Treść opublikowana przez Lishoo
-
[B5 1Z] Przerywanie, szarpanie przy przyspieszaniu. Logi dynamiczne
Ja znalazłem coś ciekawego w logach, mianowicie w grupie 001 a dokładniej to: 15.02 798 4.2 1.360 86.4 15.57 840 6.2 1.420 86.4 16.12 861 4.4 1.340 86.4 <------------- 16.65 777 4.2 1.400 86.4 17.16 798 4.2 1.400 86.4 Obroty masz 798/840 w tym jednym miejscu o ile nie dodałeś ciut gazu obroty podskoczyły same do góry w związku z tym że dawka paliwa się zmieniła. Na 99% obstawiam że to jest przyczyną szarpania. W związku z tym że miałeś jakiś błąd z alternatorem związany, sprawdziłbym dokładnie ładowanie alternatora, w szczególności kable może zaśniedziały i czasem traci styk, jeżeli nie to może regulator napięcia siada? Jeżeli to nie wina alternatora i akumulatora, to zamontuj przeźroczysty wężyk zaraz przed pompą i zobacz czy nie ciągnie czasem powietrza i posprawdzaj wężyki czy nie są dziurawe te co idą do filtra paliwa, ogólnie ciężko zobaczyć bo trzeba każdy zdemontować i dobrze obejrzeć, często się przedzierają a jeżeli to wszystko będzie ok, to zastanów się czy nie było robione coś z nastawnikiem, być może lutowanie gdzieś puściło A przyczyną tego że dzisiaj jak dogrzewałeś było ok, może było to że akumulator się doładował i nie tracił nastawnik napięcia? Tak w ogóle to wydaje mi się że masz strasznie nisko ustawione wolne obroty, podnieś sobie tak żeby było 840 w przeskoku do 861, albo ciut więcej nawet jak dasz rady i powinno być bardziej komfortowo w środku PS. Tak mi się przypomniało że kiedyś spotkałem się z opinią że jak w układzie paliwowym będzie powietrze to nie będzie to miało żadnego znaczenia bo i tak paliwo mieszane jest właśnie z powietrzem i nie będzie żadnej różnicy. No a jak ja miałem taką tyci tyci dziurkę na jednym wężyku i ciągnęło mi powietrze to jechało się gorzej niż koniem, tak szarpało
-
[B5 1Z] Przerywanie, szarpanie przy przyspieszaniu. Logi dynamiczne
A może przez słabe napięcie alternatora nastawnik świruje?
-
[ALL] MK3 1Z Logi dynamicze gr. 03,08,11
Ja proponuje sprawdzić wężyki idące od zaworku n75 (w golfie jak patrzysz od przodu jest po lewej stronie na wierzchu) a w szczególności ten co idzie do kompa do MAP sensora na podszybiu (jest obudowany i nie widać go, trzeba odkręcić parę małych śrubek) możliwe że po prostu spadł i dlatego tak kiepsko
-
[B5 1Z] Drgania podczas ruszania
Panowie, jeżeli nie sprzęgło, nie poduszki, nie układ wydechowy, to może jednak nastawnik? ja swego czasu miałem taką przypadłość, że parę dni było ok, później szarpało, później znowu ok i nie mogłem skumać co się dzieje. Okazało się że luty w nastawniku (oryginalnie jest zgrzewane, no ale nigdy nie wiadomo czy trzyma super) który czyściłem puściły i przy drganiach czasem słabo przewodziły i stąd problemy, przelutowałem wszystkie po kolei i już była gitara EDIT: Aha i jeszcze bym sprawdził dawkę paliwa czy na rozgrzanym nie jest zbyt duża, tz. nie powinna być mniejsza niż 2.8-3.0mg, no i przy szarpaniu czy czasem dawka nie skacze, ale do tego potrzebna druga osoba. No i jeszcze profilaktycznie kable od nastawnika czy któryś nie jest gdzieś przetarty ;>
-
[B5 1Z] Drgania podczas ruszania
A tylko podczas ruszania zatrzęsie? na wolnych nic?
