Treść opublikowana przez Daimos
-
[B5 AFB] Dziwny dźwięk - coś jakby się zacierało
Kiedyś spotkałem się z czymś takim i był to odgłos pochodzący od turbiny podczas spadku jej obrotów, po kilkunastu tyś. km turbo padło
-
[ALL B5] Grzane fotele
Czyli wynika z tego, że masz uszkodzone połączenia pomiędzy matami grzejnymi lub spalone same maty. Kiedyś już był podobny temat, powinieneś dobrze poszukać na forum.
-
[ALL B5] Ciężko wchodzi wsteczny i jedynka
Jedynka jest synchronizowana :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Jakie przewody podciśnienia ?
W ASO przewody podciśnieniowe są drogie dlatego szukaj od razu w sklepie, ogólnie przy wymianie ma być zachowana taka sama średnica i długość
-
[B5 AEB] Jaki warsztat polecacie do wycięcia katalizatora ?
Wywalenie kata, wspawanie w puszkę rurki, wymiana plecionki na nową to max 2 godzinki. Jak coś to mam sprawdzony osobiście zakład w Łodzi.
-
[B7 BPW] Sprzęgło jednokierunkowe alternatora
Wygląda mniej więcej tak: http://www.zerkopol.pl/strona/sprzegla/jednok.html ogólnie przenosi moment obrotowy tylko w jednym kierunku obrotów
-
[B5 AFN] Wycinanie katalizatora w dieslu - czy nie będzie kopcił ?
Coś takiego nie podejdzie. Szkoda kasy, po prostu wspawaj rurkę w środek kata, wymień przy okazji plecionkę na nową i będzie ok, na przeglądzie nikt się nie połapie a świstu turbiny się nie obawiaj
-
[B5 AJM] Śmierdzące sprzęgło
Wynika z opisu, że zaczyna się powoli ślizgać
-
F1, Rajdy i Motorsport
http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=11740
-
[ALL B5] Ciężko wchodzi wsteczny i jedynka
Całkiem możliwe, spradź poduszki skrzyni oraz czy przypadkiem któraś łapa nie jest pęknięta.
-
[B5 1Z] Różnice w poduszkach silnika
Różnią się zdolnością tłumienia drgań (podatnością). Nr poduszki jest przypisany do danego koloru, który znajdziesz na gwincie poduszki, nie musisz wtedy szukać nr na poduszce (znajduje się pod osłoną gumową). Nie kupuj tylko zamienników.
-
Dlaczego pożegnaliśmy pompowtryskiwacze ?
Tak jak kolega pisze, zadecydowała ekologia, a swoją drogą pompowtryskiwacze to dość stary wynalazek, dopiero rozwój elektroniki pozwolił na ich rozwój
-
[B5 ADR] Przewody wysokiego napięcia
Może to być przyczyną, ale nie koniecznie tylko to. NGK produkuje przyzwoite przewody, na pewno lepsze od Championa
-
F1, Rajdy i Motorsport
Za magazynem "F1 Racing": KUB 1,84m 68kg, HAM 1,74m 68kg, ALO 1,71m 68kg, PIQ 1,77m 70kg, BOU 1,79m 72kg, WEB 1,84m 74kg, ROS 1,78m 73kg. A więc koniec z bredniami o ciężkim Kubicy. Zwracam uwagę na "super ciężkiego" Webbera dobry kierowca w dobrym samochodzie bez dyfuzora i kersu... Znalazłem to w gdzieś w necie i ciekawie wygląda to porównanie
-
F1, Rajdy i Motorsport
Po pierwszym treningu możemy być optymistami jeżeli chodzi o BMW, Heidfeld 2, Kubica 3 (z KERS'em), ale to chyba zasługa wcześniejszych testów na tym torze
-
[B6 AWX] Pulsacyjne huczenie podczas skrętu w lewo ponad 100km/h
Sprawdziłbym przednie prawe łożysko czy nie ma luzu.
-
[B7 BLB] Szarpanie podczas przyspieszania
Poczytaj tutaj kolego: http://www.a4-klub.pl/smf/b7_blb_dziwne_szarpanie_przy_2000_obrotow-t44627.0.html
-
Wakacje nad polskim morzem
Polecam Rozewie, Jastrzębią Górę oraz Karwie
-
[B5 AFN] Drżenie i buczenie układu wydechowego
Niezły ten "mechanik" :> Wywalaj śmiało kata i przy okazji wymień plecionkę, powinno być ok.
-
[B5 AFN] Drgania przy hamowaniu
Ale wtedy drgania wystąpiłyby w przedziale prędkości 100-130km/h bez względu na to czy hamuje czy nie, także można to wykluczyć. Na miejscu kolegi podjechałbym do warsztatu i sprawdził czujnikiem tarcze jakie mają bicie.
-
[B5 AFN] Drgania z tyłu samochodu
Uszkodzona poduszka może jak najbardziej powodować takie objawy.
-
[B5 AKN] Problem ze skrzynią biegów
Poszukałbym drugiej, sprawnej skrzyni biegów i wymienił całość.
-
Czujnik ciśnienia klimatyzacji w Audi A4 B5 ADR
A może rzeczywiście jest źle nabita klima, tzn za mało gazu
-
[ALL B5] Drzwi pasażera
Od strony błotnika musiałbyś je przesunąć na zawiasach, a od strony słupka wyregulować zaczepem zamka, następnie wypadałoby sprawdzić jak dolega rama szyby do dachu i ewentualnie ją docisnąć. Jak nie masz o tym pojęcia to lepiej jedź do fachmana.
-
[B5 AFN] Drgania na kierownicy powyżej 100 km/h
Podjedź do pierwszej lepszej stacji diagnostycznej na szarpaki i będziesz wiedział czy końcówki są ok.