Treść opublikowana przez NYNA
-
Karambol na a4... 20 samochodów i jeden helikopter - 4 osoby zginęły...
Apelują ze szpitala we Wrocławiu że krew potrzebna dla lekarza rannego w wypadku BRH+ "dla Andrzeja"
-
[B7 BKE] Brak mocy - świeci się grzanie świec i esp
Na poczatek podepnij VAG-a i sprawdź błędy.
-
[ALL B7] wpis z książki serwisowej
http://www.a4-klub.pl/smf/all_b7_20tdi_170km_bardzo_wysokie_spalanie_i_problemy_z_moca-t32369.15.html http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t57574.0.html;highlight=23b2
-
Wasze składki OC/AC/NW
- [B6 AWX] Termostat otwiera obieg przy 73 stopniach
W B6 to się raczej nie sprawdzi na klimatronicu niestety. Koszt termostatu to ponad 80 zł w ASO plus oring uszczelniający 4zł to nie taki duży koszt a teraz jeździsz na niedogrzanym silniku.Czujnik temperatury to raczejnie jest bo wtedy by Ci temperatura na zegarach wariowała więc raczej termostat.Nie zasłaniaj chłodnicy żadnymi tekturkami itd. to nie duży fiat!!!- [ALL B5] Obroty rosną co 50 obr/min??
Ja bym raczej szukał w samych zegarach kostki wtyczki itd. Zrób test zegarów VAG-iem.- [B7 BKE] Falowanie Temperatury
Równie dobrze jak tak skacze wskaźnik to może być czujnik temp.Dobrze by był sprawdzić jaka jest temp. na VAG-u albo wymienić jedno i drugie i mieć spokój.- [B5 AFN] Problem z temperaturą - termostat wymieniony i nic
około 80 zł plus oring 4 złWymień jeszcze czujnik temperatury i powinno być dobrze w ASO kosztuje 80 zł plus 4 zł oring i płynu to wlej do max a nie do min.- [B7 BLB] Gaśnie podczas jazdy
A dzwoniłeś tu: "Diesel Service" Mechanika Pojazdowa Maciej Mazanek Woźniki, ul. Dworcowa 24, tel. 034 3573251 Gość ma bardzo dobrą maszynę do regeneracji wtrysków.- [B5 AKN] Dziwne wahania temperatury płynu chłodzącego
Zanim się zabierzesz za termostat to sprawdź Vagiem temperaturę bo może też być że coś z zegarami jest nie tak albo faktycznie ten czujnik walnięty.A na klimatroniku sprawdzałeś temperaturę czy też tak skacze jak na zegarach?- Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ja wlałem i już ponad 30 tys.km od tego czasu zrobiłem i wszystko jest- Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Nic Ci się nie rozszczelni.Jeżeli auto jeździło na pełnym syntetyku i teraz też wlejesz pełny syntetyk tylko innej firmy to nic nie szkodzi a środek czyszczący dobrze wlać swoją drogą żeby wypłukać wszystkie syfy.- Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Jest napisane na górze strony WILEKIMI CZERWONYMI LITERAMI- Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Wiem dobrze co tam jest napisane i zapewniam Cię że jest to dobry olej do PD. Bez sensu pisać znowu to samo więc odsyłam do strony "35" tego wątku.- Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
http://www.mobil.com/Poland-Polish/Lubes/PDS/GLXXPLPVLMOMobil_1_ESP_Formula_5W-30.asp- Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Kolego bo widzę że nie chce Ci się spojrzeć na górę strony to Ci skopiuje: "UWAGA !!! 1. Do silników 1,9 TDI R4 czyli rzędowych m.in. o oznaczeniach AWX, AVF, AVB, AJM, BKE oraz 2.0TDI - BLB, BNA, opartych na systemie pompowtrysków czyli PD, należy stosować olej spełniający normy: 505.01 lub 506.01 lub 507.00 Sprawdzone, godne polecenia oleje to: MOTUL SPECIFIC VW 505.01 SPECIFIC VW 506.01 SPECIFIC VW 507.00 Castrol SLX Professional Powerflow VW Longlife III 5W-30 stosowany przez ASO" Ja osobiście polecam też oleje Mobil 1- [B5 AKN] Drgania pomiędzy 1-2 tyś. obrotów
Wydaje mi się trochę że za bardzo to uogólniacie.W starszych modelach drgania spowodowane są przeważnie zużyciem pewnych elementów związanych z wiekiem auta(poduszki, plecionka, dwumas) a u Ciebie w B7 są w dość młodym aucie więc powód raczej nie będzie ten sam.W 2-letnich B5 czy B6 takie usterki raczej nie występowały więc nie jest to to samo w B5, B6 czy B7 moim zdaniem.- [ALL B6] Jakie macie zdanie o oleju Fuchs do multitronica ?
