Treść opublikowana przez soolek
-
[B5 AFN] Trzy stluczki w dwa tygodnie . Pechowe auto?? ( JUZ CZTERY !!!!)
A opiłeś dobrze zakup auta ??? Ja jeden swój kiepsko opiłem i...wwaliłem w niego sporo kasy. Każdy kolejny był opijany mocno, czasem do utraty przytomności i ...narzekać nie mogę
-
formula 1 na zywo w necie (link ponizej)
jak nie dziala jak smiga pieknie Już działa :th: Dobrze, bo chyba w niedzielę mogę być zmuszony oglądać na www własnie. A może ktoś wie, w jakiej francuskiej telewizji nadają formułę?
-
formula 1 na zywo w necie (link ponizej)
W PL też nie działa Chyba, że mój pracowy komp ma coś tam poblokowane.
-
Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3/R8/S6/TT/A4 B7/B8 w A4 B6
Po Recaro już trzeba będzie tylko QUATTRO dorezać i bryczka będzie FULL WYPAS :>
-
Zwrot Akcyzy
Hello. Właśnie się natknąłem na sporo informacji nt. zwrotu akcyzy. Jest nawet wzór, tylko chyba mało komu się to przyda :> www.motofakty.pl
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Berez, mam taki motor, przebiegu sporo więcej od Ciebie i... też nie wiedziałem co było wlane. Najpierw zalałem Motul 300V Competition 15w50 fullsyntetyk - żadnych niepokojących objawów. Teraz jeżdżę na Motul 8100 X-Cess 5w40 fullsyntetyk (oba spełniają normę VW 505.00) - też wszystko bangla. Cena tych olejów nie jest dużo wyższa od Mobili, Castroli itp, a jak zamówisz u kogoś z forum, to masz pewność, że olej jest OK i będzie mógł spać spokojnie. Niektórzy zalewają jeszcze różne "clean" itp przed zmianą, ale ... ja jakoś specjalnie w to nie wierzę. Dodam jeszcze, że mój motorek wciąga jakiegoś 1L na 10 000 km, ale jest to głównie powód kiepskiej uszczelki pod michą olejową. Sprawdzaj po prostu często stan oleju i zobaczysz, czy coś się dzieje z silnikiem.
-
Prawdziwe przebiegi - kto powie prawde ?
Zaraz minie roczek jak ma swoje TDi - już stuknęło 31 tysi. Wcześniej robiłem jakieś 22-25 tysi rocznie benzynką na gazie.
-
Developer - sprzedał moje miejsce parkingowe
Ja jednak bardzo sobie cenię garaż w tym samym bloku, a tym bardziej, że mam tylko ze 3 metry do drzwi i windy - bardzo wielka wygoda - masz w d... deszcze, wiatry, temperaturę itd. Samochód można spokojnie zapakować i rozpakować itd itp. Oczywiście, jeżeli sprawa się nie zakończy szybko i po mojej myśli, to będę szukał jakiejś fachowej pomocy, ale myślałem, że może ktoś mi rzuci jakiś pomysł, gdzie na dzień dobry mógłbym przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę :> Pożyjemy...zobaczymy...
-
Developer - sprzedał moje miejsce parkingowe
Właśnie się dowiedziałem, że mój kochany developer sprzedał moje miejsce parkingowe także innej osobie (przez pomyłkę). Zaproponowali mi miejsce w innym bloku, na co się oczywiście nie zgodziłem. Ta druga osoba też się raczej nie zgodziła, bo właśnie myślą nad argumentami, którymi mogą nas przekonać do dobrowolnego odstąpienia tego miejsca (upust cenowy, pomieszczenie gospodarcze lub drugie miejsce parkingowe gratis). Żaden z powyższych argumentów mnie nie przekonuje i raczej nic mnie nie przekona, gdyż nie mam zamiary latać z zakupami z innego bloku. Mieszkanie oczywiście nie jest odebrane jeszcze, aktu notorialnego brak, mam tylko umowę i faktury (wszystkie transze już wpłacone developerowi). W związku z powyższym mam kilka pytań: - co może zrobić developer, jeżeli nie będę chciał zamienić miejsca (pewnie może rozwiązać umowę, co byłoby mi bardzo nie na rękę) - czy taka "podwójna" sprzedaż podlega pod jakiś paragraf? Może postraszyć developera Urzędem Skarbowym, UOKiK czy mediami? Da to coś? - czy jeżeli doszłoby do jakiegoś sądzenia się lub tym podobnych, to mając umowę podpisaną wcześniej niż ten "inny", to jestem na wygranej pozycji? - do jakiej instytucji mógłbym się zgłosić po jakąś fachową poradę? Najlepiej telefoniczną, bo sprawa ma się wyjaśniać jeszcze w tym tygodniu. Wszelki rady mile widziane.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
To jakiego zalać Motula do A4 1,9tdi z 96r AFN?.Czy gdzieś w 3mieście można kupić Motula? Ja jeździełm na 300V Competition 15w50 fullsynt. a teraz zalałem 8100 X-cess 5w40 fullsynt. Na obu śmiga ładnie. Po zmianie na 8100 zauważyłem jakby lżej odpalał i troszkę ciszej chodził, ale może po prostu mu się poprawiło z lekka po samej zmianie oleju.