-
[ALL B5] Dawka/kąt wtrysku - jak zmienić i jakie wartości najlepiej?
A skoro już tak twardo rozmawiamy, to ktoś wie jaki wpływ będzie miał zbyt wczesny kąt wtrysku na pracę silnika? Znaczy zamiast powiedzmy 51, to tak np. koło 58-60?
-
[B5 AFN] Jak bezpiecznie odłączyć węże od chłodnicy
Panowie, a na pewno nie było tam żadnego zabezpieczenia na tych wężach jeszcze? ;> bo kurcze za cholerę nie mogę sobie przypomnieć jak to było, ale też miałem problem ze ściągnięciem tych węży, tylko nie pamiętam czemu
-
[ALL] Blok Tdi 90 i 110 KM
Wystarczy spojrzeć do ETKI i będzie widać
-
[INNE] VW Passat B5 AWX - pytanie o korekcje dawek w gr 13
Gdy olej w silniku jest zimny to jest bardziej gęsty i przy okazji bardziej uszczelnia, gdy jest ciepły to może ciut mniej uszczelniać i stąd mogą być takie różnice w korekcjach
-
[B5 AFN] Szarpie, brak mocy, error 550, logi - ROZWIĄZANE
Jak koledzy pisali wygląda na n108, czytałem że podobno jest niezniszczalny i że wystarczy go wyjąć i dobrze wyczyścić i wszystko śmiga jak nowe Ale pytanie jeszcze z innej beczki, miałeś ostatnio czyszczony nastawnik? albo w ogóle czy był czyszczony?
-
[ALL] Za dużo oleju-jak odciągnąć nadwyżkę?
To dlatego że w instrukcji obsługi jest napisane że jeżeli podróżuje się z prędkościami autostradowymi to powinno być oleju na maxa
-
[B5 AFN] Drgania silnika i buczenia a wilgotność powietrza
Cholera u mnie też często jest różnica jak pada deszcz i jest wilgotno, no i troszeczkę mokro jest pod tą pokrywą co pokazałeś, tak ledwo ledwo ale jest, wytarłem kiedyś i znowu jest, chociaż nie powiększa się to, może po wymianie uszczelki będzie jak ręką odjąć?
-
[B5 AFN] Dziwne brzeczenie
Ja obstawiam że jakieś mocowanie jest niedokręcone, może coś przy wydechu? najciekawsze w tym wszystkim jest to że nieraz tylko w jednym miejscu to słychać, a w innym już nie, trzeba po prostu szukać
-
[B5 AFN] Sprytny przyrząd dzwoni wtryskiwacz sterujący co dalej?
Jak działa ten przyrząd?
-
[B5 1Z] Prośba o analizę logów czy nadaje się na chipa
Na 100% 8 bitowy, tylko wiem że były 8bitowce z czujnikiem do 2.0barów i do 2.5 i ten co ma 2.5 bara nadaje się jeszcze do chipa, ten do 2.0 już nie, nie wiem niestety jaki miał numer ten z 2.5barowym czujnikiem.... Maksymalna wartość jaką mierzy przypływka w 1Z to 847.9, i powinna w 1z być bodajże od 2000obr/min do 3000obr/min , powyżej ma prawo spadać. Pytanie tylko o ile, nie mogłem nigdy znaleźć danych technicznych na temat przypływki w 1Z ale orientacyjnie to mierzy około 450 do góra 500 kg powietrza na sekundę. W Twoim przypadku widzę że przy 3000 obr jest to 278kg/s a największą wartość jaką znalazłem to 345kg/s więc trochę mało. Na którym biegu logujesz? bo chyba na 2gim? zaloguj na 3 biegu jak wyczyściłeś przypływkę logi grupy 003, 008, 010, 011 no i sprawdź czy nie ma błędów.
