włączenia był kolosalny, a w b7 rzeczywiście to tylko kosmetyka.
-
2004 Quattro BEX cykanie w silniku
Czemu po prostu sam się weźmiesz? W tych cenach robocizny to szybko skompletujesz sprzęt.
-
Zaki rozrządu oraz momenty dokręcania
Z przodu jest przetłoczenie, na metalowej osłonie tylko w niektórych modelach jest słabo widoczne.