Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B6 3.0Q ASN Avant by Lang

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

No i tyle się nacieszyłem sprawnym autem..

 

Sarna skutecznie stwierdziła, że unieruchomi mi pojazd na kolejny miesiąc ?

IMG-20230419-WA0005.thumb.jpeg.80ff5da3a476065fb6dffc0e03aaa0aa.jpeg

 

Maskę da się uratować ale chłodnica klimy oberwała i jest nieszczelność..

Opublikowano

To i tak jakoś tak delikatnie to wyszło :P U mnie kolega miał większe straty jak w bażanta przyj..., ale wiadomo boli i szkoda auta :(

 

Był znak o zwierzynie leśnej ? 

Opublikowano
3 godziny temu, kamil-vag napisał(a):

Był znak o zwierzynie leśnej ?

Nawet jak był to trzeba jechać tam gdzie nie było i wtedy zgłosić szkodę do zarządcy drogi :wink:

Opublikowano
  • Autor

Znaku nie było, a wiem z opinii osób, które się kłóciły o takie odszkodowania, że takie walki z kołem łowieckim trwają lata. Co do szkód.. jutro ocenię, zderzak leci z auta i wpada nowa chłodnica klimy, a co pod zderzakiem narobiła i czego nie widać to nie wiem, mocowania lamp całe ale jednak lewa lampa świeci wyżej i ciekaw jestem, co jest tego przyczyną. Na pewno hamulce z S4 zrobiły swoje ale sarna i tak wyskoczyła z krzaków w rowie, więc miałem mniej jak sekundę na reakcje.. Przejrzę jeszcze materiał z kamerki i upewnię się, czy faktycznie nie było znaku, niby jeździ się drogą od lat do pracy a jednak na szczegóły nie zwraca się uwagi. W każdym razie chciałem malować gril.. teraz musze szukać nowego :facepalm:

 

Na nagraniu sprawdziłem, nie ma znaku.

Edytowane przez Langista

Opublikowano
20 minut temu, Langista napisał(a):

Znaku nie było

Zgłoś się do zarządcy drogi o odszkodowanie. Kiedyś jak pracowałem w zarządzie dróg to sporo osób dostawało jaką kasę za podobne rzeczy. Wzywałeś policję, jest jakaś notatka?

Opublikowano
  • Autor

Nie ma nic, mam nagranie jedynie, starczy?

Opublikowano
  • Autor

Śmieszne te o-ringi od nissensa, na tyle, że nieszczelna klima na nich jest ?IMG_20230420_090327.thumb.jpg.83d0f9a3dfa6a9d38ac09c094a2b904a.jpg

 

Jeszcze udało jej się zaślepkę i mocowanie spryskiwacza lampy zepsuć..

IMG_20230420_085039.thumb.jpg.cc049ad384b4c3bede068551963c79f0.jpg

 

IMG_20230420_085027.thumb.jpg.efa2806f70b04045aecbf61ea021767f.jpg

 

IMG-20230420-WA0002.thumb.jpeg.2c913f528e744368d1a8dc28f40cc713.jpeg

 

Maska jednak po dłuższym namyśle jest nie do odratowania, a przynajmniej nie kosztem mniejszym, od kupna nowej, nawet z polakierowaniem..

 

Dzisiaj będę próbował wywalczyć coś w starostwie, pewnie bez wizyty na policji się nie obejdzie, żeby na podstawie nagrania sporządzili notatkę..

Edytowane przez Langista

Opublikowano

Akurat w tym tygodniu byłem w Lublińcu i okolicach, myślałem, że gdzieś zobaczę A4 na drodze, a tu niestety unieruchomione ?

Daj znać jak potoczy się sprawa i szybkiego powrotu na drogę! 

Opublikowano
  • Autor

Akurat audi już jeździ :hi:nieszczelność za pierwszym razem wyszła prawdopodobnie z winy samej stacji klimatyzacji, jak z układu, bo podjechałem później w inne miejsce i wzorowo trzymało próżnię.

 

Na ten moment audi dotarte 1080 km przejechane, zostaje zakupić belkę do podwieszenia silnika, co powinno udać się w pierwszym tygodniu maja i żeby tradycji stało się zadość, znowu w maju (ale już rok później) rozbieram silnik. Oby nie trwało to tyle, co poprzednia praca

Ku mojemu zdziwieniu, audi mimo nowych pierścieni i braku nowego honowania, oleju nie bierze, jedynie wypluwa w postaci tego wycieku  

 

Co do kolizji z sarną, będę się z tym bawił i zobaczę co z tego wyjdzie. Powiat umywa ręce i liczy że dam za wygraną w przedbiegach ale czekam na info z nadleśnictwa i z policji, aby mieć solidne podstawy, że miasto było informowane o możliwości wystąpienia zwierzyny na drodze, na tym odcinku drogi, a mimo to znaku nie postawili.

Edytowane przez Langista

Opublikowano
  • Autor

@Dev Możliwe żeby zabieg czyszczenia skutkował wyciem tylnego mostu? Jak tylko pojawia się obciążenie powyżej 40 km/h to wyje jak skrzynie w autach startujących w rally..

Edytowane przez Langista

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

W ramach aktualizacji, auto stoi w oczekiwaniu na jarzmo (moje poszło chwilowo do brata) to znalazłem czas żeby w końcu tą nieszczęsną kamerkę zamontować. Gdyby nie pomyłka pinów w module komfortu to było by to zadanie na 3 godziny

 

Inna blenda i musiałem się pozbyć blaszek z mocowań..

