Treść opublikowana przez bartez80
-
[BLB, BRE, BKD] Demontaż wymiana montaż pompowtryskiwaczy 2.0 tdi 16V
Trzeba to zrobić tak jak przewiduje instrukcja ,czyli chyba tak jak to opisałeś o ile dobrze pamiętam .
-
1.8t 163 km downpipe kilka pytań
zakładałem u brata ,podczas montażu downpipe , taki http://allegro.pl/emulator-katowy-regulacja-przeplywu-spalin-i6513273226.html ma regulacje przepływu spalin ,doregulowanie troche zajeło ,ale sie udało . innego nie stosowałem ,gdyż chciałem mieć właśnie możliwosć ewentualnego zdławienia przepływu spalin , na emulatorze.
-
Wymiana oleju i plama pod samochodem
Pewnie zerwany gwint na korku spustowym w misce olejowej ...
-
Projekt FMIC TDI instalacja własna > podręcznik dla każdego
Tak edytowałem koncówki postów,żebyś nie pomyslał że jakoś ciebie tu atakuje . .Przecież pokazałem odrazu ,w pierwszym swoim poscie tego tematu ,jakie rozwiązania polecam ,tak wieć nie wiem w czym tu widzisz problem? Jeżeli ktoś kto zabiera sie za wykonywanie takich prac ,a spawania nauczył sie oglądając youtube ,robi takie patenty ,jak kropki,czy naspawanie pasków ,a za kilka lat robi to juz porządnie ,oznacza tylko jedno ,potrenował kilka lat i wkoncu sie nauczył i widział w czym robiL błędy ,to ,że sie potem wysmiewa z innych ,a wczesniej sam tak robił ,pokazuje jego "klasę" Moge ciebie zapewnić ,że od zawsze jak tylko wykonywałem jakieś prace związane z wydechami i dolotami ,robiłem ,to poprostu zgodnie z technologia , któą poznałem jak tylko 17 lat temu zrobiłem kursy spawania metaoda TIG ,jezeli masz takie zyczenie to podaj maila na PW to podesle tobie fotki swoich prac ,które wykonałem na przestrzeniu kilku lat ,sam ocenisz ,czy coś sie zmieniło w tej technologi która to panuje na swiecie juz ze 30 lat. Dlatego nazwałem to druciarstwem . koniec off top z mojej strony . Pozdrawiam.
-
Projekt FMIC TDI instalacja własna > podręcznik dla każdego
Naspawane kropki ... Cóż za treściwa odpowiedź, grunt, że post nabity... moja wypowiedz ,jest raczej wymowna ,nie trzeba tu nic wiecej pisac ... poprostu zostało wykonane pospolite Polskie druciarstwo w tym przypadku i tyle ,takie naspawane kropki zawsze wywoływały usmiech na mordzie Napewno zaraz zostanie tu napisane "no ale działa" .... Tak działa ,ale to tak jak bys zamaiast amortyzatorów wstawił preta fi 40 ,auto bedzie jezdziło??? no będzie!! Moje zdanie jest takie ,że jak juz coś robić ,to konkretnie ,a nie półśrodkami ,dlatego moja reakcja była taka ,a nie inna ,jezeli jakoś uraziłem ciebie swoja wypowiedzią to bardzo przepraszam.
-
Projekt FMIC TDI instalacja własna > podręcznik dla każdego
Naspawane kropki ... "kocham" takie rozwiązania
-
Projekt FMIC TDI instalacja własna > podręcznik dla każdego
A czytałeś co napisałem ? Mi ściągneło przy tubinie. Polecasz mi przyspawać do turbiny nierdzewke? Czytaj zanim coś poradzisz. tak nawiasem mowiac ,to cos masz nie tak z turbo ,skoro z niego ci weże zdejmuje ,jakis lipny odlew? EDIT .doczytałem ,że miałeś za krótki silikon.
-
Projekt FMIC TDI instalacja własna > podręcznik dla każdego
to jest kwasowka i spawane z kolanek ,a nie giete.