-
[ALL B8] Przesiadka z A4 B6 Avant na A4 B8 CAGB 2.0 143
Fura KOXXXXX!!! Niech no się tylko Avant w Q pojawi, to pier... sprzedaje mieszkanie i kupuję takie CUDO
-
[B8 CAGB] Mój nowy nabytek
Jak pierwszy raz zobaczyłem A5 (krótki tunel, ciemnawo, diody ) to już zacząłem odkładać pieniądze, a teraz...rezygnuje z planów na chipa, alusów i jeszcze paru drobiazgów i wszystko wrzucam do Świnki Fura zaje...fajna :th:
-
[B5 AFN] Luźna klamka wewnętrzna
Czy w prawej i lewej klamce siedzi taka sama sprężynka, tzn. zakręcona w tą samą stronę
-
[B5 ADR] gdzie kupić sprężynkę od klamki
Czy ktoś się orientuje, czy w prawej klamce siedzi taka sama sprężynka jak w lewej, czy różne (mam na myśli kierunek "zakręcienia ) :>
-
Telewizory LCD
Widzę, że jest tu paru znawców od LCD, więc doradźcie co powinienem kupić. Szukam LCD 40-42 cale. Myślę przyszłościowo, więc FullHD. Cena do jakichś 5500 max. TV będzie oglądany głównie wieczorami w średnim oświetleniu. Obraz będzie raczej z kablówki-anologowy. Następnie dojdzie PS3 w ciągu paru miesięcy, a następnie może jakaś platfroma cyfrowa. Odtwarzanie obrazu z PC też ma znaczenie. Generalnie wszelkie szczegółowe opisy całe g... mi mówią, a nie bardzo mam czas, żeby się w to zagłębiać. W oko wpadł mi Sharp 42X20E (chyba dobrze wpisałem nazwę) - podobno nowość. Możecie coś powiedzieć o tym TV? Konrast, jasność - mniej więcej wiem z czym to się jje. Im mniej milisekund to podobno lepiej. A może któryś z TV/producentów ma jakiś zajefajny system, który bardzo poprawia jakość obrazu itd. Podsumowując - mile widziane wszelkie propozycje w tym przedziale cenowym, z krótkim komentarzem.
-
Opinia VTG Motor Sport - Warszawa
Klocki na tyle zmieniali mi 1,5 godz. Cena okazała się wyższa niż ustaliłem telefonicznie (cena samej robocizny), ale na szczęści olej Motula wyciągnąłem za niższą cenę, więc suma sumarum... Programu nie robiłem, ale pierwsze wrażenie jest bardzo średnie.
-
[B5 AFN] Ściąga przy hamowaniu
Koła raczej odpadają. Oponki są nófki sztuki. Ciśnienie sprawdzone. Bieżnik obejrzany - żadnych niepokojących oznak. Zbieżność ustawiłem raz jeszcze za pomocą latareczek i tablic ze wskaźnikami - 1000 razy lepsze niż komputerowe. Samochód podczas nie ściąga. Podczas hamowania też się trochę poprawiło, ale nie jest idealnie, więc stawiam na hamulce, tylko nie wiem, czy mam szukać w jakichś zaciskach, czy ... No właśnie nie wiem.
