Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Efekt wymiany licznika na FIS


koziol

Rekomendowane odpowiedzi

MAsz przedlifta to podjedź na byle jaki gracik i podepnij na szybko licznik z jakiegoś przedliftowego a4 może być nawet bez fisa. Jak zabangla to znaczy że padł procek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam Pany posiadam audi A4 z 96r 1.9tdi AVANT i licznik UK-NSI taki :

20140122_141504.jpg

a chciałbym sobie zamontowac takie zegary :

4125504748.jpg

liczbik to VDO 8D0919881HX.

I teraz moje pytania sa nastepujace:

1 czy musze zmieniac zbiorniczek wyruwnawczy od płynu chłodniczego??

2 Jak ogarnać kontrolke od AIRBAGA bo od imo to wiem ze trzeba odlutowac plus od diody i przylutowac plus od sterownika AIRBAGA poprawcie mnie jak sie myle

3 czy zbiornik od spryskiwaczy z czujnikiem taki bedzie odpowiedni Zbiorniczek płynu do spryskiwaczy Audi A4 B5 (4096430303) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i czy jest róznica jakaś miedzy kombi a sedanem??

4 czy do tego licznika bede mógł podłaczyc czujnik temperarury oleju w podstawe filtra oleju??tam w ten otwur wkrecany??

5 Czy dam rade zmienic przebieg kablem vag kkl ob2 bo taki posiadam i tylko wystarczy sciagnąc program comandera??? Aha i prosił bym o rozpiske pinów tak na 100% sprawdzona i działajaca bo chciałbym wszystko zrobic jak sie nalezy i nie pisac na forum ze cos skopałem:)

Chciałbym rownież stac sie posiadaczem nowego licznika z fisem z tad moje prosby do was o pomoc z góry dziekuje i Pozdrawiam aha napiszcie jeszcze jak o czymś zapomnialem.Pozdro

---------- Post dopisany 18-04-2014 at 08:42 ---------- Poprzedni post napisany 17-04-2014 at 09:13 ----------

Panowie pomoze ktoś??Chcem sie za to zabrac teraz w sobote takze prosił bym o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 czy musze zmieniac zbiorniczek wyruwnawczy od płynu chłodniczego??

Tak, musisz zmienić na poliftowy inaczej fis wywali błąd że brak płynu. Można też zrobić zworkę na wtyczce do czujnika i błąd się nie pokaże ale wtedy kontrolowanie płynu chłodniczego na własne ryzyko.

2 Jak ogarnać kontrolke od AIRBAGA bo od imo to wiem ze trzeba odlutowac plus od diody i przylutowac plus od sterownika AIRBAGA poprawcie mnie jak sie myle

Kontrolka immo to chyba minus od diody albo się mylę, a co do airbag to chyba nikt tego nie ogarnął tak na 100%, jednym działa a drugim nie działa.

3 czy zbiornik od spryskiwaczy z czujnikiem taki bedzie odpowiedni Zbiorniczek płynu do spryskiwaczy Audi A4 B5 (4096430303) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i czy jest róznica jakaś miedzy kombi a sedanem??

Co do zbiorniczka nie wiem jaki jest odpowiedni, ale też jeśli nie chcesz nie musisz go wymieniać wystarczy podać masę na przewód od czujnika sprysków przy kostce od fisa.

4 czy do tego licznika bede mógł podłaczyc czujnik temperarury oleju w podstawe filtra oleju??tam w ten otwur wkrecany??

Tak podłączasz go bodajże pod 21 pin kostki zielonej.

5 Czy dam rade zmienic przebieg kablem vag kkl ob2 bo taki posiadam i tylko wystarczy sciagnąc program comandera???

Tak, zmienisz przebieg bez problemu commanderem, wystarczy wpisać nowy przebieg potem change i reset ecu.

Aha i prosił bym o rozpiske pinów tak na 100% sprawdzona i działajaca bo chciałbym wszystko zrobic jak sie nalezy i nie pisac na forum ze cos skopałem:)

Chciałbym rownież stac sie posiadaczem nowego licznika z fisem z tad moje prosby do was o pomoc z góry dziekuje i Pozdrawiam aha napiszcie jeszcze jak o czymś zapomnialem.Pozdro

Na forum jest rozpiska do liczników z roku 95 na 00 i 98 na 00. Tobie potrzebne jest z 95 na 98. Ściągnij sobie oba schematy i porównaj, ja tak robiłem bo nie ma na forum dokładnej rozpiski jak wymienić licznik 95 na 98...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki miodzio992 za pomoc ale nie uzyskałem ostatecznych odopwiedzi wiec pytam was Pany dalej co z tym airbagiem,imo,zbiorniczkiem do spriskiwaczy,rozpiska pinów sam troche gerzebie w elektronice wiec mysle ze sobie poradze z kabelkami:) ale potrzebuje dokładna rozpiske.Koledzy pomocy.Pozdro

miodzio992 wysłałem ci info na pv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki miodzio992 za pomoc ale nie uzyskałem ostatecznych odopwiedzi wiec pytam was Pany dalej co z tym airbagiem,imo,zbiorniczkiem do spriskiwaczy,rozpiska pinów sam troche gerzebie w elektronice wiec mysle ze sobie poradze z kabelkami:) ale potrzebuje dokładna rozpiske.Koledzy pomocy.Pozdro

miodzio992 wysłałem ci info na pv

Wiec co dalej?

