Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)


T-żółw

Rekomendowane odpowiedzi

Póki nie trzeba hamować ma przewage:wink:

---------- Post dopisany at 17:24 ---------- Poprzedni post napisany at 17:22 ----------

:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak widać BMW zapiernicza bez problemu i przypuszczam, że gdyby się nie zatrzymało, to spokojnie by pod górkę weszło:wink: Najgorzej stanąć w miejscu i ponownie ruszyć w takich miejscach, tym bardziej, jeśli pod śniegiem jest sporo lodziku:decayed:

Ja wczoraj próbowałem się nieco pobawić, ale, że lotnisko suche i tylko lekko nasypane przez wiatr puchu, to dałem sobie spokój. Niemniej jednak pojeździłem po osiedlowych dróżkach śliskich jak cholera:kwasny: Wnioski jakie wyciągnąłem:

1. Start i sama jazda to przepaść w porównaniu do FWD - żeby zaświeciła się kontrolka trakcji podczas szybkiego ruszania, czy już samej jazdy, to musiałem na dwójce depnąć gwałtownie do około 3-3.5tyś. obr.. Na drodze bajecznie się trzyma i sie nie dziwię, że na autobanie zasuwali lepiej niż inne auta:wink:

2. Hamowanie - praw fizyki się nie oszuka i auto sunie jak sanki na oblodzonej drodze, tym bardziej, że mam niezbyt ciekawe opony.

3. Także Panowie i Panie nie ma co zbytnio zawierzać 4x4, nie ważne czy to quattro, czy x-Drive, bo zapiernicza jak żadne inne, ale hamuje, jak każde:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jechać można z prędkością dwa razy większą niż inne auta i nie czuje się tego że jest wogóle ślisko, kłopociki zaczynają się w momencie naciśnięcia na pedał hamulca, oj wtedy można się zdziwić, już parę razy tego doświadczyłem, całe szczęscie bez przykrych skutków ale stracha to miałem konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony zimowe to i tak podstawa, moje zimowki sa srednie po ok 5mm i juz sa za slabe nawet na quattro, trzeba uwazac szczegolnie przy zabawie

ale mimo to wiekszosc aut ze swiatel biore z palcem w nosie, zanim wiekszosc rusza ja juz mijam skrzyzowanie bez zbytniego deptania:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało tego śniegu...

bardzo mało :kwasny:

a u mnie sporo :kox:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi u mnie przez noc podsypało prochem:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już dzisiaj o 24 pod M1 na parkingu ślizganko zaliczyłem:kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:decayed::kox: a u mnie topnieje kurna rasa - coś mam wrażenie, że nie dotrzyma do nocy:facepalm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas tez pada :kox::kox::kox::kox:

jutro jade na jakąs wiochę :banan::banan::banan::banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie wróciłem z pierwszej w moim życiu ślizgance 4x4 i jest rewelacja, troche automat przeszkadza ale bokami się lata aż miło...

kuźwa nie wiem jak mogłem bez 4x4 wcześniej jeździć, a najlepsze jest ruszanie z krzyżówek - zanim niektórzy 1 wrzucą to człowiek już dawno za krzyżówką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ja się doczekałem, moja już druga zima z quattro i dalej rogal na ''papce'' :) czasem nie mogę w domu usiedzieć :P moja druga połówka mnie wyzywa i krzyczy gdy tylko wsiadam z nią do auta, może to przez to że czasem ją przewiozę bokiem :)) no ale pasja nie wybiera, -10 za oknem i +/- 2cm śniegu na asfalcie po odśnieżeniu trochę mniej.

A co odejścia to dużo osób się u mnie dziwi że taka b5 ciągnie też na tył i wiele ogląda się z zaciekawieniem że to nie jazda na ręcznym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...