Treść opublikowana przez spetsnaz
-
[B5 AFN] Wydobywa się olej z tłumika
ta.. najlepiej wymienić turbinę.. a co jeżeli to nie turbina? Chłopaku, jak dużo jest tego oleju i gdzie się osadza/zbiera? Jaki silnik ma apetyt na olej? Chodzi Ci o to, że masz zafajdaną końcówkę wydechu czymś podobnym do oleju?
-
[B6 AMM] Kod skrzyni biegów
podaj VIN
-
[B5 1Z] Czujnik predkości podłączony i szarpie auto, czyszczony nastawnik
żeby to stwierdzić przydadzą się logi, ale jeżeli trzęsie autem to wątpię.
-
[ALL] Hamulce hamulcom nierówne
W numerze 1/2010 „Serwisu Motoryzacyjnego” pojawił się ciekawy artykuł, warto poczytać. Skuteczność hamulców zależy od siły tarcia uzyskiwanej na styku okładziny ciernej i tarczy hamulcowej. Decydującą rolę odgrywa tu jakość tarcz hamulcowych i klocków. Jednak nie wszystkie części zamienne oferowane na rynku wtórnym spełniają wymogi bezpieczeństwa oraz prawidłowego zamontowania. Świadczy o tym analiza dokonana przez firmę Brembo. O tym, czy tarcza hamulcowa będzie właściwie działała, decyduje kilka parametrów: • materiał i jakość odlewu • jakość obróbki powierzchni roboczych tarczy • jakość montażu tarczy na piaście koła Pomimo zewnętrznego podobieństwa tarcze mogą się między sobą różnić. Według badań włoskiej firmy Brembo stosunkowo wysoki odsetek poddanych kontroli tarcz hamulcowych, losowo wytypowanych w handlu detalicznym, już od nowości wykazywał usterki, które mogły mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy oraz łatwość montażu. Inżynierowie Brembo badali m.in. materiał, z jakiego wykonano tarcze, jakość ich wyważenia (równomierność rozkładu masy), dokładność obróbki wykończeniowej powierzchni roboczych oraz skuteczność wentylacji (odprowadzania ciepła). Sprawdzali również, czy na tarczach hamulcowych znajdują się wymagane informacje dotyczące ich pochodzenia oraz minimalnej dopuszczalnej grubości. Wybrakowane tarcze Wiele z przetestowanych tarcz wykazywało widoczne pory oraz rzadzizny i pęcherze odlewnicze na krawędzi tarczy. Niewielka liczba zbadanych części miała (już jako fabrycznie nowe) pęknięte na brzegach płaszczyzny robocze. W kilku przypadkach stwierdzono ponadto rysy na powierzchni styku z piastą, które w niesprzyjających okolicznościach mogłyby doprowadzić do pęknięcia materiału. Kolejną ujawnioną nieprawidłowością jest zbyt duża chropowatość roboczych powierzchni tarcz, przyczyniająca się do przyspieszonego zużycia okładzin ciernych podczas eksploatacji. Niektóre tarcze nie były w stanie właściwie przenosić wymaganych sił hamujących ze względu na niedostateczną wielkość oporu reakcji, przeciwstawianego okładzinom hamulcowym. W rezultacie pojawia się ryzyko nadmiernego wzrostu temperatury hamulców i powstania rys, a nawet pęknięcia tarczy. Często producenci tanich części oszczędzają także na surowcach. Według wyników badań firmy Brembo są stosowane stale niskiej jakości, zamiast stali wysokowęglowych o dużej wytrzymałości. Możliwe skutki takich działań to niepożądane dźwięki generowane przez tarczę oraz jej przegrzewanie się. Wielu producentów oszczędza także na ilości surowca. W efekcie tarcze wentylowane mają zbyt małe grubości i za niską odporność na występujące podczas eksploatacji obciążenia mechaniczne. Wytrzymują znacznie niższe przebiegi do wymiany. Można je rozpoznać po mniejszej masie. Spadek komfortu jazdy Według włoskich analiz aż 25% kontrolowanych tarcz miało wady powodujące obniżenie komfortu jazdy, przede wszystkim w postaci generowanych drgań i wibracji. Były one często spowodowane występowaniem wewnętrznych naprężeń w materiale, wywołanych z kolei przez zbyt krótki czas chłodzenia tarcz podczas procesu ich odlewania. Naprężenia te dają o sobie znać już po kilku hamowaniach, w wyniku powstającego skrzywienia tarcz. Tarcze takie są ponadto podatne na rysy i pęknięcia, a w konsekwencji przegrzania może dojść do ich owalizacji, bicia i pojawienia się niepożądanych drgań. Wykonane niedokładnie, np. zbyt duże otwory środkujące, są powodem wystąpienia niewyważenia koła i wystąpienia drgań. Zbyt małe otwory utrudniają natomiast prawidłowy montaż tarczy. Inne przyczyny wibracji to - jak twierdzą specjaliści Brembo - zbyt wysokie tolerancje wykonawcze grubości tarcz hamulcowych, niedokładnie obrobione (płaskie) powierzchnie kołnierza oraz nierównoległość płaszczyzn kołnierza i tarczy. Wtrącenia ziaren piasku na powierzchniach roboczych lub ich niedokładna obróbka mogą według włoskich inżynierów być kolejnymi źródłami niekorzystnych drgań.
-
[S4 B5] Półoś przednia prawa- czy istnieje zamiennik?
Co się dzieje, że chcesz wymieniać całą półoś? Wygiąłeś?
-
[B5 AFN] Oryginalność paska i napinacza.
