Treść opublikowana przez soolek
-
[ALL B5] Gumy/poduszki pod amortyzator do sportowego/utwardzonego zawieszenia
100% te gumy - po psiuknięciu jakimś tam preparatem przestają skrzypieć na chwilę. Umawiam się chyba w tym tygodniu na zmianę, bo już mnie krew zalewa od tego skrzypienia. Niech się mechanior martwi jakie założyć. Jak będę skrzypieć, to będzie dalej zmieniał.[br]Dopisany: 22 Czerwiec 2009, 09:26_________________________________________________Poduchy nie zmienione - brak czasu i takie tam - skrzypi nadal. Ale inny mechanior powiedział, że ... po montażu mogła całość zostać źle skręcona. A mianowicie samochód powinien najpierw zostać opuszczony, bujnięty i dopiero wszystko powinno być skręcone. Jeżeli zostało skręcone na podniesionym samochodzie, to teraz mogą być dziwne naprężenia i skrzypienie. Pytanie do Was (bo nie miałem czasu mechaniora dalej męczyć): - czy faktycznie przy wymianie poduch/amórów itd. skręca się przy opuszczonych samochodzie? - co dokładnie się rozkręca i skręca (żebym mógł powiedzieć mechaniorowi, co walczy ze skrzypieniem) - yyyyy, coś chciałem jeszcze zapytać, ale zapomniałem
-
[B5 ABC] Przepłukanie klimy
No i po strachu ... niedawno wymieniany pasek był kur... luźny Wszystko gra i zostały dwa kafelki w kieszenie (jutro wkońcu kupuję rowerek )
-
hestia czy są szanse na odszkodowanie za skradzione koła
Obawiam się, że nie, ale musisz się dopytać o swojego ubezpieczyciela. U mnie w CU Direct jest odpowiedzialność za wyposażenie standardowe, czyli koła 15' (z vinu to wyczytasz), ewentualnie gdybyś miał fakturę zakupu samochodu, gdzie wyszczególnione będą koła większe. Żeby ubezpieczyć koła większe, muszę wykupić opcję ubezpieczenia dodatkowego, czyli np. koła, CB, navi, wzmacniacz itd. itp.
-
[ALL B5] srebrna A4 1999r 2.4 V6
Samochodzik bardzo fajny. A gazu nie się co bać - tylko podstawowa kwestia-> dobry montaż i wszystko będzie śmigać bezproblemowo.
-
[B5 ALL] Ile obniżyć zawieszenie ?
Zależy od sprawności amorków. Jeśli są nófki sztuki, to powinny wytrzymać obniżenie. Jeżeli amorki mają już trochę przelotu (sprawność 70 i mniej), to pewnie ci siądą po zmianie. Obniżenie 35 to jest minimum jakie powinieneś dać do 18', żeby dobrze wyglądało. Generalnie polecałbym razem ze sprężynami zmienić amorki na twardsze, bo przy -35 i standardowych amorkach może coś dobić na wybojach.
-
[B5 ABC] Przepłukanie klimy
W używki się napewno bawił nie będę - regenerowana, ewentualnie nowa. Opiłki rozumiem, że sprawdzić na filterku, a ten grafit? Proszę o dokładne wskazówki, bo fachowców to wiadomo jakich mamy w warsztatach... Rozumiem, że jeśli nie znajdę powyższego, to mogę zakładać nową sprężarę bez płukania i wymiany osuszacza?
-
[B5 ABC] Przepłukanie klimy
Odświeżę temat, bo chyba dotknie mnie wymiana sprężarki i chcę się upewnić. Bartekg na zdjęciu pokazał część, która musi się kręcić - a jeżeli czasami ta część się nie kręci, to co wtedy ze sprężarką trzeba zrobić? Wystarczy wymiana jakiejś części, czy kompletna regeneracja? Pytam, bo zaraz po starcie klimy (jakieś 10-15 sek.) koło z paskiem zaczyna się chwilowo blokować i wtedy pasek piszcze cholernie. Po ok. 10 sek. koło przestaje być blokowane i kręci się, wydająć lekkie piski. Po dłuższym czasie pracy wszystko jest OK. Klima nabita, temperaturę trzyma. Problem jest tylko podczas dużych upałów i tylko po dłuższym (kilkugodzinnym) postoju.