-
Kursy, Szkolenia
zrób kurs na spawanie metoda TIG i przeprowadz sie do olsztyna ,to prace znajdziesz:)
-
Zamiennik DPF
Koledzy ,a ja tu troche z innej beczki , pytanie skierowane do tych co wymienili ,juz swoje DPF ,bądź w najblizszym czasie zamierzaja takie cos zrobić . Potrzebował bym na 2 dni pozyczyć od kogoś taki zapchany,bądz pusty DPF ,żeby wykonac sobie na jego podstawie szablon ,do wykonania DP zamiast tego ustrojstwa ,a swojego auta nie chce mi sie unieruchamiac na kilka dni ,zeby wytargac go od siebie . Poratuje ktoś ? jak trafi sie takowa osoba ,to w ramach podziekowania ,moge wykonac tak że ,taki downpipe ,dla tej osoby ,wyłącznie za cene materiału. Oczywiscie towar zwroce nie naruszony i wysylki pokrywam w obydwie strony .
-
[BRD] GDZIE- Regeneracja/czyszczenie pompowtryskiwaczy siemens ?
Płaciłem 350 pln stuka ,ale tylko za zrobienie tego zwarcia ,niby wtryskiwacz był czysty ,czyli moze go umyli , ale tego na 100% nie wiem . VCDS-a jeszcze pod to nie podłonczałem ,narazie silnik pracuje równiutko.
-
Projekt FMIC TDI instalacja własna > podręcznik dla każdego
polecam takie rozwiąania ! robiłem dla klienta ,w golfie TDI pod frontalny FMIC. zero problemów ze sciąganiem ,węży . całożć potem poszła w proszek na czarno i pod maska wygląda jak fabryka takich dolotów oczywiście były dwa ,od turbo do FMIC i od FMIC do przepustnicy.
-
Wahacze SKV
temat zamienników sledze juz od kilku lat i z obserwacji widzę ,że zarówno w MS jak i tu omawianych wahaczach głównym problemem sa tuleje metalowo gumowe ,w bananie ,z racji tego ,że są w pełni gumowe ,a nie jak w przypadku LEMA czy TRW gumowo olejowe . dlatego też jak mi przyjdzie wymieniać wachacze w moim aucie ,a juz pojawiaja sie jakieś tam luzy ,to zrobie mały test ,zainwestuje w zamienniki (MS już miałem ) ,tym razem w te omawiane w tym temacie i odrazu zanim je zamontuje na auto ,to wymienie w nich te tuleje na te od Lemfordera ,albo TRW ,wiem ze automatycznie trace gwarancje ,ktora to i tak jest kwestia sporną ale co tam .....
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
w poprzednim aucie (passat b5) na MS-ach zrobilem ponad 50 tysia(wymienione 4 lata temu) i auto sprzedalem koledze ,jakies 6 miesiecy temu ,jedyne co to bardzo szybko padly koncowki drążków , a poza tym wachacze smigaja do dzisiaj.
-
Problem z katalizatorem/sondą lambda
a prubowałeś dokładnie takiego emulatora ,jak w linku ,który wklejiłem kilka postów wyżej? bo w nim jest jeszcze mozliwosc regulacji przepływu spalin!
-
Alternatywa dla katalizatora
jakie oznaczenie silnika jest w tym 1,6 ?
-
Reperaturka zacisku hamulcowego i jej wymiana. ?
też taki sam tłoczek fi 57
-
Zaciski tył TRW 38 z a6c5 czy pasują na tył?
posłałem tobie PW.
-
Zaciski tył TRW 38 z a6c5 czy pasują na tył?
to nie sa zaciski pod tarcze 288. tylko pod mniejsze .
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Ad.1 zmieniaj na 320 mm sam mialem u siebie takie hamulce jak masz obecnie ,czyli 312/255 obecnie mam 320/288 . hamulce petarda i nie jest to efekt placebo . Ad.2 kupuj zimmermany gladkie ,te wiercone ,tylko ładnie wyglądają ,a kosztuja drugie tyle co gładkie. Ad.3 tak klocki pod tarcze 312 a 320 sa inne .
-
Zamiennik katalizatora 1,9 tdi AJM
Tak .
-
słabe ogrzewanie - znowu głowica?
A kiedy zakładany był Gaz?
-
[1.8T] Kolektor wydechowy o zwiększonym przepływie
Dobrze to nazwałeś , trzeba było sie nastrugać trochę , żeby to zrobic
-
Wycięcie katalizatora i montaż tłumika (fotostory)
Tak jest tam uszczelka .
-
Plastiki maskujące elementy silnika + emblemat
mi pasowały wszystkie te osłony w b7 2,0 TDI BRD tylko ja dokupiłem sobie dodatkowo w używce tunel od filtra powietrza z zaczepami pod ta osłonę po stronie pasażera