Treść opublikowana przez Daimos
-
[ALL B6] Problem z sprzęgłem lub skrzynią.
łożysko wyciskowe sprzęgła do wymiany
-
[B5 1Z] Bujanie autem góra dół jak na sprężynach
obstawiam amorki, a co do firmy to polecam Sachs od kolegi TOM77
-
[B5 AJM] Brak kontrolki od ciśnienia oleju
potwierdzam, zamiast kontrolki jest fis który zasygnalizuje problem
-
[B5 AJM] Wielka zagadka z porannym odpalaniem!!!!!!!!! chyba rozwiązałem problem
ciekawe spostrzeżenie postaram się sprawdzić czy u mnie też coś takiego zadziała, tylko niech większy mróz przyjdzie ...może coś z pompką elektryczną w baku albo poziom oleju w silniku ma wpływ na uruchomienie
-
[ALL B5] Konkretne świece żarowe - prośba o opinie!
potwierdzam, u mnie był komplet boscha i wytrzymały bardzo długo zanim jedna się nie przepaliła
-
F1, Rajdy i Motorsport
Renault przedstawiło dzisiaj model R30: http://www.formula1.com/news/headlines/2010/1/10381.html http://f1.pl/Artykul.82+M5ac3b0e22cc.0.html
-
[ALL B5] Zapychające się spryskiwacze
wszystko zależy od jakości płynu, po prostu od tańszych płynów osadza się nalot/kamień, spróbuj zmienić płyn na inny
-
[ALL B5] Rzuca tyłem po wymianie amorków na nowe
ewentualnie coś źle zmontowane
-
[B5 AFN] Opóźniony zapłon ?
sprawdź klemy przy akumulatorze, ale ja obstawiam problem ze stacyjką
-
[B5 AHU] Jaki jest koszt wymiany rozrządu oraz uszczelki pod głowicą?
powiem tak szczerze, że podbijanie ceny przez naszych mechaników to standard, ja korzystałem z usług bardzo polecanego warsztatu na naszym forum bo chciałem mieć dobrze wykonaną usługę i też się umówiliśmy na konkretną kwotę, a tu nagle co 40 min telefon... panie śruba się ukręciła, trza nowe za 100zł, a to jakiś środek za 35zł bo coś nie chce puścić i coś tam jeszcze i nagle z 700zł zrobiła się kwota 920zł, a jak pojechałem odebrać auto to jeszcze za coś 30zł doszło bo się pomylił szefuńcio, szlak mnie trafiał normalnie... po awanturze dołożyłem 100zł do ustalonej kwoty i cześć! także targuj się kolego i nie daj z siebie zrobić frajera, poproś o dokładną rozpiskę jakie czynności wchodzą w skład robocizny i za jakie kwoty jednostkowe, wtedy masz wszystko czarno na białym i wiesz na czym gostek chce zarobić
-
[B5 ATJ] Szarpanie silnikiem przy 2 tyś . obrotów
jak zalejesz filtr paliwem to na pewno szybciej się odpowietrzy
-
[ALL] Zaparowane szyby ,ale od połowy auta
u mnie też tył paruje dywaniki gumowe, filtr nowy... przestałem się przejmować
-
[B5 AFN] Skrzypienie przodu
mogą też skrzypieć końcówki wahaczy
-
[B5 AHU] Do czego ta wtyczka.
pewnie jest jakiś problem z wentylatorem lub obwodem który nim steruje, do lata radziłbym to naprawić
-
[ALL B5] Porysowane szyby
jedź do profesjonalnego zakładu zajmującego się tego typu rzeczami i spolerują ci to bez problemu
-
[B5 AEB] Głośne tłumienie
sprawdź amortyzatory
-
[ALL] Poranne odpalanie diesla
pewnie załączają się dodatkowe świece podgrzewające ciecz w króćcu z tyłu głowicy
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
obstawiam uszkodzony przekaźnik (są 2 szt.)
-
[AVG B5] Jaka poduszka silnika i rozrząd
na pewno poduszka od tdi jest bardziej miękka od benzyny a z zakupami na allegro uważaj bo łatwo można kupić chińską podróbę
-
[B5 1Z] Czy po zamarznięciu filtra paliwa wymienic go na nowy?
bezwzględnie wymienić
-
[B5 AFN] Wymiana(wykręcenie świec żarowych).
przed odkręceniem zapodaj kilkakrotnie wd40
-
[ALL] Poduszki skrzyni / silnika
prawa poduszka silnika od lewej nie różni się niczym, przy skrzyni masz 2 poduszki, czyli łącznie razem 4
-
[B5 AFN] Dwumasowe koło zamachowe i sprzęgło - CAŁA PRAWDA - Sachs, Luk, oryginał
może problem jest w poduszce skrzyni biegów
-
[B5 AFM] FIS a kontrolka świec żarowych
jeżeli masz licznik od benzyny to nie będzie w nim kontrolki świec żarowych
-
[B5 AFN] -21 dlugi rozruch,zaświecenie kontrolki płynu chlodniczego
ja obstawiam na kiepski/rozładowany akumulator