Treść opublikowana przez pila24
-
Napięcie na układzie oświetlenia wnętrza
Zaopatrz się w amperomierz który wytrzymuje 20A i podczas pomiaru prądu w spoczynku (zabkolowany zamek drzwi i zamknięte z centralki auto) wyciągaj po kolei bezpieczniki i obserwuj pobór prądu. Możliwe ze w obwodach lampki podsufitki było grzebane skoro piszesz ze kamerka była,zdejmij lampkę i sprawdź okablowanie.
-
Żarnik d1s
4300 najlepiej świecą w złych warunkach. Osram,lub nieco taniej bosma.
-
Zmiana kierownicy z B6 na B7
Oczywiście,potrzebny przewód łączący taśme z airbag
-
2.8 Quattro Chrobotanie, stukanie skrzyni rosnące razem z obrotami
Przeguby wewnętrzne do sprawdzenia.
-
Naprawa czujnika od samopoziomowania świateł
Dobrałem się dziś do swojego czujnika bo szwankował czasami (open or short to ground),szczególnie jak po pagórkowatym terenie jeżdżę. W środku czujnik czysty,wszystko jak z fabryki ale wyczyściłem środkiem do styków,przelotki wszystkie ok,wtyczka szczelna ale zaciski się rozsypały przy rozłączaniu jej-nowa juz w drodze. Ramię stało niemal szywno,rozruszałem je i silikonem w sprayu poczestowałem. Mam pytanie czy blaszka mocująca do wahacza tez powinna się obracać na swoim mocowaniu? U mnie siedzi sztywno jak przyspawana. Myślę że w moim przypadku jak i innych w których wtyczka oraz elektronika są nieruszone problem pojawia się z powodu zmiany rezystancji na pinach(tak jak w innych obwodach gdzie mierzona jest rezystancja i odczyt musi być dokładny-np. Wtyczki airbag pod fotelami). Wystarczy wtedy piny oskrobać delikatnie,potraktować środkiem do czyszczenia styków,lekko odgiąć by poprawić styk i problem znika.
-
Szarpnięcie
Sprawdź jeszcze ten odbój co wchodzi w pas przedni,możliwe że już u Ciebie go nie ma i metalowe mocowanie tego odboju stuka.
-
A4 B7 1.8 T Quattro BFB by XeO151
G00400M2 lej,czyli płyn serwisowy około 42zl za 1L w ASO.
-
Audi a4 b6 2,4 v6 multitronic ,faluja obroty
Tutaj masz temat,milej lektury. Opinie o tych skrzyniach nie wzięły się z nikąd,miałem doczynienia z tą skrzynią kilka razy.
-
Brak komunikacji z CAN A4 B7
To bez ręki byś chodził ☺ po can idzie jak kolega pisał abs,airbag,xenon a reszta po lini k
- Spadek obrotów
-
Bixenon - niewłaściwy kąt żarnika
Za 70-80 zł zdobędziesz caly projektor z rozbitej lampy.... wiadomo nie każdy chce grzebać w swojej lampie ale ja bym tam poświęcił godzinkę i sam to ogarnął
-
Brak ssania na zimnym silniku Audi A4 B5 1.6 AHL
Odczyt jest ale przerywany,najprościej wejść w adaptacje silnika Kanał 001 i wyzeruj,lub też bloki pomiarowe kanał 000,go i switch to basic settings. Możesz też odłączyć aku na chwile,podłączyć,włącz stacyjke na minutę bez dotykania niczego i się zaadoptuje
-
Brak ssania na zimnym silniku Audi A4 B5 1.6 AHL
Jak na wszystkich przepustnicach jest taki błąd to zacznij od wtyczki przepustnicy,wyczyść i podoginaj piny/blaszki. Jak nie pomoże to przewód do sprawdzenia. Fis ma inny czujnik temperatury,lub gdy go nie ma to bierze temp z czujnika temperatury powietrza w dolocie.
-
Brak ssania na zimnym silniku Audi A4 B5 1.6 AHL
Tylko z czujnika temperatury silnika bierze dane,ale dobrze że wkleiłeś ten błąd. Świadczy on o przerywanym sygnale,gdzieś jest słaby styk lub uszkodzony przewód na drodze przepustnica-ecu lub sama przepustnica nie jest całkiem sprawna. Na drugiej tez był ten błąd?