U pana Sopy serwisowaliśmy auta zanim to forum powstało więc nie kierowałem się żadną poradą z forum tylko posłuchałem rady fachowca. Tego nie wiem ale jakoś nie ciągnie mnie żeby zaryzykować.Wiem jedno, jak narazie nie musiałem zakładać wątków typu "Padła mi skrzynia w multi" itp. i to mi wystarczy.Jak na własne oczy zobaczę skrzynie w multi która ma 500 tyś. km przebiegu bez wymiany filtra i chodzi to sie może zastanowię a póki co wolę wydać te parę 100 więcej. To tyle OT myśle że wszytsko w miare wyjaśnione a każdy zrobi jak będzie uważał- [B6 AWX] Czy wymieniać EGR (jest zaślepiony) ?
Wiele osób po zaślepieniu EGR jeździ i nie narzeka Jest o tym dużo na forum wpisz w wyszukiwarkę EGR i poczytaj a co zrobić to decyzja należy zawsze do Ciebie- [ALL B6] Jakie macie zdanie o oleju Fuchs do multitronica ?
No właśnie według zaleceń ASO powinienem na nim jeździć i nie wymieniać.Na czysty olej nie liczyłem bo wiem jak wygląda przepracowany olej chodziło mi raczej o to że niektórzy stosują się do zaleceń i nie wymieniają i się dziwią że biegi ciężko wchodzą a z czasem padają im skrzynie. To samo tyczy się oleju do wspomagania też niby się nie wymienia, dopiero jak pompa padnie albo magiel. Co do oleju napisałeś: "VAG wymyśliło sobie specjalny olej pod pompowtryski ale można kupić bez problemu zamienniki np. Castrola , Mobila itd"- chodziło mi o to ze VAG nie wymyśla olejów a Castrol nie jest zamiennikiem. Firmy nie robią oleju tylko dla grupy VAG bo ten sam olej spełnia też normy innych producentów nie tylko VW. Nie napisałem nigdzie że jest jakiś olej z uniwersalna normą. To czy ktoś wymienia czy nie to jego indywidualna sprawa i z tym się zgadzam. Ja wyznaje zasadę lepiej zapobiegać niż leczyć dlatego w VW T5 w multi olej i filtr wymieniony u pana Sopy i jest ze skrzynią spokój.- [ALL B6] Jakie macie zdanie o oleju Fuchs do multitronica ?
Z tego co ja wiem VAG nie wymyśliło sobie specjalnego oleju pod pompowtryski oni w ASO leja Castrola. Chyba nie sądzisz że w ASO jest wszystko firmy VAG.Opakowania to tak, ale w środku są produkty różnych firm które robią dla nich części itd. to samo możesz kupić w sklepie tylko w pudełku producenta. Co do oleju w skrzyniach to Fuchs to nie jest na pewno.Jak ja się dowiadywałem o olej do mojej skrzyni(manualnej) to w fabryce była zalana Mobilem 75W90 i na taki też wymieniłem. Ogólnie w skrzyniach manualnych tez ASO nie zaleca wymiany bo ponoć się nie wymienia, a jak wyglądał mój olej w skrzyni po 9 latach to szkoda gadać.- [B6 AVF] Najprawdopodobniej zatarty silnik
Ja nie wiem czy Ty wogóle czytasz co Ci koledzy piszą Napisał Ci jaro4444 co masz zrobić i że lepiej będzie kupić np: silnik BLT i będzie prawie jak nówka to Ty się uparłeś na AWX i AVF.Kupisz takiego z przebiegiem 250 tys. to się może nauczysz i następnym razem posłuchasz Ja na przykład po takim tekscie już bym było w drodze do Warszawy ale rób jak uważasz Twoje auto Twoja kasa.- [B6 AWX] Czy wymieniać EGR (jest zaślepiony) ?
Jak chcesz koniecznie nowy to zapytaj tu może będzie taniej niż w ASO: http://www.allegro.pl/item538219562_zawor_egr_audi_a3_skoda_octavia_vw_golf_iv_bora.html A jak nie to zostaje jeszcze tańszy sposób- Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Pewnie że możesz tylko pamiętaj że musi spełniać normę dla pompowtrysków czyli 505.01 lub 506.01 lub 507.00 i wymiana co 15 tys.km i będzie- [B5 AJM] Cieknie olej z EGR-u
Też tak myślałem jak segregowałem śmieci wrzucając do osobnych kontenerów szkło, plastik itd. ale jak zobaczyłem że zabiera to jedna śmieciarka wrzucając wszystko razem to zrezygnowałem - [B6 AWX] Termostat otwiera obieg przy 73 stopniach