-
[ALL B5] Sprawdzanie przegubów
Ostatnio ktoś miał taki problem z kołem jak opisałeś i wymiana przegubu pomogła. Ale czy jest jedyny powód - nie wiem. Zużyty przegub chrobocze przy skręconych kołach i ruszaniu - to jest chyba najbardziej słyszalny objaw zużycia.
-
[B5 ALL] Pomoc w rozszyfrowaniu typu silnika
Jeżeli masz 81kW to AFN - w roczniku '97 innych nie było. A wlepkę (papierowa kwadratowa) z kodem silnika znajdziesz w bagażniku lub na osłonie rozrządu może jeszcze być. To co pokazałeś, to tabliczka znamionowa.
-
[B6 AMB] Jak używacie klimatyzacji
Na klimie prawie non-stop. Gdybym mial szyber, to może rzadziej, a tak to się szybko duszno robi, a uchylone szyby mnie denerwują. Klimy nie wyłączam przed zgaszeniem. Odpala się dopiero po pewnej chwili od załączenia silnika. Auto - prawie wogóle nie jeżdżę na auto. Jak schłodzę trochę samochód to ustawiam na 1-2 kreski i jest OK.
-
[ALL] Płyn hamulcowy DOT 4 a DOT 5.1
DOT 5.1 też jest OK. Tak, to jest "lepszy" płyn od standardowego.
-
F1, Rajdy i Motorsport
Wąski, jakbyś cholera wcześniej powiedział, że jedziesz, to bym się bujnął, bo sam jakoś nie mam zacięcia. W przyszłym roku się przypomnę
-
[B6 AVF] S4 schwarz pakiet-:) SPRZEDANY.
20% jest przepuszczalności światła, a wg. przepisów powinno być 75% dla bocznych szyb. 75% jest w standardzie, więc jak Ukasz już napisał - każda folia przekroczy normę.
-
[ALL B5] Czy ten sprzedawca jest wiarygodny?
A mógłbyś coś powiedzieć więcej, bo ja mam dokładnie odwrotne doświadczenia. Właśnie założyłem klocki ATE, a okazało się (przy wymianie), że wcześniej były Ferodo Premier - teraz to ledwo hamuje w porównaniu do Ferodo. W poprzednim aucie miałem zestaw Brembo i Ferodo i ... zero jakiegokolwiek zmęczenia, opóźnienia, słabości. Dla mnie rewelka (w przystępnej cenie).
-
[B5 ABC] Ile obniżyć zawieszenie ?
Jak nie spróbujesz, to się nie przekonasz Koleiny są różne, więc nie ma reguły. U mnie przy -35 i twardych amorkach przejadę prawie wszędzie. Naprawdę koleina musi być wyrąbista, żeby zaczepić spodem, chyba że do tego jeszcze będą fałdy spore na jezdni, to przy bujaniu może coś zahaczyć.
-
[ALL B7] Częściowe polakierowanie auta. Dobranie koloru
Muskel, to chyba już wiesz, jaki powinieneś obrać cel
-
[ALL B7] Częściowe polakierowanie auta. Dobranie koloru
Niech Ci będzie. To CAŁY NA CZARNY MAT !!! Ostatnio była gdzieś fotka RS4 B7 w matowym czarnym - ja pierd... :drool:
-
Jaki sprzęt AGD polecacie
Zależy jaka półka cenowa Cię interesuje. Ja poszedłem w Siemens'a i ... jak na razie jestem zadowolony. Cenowo całkiem nieźle wyszło, bo wszystko kupiłem w sklepie internetowym, która działa niedaleko, więc dostawa była prosto do domu z wniesieniem (wcześniej wszystko omacałem w MM, Saturnie itp.) Przede wszystkim klasa energetyczna - na rachunkach czuć niższe zużycie. Lodówka ma wszystkie bajery, które są potrzebne, bo dyktafon, TV itp. cuda nie były mi potrzebne Wziąłem prawie największą (najwyższą) i ... czasami czuję, że jest za mała, więc jeśli masz zamiar zabudować lodówkę, to poważnie się zastanów. Komory do warzyw, wędlin, mięsa itd - naprawdę dobra rzecz, bo utrzymuje się tam różna temperatura, co okazało się bardzo przydatne. Piekarnik ... wziąłem z funkcją mikrofali (był tylko jeden model, a innych producentów z tym kiepsko). Bardzo dobra rzecz jak nie masz dużo miejsca w kuchni. Minus, to wielkość, a raczej małość Jest mniejszy niż standardowe, ale jakoś na razie nie odczuwam potrzeby większego. Zmywara - obyś się nie pokusił na 45cm. Wziąłem 60cm (czyli standard) i ... jest OK. Przy 2 osobach zmywanie 1-2 razy w tygodniu, a jak się pojawią kolejni członkowie rodziny, to napewno częściej, więc ... 45cm odpada całkowicie. Z bajerów - czasami przydaje się mycie na pół wkładu. Patrz przede wszystkim na zużycie wody i GŁOŚNOŚĆ! Do tego musi mieć podgrzewacz wody (czy jak to się tam nazywa), jakieś filtry, które badają czystość wody i ewentualnie używają jej ponownie. Indukcja - jest sporo bajerów, typu ustawianie czasu i mocy gotowania dla danego "palnika" itd. Z tego jak na razie nie korzystałem, ale za dużo się w domu nie gotuje, więc nie było potrzeby. Co do konkretnego modelu, to ciężko będzie coś doradzić, bo jest tego ... w cholerę. Jedne bajery będą Ci przydatne, inne nie, więc musisz sam powertować internet, porównać itd. To chyba tyle, co mogę napisać. Temat przerabiałem ponad rok temu, więc modele się już pozmieniały i z głowy też uleciało. Życzę powodzenia, bo jak chcesz kupić coś z głową, to czeka Cię wiele godzin przed kompem...
