Treść opublikowana przez iwadrian
-
Jak otwożyć bagażnik A4B8
Super, kilka osób próbuje ci poradzić i pomóc ale jak już rozwiązałeś problem to po prostu piszesz: TEMAT OGARNIĘTY Wypadało by napisać jak to zrobiłeś (może komuś się przyda) bo nastepnym razem jak zadasz pytanie to choćbym znał rozwiązanie to napiszę Ci: OGARNIJ TEMAT
-
Jak otwożyć bagażnik A4B8
Wolałbym przekopać instalację, znaleźć kable odpowiedzialne za zamek klapy i otworzyć na krótko niż dziury wycinać.
-
problem z pruchlami na drzwiach
Oczywiście, że nie całe drzwi.
-
problem z pruchlami na drzwiach
Co ty chcesz tam malować? Do wymiany.
-
Brak czasowego trybu pracy wycieraczek
Jest trochę inaczej. Jak masz włączoną manetkę na 1 i odpalisz samochód to sensor zacznie działać po przekroczeniu danej prędkości nawet jak będziesz potem stawał na światłach. Aby go sprawdzić na postoju musisz przy włączonym zapłonie manetkę dać na 0 i z powrotem na 1 aby uaktywnić sensor.
-
Brak czasowego trybu pracy wycieraczek
Miej na uwadze, że czujnik deszczu uruchamia wycieraczki dopiero przy prędkości 4km/h. także polewanie wodą na postoju ich nie uruchomi.
-
Naprawa przyczyny złego działania SERWO brak hamulców
Z tyłu silnika, mniej więcej po środku. Zdejmij pokrywę silnika to zobaczysz. Zdejmij też plastikową osłonę podszybia to dojdziesz do łącznika od drugiej strony (patrz gdzie idzie wąż od serva).
-
Wyłączające się ESP oraz ABS
Miałem w b6 podobnie. Najpierw abs i esp sporadycznie się wyłączało aż w końcu wyłączyło się na dobre. Błędy wskazują na awarię czujnika skrętu. Po jego wymianie wszystko wróciło do normy.
-
Kamera wewnętrzna- podłączenie itd.
Ja podłączyłem się do puszki bezpieczników obok schowka(bezpiecznik po zapłonie) Co do wtyczki ( tej co wkładasz w gniazdo zapalniczki) to po prostu jeden kabelek podłączyłem do tego bolczyka na środku (+) a drugi do jednej z blaszek z boku wtyczki (-) Pamiętaj o zaizolowaniu. No i odpowiednio: Plusowy pod bezpiecznik a minusowy do śruby mocującej konsolę którą widać po zdjęciu klapki bezpieczników. wtyczka kamerki ma wbudowany bezpiecznik.
-
pasek rozrządu problem
Zabrzmi niewiarygodnie ale wygląda jakby wałek rozrządu "przeganiał" wał korbowy. Wiem, kompletna bzdura, ale ciekawe dlaczego ten luz powstaje skoro teoretycznie nie ma prawa tak być. Ja bym z ciekawości pobawił się kątem synchronizacji.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witaj w klubie
-
wskaźnik na rolce napinającej a kąt synchronizacji rozrządu
No skoro jest mechanikiem...
-
wskaźnik na rolce napinającej a kąt synchronizacji rozrządu
Ja bym nic nie ruszał. Sprawdź kompem czy kąt synchro w normie i tyle.
-
Zaawansowane wartości pomiarowe UDS
W taki sam sposób jak w silnikach PD. Luzujesz trzy śruby na kole wałka rozrządu i przestawiasz wałek względem koła pasowego w lewo albo w prawo zależnie od potrzeby.
-
Audi A4 2.0 TDI B7 2005 Dymienie z pod maski
Czasowo mogło mu tyle zająć z wymontowaniem i zamontowaniem a cenowo to go poniosło.
-
Zaawansowane wartości pomiarowe UDS
Korekcje wtryskiwaczy masz jak najbardziej o.k. kąt synchronizacji do poprawy.
-
MMI 3G+
Bez sima to raczej nie dasz rady. Podgłaśniasz wciskając na kierownicy pokrętło głośności a potem kręcisz + lub -.
-
Rozładowany akumulator
Ewidentnie jakiś odbiornik pobiera prąd w czasie spoczynku, dziwi mnie tylko, że pomiary nic nie wykazały.
-
Rozładowany akumulator
Dziwne. Pada trzeci akumulator w tym dwa nowe. Albo masz pecha do akumulatorów albo coś po prostu pobiera prąd. Może wskazania MMI co do stanu akumulatora są niewłaściwe. Proponował bym jeszcze raz posprawdzać pobór w spoczynku i stan naładowania akumulatora po nocy miernikiem. Odpala rano w ogóle?
-
Rozładowany akumulator
Ładowanie masz oczywiście?
-
Polecane opony letnie
Ja mogę polecić opony LANDSAIL ls 588 UHP użytkuję od roku. cena do jakości znakomita. Opony doskonale spisują się na suchym jak i mokrym asfalcie, zużycie bieżnika minimalne, nie hałasują. Najlepsze opony jakie miałem. Innie markowe zawsze miały jakieś mankamenty: albo sliskie na mokrym (michelin) albo głośne(pirelli) czy zjechane do zera po półtora roku (nankang) https://www.oponeo.pl/model-opony/landsail-ls588-uhp
-
Brak satelitów w nawigacji
Kolega ma sedana, to chyba nie bedzie tak łatwo jak w avancie.
-
Usterka czy ta część mogła się znaleźć w takiej pozycji w skutek awarii?
Jak patrzę na tą obrobioną śrubę od napinacza to zastanawiam się jak on ją w ogóle dociągnął.
-
Problem z silnikiem 2.0 TDI
Niezły mechanik, co odpala silnik i pozwala mu pracować przez 15min bez ciśnienia oleju (kontrolka pewnie jak byk świeciła).
-
Demontaż chłodnicy klimatyzacji. B8 przedlift.
Mam pytanie, czy da radę zdemontować chłodnicę klimatyzacji bez demontażu zderzaka i pasa przedniego?