Treść opublikowana przez Bogumił
-
[B5 AEB] Czym różni się karoseria b5 pod quattro z 96 a 98 roku. Jest jakaś róznica?
Inne tylne lampy. I wydaje mi się (ale nie jestem pewien w 100%), że klamki w modelach po I lifcie były robione w kolorze nadwozia (przed I liftem były czarne?)- dla odróżnienia te po II lifcie były lekko wyoblone i troszkę inaczej wyglądały przy "gnieździe" zamka.
-
[ALL] Regeneracja wahaczy
.Pablo. jest bardziej "konkurencyjny" i jak na razie wygrywa licytację. Rzuć namiary tamtej firmy.
-
[B5 ADR] Szarpanie podczas przyspieszania
No, ale kolega nie napisał czy szarpie tylko na instalacji czy też na benzynie.
-
[ALL B5] Po założeniu wahaczy MS... auto pływa
Na "pływanie" samochodu największy wpływ mają zużyte amortyzatory a nie wahacze. A co do tego kręcenia kierownicą bez "dużego" efektu to raczej bym szukał gdzieś w układzie kierowniczym a nie w zawieszeniu. A faktycznie drążki są dobre - bez luzów?
-
[ALL] Regeneracja wahaczy
Jak dla mnie ciekawy wątek, mógłbyś podać gdzie i jak długo należy czekać na wykonanie wahaczy, no i oczywiście podaj cenę.
-
[B5 ADR] Szarpanie podczas przyspieszania
bioly_82 a jak masz reduktor podłączony? Czy wszystkie króćce są wpięte w układ? Może nie jest w odpowiedniej ilości podawany gaz do wtrysków i zaczyna szarpać przy większych obrotach. U mnie nie był wpięty jeden króciec i przy większych obrotach instalacja przełączała się z gazu na benzynę.
-
[B6 ASN] Instalacja gazu, jakie koszta i zyski
Ja mam STAG300 i sobie chwalę - przecież to tylko komputer sterujący - a nie cała instalacja.
-
[B6 ASN] Instalacja gazu, jakie koszta i zyski
Argument: "... bo w Austrii w tunelach jest zakaz wjeżdżania samochodów z instalacją LPG..." - no to mnie przekonało aby nie zakładać gazu Temat wątku brzmi "Instalacja gazu, jakie koszta i zyski" a nie "Co sądzicie o gazie?".
-
[B5 ADP] Silnik zgasł w czasie jazdy i nie zapala
Nie chcę być złym prorokiem ale wydaje mi się, że uszkodził Ci się wał rozrządu - powiedzmy że albo się ściął albo poszedł jakiś klin (jeżeli przy silnikach 1,6 na wale koło od paska jest klinowane). Podobny przypadek już był poruszany na forum, tylko o ile się nie mylę problem był z silnikiem 1,8T.
-
[B6 ASN] Instalacja gazu, jakie koszta i zyski
Zauważyłem, że jak jeżdżę po mieście na dłuższych odcinkach to spalanie gazu wychodzi w granicach 11.3l/100km - do tej pory jeździłem na krótkich odcinkach to jest 4km w jedną stronę to spalanie wychodziło w granicach 13,2l/100km.
-
[B5 ADR] Mało płynu chłodniczego, dziwne właściwosci płynu.
Płyn G12 - co to właściwie jest? Jaką to ma nazwę handlową? Bo nigdy takiego czegoś w sklepach typu supermarket nie widziałem.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Dzięki. Chciałem się upewnić bo gdy miałem mazde 323 to gdy sam wymieniałem uszczelkę to użyłem silikonu dla wysokich temperatur - tylko że ja nie jestem mechanikiem i wydawało mi się, że to będzie niezły pomysł.
-
[B6 ALT] Zapalająca się kontrolka poziomu oleju
Jak jesteśmy przy wymianie uszczelek zadam pytanko. Czy do wymiany uszczelki pod pokrywą zaworów trzeba użyć silikonu aby przykleić uszczelkę? Bo jak mi mechanik wymienił uszczelkę na nową to ciągle cieknie mi z pod pokrywy i była już dokręcana pokryw i nic (mam wrażenie że po dokręceniu jest jeszcze gorzej). Czy jest jakiś szczegół o którym mechanik nie wiedział? Wyciek jest wzdłuż pokrywy zaworów od strony turbiny.
-
[ALL B5] Czy warto zakładać gaz do 1.6 ?
Dobre!!! Zawsze Ci, którzy nie mają gazu wiedzą najlepiej.
-
Opony Debica Frigo
Problem nie tkwi w felgach bo na nie założyłem Nokiany. Dodam, że na Dębicach było czuć jak mi "bije" kierownica, a na Nokianach i tych samych felgach nic nie czuć. Dodam, że Dębice przerzuciłem bratu do Opla i sam wulkanizator (już inny zakład) powiedział mi o felernych oponach. A jak kupowałem? Nie znam się na wyważaniu kół więc nawet nie podchodziłem do maszyny.
