Treść opublikowana przez NYNA
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
A ja z kolei: LM SYNTHOIL LONGTIME 0W30 Motul X-lite 0W30 Millers XFD 5W40 Kolejność przypadkowa LM SYNTHOIL LONGTIME 0W30Motul X-lite 0W30 ale przecież te oleje nie mają normy 505.01 do PDeków i można je lać??? cholera zasugerowalem sie twoim profilem, a nie tym ze szukasz do PD: jesli PD to 506.01 i 0W-30 - na mrozy jak znalazł a i na lato bedzie ok. No to do jetty na pd-kach będę lał. Teraz tylko ma dylemat czy Motula czy LM
-
[B5 AFN] Zasłanianie chłodnicy
Tak tylko w mieście przyśpieszasz a za 100 metrów się zatrzymujesz i stoisz 2 minuty na światłach i silnik chodzi na wolnych obrotach i ogrzewanie które leci do kabiny zabiera mu ciepło które zyskał przy przyśpieszaniu. Ja do pracy mogę jechać dwoma różnymi drogami jedną na której już po 2 km jazdy są pierwsze światła i tak dalej średnio co 500-1000 metrów, a drugą drogą pierwsze światła mam po około 4 km i dalej podobnie co chwilę światła. Jadąc pierwszą trasą do pracy mam około 7,5 km i jak jest zima i temp poniżej 0 to auto mi się czasem nie zdąży rozgrzać do 90 stopni licznikowych zależy od tego jak się światła ułożą. Jadąc drugą trasą już po przejechaniu 4 km (na 4-biegu prędkość 70-80 km/h) do pierwszych świateł wskazówka już się podnosi na około 70-75 stopni i idzie dużo szybciej do góry niż jak jadę pierwszą trasą i po 6-7 km ma 90 stopni, temp. na climatronicu 19 stopni na II czy III biegu, a jeżeli na tej drodze przez te pierwsze 4 km wyłącze całkowicie climatronic to dojeżdzając do pierwszych świateł mam prawie te 90 stopni na liczniku. Teraz jeżdzę 3.0 TDI i praktycznie nie ma dużej różnicy w nagrzewaniu w porównaniu do 1.9 TDI ale zaqsze jadąc ta trasą gdzie mam mniej świateł i więcej prostej drogi silnik mi się dużo szybciej nagrzewa.
-
Polecane opony zimowe
No powiem Ci że chyba musisz specyficznie jeździć. Moje UG 7+ w B5 teraz jeżdzą 3 zimę i prawie żadnego zużycia na nich nie widać a auto robi rocznie około 25-30 tys km i tylko co sezon zamieniam tył z przodem i myślę że spokojnie ze 2 zimy się jeszcze na nich przejeździ.
-
[B5 AFN] Zasłanianie chłodnicy
No i tu się mylisz bo po mieście trudnie zagrzac silnik bo nie ma stałej prędkości i obrotów, wystarczy że co chwile masz światła i się zatrzymujesz to będziesz potrzebował 15 km żeby się rozgrzał więc jak będziesz jechał 40 km/h to też dłużej się będzie grzał niż jak byś jechał po trasie 90 km/h bez żadnych świateł przystanków itp. to chyba logiczne bo mniejsze obroty będzie miał silnik no chyba że te 40 km/h będziesz jechał na 2-gim biegu.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Mówicie że lepiej będzie go zalać 0W-30 na cały rok? W sumie jeszcze go nie próbowałem na żadnym aucie. No nic spróbujemy zobaczymy. Dzięki za pomoc.
-
[ALL B5] Dzwon w tył - szkoda całkowita?
Tym bardziej że szybciej sprzedaż rozbitego za niską cenę niż zrobionego za wyższą bo rynek jest zawlony i sprzedać cokolwiek jest ciężko.
-
[B5 AFN] Zasłanianie chłodnicy
Bo jak wszystko jest na swoim miejscu i działa tak jak powinno to żadne durne kartoniki nie są potrzebne, silnik potrzebuje te parę kilometrów żeby się nagrzać ale jak się mu to skutecznie utrudnia cepłym nawiewem na max. w kabinie to wtedy trwa to dwa razy dłużej.
-
[ALL B5] Dzwon w tył - szkoda całkowita?
Chyba weź kasę i sprzedaj rozbitego Panu Heniowi i on sam wyklepie i sprzeda bezwypadek.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Pacjent: Jetta 1.9 TDI PD Czym zalać: 1. LM Top Tec 4600 5W-30 2. Motul Specific 505.01 3. Coś lepszego? Wymiana oleju robiona przeważnie raz w roku lub co 15000 km
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Jak jeżdziło po DE to nic dziwnego bo gdzie się miało wybić. Ja mam ponad 240 tys. km najechane w B5 i dół też mam jeszcze ori górę wymieniłem bo zaczęło stukać, w PL przejechałem prawie 100 tys. km, wcześniej też jeździł w DE.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
30k km to dobrze zamontowane MS przejadą :gwizdanie: i przyłaczam się do wypowiedzi powyżej...nie wielki wynik, jakbyś napisał 130k km... :gwizdanie: 100 tys km przejedzie na nich na pewno.
