Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

OLIVER

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez OLIVER

  1. OLIVER odpowiedział(a) na karaluch8 temat w 1.9TDI
    No to chyba wszystko jasne ...Wymiana na nowe
  2. OLIVER odpowiedział(a) na karaluch8 temat w 1.9TDI
    Oczywiście że i nowe koło pasowe ślizga się z oporem Może byś sobie sprawdził u kogoś innego i porównał czy u Ciebie ten opór ślizgu jest większy...Po co iść w koszty gdyby się okazało że masz w dobrym stanie U mnie delikatnie drga napinacz na zimnym silniku do puki grzeją świece gdy przestają grzać i alternator pracuje bez wysiłku napinacz spokojnie pracuje .... Możesz jeszcze sobie sprawdzić odkręcając kabel ładowania od alternatora czy masz różnice (ten gruby klucz 13 )
  3. OLIVER odpowiedział(a) na Matejus_93 temat w Audi A4 B5
    tu masz ...chyba słabo szukasz https://kayaba.istore.pl/pl/028103509-oe-028103509-czesci-oryginalne-odma-audi-a4-00-szt-vw-oe-vw-oe-vw-oe-935092.html
  4. Panowie widze że co niektórzy mają tu jakieś pretensje co do ilości cm wężyka Że to jakieś tajemnice Przecież to Wy macie takie modele silnika AJM Więc w czym problem by podnieś maskę i sobie mniej wiecej pomierzyć Nie chce Wam się ?? Jak kupisz za mało lub za duzo to bedziesz miał do siebie pretensje ja Wam podałem średnice jaką macie mieć ...Czyli 3.5mm i 5 mm (oczywiście to średnica wewnątrz ) troche poszperałem i znalazłem ze do ...AJM 3,5 mm potrzeba około 170 cm 5 mm potrzeba około 61 cm A na ile to jest prawda to sobie sprawdzić sami
  5. Kolego .Pytałeś mechaników ile by Ci skasowali za fachową wymianę?.Wymiana łozyska u mechanika nie jest znowu taka droga .. łożysko stare powinno być wyciśnięte a nie wybite a nowe powinno być wprasowane tak by nie uszkodzić łozyska i nie pokrzywić piasty śruba ta imbusowa co trzyma piastę z półosią powinna być każdorazowo nowa i dokręcona z odpowiednią siłą N-m Nie wspomnę już o nakrętkach samo blokujących w zawieszeniu gdzie również powinny być każdorazowo nowe Czasem człowiek chce coś zaoszczędzić a narobi sobie więcej strat niż to jest warte...Takie jest moje zdanie Wiem jak jest z tym, nie pytalem ile chca za wymiane ale siedze w NL obecnie a za sama wymiane wtryskow gosc mi powiedzial 40 od jednego wiec robiac to sam mozna rzec ze zaoszczedzilem 160 euro a nie bede owijal w bawelne ze hajs sie mnie lepi jak muchy latem. wiec musze po prostu wybalansowac miedzy tym co potrafie sam zrobic a tym czego nie dam rady i w ostatecznosci oddac to do mechanika. sam nie bardzo mam ochote grzebac przy zawieszeniu i hamulcach. co innego przy silniku jak ostatnio wtryski a potem dawka paliwa to co innego bo albo odpali albo nie i mozna probowac dopoki nie odpali. ale przy zawiasie i hamulcach zle poskrecam i przy czwartym nacisnieciu hamulca juz moge sie obudzic z reka w nocniku na autostradzie dlatego wolalem sie najpierw zorientowac. pracuje w budynku gdzie jest kilka firm jedna z nich produkuje frezarki tokarki i inne rzeczy wiec dostep do wiekszosci narzedzi mam tylko z ta prasa jest problem nie wiem czy znajde cos zeby ja jakos zastapic lub czy wogole da sie to czyms zastapic. naprawde wolalbym to oddac do mechanika zeby zaoszczedzic sobie stresu ale rzeczywistosc jest taka a nie inna nie naleze tu w holandii do grupy ludzi ktorzy zawoza auto do mechanika jak sie cos zepsuje. tak jak mowilem nie jestem mechanikiem w ani jednym procencie ale po ostatnich akcjach podchodze troche smialej do naprawy samochodu. Z drugiej strony przypomina mi sie jak kumpel mi wymienial jeden wachacz przed wyjazdem na podworku to nie wiem czy chce rozkrecac te wachacze ze wszystkich rzeczy wlasnie nigdy nie mialem ochoty robic cokolwiek przy zawieszeniu. mowie tu o momencie kiedy dysponuje jedynie lewarkiem. podziwiam gosci ktorzy potrafia robic takie rzeczy w takich warunkach jak na przyklad czytam jak goscie na forum sie pytaja czy dadza rade wymienic pasek rozrzadu pod blokiem przy czym ja zeby sie do niego dostac rozkrecalem calutki przod no ale jak ktos od malego siedzi w mechanice to juz ma opanowane co jest gdzie i jak to podejsc. p.s. tak jakby ktos byl ciekawy ile kosztuja uslugi mechaniczne w NL bez znajomosci to tylko