-
Audi A4 B6 2.4 170 km V6 Instalacje LPG ?
Miej na uwadze serwis pogwarancyjny,części do polskiej instalacji kupisz w kiosku ruchu i sam możesz wszystko wyregulować. Nie tyczy się to instalacji włoskich i holenderskich. Poza tym krajowej produkcji sterowniki są dużo lepsze od zagranicznych,jeżeli sadzisz inaczej to masz prawo tak sądzić ale racji nie masz żadnej.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Przebieg przebiegowi nie równy, jak nowe auto zrobi 200 tys w 3 lata po autostradach to zawias będzie jak nowy. A 200 tys w przeciągu 15-18 lat i po różnych drogach to już inny temat-czas i warunki jazdy zrobią z gumy łamliwy plastik,po takim czasie oryginały zaczynają poddawać się a zamienniki chińskie po takim czasie nie posiadały by już ani grama gumy.
-
Zmiana kierownicy B6 na B7
Tak ten właśnie, podpięty prawidłowo? Jedno podpięcie airbag jest właśnie tam a drugie juz za taśmą bezpośrednio do poduszki. Jeżeli oba punkty podpięcia są prawidłowe to taśma jest uszkodzona. Ustawiłeś taśme w pozycji środkowej przed założeniem kiery?
-
Audi a4 b6 2,4 v6 multitronic ,faluja obroty
Skrzynia Ci się kończy. Nie byłeś świadomy przy zakupie auta z multitronikiem że to skrzynia podwyższonego ryzyka i najbardziej awaryjna skrzynia audi? Zakładanie nowych tematów nie naprawi Twojej skrzyni,rozbijaj skarbonke.
-
Zmiana kierownicy B6 na B7
A łącznik 4 pin do poduchy zamontowany? Pokaż błędy jakie masz.
-
Brak komunikacji z CAN A4 B7
Oczywiście oryginalny wsad eepromu trzeba mieć,nie wiem jak ten VCP ogarnia ale np. Vag commander potrafi źle odczytać eeprom i wgranie takiego eepromu źle się skończy. Ogólnie to co przeczytałeś na forum odnośnie zmiany licznika na kolor odnosi się do rb4 które ogarnia się w większości przypadków sprzętem za 30 zł i darmowym oprogramowaniem. Licznik z b7 czyli rb8 to immo4s,mimo że to już nie są nowe liczniki to ich zabezpieczenie jest lepsze niż sporej części współczesnych aut. Nie podchodził bym do takiego licznika bez dobrego programu (np. Vag dash can) i oryginalnego interfejsu,chyba że masz obcykane wszystkie komórki eepromu i z palca wbijesz wszystko do nowej szafy to może ruszy p&p ? Tyle ode mnie,jakby co to są na forum osoby które zreanimują Twój licznik,ubić na "śmierć" szafę rb4/8 ciężko.
-
Brak komunikacji z CAN A4 B7
A co Ty chcesz tam flashować? ? eeprom to nie jest pamięć flash. W licznikach z crypto nie ma kodu pin w eepromie,jest generowany poprzez procesor licznika. Trzeba mieć odpowiedni sprzęt do rb8,Twój chiński VCP uwali go bardzo szybko.
-
Bixenon - niewłaściwy kąt żarnika
Raczej się nie skrzywiła, nie domyka się do końca.
-
Brak komunikacji z CAN A4 B7
Licznik przez linie K idzie. Nie licz na to ze uda Ci się samodzielnie dopisać licznik rb8 i kluczyki. Na pewno nie tym sprzętem co masz.
-
Kontrolka ESP nie można skasować błędu
Link wstawiłem specjalnie byś kliknął na niego i przeczytał co trzeba
-
Kontrolka ESP nie można skasować błędu
Nieprawidłowe napięcie na module kierownicy. Sprawdź czy dochodzi tam napięcie i w jakiej wartości ,jeżeli 12v to jest usterka modułu. Masz opisane jak byk poprzez program diagnostyczny przyczynę a Ty jakimś odłączanie aku się bawisz i wymianą sprawnych elementów.