Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B6 DIVISION


Nosb

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 86.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • jozek726

    5819

  • Wandej

    4739

  • wladi

    3820

  • kaju

    3330

Top użytkownicy w tym temacie

Z tym, że ta el. nagrzewnica w dieslach działa tylko gdy jest włączona klima (ECON OFF) :hi:


Dziwne, że ją tylko w smrodach montują, bo przy dużych mrozach (< -10st.C) zauważyłem, że benzynka 2x szybciej się nagrzewa do temp. roboczej (> 80st.C) jak żadne ciepełko nie leci do kabiny przez ten czas. Nagrzewa się wtedy w ciągu 6-7 min. a nie 12-14.

Wiadomo, że sterownik klimy nie dmucha wtedy od razu, dopiero pow. określonej temp. płynu chłodniczego, ale mimo wszystko zauważalnie u mnie czas nagrzewania motoru się wtedy znacznie wydłuża.

Ktoś z Was może wyrzeźbił el. nagrzewnicę w benzyniaku? :mysli:

Teoretycznie da się...

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze jak wylaczysz nadmuch, czy dasz na zimny to motor szybciej zlapie temp robocza, w klekocie jest to baaardzo bardzo zauwazalne i odczuwalne, a jeszcze bardziej jak egry pozaslepiane lub powywalane calkiem. ;) trzeba robic, jak w polonezach i chlodnice zastawiac kartonem, albo gumolitem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ze jak wylaczysz nadmuch, czy dasz na zimny to motor szybciej zlapie temp robocza, w klekocie jest to baaardzo bardzo zauwazalne i odczuwalne, a jeszcze bardziej jak egry pozaslepiane lub powywalane calkiem. ;) trzeba robic, jak w polonezach i chlodnice zastawiac kartonem, albo gumolitem. :D

Albo sobie biedaki Webasto założyć :grin:

Ps. Spokojnie, mi też zawsze było szkoda kasy na dołożenie tego ustrojstwa :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w rozsadnych piniondzach to wiadomo, ze by sie bralo od razu i kazdy by chcial, a tak to chyba z 1500zl trzeba wylozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany kochane...czy w 1.8t da sie wymienić sam termostat czy trzeba wymieniać całość z obudową i czujnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 5 st C, włącza się dodatkowa grzałka w nagrzewnicy płynu. Ale to chyba tylko dieslach, które nie miały na wyposażeniu webasto

Brat ma B7 2.0tdi z fabrycznym webasto i nagrzewnica elektryczna też tam siedzi

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany kochane...czy w 1.8t da sie wymienić sam termostat czy trzeba wymieniać całość z obudową i czujnikiem?

Raczej cięzki temat, bo musiałbyś to jakoś rozpołowić, a nawet jakbyś to zrobił, to jeszcze kwestia poskładania tego tak, by to nie ciekło. PS. Mam takowy z połowy 2015 roku, Behr'a czy jak to się tam pisze. Termostat z obudową. W chińskie raczej bym się nie pchał, kupa roboty jest by to wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 5 st C, włącza się dodatkowa grzałka w nagrzewnicy płynu. Ale to chyba tylko dieslach, które nie miały na wyposażeniu webasto

Brat ma B7 2.0tdi z fabrycznym webasto i nagrzewnica elektryczna też tam siedzi

B7 troche sie różni od B6, nie wiele ale jednak, instalacja i opcje wyposażenia są inne dla obydwu i może własnie dlatego b7 szło z nagrzewnicą el. i webasto, a b6 już nie miało takiej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 w sednanie i avancie miało za to grzaną przednią szybę w opcji :wink:



Albo sobie biedaki Webasto założyć

Można też pójść w bieda-wersję czyli wrzucenie farelki do środka... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przy klemie plusowej w audi jest taka plastikowa obudowa w której jest prawdopodobnie taki blaszkowy bezpiecznik. Wie ktoś jaki? Bo jest cały zaśniedziały, muszę go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawy filmik na komórczaku ze słynnym złotym rojs rojsem z dubaju co Policja goniła go przez 60 kilometrów...jak wrzucę na YT to niebiescy mogą zapukać do mnie na chatę? Prędkości były delikatnie wyższe jak prawo przewiduje... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ciekawy filmik na komórczaku ze słynnym złotym rojs rojsem z dubaju co Policja goniła go przez 60 kilometrów...jak wrzucę na YT to niebiescy mogą zapukać do mnie na chatę? Prędkości były delikatnie wyższe jak prawo przewiduje... :wink:

Jak możesz to zamaż licznik i tyle.

Niby wszyscy moto-vlogerzy zamazują licznik i tablice rej...

EDIT: dodaj film jako prywatny( albo nie publiczny) i podeślij linka na forum

Edytowane przez C4NC3R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były b6 bez can?

Spotkałem się z B6 która nie miała podczas wyjścia z salonu radia oryginalnego (na życzenie pierwszego właściciela), przez co klient nie miał w ogóle połączenia licznik - radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema ryjce, pytanie. Czym czyścicie plastiki w aucie. Nie mam na myśli ostatecznej konserwacji, tylko pierwsze czyszczenie z największego brudu (kurz, piasek, otarcia od butów na drzwiach i progach, etc...)

Gdzieś słyszałem dwa "domowe" sposoby. Woda + ludwik, lub woda + płyn do płukania ubrań. Ponoć idealnie czyści i powierzchnia jest satynowa, nie świeci się. Testował ktoś z Was ten sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...