Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dzieki za pomoc, zrobilem wstepna rozpiske ale pozostalo kilka pytan.

Kostka niebieska z nowego licznika:

pin 22 - Niedobór płynu chłodniczego podłączam pod 20 pin w niebieskiej kostce (poziom plynu chlodniczego)?

pin 23 - Zacisk 30 podłączam pod pin 9 z zóltej kostki (Zacisk 30), ale pozostaje mi jeszcze pin 10 (rowniez Zacisk 30)

pin 24 - Zacisk 31 (masa obciazajaca) pod ktory pin to wpiąć??

pin 25 - Przewód "K" (pod co to wpiac?)

piny 31 oraz 32 - nie podlaczam?

Kostka zielona z nowego licznika

pin 2 - Transpoder 1,

pin 5 - Przewód "W",

pin 6 - Klapa tylna,

pin 11 - Komunikat o czasie postoju,

pin 12 - Wyłączenie klimy,

pin 15 - Światłą obrysowe,

pin 17 - Transponder 2,

powyzszych pinów nigdzie nie podpinać?

Prosze o pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie na pinie 13 w kostce niebieskiej, (kontrolka świec żarowych) pojawia się masa czy 12+ ???

potrzebuję sygnał masowy po przekręceniu kluczyka na chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W liczniku 2000r żeby sprawdzić na stole podpinam :

1,23 pod +

7 i 9 pod -

aby vag-com podpiąc na stole to do kabla pod OBD 2 wpinam sie w zielona wtyczke w linie K

Dobrze kminie?? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Licznik podlaczony, w sumie dziala :)

Brakuje mi tylko podlaczenia jednej wtyczki:

"Przewód K" - W starej kostce nie miałem takiego kabelka, może ktoś poradzić jak poprawidzić na nowo taki kabel i gdzie go wpiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W liczniku 2000r żeby sprawdzić na stole podpinam :

1,23 pod +

7 i 9 pod -

aby vag-com podpiąc na stole to do kabla pod OBD 2 wpinam sie w zielona wtyczke w linie K

Dobrze kminie?? :gwizdanie:

z jakiego koloru wtyczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W liczniku 2000r żeby sprawdzić na stole podpinam :

1,23 pod +

7 i 9 pod -

aby vag-com podpiąc na stole to do kabla pod OBD 2 wpinam sie w zielona wtyczke w linie K

Dobrze kminie?? :gwizdanie:

z jakiego koloru wtyczki

niebieska

linia K z zielonej pin 28 jak dobrze pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie trzeba wymieniac transpondery w kluczykach po zmianie licznika na fis? czy wystarczy przekodowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie trzeba wymieniac transpondery w kluczykach po zmianie licznika na fis? czy wystarczy przekodowac?

Przekodować :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Zmienilem niedawno licznik z bez fisa do fisa. I mam problem bo nie moge sie polaczyc z licznikiem, raz sie udalo ale zerwalo polaczenie i juz nie moge sie polaczyc :angry: . I jezdze z milami ( ANGLIK ) i nie moge przekodowac :disgust: . Jest jakis sposob aby zmienic bez vag-a ? albo jak sie podlaczyc do niego ? :blink:

Druga sprawa ze swieci caly czas airbag - blad 1025, kontrolka airbag-u. Skasowanie nic nie daje. Spotkal sie ktos z takim problemem ? Z gory dzieki za odpowiedzi albo rozne odniesienia :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten wątek od pewnego czasu ale stron jest tyle że nie sztuka ogarnąć :). Zauważyłem jednak że nagminnie pojawia się problem z wskaźnikiem temperatury oleju i jego podłączeniem.

W sklepie www.fmic.pl znalazłem coś takiego --> http://fmic.pl/product.php?id_product=132. Skoro tu jest cały zestaw montażowy i wszystko elegancko się podłącza to czemu jest problem w oryginalnym liczniku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę ten wątek od pewnego czasu ale stron jest tyle że nie sztuka ogarnąć :). Zauważyłem jednak że nagminnie pojawia się problem z wskaźnikiem temperatury oleju i jego podłączeniem.

W sklepie www.fmic.pl znalazłem coś takiego --> http://fmic.pl/product.php?id_product=132. Skoro tu jest cały zestaw montażowy i wszystko elegancko się podłącza to czemu jest problem w oryginalnym liczniku ??

Problemu w działaniu to tu chyba niema żadnego tylko "ludzie go stwarzają". Jeżeli mamy licznik przed liftowy to dajemy czujnik rezystancyjny (termistor) w podstawie filtra oleju i podłączamy jeden przewód, jeżeli poliftowy (białe podświetlanie) to trzeba mieć czujnik temperatury i poziomu oleju w misce i mamy tu do podłączenia trzy przewody. W żadnej innej konfiguracji to nie będzie działać. Ponadto wskaźnik oleju w liczniku przedliftowym nie jest diagnozowalny Vagiem, czyli nie sprawdzimy go testem wskazówek i w przypadku uszkodzenia bądź przerwy w obwodzie nie będzie żadnego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem tą kwestię: czujnik rezystancyjny w podstawie filtra oleju. Może to zabrzmi banalnie ale czy będzie on wymagał przy każdej zmianie filtra przekładania czy coś w tym stylu ?? A druga rzecz gdzie można nabyć takowy ? Licznik przedliftowy dodam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem tą kwestię: czujnik rezystancyjny w podstawie filtra oleju. Może to zabrzmi banalnie ale czy będzie on wymagał przy każdej zmianie filtra przekładania czy coś w tym stylu ?? A druga rzecz gdzie można nabyć takowy ?

Nie przy wymianie filtra nie trzeba nic ruszać, dokładniej to jest on obok czujnika ciśnienia oleju i myślę ze w większości motoryzacyjnych da rade kupić ewentualnie ASO lub intercars. Możliwe też że nawet gdy masz zegary bez wskaźnika to czujnik już jest zamontowany ja tak miałem u siebie

a tak wygląda

e234.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki czujnik mozna tez wkrecic w glowice , od strony grodzi jest zaslepka w afn, w niektorych 1z tam byl wlasnie ten czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1deb33eeb266701e.jpg

chyba o to chodzi. Ten czujnik to numer 16, a 9 to śruba zaślepiająca jak nie ma czujnika :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W liczniku 2000r żeby sprawdzić na stole podpinam :

1,23 pod +

7 i 9 pod -

aby vag-com podpiąc na stole to do kabla pod OBD 2 wpinam sie w zielona wtyczke w linie K

Dobrze kminie?? :gwizdanie:

z jakiego koloru wtyczki

niebieska

linia K z zielonej pin 28 jak dobrze pamietam

czyli dobrze myśle ja wyzej napisałem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli poliftowy (białe podświetlanie) to trzeba mieć czujnik temperatury i poziomu oleju w misce i mamy tu do podłączenia trzy przewody. W żadnej innej konfiguracji to nie będzie działać.

Da radę to przeskoczyć w łatwy sposób :) Myślałem o tym od dawna, ale nigdy nei było czasu, abym to sprawdził, ale inny użytkownik mnie w tym utwierdził i jestem w trakcie takiego zabiegu, a dokładnie wlutowania "silniczka" wskaźnika temp. oleju ze starszych zegarów i działa jak należy :wink4:[br]Dopisany: 08 Luty 2012, 22:15_________________________________________________Tylko trzeba dokładać dwa zewnętrzne przewody, ale jakoś nie widzę w tym problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...