Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jak by ktoś potrzebował to została mi pompa abs z b6 quattro. Miała iść do b7 przy swapie ale niestety nie pasuje 

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 2,2 tys.
  • Wyświetleń 590 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Mając zawieszenie gwintowane kw v2 w ośce to podczas przekładki trzeba je wymieniać? Czy po wymianie tylnej belki będzie dalej pasowało. 

Edytowane przez 0rgasmGiv3r

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 16.05.2022 o 15:21, 0rgasmGiv3r napisał:

Mając zawieszenie gwintowane kw v2 w ośce to podczas przekładki trzeba je wymieniać? Czy po wymianie tylnej belki będzie dalej pasowało. 

Zawias może zostać, ewentualnie będziesz musiał go trochę podkręcić bo w quattro dojedzie około 70-80kg 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano


Szukam szybkiej podpowiedzi 
Chcial bym wrzucic quattro, mam dosyc świeże zawieszenie lemforder czy moge urzyc gornych oraz dolnych wachaczy tylnego zawieszenia z oski a zwrotnice oraz sanki dac z quattro?

Opublikowano
18 godzin temu, Rzeznik533 napisał:


Szukam szybkiej podpowiedzi 
Chcial bym wrzucic quattro, mam dosyc świeże zawieszenie lemforder czy moge urzyc gornych oraz dolnych wachaczy tylnego zawieszenia z oski a zwrotnice oraz sanki dac z quattro?

Nie wiem jak górne ale wyglądają identycznie. Dolne tez dałem swoje z ośki jak robiłem przekładkę 

Opublikowano
22 godziny temu, jaras99 napisał:

Nie wiem jak górne ale wyglądają identycznie. Dolne tez dałem swoje z ośki jak robiłem przekładkę 

Dzieki za podpowiedź mam zle sanki ustawione i scina mi opony z przodu po mimo ustawiania kilka razy zbieżności i zanim umowie sie na zbieżności 3d postanowiłem wrzucic sanki bak i wydech z quattro potem reszte

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 26.05.2022 o 13:26, rafxxc napisał:

Zawias może zostać, ewentualnie będziesz musiał go trochę podkręcić bo w quattro dojedzie około 70-80kg 

Przy dokładce quattro dochodzi około 30kg

Opublikowano

Witam, przymierzam się do kupna części pod zmianę napędu na quattro. Moje auto to a4b7 1,8T BFB sedan skrzynia 5b.

Pytanie brzmi czy części: skrzynia biegów i dyferencjał muszą być stricte z 1,8T czy jakiegokolwiek benzyniaka czy też może spasuje skrzynia 6biwgowa długa z diesla? 

Opublikowano
23 godziny temu, lukasz16100 napisał:

Witam, przymierzam się do kupna części pod zmianę napędu na quattro. Moje auto to a4b7 1,8T BFB sedan skrzynia 5b.

Pytanie brzmi czy części: skrzynia biegów i dyferencjał muszą być stricte z 1,8T czy jakiegokolwiek benzyniaka czy też może spasuje skrzynia 6biwgowa długa z diesla? 

Nie musi być to od 1.8t najlepiej, jeśli będzie to komplet z jednego auta żeby przełożenia skrzyni i dyfra się zgadzały

Opublikowano

Generalnie jak kolega wyżej napisał, graty nie musza być z 1.8t ale zwróć uwagę na zbiornik paliwa - ten najlepiej żeby był z 1.8t bo np. 3.0 ASN ma inny filtr i innaczej poprowadzone wężyki wiec trzeba torchę porzeźbić. 

Opublikowano

Też skrzynie z diesla sa lepsze na trasy ale potrafią zamulić silnik, bo zwykły 1.8t ma dużo mniej momentu od diesla i w niskich zakresach obrotów będzie mega słabo.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Panowie czy ktoś się orientuje a może ktoś robił przekładkę w cabrio B6, z tego co pamiętam to kupiłem zestaw z B7 tylko nie był to Cabriolet, naprawdę już nie pamiętam czy to był sedan czy kombi bo było to kilku miesięcy temu zimą przymierzam się do zmiany.  Tylko nie wiem czy to podejdzie wszystko.  Kupiłem dosyć okazyjnie tu na forum więc nawet się nad tym za bardzo nie zastanawiałem, co prawda kolega twierdził że podejdzie.

Kod skrzyni GVE

Opublikowano
W dniu 12.08.2022 o 09:17, morelo napisał:

Panowie czy ktoś się orientuje a może ktoś robił przekładkę w cabrio B6, z tego co pamiętam to kupiłem zestaw z B7 tylko nie był to Cabriolet, naprawdę już nie pamiętam czy to był sedan czy kombi bo było to kilku miesięcy temu zimą przymierzam się do zmiany.  Tylko nie wiem czy to podejdzie wszystko.  Kupiłem dosyć okazyjnie tu na forum więc nawet się nad tym za bardzo nie zastanawiałem, co prawda kolega twierdził że podejdzie.

Kod skrzyni GVE

podejdzie.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam .Panowie czy jest ktoś,  bądź jakaś firma która wykona swap quattro do audi A4 b6 1.8t bfb .Kraków i okolice  .

Dzwonilem do TCC juz się tym nie zajmuja.  

Opublikowano

Kiedy chcesz to robić? bo jak mi zrobi moje to będzie okolice listopada grudnia to może się podjąć twojego.  Na razie ma kupę roboty.

Opublikowano
3 godziny temu, morelo napisał:

Kiedy chcesz to robić? bo jak mi zrobi moje to będzie okolice listopada grudnia to może się podjąć twojego.  Na razie ma kupę roboty.

Nie wiedziałem, że tyle czasu trwa przełożenie napędu, wymiana baku i węży paliwowych + dorobienie mocowań na podporę wału (trzeba je dospawać do podwozia)..

Opublikowano
4 godziny temu, Langista napisał:

Nie wiedziałem, że tyle czasu trwa przełożenie napędu, wymiana baku i węży paliwowych + dorobienie mocowań na podporę wału (trzeba je dospawać do podwozia)..

Kolego a gdzie ja napisałem że on zaczął wczoraj i skończy w listopadzie lub w grudniu?  Czytaj trochę ze zrozumieniem napisałem jasno, na razie ma kupę roboty moje zrobi w listopadzie lub w grudniu. W sumie to ja będę robił z nim:)

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie dwa pytania, bo jeszcze brakuje mi tego do pełnego szczęścia,  mam skrzynię GVE  i sprzęgło 240 customowe dwutarcz,  Rozumiem że do tego sprzęgła też muszę mieć przekładkę między skrzynią a blokiem czy obojętnie jaka przekładka. Czy w jakiś konkretny numer? wiem że 5 mm tak?

I czy rozrusznik też musi być w takiej sytuacji ze skrzyni GVE?

I drugie pytanie Czy ktoś ma może symbol tej kostki przy liczniku niebieskiej lub jaka tam dokładnie wsówka wchodzi?

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam, mam plan zmienić swoja obecną skrzynie quattro w bexie na tą GVE. Nie widzę sensu szukać kompletnego swapu. Dlatego potrzebowałbym numer skrzyni GVE, wału i dyfra w celu wspomnianej zmiany. Może tak uda mi się szybciej znaleźć potrzebne części. Byłbym wdzięczny za ich podanie.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witam.

Odgrzewam kotleta... Może ktoś by chciał się podjąć SWAP-em ośki w multitroniku na Quattro GYH w okolicach Warmińsko-Mazurskiego/Pomorskiego wraz z pomocą w ogarnięciu części?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.