dlatego ze nie mialem kanalu pojechalem do goscia na wymiane rozrusznika skasowal mnie za to 70 euro. wiec troche drogo. Hmmmmmm Ceny u mechanika poza granicami PL nie brałem pod uwagę ..Mniej wiecej wiem ile kasują sobie mechanicy Tam To prawda ceny szokują ...Ale To jest takie nasze PL. patrzenie na to ...Przecież tam chyba pracujesz i zarabiasz .Przecież obywatele tych Państw tam zyją i naprawiają samochody ..prawda?Ale to nie temat na taką dyskusję ....Sorry Moim zdaniem rozkręcenie i wyjęcie zwrotnicy nie jest skomplikowane a jesli nie masz prasy to zawieś do goscia samą zwrotnice z piastą i niech Ci przełoży łożysko fachowo i powinno Ci wyjść cenowo o wiele taniej ...No bo inaczej i taniej ja tego nie widzę ... Chyba ze ktoś inny Ci podsunie inny pomysł...
  6. Tam są wężyki 3,5 i 5 mm a ile? Czy tak trudno Ci mniej wiecej pomierzyć u siebie? kupisz wiecej to nic sie nie stanie ,przecież nie kosztuje majątek...ale nie zakładaj dłuższych niż są bo to nie wskazane ...
  7. Kup ori w ASO koszt około 2,5 zł sztuka , numer N 013 848 7 No chyba ze nie masz takiej możliwości to kup w motoryzacyjnym na próbę takie podkładki i powinna być dokręcona sruba z siłą 50 N-m
  8. Kolego .Pytałeś mechaników ile by Ci skasowali za fachową wymianę?.Wymiana łozyska u mechanika nie jest znowu taka droga .. łożysko stare powinno być wyciśnięte a nie wybite a nowe powinno być wprasowane tak by nie uszkodzić łozyska i nie pokrzywić piasty śruba ta imbusowa co trzyma piastę z półosią powinna być każdorazowo nowa i dokręcona z odpowiednią siłą N-m Nie wspomnę już o nakrętkach samo blokujących w zawieszeniu gdzie również powinny być każdorazowo nowe Czasem człowiek chce coś zaoszczędzić a narobi sobie więcej strat niż to jest warte...Takie jest moje zdanie
  9. Pokrywy łożysk wałka rozrz. powinny być dokręcone siła 20 N-m
  10. Popatrz na profil jakie tam są bzdury po pisane i weź na to poprawkę Sorry za OT
  11. Powinny tam być pierścienie uszczelniające 16x22 dwa przy pompie i dwa przy maglu ... Moze by tak spróbować dociagnąć? A kiedy był wymieniany płyn wspomagania i czyszczony układ?
  12. śruba koła zebatego wału -90 N-m +90* śruba ma być każdorazowo nowa śruby koła pasowego -25 N-m śruba koła wałka rozrzadu -45 N-m
  13. OLIVER odpowiedział(a) na Dawidepd temat w 1.9TDI
    Kolego po 1 zmień kod silnika w profilu Po 2 jak napiszesz post to go przeczytaj nim go wyślesz. Czy to co napisałeś trzyma sie kupy.... A wracając do Twojego pytania Tak trzeba to wymienić . Raczej to jest przyczyną wycieku oleju do komory silnika Szukaj : Rura odpowietrzająca 028 103 509 Koszt w ASO to około 69 zł
  14. OLIVER odpowiedział(a) na tomek1974 temat w Audi A4 B7
  15. OLIVER odpowiedział(a) na ajvokal temat w 1.9TDI
    Jeśli chodzi o sam pływak to nie wiem a jesli chodzi Ci o czujnik poziomu paliwa to szukaj od AFF, AHH AHU , AFN, AVG numer 8D0919673N A AJM AKN AFB ma na końcu literkę J i jest inny
  16. Tyle znalazłem ... Od 2008 literki na końcu to AM
  17. Rafał ...Poczytaj tu i pooglądaj fotki powinno Ci to pomóc Jest troche roboty ale .... http://www.audi80.pl/rozbieranie-pompy-wtryskowej-bosch-vp-37-vt65472.htm http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=258443&start=84
  18. Czy o ten Ci chodzi??
  19. To nie ten dział Kolego!!! To powinno być w dziale http://a4-klub.pl/index.php?/forum/31-diagnostyka-vag/ Zrób komplet logów jak to powinno być zrobione a nie jednego To może ktoś oceni Ci motorownie ....
  20. ori w aso .około 228 zł
  21. Od Października 2010r zmieniono oznaczenie w 1 przypadku literka M zamieniona na T w 2 przypadku literki MZ zamieniono na TX tyle mowi etka ....
  22. Kolego...lepiej uzupełnij sobie profil bedzie łatwiej szukać nie prosciej napisać było że chodzi Ci o śruby do jarzma tył ? Myślę że o te Ci chodzi .... Tam przychodzą śruby imbusowe kołnierzowe góra AM10X1,25X52,5 N 910 587 02 dół. M10x1,25x62,5 N 910 588 02
  23. OLIVER odpowiedział(a) na Szyszyn temat w 1.9TDI
    A jaki powinien być ten kąt od 49-53? taki dokładnie ....
  24. odkręć sobie króciec od bloku i wyciąg termostat i masz cały płyn spuszczony w bloku nie ma korka spustowego...

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.