-
Opony Debica Frigo
Rok temu zakupiłem w warsztacie całe koła (nowe opony D. Frigo2 + felgi używane) i po pół roku zmienić na Nokiany. Nie wiem może opony były z jakiejś felernej partii bo na felgach (jak się później okazało) były nie do wyważenia, poza tym w porównaniu do Nokianów kiepsko radziły sobie na ubitym śniegu. A co do ceny Nokiany były niewiele droższe od Dębicy.
-
[B6 ASN] Instalacja gazu, jakie koszta i zyski
Ja co prawda mam tylko 1,8T założyłem do niego instalację STAG 300 ponad rok temu i zapłaciłem 2200zł brutto. To na czym jeżdżę nie jest z wyższej klasy ale nie narzekam - kiedyś pokusiłem się na obliczenie różnicy pieniężnej jaką zaoszczędzam jeżdżąc po mieście na LPG a nie na BP to wyszło w granicach 18 zł/100km (na korzyść gazu). W Twoim przypadku koszt wzrośnie bo będziesz musiał mieć "mocniejszy" reduktor niż ja no i oczywiście dojdą jeszcze dodatkowo 2 wtryski. Ale nie sądzę aby to była jakaś kosmiczna cena ( przy założeniu że jeden wtryskiwacz kosztuje od 60zł + mocniejszy reduktor coś ponad dodatkowych 70 zł ). Oczywiście podkreślam, że cena będzie zależała od tego jak sobie skonfigurujesz instalację.
-
[ALL B6] Gaz w 2.0 FSI ?
Na allegro pojawiła się oferta 2,0TFSI z gazem http://moto.allegro.pl/item803272291_audi_a4_2_0tfsi_200km_z_gazem_okazja.html jak to w końcu jest? Będzie taki samochodzik z takim silnikiem jeździł na gazie czy nie? Na zdjęciach jest pokazane co B7 ma pod maską i widać tam jakąś instalację.
-
[ALL] Zbieżność po zmianie kół
Opony zimowe są zazwyczaj kierunkowe, może w tym tkwi problem, że zakładasz lewe na prawe? ...chyba?
-
[B5 APU] Jaka jest różnica w budowie silnika benzynowego 150 km a 180
Moja opinia jest taka, że pewnie jest nieco większe ciśnienie doładowania turbiny.
-
[B5 ADR] Problem z gazem Autronik
Jeżeli instalacja jest dobrze zrobiona to wina tkwi tylko po stronie kiepskiej jakości gazu. Jak zacząłem się tankować na BP to zniknęły problemy z falowaniem na wolnych obrotach i gaśnięciem przy niskich temperaturach cieczy chłodniczej.
-
[B5 AEB] Padnięte pierścienie na tłokach przyczyną dostania się benzyny do oleju?!
Jazda na lpg podnosi temperaturę silnika przy sprawnym układzie chłodzącym? No ciekawe. No raczej dostawanie się benzyny do miski olejowej jest mało prawdopodobne aby o 1/3 wzrósł poziom oleju - to ile by musiały wtryski podawać paliwa, poza tym byś zaobserwował na wskaźniku paliwa zmniejszający się stan. Majonez czasami pojawia się w samochodach z instalacją gazową, bo w wyniku spalania gaz przemienia się w CO2 i wodę (parę wodną).
-
[B6 AVJ] Huczenie w okolicach filtra paliwa
A ten "hałas" skąd dochodził ? Bo dzisiaj usłyszałem w swoim samochodzie ciągły hałas na zewnątrz w okolicach wlewu paliwa. I od czasu do czasu czuć w kabinie paliwo. Co to może być? Pompa siada, nieszczelny układ, automatyczne ssanie czy może odpowietrza się zbiornik?
-
[ALL B5] Instalacja gazowa
Jasne, że można wyłączyć instalację i śmigać na benzynie. Tylko po co? Jeżeli masz instalację to z niej korzystaj regularnie, bo się okaże że będziesz po jakimś czasie na nią narzekał. Dlaczego? Bo nie poznasz jak taki układ prawidłowo sprawuje się w twoim samochodzie. A biorąc pod uwagę to, że u nas w kraju gaz jest kiepskiej jakości to nie zdziwiłbym się, że będziesz zmuszony wymieniać wtryski gazowe. Będzie to spowodowane tym, że na wtryskach będzie pozostawał mazut, który nie zostanie wyłapany przez filtry, co będzie powodowało "sklejaniem się" wtrysków a co za tym idzie będziesz miał duuże kłopoty z prawidłową pracą silnika. Biorąc pod uwagę zbliżającą się zimę i obniżoną temperaturę, jazda na benzynie mając sprawną instalację LPG to kiepski pomysł.
-
[B5 ADP] Ubywa płynu chłodniczego
Ten czas to około miesiąc.