-
[B5 AFN] Ściąga przy hamowaniu
Musashi, spróbuj to sobie otworzyć w nowym oknie, powinno chyba zadziałać. Mała różnica w hamowaniu jest, jak widać właśnie na wydrukach, ale podobno taka różnica powinna być niezauważalna. Zawiecha jest w stanie idealnym - sprawdzone. Wczoraj byłem jeszcze u innego fachowca i ustawił zbieżnośc za pomocą latareczki i wskaźników, a nie kompa i...od razu widać różnicę. Samochód podczas jazdy nie ściąga, kierownicę mam minimalnie skręconą w prawo. Niestety lekkie ściąganie przy ostrym hamowaniu pozostało. Czy powinienem przejrzeć jakieś zaciski, tłoczki, czy jak to tam się nazywa? A może ABS działa niedokładnie - można to jakoś zVAGować?
-
[B5 AFN] Ściąga przy hamowaniu
Ratujcie, bo nie wiem, co dalej począć. Samochód ściąga mi przy ostrym/gwałtownym hamowaniu (podczas jazdy jest cacy). Pojawiło się to jakieś 2 miesiące temu (po wymianie tylnych tarcz, klocków i łożysk) Ciśnienie w oponach OK. Koła wyważone. Opony zimowe nowe (GoodYear UG7 założone w listopadzie - przed pojawiem się tego problemu). Dzisiaj samochód był na ścieżce i hamulce podobno są idealne (wydruk poniżej). Zawiecha też w stanie idealnym (tak określił mechanior) Wymieniłem prawą końcówkę - była tak zapieczona, że nie dało się jej regulować, a chciałem jeszcze raz ustawić zbieżność. Zbieżność ustawiona (wydruk załączony). Wszystko jest niby OK, a samochód dalej jedzie na prawo przy ostrym hamowaniu. Najbardziej zauważalne jest to podczas trasy, po dłuższym nieużywaniu hamulców. Poradzcie, co jeszcze mogę sprawdzić (Przednie łożyska też są OK) Mechanior mówił jeszcze, że nie może idealnie ustawić zbieżności, bo tylna belka lekko go ciągnie. Podregulował ją lekko, ale stwierdził, że można ją jeszcze "rozwiercić" i powinno być idealnie
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
MERRY CHRISTMAS!!! (Eeee, to już było) and HAPPY NEW YEAR
-
Ankieta o samochodach na zaliczenie do szkoły...
Poszło
-
Nokia (N73) z Symbianem - pytanko
Hello. Ostatnio wyposażono mnie w firmie w Nokię N73. Telefonik fajny, ale nie mogę rozgryźć jednej rzeczy (na razie jednej). Gdzie znajduje się folder/plik/czy coś tam z "nokiowymi" dzwonkami (te oryginalnie zapisanie na telefonie) ? Nie mogę go znaleźć przez te "menedżery plików", a chciałbym tam sobie wrzucić dzwonki zgrane z kompa, gdyż tylko z tego miejsca (tak mi się wydaje), można wrzucić dzwonek do "grup kontaktów" (chcę mieć inny swój dzwonek dla każdej grupy). Będę dźwięczny za pomoc. Pozdrawiam, Ed PS Skąd ściągnąć sobie za friko jakieś gierki, bo żadnej nie mam
-
Łomianki - zakup samochodu - mechnik potrzebny.
Dzięki, ale jutro już jestem umówiony do serwisu, a potem...mam nadzieję, że zakup Już mi się nie chce szukać tych samochodów więcej
-
Łomianki - zakup samochodu - mechnik potrzebny.
Hello. Chcę kupić Almerę '99 1.4 75KM (dla żony) i w związku z tym potrzebuję dobrego mechanika w Łomiankach, który prześwietli mi ten samochód. Wiem, że jest serwis w Łomiankach, ale wątpię aby tam mi sprawdzili kondycję silnika. Najchętniej sprawdził bym jeszcze auto u dobrego blacharza. Wiem, że był uderzony lewym przednim rogiem i teraz kwestia, czy został dobrze złożony? Czy wzięcie takiego samochodu na hamownię ujawni mi kondycję silnika? Jak myślicie? Słyszałem też, że źle złożony (czyli puknięty) samochód będzie uciekał z rolek - prawda to?
-
Samochody z videoradarami
Warszawa - fotoradar przenośny :> Biały (z czarnymi drzwiami) Peugeot Partner Straży Miejskiej z czarnym "czymś" w atrapie. Jak zobaczycie takiego na chodniku, przodem do Was to .... hamujcie Często stoi na Trasie Toruńskiej.