Kapitalizm normalne, że liczą się koszty. Łatwiej znaleźć dostawcę części niż utrzymywać swoją fabrykę i pracowników.
-
[B5 AFN] Oryginalność paska i napinacza.
a co widzisz złego w łożysku NSK?
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
to ci powiem , że mnie nie zawstydziłeś , tez mam 1BE ale zeby było aż tak sztywno ?? [br]Dopisany: 13 Styczeń 2010, 06:46_________________________________________________a tak wogle to dzień dobry dziewczęta [br]Dopisany: 13 Styczeń 2010, 06:58_________________________________________________które ???? Żadne, fetyn jak chooj. Bierz te http://allegro.pl/item876133222_oryginalne_felgi_audi_5x112_18_cali_z_oponami.html[br]Dopisany: 13 Styczeń 2010, 08:16_________________________________________________ Napinacz się skończył, czekają Cię koszta
-
[B5 AFN] Oryginalność paska i napinacza.
Kupowałem w ASO zestaw do 1Z, AFN. Rolka napinająca Canada, prowadząca RPA. Pasek, bez "made in ..."
-
[B6 BFB] Pomoc w identyfikacji licznika
8E0920931 X
-
[B5 AAH] Czy te błędy VAGa mogą wystąpić przy braku katalizatora ?
prędzej przez LPG.
-
[B5 AFN] Duże zuzycie paliwa po uszczelnianiu pompy wtryskowej.
najprawdopodobniej chodzi o pompę wtryskową i uszczelnienie jej górnego dekla.
-
[B5 1Z] W jakich modelach były montowane hamulce 312 które podejdą do b5
towar solidny, może na podstawie belki od paska zrobić nowe otwory w belce.. punktem odniesienia może być mocowanie jarzma.
-
[B6 AWX] Prośba o pomoc w sprawie pompy wody
Z metalowym od B6. lepiej żebyś pokazał zdjęcia od strony koła pasowego.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ja od dłuższego czasu zaopatruję się w Motula w warszawskiej hurtowni Petrostar. Plus jest taki, że nie muszę wychodzić z pracy, bo a terenie W-wy dowóz jest gratis, nawet w przypadku jednego opakowania. Zazwyczaj przywożą tego samego dnia jeżeli tylko jeszcze nie robili objazdówki po mieście http://www.petrostar.pl/oferta.php ceny też atrakcyjne, przykładowo: MOTUL SYNERGIE 6100 10W40 10W-40 5L - 97zł MOTUL 8100 X-CESS 5W40 5W-40 5L - 140zł MOTUL 8100 ECO-CLEAN C2 5W30 5L - 188zł
-
[B5 1Z] W jakich modelach były montowane hamulce 312 które podejdą do b5
Własnie sprawdziłem i chyba nic z tego. Inna średnica i rozłożenie otworów, w A4 jest 6 śrub w Pasku B5 jest 5. A4 B5 Pasek B5 Tak, cena też ciekawa jak za kompletną zwrotnicę.
-
[B5 1Z] W jakich modelach były montowane hamulce 312 które podejdą do b5
Tylko z czego dać tarczę w ośce jest nieszczęsna tarcza-piasta. [br]Dopisany: 10 Styczeń 2010, 21:20_________________________________________________ http://www.allegro.pl/item873793338_zacisk_hamulcowy_audi_allroad.html na tej aukcji jest ciekawostka, stalowa zwrotnica a pomimo tego ma szeroki rozstaw na jarzmo. http://www.allegro.pl/item855083494_zwrotnica_z_piasta_przod_prawa_audi_allroad.html chyba konieczna będzie wymiana zwrotnicy, co pociągnie za sobą wymianę półosi albo mi się wydaje albo zwrotnica od allroada jest minimalnie dłuższa.
-
[B5 1Z] W jakich modelach były montowane hamulce 312 które podejdą do b5
masz moze info gdzie mozna nabyc zaciski z jarzmami ????? Pasek B5 4motiom lub S4, allegro lub nowe. Zawieszenie 1KE. Tylko raz widziałem je na Allegro.
-
[B5 1Z] W jakich modelach były montowane hamulce 312 które podejdą do b5
W Q można założyć wentylowane 256x22 z poliftowej S4.
-
[B5 1Z] W jakich modelach były montowane hamulce 312 które podejdą do b5
W żadnej B5 nie montowali seryjnie 312mm. Poza opisanymi przez Jaro4444, wkładali do mocnych New Beatle, Bor/Golfów od 1998 do 2002 oraz Leonów/Toledo. Jarzmo montowane w tych autach do 312mm tarczy pasuje do A4 B5 [br]Dopisany: 10 Styczeń 2010, 14:19_________________________________________________ W ośce z tyłu nic nie zrobisz..
-
[B5 1Z] Trzęsie autem przy wyłączaniu
poduszki skrzynią są różne.
-
[B5 1Z] Trzęsie autem przy wyłączaniu
może masz
-
[ALL] Które hamulce będą wydajniejsze 320mm + Brembo czy S4 ?
Pompa spokojnie da rade. W przypadku obu konfiguracji różnice będą małe, kryterium wyboru może stać się zatem koszt ich utrzymania. (zakup/wymiana klocków i tarcz)
-
Spotkania na drodze
Pozdrowienia dla kierownika z Avanta B7 WT 42XXX spotkanego na Wisłostradzie ok 19:30
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Z tego co ogarniam temat to nie do 2.5TDI. Nawet jeżeli chciałbyś założyć ten komplet przykładowo do AFN`a, to lepiej kupić sprzęgło do 1Z`ta za 400 zł i dokupić do niego koło zamachowe. Taki zamiennik Valeo kosztuje 1400zł.