IMG_20230527_191505.thumb.jpg.9f17212a9eebfb34456216285a2fb7be.jpg

 

IMG_20230527_191521.thumb.jpg.26285e8e82e48d1408c7b91b997a3336.jpg

 

IMG_20230527_191526.thumb.jpg.360c71658ec352d505ff4f42150b7ccc.jpg

 

IMG_20230527_191533.thumb.jpg.b462202c8f4d7864d3018f329a766e90.jpg

 

IMG_20230527_200425.thumb.jpg.b177369976da0040505311f88b90db7b.jpg

 

IMG_20230527_202725.thumb.jpg.3c46b7efa98b919487b272cc98719a84.jpg

 

IMG_20230603_142235.thumb.jpg.0186fadf0d0c127dd3e624f012e0b134.jpg

 

IMG_20230527_205840.thumb.jpg.7dd72a8ec1c272d61c42018228c0ec22.jpg

 

IMG_20230603_181346.thumb.jpg.285dce638836af32a6fd7e419aed5452.jpg

 

O dziwo, nawet dużo szczegółów widać na tej kamerce a obraz nic się nie tnie, jedynie te linie, nie chce mi się kombinować z podłączaniem tego pod moduł kierownicy żeby się przedstawiały

 

Trochę boli pozbycie się zamka z blendy, bo teraz w razie śmierci akumulatora, bagażnika już nie otworze

 

Edytowane przez Langista

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Przyszedł czas zająć się 'małym' wyciekiem oleju, już po położeniu się pod autem zrobiłem sobie humor. Z tylnych dekli leci, z przednich to samo. Trzeba zdjąć rozrząd żeby przekonać się, czy to na uszczelce, czy może na uszczelniaczu ?

IMG-20230731-WA0002.thumb.jpeg.7945110c417b1b3206188623288f46e4.jpeg

Już nie wiem czy mam szczęście, czy pecha..

IMG_20230731_113358.thumb.jpg.dfcf20d2a715b13220fa24f700ec9b3c.jpg

Zalecane 40 Nm, skręcone na 45, wszystkie wyszły palcem a 3 uciekły w trakcie tych 3000km ?

IMG_20230731_124856.thumb.jpg.54df4280dfbd8c4fceefc90ad211e573.jpg

A miała być robota na dwa dni ?

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Trochę zgłupiałem już, wyciek mam z uszczelniaczy wałków i pojęcia nie mam, czy brać znowu to samo z Reinza, czy spróbować o mniejszej średnicy wewnętrznej z Corteco. Ori o numerach 06C 103 085 według etki powinny mieć 41x55x7 a wszystko co można kupić to 42x55x7. Znalazłem z Corteco 19016644B 41x55x7 ale jest z NBR, gdzie nie jest to niby zbyt pewny materiał do silnika, ze względu na warunki atmosferyczne.

 

Jakieś rady? @przem8 @Dev @DarekS4 @pelonek1 @Wandej

Opublikowano

Ja bym w ASO kupił.

Opublikowano
  • Autor

Kroczek po kroczku wycieki ogarnięte

IMG_20230814_170131.thumb.jpg.20240449e8af061e462fcdb7fef69cec.jpg

 

Co ciekawe, udało mi się chyba źle zamontować uszczelniacze fazatorów, bo ciekło nie na wałku, a na obudowie uszczelniacza ? nowe z Elringa za 40 zł (Ori 100 za sztukę w ASO, dziękuję ?)

 

IMG_20230818_185202.thumb.jpg.e96467a1b74311e17f243a78c91a7e1a.jpg

IMG_20230818_185206.thumb.jpg.d9ed9b55585b321102176835cc9926ab.jpg

 

Bardzo 'przyjemny' do ogarnięcia wyciek spod tylnich dekielków..

 

IMG_20230822_083446.thumb.jpg.84920195263304f3ce0fb871af4b8ff2.jpg

 

Przy składaniu jak zawsze jakiś pin musiał się urwać z wiązki ?

 

Trochę czyszczenia 

IMG-20230820-WA0007.thumb.jpeg.e3340a50255ef788a0a2e65746220ce0.jpeg

 

IMG_20230822_102016.thumb.jpg.13514804a76320ad6fbd19129526347b.jpg

 

IMG_20230822_102021.thumb.jpg.a5b33db4eef413cfbbb43bf8e5078040.jpg

 

Tylko po to, żeby po zalaniu wszystkiego wyszedł wyciek spod chłodniczki oleju ? chce ktoś kupić kaudi?

Opublikowano

Masz cierpliwość do tego auta. 

Opublikowano

Powiem Ci "skąd ja to znam :)" . Zrobiłem rozrząd , bach za miecha płyn leci z obudowy termostatu. Rozebrał człowiek całość, wymienił obudowę, miesiąc później uszczelka pod pompą wody. Jak już to człowiek ogarną i wszędzie sucho, to dały o sobie znać uszczelki pod pokrywami. Zrobione, miecha nie pojeżdżone to z jednej gdzieś kapie na kolektor. Zrobił człowiek po raz kolejny uszczelki to bach gdzieś z okolic miski się poci i wszystko w oleju ;/ . Serio takie "never ending story" . Ale to co zrobiłeś to serio kawał dobrej roboty. Dobrze się na to patrzy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

Opublikowano
  • Autor

Ja sam już nie wiem, czy sięgam po nieznane mi rezerwy cierpliwości, czy siły nie mam się denerwować na to auto. W rok zrobione szalone 3000 km i jak się uda to może od przyszłego tygodnia wróci na drogę ?

Opublikowano
5 minut temu, Langista napisał(a):

Ja sam już nie wiem, czy sięgam po nieznane mi rezerwy cierpliwości, czy siły nie mam się denerwować na to auto. W rok zrobione szalone 3000 km i jak się uda to może od przyszłego tygodnia wróci na drogę ?

Kosztowna nieruchomość. Podziwiam za chęć grzebania i cierpliwość.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.