Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4739

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

54 minuty temu, Langista napisał(a):

Moje umiejętności w autocadzie są zbyt małe żeby to dobrze zrobić 😅

Najlepsza opcja to skaner 3D plus ewentualnie poprawki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Langista napisał(a):

Moje umiejętności w autocadzie są zbyt małe żeby to dobrze zrobić 😅

Zawsze musi być, ten pierwszy raz😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste rzeczy bym zrobił, taki do B7 to banał, do B6 jest pod kątem i to dla mnie za dużo jak dla samouka, spróbuję ale nie obiecuję że coś mądrego z tego wyjdzie 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, george napisał(a):

Najlepsza opcja to skaner 3D plus ewentualnie poprawki. ;)

Skaner do tego nie służy, skanerem robisz skan na podstawie którego później i tak tworzysz model, taki mały element da rade zaprojektować bez tego byle ktoś miał to w rękach i chwile wolnego czasu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem się tematu, ale się poddałem... tak jak @Langista napisał do B6 prowadnica jest pod delikatnym kątem, poza tym po wydruku na materiale PET-G i pierwszej próbie kręcenia wkręta (cieńszego od ori) bolec pęka szybciej niż w starym wiekowym :) Mam projekt, ale trzeba go poprawić. Bolec na tym projekcie jest za krótki, brak kąta i jakiś detal jeszcze. Jak ktoś się podejmie jego dopracowania mogę go udostępnić. W sobotę wrzucę Wam foto z wydruku w porównaniu z oryginalnym elementem. 

2023-09-14 08_15_13-Audi Part Inversa ‎- Print 3D.png

2023-09-14 08_15_41-Audi Part ‎- Print 3D.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby zastosować w wydruku mosiężne tulejki z gwintem wtapiane na gorąco i zwykłe śrubki zamiast wkrętów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo zabawy, koszta znacznie wzrastają. Druga opcja to dać grubsze ścianki i stworzyć już gwint na wkręt w środku, aby nowy wkręt nie rozrywał. Można też wykonać z ABS, który będzie lepszy do takich elementów. Podrzuć model a spróbuję swoich sił 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Skowrix napisał(a):

A gdyby zastosować w wydruku mosiężne tulejki z gwintem wtapiane na gorąco i zwykłe śrubki zamiast wkrętów? 

można by jeszcze zrobić większą dziurkę i wkręcić mosiężne tulejki już po druku, np. podgrzewając je i delikatnie wkręcając - problem byłby tylko taki, aby je prosto wkręcić. Albo wkręcić po prostu wkręty podgrzewając je wcześniej - wiadomo byłoby to tylko jednorazowe, bo przy ich wykręcaniu uchwyt na pewno pęknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o coś takiego: https://allegro.pl/oferta/mosiezna-wkladka-gwintowana-wysoka-m5-10-szt-13175094402?fromVariant=13175094150

Koszt ~1PLN/szt. Montaż lutownicą lub nawet na upartego zapalniczką. Ani to skomplikowane ani kosztowne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Skowrix napisał(a):

Chodziło mi o coś takiego: https://allegro.pl/oferta/mosiezna-wkladka-gwintowana-wysoka-m5-10-szt-13175094402?fromVariant=13175094150

Koszt ~1PLN/szt. Montaż lutownicą lub nawet na upartego zapalniczką. Ani to skomplikowane ani kosztowne. 

no dokładnie - można to wkręcić/wetknąć podgrzewając tulejkę zapalniczką lub na kuchence gazowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Skowrix napisał(a):

Chodziło mi o coś takiego: https://allegro.pl/oferta/mosiezna-wkladka-gwintowana-wysoka-m5-10-szt-13175094402?fromVariant=13175094150

Koszt ~1PLN/szt. Montaż lutownicą lub nawet na upartego zapalniczką. Ani to skomplikowane ani kosztowne. 

No, problem jest większy jak się wydaje, tam jest mało mało miejsca ogólnie, takie gniazda by były ok, ale za duża średnica musiała by być tych tulejek i nie mieściło by się to. Do tego wkręt w plastiku sam się nie odkręci, do takiej tulejki z gwintem musiał byś dodać klej do gwintów bo pod wpływem drgań by się odkręciło. 

Ja jedyne rozwiązanie widzę w maksymalnie grubej obudowie i wstępnemu gwintowi, aby wkręt nie rozrywał aż tak tego plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam materiał ASA do dyspozycji jeśli byście chcieli, wytrzymały i dosyć plastyczny, sa z niego wykonane np kratki zderzaka :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był w posiadaniu urzadzenia do wytwarzania własnego filamentu, jestem w stanie ogarnąć praktycznie każdy materiał plastyczny wykorzystywany w branży automotive > od POMu po PA6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gibons napisał(a):

Cześć szukam b6 quattro. Może ktoś rozważa sprzedaż? 

Hej. Odezwij się do mnie na priv, w połowie października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko! Pany przeszukałem internet ale nic to nie dało… Ostatnio jadąc zauważyłem przy zegarku po prawej stronie (tu od strony minutnika) trzy strzałki skierowane ku górze. Chciałem zrobić zdjęcie bo po chwili musiałem się zatrzymać, ale niestety zniknęły… Ktoś kojarzy co to może być? Od razu zaznaczam, że wiem jak wygląda ikonka zegarka radiowego i to nie było to. Poza tym miejsce się nie zgadza i ja takowego na wyposażeniu nigdy nie miałem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaman Masz webasto? Albo chociaż panel przycisków w tunelu do obsługi menu licznika?

 

image.png.664d4153eb55ed8c76bb8fcb5d1e758f.png

 

A - Webasto(ogrzewanie postojowe)

B - Wentylacja postojowa.

C - Zegar ustawiany za pomocą fal radiowych.

Edytowane przez P.Wiśnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ani jednego ani drugiego. Może licznik zwariował i przez pomyłkę ikona się wyświetliła - dokładnie taka jak na zdjęciu od Ciebie (pozycja „A”).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...