Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy amortyzatory przód z B7 o takiej samej klasie wagowej jak B6 mimo innych nr na końcu różnią się czymkolwiek od tych z B6?

Jestem na kupnie nowy 1BE i pytam bo cenowo jest to samo ale może cos w b7 poprawili?

jeżeli masz na myśli zamienniki jak np sachs to nie ma rozgraniczeń b6/7

Chodzi mi o ori bo takie zamawiam w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4740

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

coś takiego odpadło od sprężarki klimy stąd jej brak,teraz trzeba sprawdzić czy sprężarka zatarta czy tylko się sprzęgło zerwało

RLS5fLE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś takiego odpadło od sprężarki klimy stąd jej brak,teraz trzeba sprawdzić czy sprężarka zatarta czy tylko się sprzęgło zerwało

RLS5fLE.jpg

Miałem to samo i walczyłem z tym cholerstwem przez prawie 3 lata, za każdym razem jak założyłem nowe to zrywało tarczkę. Okazało się, że łożyska na wałku sprężarki powiedziały dość i niemal doprowadziły do zatarcia samego kompresora. Nie robiłem tego tylko kupiłem inną sprężarkę i teraz jest malina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś takiego odpadło od sprężarki klimy stąd jej brak,teraz trzeba sprawdzić czy sprężarka zatarta czy tylko się sprzęgło zerwało

RLS5fLE.jpg

Sprezarka bedzie ok podejrzewam. Albo skonczylo sie sprzeglo , ktore jest pod ta metalowa czescia ze zdjecia albo poprostu wykrecila sie sruba od tego i odpadlo.

Mi jak wymienili sprzegielko w kompresorze to ta czesc co pokazujesz na zdjeciu stara dali na zapas gdyz gosciu mi mowil , ze lubi sie sruba luzowac i wtedy ta czesc odpada i sie gubi po drodze.

Lezy na zas na polce i sie kurzy ale jesc nie wola to moze lezec.

Edytowane przez marcin9680
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaglądałem w sprężarkę ,seger siedzi na miejscu,wygląda to tak jakby się śruba wykręciła,jakiś czas temu słychać było metaliczny dźwięk ,być może już to było luźne


Marcin wymieniałeś całość z kołem pasowym ,pytałem się w inter cars ,mają komplet za 190zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaglądałem w sprężarkę ,seger siedzi na miejscu,wygląda to tak jakby się śruba wykręciła,jakiś czas temu słychać było metaliczny dźwięk ,być może już to było luźne

Marcin wymieniałeś całość z kołem pasowym ,pytałem się w inter cars ,mają komplet za 190zł

Kolego nie , kolo pasowe zostalo to samo.

Ja placilem za nowe kompletne sprzegielko DENSO + wyjecie i uszczelnienie kompresora (na kompresorze znajduje sie takie wieczko z pod , ktorego saczyl sie olej) + montarz kompresora + nabicie ukladu i ozonowanie 550zl.

Z jakich okolic jestes kolego ?

Edytowane przez marcin9680
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okolice Makowa Mazowieckiego

Aha to daleko od Poznania.

Tam wlasnie jest ten warsztat gdzie ja robilem swoja klime i tez jechalem do nich z Gorzowa Wlkp. bo u mnie w miescie i okolicy to same glaby łase na kase.

Ale jak cos to ten warsztat handluje ori DENSO czesciami z wysylka rowniez jak i mozna do nich wyslac kompresor i tez zrobia gdybys nie znalazl jakiegos madrego u siebie szpeca.

To jest Autoklima.pl w Poznaniu rowniez polecany warsztat na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie ma ktoś wymiary oryginalnej plecionki (łącznika elastycznego) z 1.8t avj seria wydech a przedziurawiła mi się i bym sobie zamówił na all i to zrobił ;) do tego też opaska ta na skręcanie mi potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wkręciłem śrubę w wałek sprężarki i obracałem palcami ,więc chyba się nie zatarła,co do wymiany zamierzam zrobić to sam ,opuszczę kompresor i wymienie sprzęgło ,chyba że gumki będą ok to przykręcę tą pokrywę co spadła i zobaczę co się będzie działo,co do fachowców to w corsie chcieli mi wymieniać kompresor ,poczytałem trochę w necie ,wymieniłem cewkę i klima 4 rok śmiga ,koszt 100zł cewka(częsta przypadłość opla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany byłby ktoś chętny na opony Firmy: Haida, Rok produkcji 2014, 225/45/r17 mam na zbyciu - bieżnik 7/8mm :) 120zł za sztukę bym sobie życzył hmm? <jak coś priv>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie ma ktoś wymiary oryginalnej plecionki (łącznika elastycznego) z 1.8t avj seria wydech a przedziurawiła mi się i bym sobie zamówił na all i to zrobił ;) do tego też opaska ta na skręcanie mi potrzebna

55x120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,kolo w 18 i np.8 lub 8,5cala z jakim et najlepiej brac do b w Q

Tak aby kolo idelanie spasowalo z błotnikiem.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wymienial ktos juz termostat w a4b6 z silnikiem 1.8T AVJ? Czy termostat z A4B6 1.8T o mocy 163km bedzie w pelni kompatybilny z tym z mojego AVJ 1.8T?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem śrubkę(niestety na osłonie starej nie było) ,przykręciłem pokrywę sprzęgła i klima narazie działa,jak się jeszcze raz zerwie kupię całe koło pasowe,ale rozmawiałem ze znajomym i mówił ,że często się zdarza samo odkręcanie tej śruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,kolo w 18 i np.8 lub 8,5cala z jakim et najlepiej brac do b w Q

Tak aby kolo idelanie spasowalo z błotnikiem.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

8,5j et 35 a jaka opona i obniżenie? u mnie na 1BV i oponie 205/45 przód jest na równo, z tyłu brakuje ~max 5mm, im niżej tym przód się bardziej pochyla i chowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 smiało wejdzie

Tomku ale przy jakiej szerokosci kola?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...