-
[B5 1Z] Sztanga turbiny
Nie da się, trzeba dynamicznie. A co do sztangi, gdybyś ją rozpiął od gruchy to powinna chodzić lekko, grucha ciągnie sztangę do siebie z dużą siłą i nie idzie jej tak ruszyć palcami, dopiero przy dużym ciśnieniu się ona trochę rusza
-
[B5 AFN] Ciężko pali na zimnym
A ja zapytam, czy na zimnym pali tak samo źle jak na ciepłym, czy na ciepłym trochę lepiej? Jeżeli tak samo to jak kolega wyżej napisał, do sprawdzenia g62 i czy paliwo się nie wraca, można zamiast z filtra paliwa podpiąć jakiś kanisterek z ropą i zobaczyć jak odpali, jeżeli dobrze, to filter do wymiany i węże do sprawdzenia Jeżeli duża różnica jest na zimnym i na ciepłym, to obstawiam kąt wtrysku do ustawienia No a najlepiej podjechać do kogoś i podpiąć VAGa
-
Naprawa, remont automatycznej skrzyni biegów AG4 01N (DMX) w A4 1997r 1.9tdi
Powiem tylko ŁOŁ jestem pod głębokim wrażeniem szacun kolego bardzo dziękuję za fajnie i dobrze opisaną fotoporadę, brawo za chęci, cierpliwość i odwagę, oby więcej takich porad
-
[B5 1Z] Logi po wycięciu katalizatora
Jest dokładnie taki sam jak w 1Z n75, nie wiem tylko czy w SDI jest oznaczony jako n75 i czy w każdym SDI, ja brałem swój z VW Caddy rok '98 1.9 SDI, normalnie jak nówka Aha i z tego co pamiętam steruje przepustnicą ale pewien na 100% to nie jestem
-
[B5 1Z] Logi po wycięciu katalizatora
Najlepiej to podmiana z kimś n75, dla sprawdzenia, później regeneracja, jak ktoś znajomy ma jakiegoś SDI to tam jest taki sam zaworek jak n75 i tam raczej ciężko żeby był wyjechany
-
[B5 AFN] LOGI po chipie do oceny
A widzi ktoś w tych logach w ogóle chipa? bo mnie to wygląda jakby ktoś tylko mapy poprzesuwał delikatnie
-
[B5 1Z] Logi po wycięciu katalizatora
Turbo nie pompuje źle, tylko bardzo dobrze (przeładowanie do 2070,6) zauważcie że zaworek n75 pracuje cały czas upuszczając ciśnienie, tylko coś nie może wysterować, myślę że się zacina no chyba że gdzieś traci ciśnienie na którymś wężu? Nie wiem jak dokładnie z tą przepływką jest, ale ja bym ją wypłukał w benzynie ekstrakcyjnej. Zrób jeszcze logi dynamiczne grupy 8
-
[ALL B5] Extra Krzaczki
U mnie takie krzaczki jak w drugim liczyniku wyskakiwały jak kabel był źle ustawiony, dokładnie to trzeba było zmniejszyć przepustowość portu COM, było to chyba gdzieś opisane w temacie "Jak połączyć się z klimatronikiem" czy jakoś tak.
-
[B5 AFN] Problem z turbiną
Ja obstawiam nieszczelność, posprawdzaj dokładnie rury od InterCoolera
-
[B5 AFN] Pytanie o dynamikę silnika AFN do właścicieli i nie tylko
Ja myślę że hamownia prawdę by powiedziała, kolega w seacie może mieć gifta w serii i może mieć np 20Nm więcej niż Ty w AFNie stąd mogą być te różnice Z tego co pamiętam w AFNie ciśnienie otwarcia wtrystku to 190barów a w ASV 220, może to daje różnice ?? Poza tym wtryski mogą już nie trzymać tak dobrze tego ciśnienia właściwego