-
[INNE] Golf III afn na mocnej hybrydowej pompie 10/11 i lightowe 185@377
1 raz sie z toba zgadzam Kiedyś musi być ten 1-raz
-
[INNE] Golf III afn na mocnej hybrydowej pompie 10/11 i lightowe 185@377
No idzcie bo czyać się tego nie da, chociaż tam też pewnie was wyśmieją bo inaczej się niestety nie da. Proponuję nie robić sobie reklamy w ten sposób czyli podważania wyników pracy wszystkich innych tunerów ich hamowni itd. bo większość ma renomę na którą zapracowali i nikogo nie musieli opluwać i wyśmiewać,poprostu zadowoleni klienci są najlepszą reklamą, a wy tym sposobem raczej klientów sobie nie napędzicie a wręcz odwrotnie i tylko się ośmieszacie próbując wmawać, że tylko wasze jest dobre i jedyne słuszne. Jest wielu polecanych tunerów na forum a nie tylko jeden którego tak bardzo nie trawicie(kompleksy chyba jakieś ) i oni nawzajem siebie szanują i nie podważają wyników pracy innnych jeżeli jest zrobiona dobrze i można ocenić jej wynik. Więc wypadało by zacząć od tego samego czyli pokazać kilka wyników swojej pracy, jeżeli będą dobre to wiele więcej nie będzie trzeba pisać żeby się obronić, bo chip-ować każdy może, ale nie każdy powinien.
-
Biało biało, czyli na co komu ... quattro :)
Oj tak wczoraj taką mało uczęszczaną zasypaną prostą jechałem i jak powyżej 100 km/h zaczyna nosić dupsko to jest super uczucie tylko czemu tak trudno się później zatrzymać :gwizdanie:
-
[ALL B8] Akcja serwisowa dla silnikow 2,0 TDI w Niemczech
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=220871.msg2868582#new
-
[B6 AVF] Wykres MR Motors-projekt prawie ukończony +200ps
A wogóle to jaką mamy gwarancję że wyniki z tej hamowni o której pisze Sagon są na 100% dobre? Skoro według Ciebie jedna zwyża to inna też może zaniżać i dlaczego akurat ta ma być wyznacznikiem poprawności skoro wyniki np. Carlosa czy Jarola wyszły podobnie na innych hamowniach, czyli wszystkie są złe a tylko ta jest dobra? Daj chociaż jakieś wykresy porównania bo tak to każdy może napisać i tylko zamęt siejesz a konkretów, dowodów jakoś nie widać :gwizdanie:
-
Bezprzewodowy internet z blueconnecta pytanie.
Słaby zasięg jest głównie powodem że Ci tak słabo chodzi, 2 kreski to marnie masz. Sprawdź w centrum miasta lub w większym mieście jak będziesz, wtedy zobaczysz jaka jest różnica.
-
Dobrzy chiptunerzy
http://www.dynosoft.pl/
-
[ALL B5] Słabo świeci oryginalny xenon
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=237210.0;topicseen
-
[ALL B7] Odszkodowanie za peknieta przednia szybe UNIQA
Coś chyba nie doczytałeś albo Ci ktoś źle powiedział. Masz wykupioną autoszybę(dziwne że za 130 zł?Chyba że masz opcję bez AC bo ja np. płacę za to 80 zł) czyli masz wszystkie szyby ubezpieczone do wartości 2500 tys zł a nie tylko przednią i jak Ci np. pęknie przednia to dzwonisz zgłaszasz i wysyłają Cie do warsztatu z którym mają umowę podpisaną i wymieniają Ci szybę a nie 2500 zł na konto i nie w ASO. Szyba będzie nordglass chyba że nie będzie na stanie to pillington czy inna ale nie ori Audi. Wymiana w ASO to chyba tylko możliwa jest jak by Ci się to stało za granicą, wtedy dzwonisz to Cie do ASO wyślą bo raczej z małymi warsztatami za granicą nie mają umów podpisanych. Co do utraty zniżek z AC czy OC to wykupujesz ochronę zniżek na OC 50 zł a na AC 80 zł i jak zrobisz jedną szkodę w roku to nie lecą ci żadne zniżki.
-
[ALL B5] Wstawienie tylnej cwiartki
Jak fachowiec dobry to nic się dziać nie powinno i nawet widać nie będzie ale to zależy od blacharza.
-
[B8 CDN] Black Widow quattro GmbH -----> RS4 Avant B9
Nie wiem jak dzwięk ale dla mnie wcześniej auto wyglądało lepiej, te rurki tak jakoś do niego nie pasują, ale o gustach się nie dyskutuje, ważne że właściciel zadowolony.
-
[INNE] A6 C7 3.0TFSI
Po to właśnie jest AC żeby spać spokojnie, a w razie niemiłej niespodzianki nie zostajesz bez kasy i bez auta.
-
[INNE] A6 C7 3.0TFSI
Gratki piękna będzie Ideał Kupi się za 3-4 lata taką za 100k
-
B8 TrOOOOp
To ja za B5 więcej płacę za pełny pakiet niz ty za B8 Za A6 pół roku temu 3500 płaciłem w PZU za pełny pakiet z pełnymi zniżkami na OC i AC od wartości 90000 zł.