Nic, pokazales na foto licznik przedliftowy lub po minilifcie z fisem - analog zegarek, czerwone podswietlenie

co do rozpiski a skad mamy wiedziec jakie masz kosci w tym "nowym liczniku"? jezeli dalej 2x26 to dokladasz tylko 20pinowa czerwona ciagniesz sygnaly potrzebne do fisa i tyle

3h roboty i wszystko bylo pisane z milion razy

uzyj szukajki i nie dziw sie ze nikomu sie pisac nie chce tego co bylo klepane setki razy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz juz troche wiecej wiem bo nie wiedziałem ze te liczniki maja tez kostki 2x26 myslałem ze maja tylko 2 razy po 32 i 1/20 o ile sie nie myle.Wiem tylko tyle ze licznik jest z audi a4 2.5tdi z 99r wiec nie wiem jakie ma wtyczki.Uzywam szukajki ale juz mnie baniak boli od tego szukania.Nie ma konkretnej rozpiski wiec pytam moze ma ktoś kto juz to robił i działa na 100% nie chem nic skopac i zostac bez licznika dla tego pytam.A jak jest ktos zyczliwy i pomoze to dziekuje slicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz juz troche wiecej wiem bo nie wiedziałem ze te liczniki maja tez kostki 2x26 myslałem ze maja tylko 2 razy po 32 i 1/20 o ile sie nie myle.Wiem tylko tyle ze licznik jest z audi a4 2.5tdi z 99r wiec nie wiem jakie ma wtyczki.Uzywam szukajki ale juz mnie baniak boli od tego szukania.Nie ma konkretnej rozpiski wiec pytam moze ma ktoś kto juz to robił i działa na 100% nie chem nic skopac i zostac bez licznika dla tego pytam.A jak jest ktos zyczliwy i pomoze to dziekuje slicznie.

sa konkretne rozpiski tylko trzeba wiedziec co sie wklada

na tym foto co wrzuciles napewno nie jest licznik z 99r

mi to wyglada na przedlift, minilift

polift mial biale podswietlenie cyfrowy zegarek i taki mam w aucie - a4 z 99r i ma 3x32

mozliwe ze ten co masz ma 2x26 kosci - sprawdz i podaj czy tak jest lub czy ma 2x32 +20

tak czy owak rozpiski wszystkie sa w tym temacie... kopac trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto tam potrzebował wtyczki do FISa? Mam z dwadzieścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze mi ktos tutaj pomoze. Zmienilem w swoim A6 silnik 2.5 na 1.9 a co za tym idzie komputer i wiazke i teraz fis pokazuje spalanie zasieg ale jest problem z czasem ostatniej podrozy caly czas swieci sie 23:59 i tak samo srednia predkosc jest stala (cos okolo 40km/h). Mysle ze po iluś tam godzinach powinien sie resetowac fis albo cos w tym stylu a u mnie sie tak nie dzieje. Co moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona? 20 pinowa? Kurde gdzieś mam.

Przytulil bym taka bo teraz troche druciarstwem zalatuje

Jak chcesz to powinienem znaleźć czerwoną kostke do przedlifta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka cena tych wtyczek do lifta? Oczywiscie szare?

20zł z kw.

Czerwona? 20 pinowa? Kurde gdzieś mam.

Przytulil bym taka bo teraz troche druciarstwem zalatuje

jak wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do zorientowanych.Czy jakbym chciał założyc do swojego ADP taki licznik z 1/2 FIS to tez trzeba zmieniac manetke??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, bo tam nie ma opcji zmiany funkcji na fisie, ogólnie bym odradzał, szkoda kasy na 1/2 fis, lepiej zainwestuj w pelny fis ze swojego rocznika, ale jesli chcesz sie uprzec, to szukaj VDO ( czarna obudowa z tyłu) a nie jeager ( biala) , bedziesz musial zalatwic sobie emulator do oleju bo bedzie drzec sie sensor, tak tak tak nie myle sie , bedzie darł sensor , czujnik od klocków do masy, zmienic bedziesz musial pewnie zbiornik plynu chlod na polift, podpiac temp zewn pod licznik, mozesz pod niego podpiac klape i wszystkie drzwi zeby reagował na otwarcie któregos z nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie czy jak mam licznik do 220km/h to moge wstawić 260 i będzie dobrze pokazywal czy musze szukać do 220 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...