-
[ALL B7] Częściowe polakierowanie auta. Dobranie koloru
Ja bym wybrał: ... ŻADEN !!! Do czarnego ciężko jest coś sensownego dobrać, żeby nie zrobiła się choinka. Grill, ranty felg OK - coś można pokombinować, ale listwy - NO WAY Jeśli już chcesz coś kombinować, to zacząłbym od relingów na czarno. Potem pomyślałbym nad czarnym matem: cała maska + dach + ... do przemyślenia.
-
[B6 AVF] Dziwne wycieki wody z dmuchawy
A wężyk wyjmowałeś całkiem? Może gdzieś na początku jest pęknięty, bądź mocowanie nie trzyma. Jak go poruszysz, może wraca na miejsce i jest chwilowo szczelny, a po pewnym czasie przemieszcza się i jakaś dziura powstaje... To tak pierwsze co mi do głowy przyszło.
-
[ALL B5] Nie mam osłony przegubu
Stuki możesz mieć jak najbardziej od wahacza, natomiast padnięty przegub stuka (terkocze) przy skręconych kołach i przyśpieszaniu.
-
Minusy Audi A4 - Wasze opinie
A myślisz, że tylko Skoda, Reno i Fiat zatrudniają księgowych?! A co powiesz na panel klimy w Lamborghini? Wypisz, wymaluj Audi. A przecież to Lamborghini !!!
-
[ALL] Jaki byście teraz próbowali interes rozkręcić mając 50 tys. PLN?
Co do warsztatu, to właśnie w takim miasteczku można zacząć od takiej pipidówki - jest tylko jeden warunek: porządny mechanik, znający się na rzeczy i umiejący słuchać klienta. Jak będziesz dobry, to ludzie sami do Ciebie przyjdą, bo wieść się rozniesie pocztą pantoflową. A na dzień dobry wystarczy garaż blaszak + kanał + zestaw narzędzi.
-
TEMAT KDT W-WA
Akcja w KDT jest kolejnym przykładem tego, że w Polsce panuje jeszcze przekonanie ..."mnie się należy". "A jak mi nie chcą dać, to robimy burdę, strajk i siłą sobie weźmiemy". Akcję pochwalam - dawno to trzeba było zrobić, ale każdy kolejny prezydent się bał, bo wiadomo co będzie. Przebieg akcji - zawsze będą jakieś ale. Policja mogła chyba wkroczyć wcześniej, bo teraz jeszcze komornik i może miasto dostaną po d*pie za użycie ochrony. Poza tym widowisko trwałoby pewnie krócej i mniej obrońcow ucięmiężonych ludzi by się znalazło. Co do dziecka - chyba ktoś się powinien poważnie zainteresować matką. Podsumowując - kupcy mieli dostatecznie dużo czasu, aby zadbać o swoją przyszłość.
-
Off road, Nissan Patrol lekko przyrezany :D
Ale czym tu się podniecać Najpierw trzeba zmienić: - bocznie kierunki na białe - lampy na poliftowe - zderzaki od S-lina koniecznie (wkońcu fotele są) - lekka ściama wszystkich szyb - GLEBA ... ... i dopiero to to jakoś będzie wyglądało