Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

bobikos

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bobikos

  1. bobikos odpowiedział(a) na mario911 temat w Audi A4 B6
    Jak to sobie nie poradzisz? To jest banalna sprawa, przekładasz jeden pin i wszystko hula. O ile pamiętam pin 11 do pinu 13 i zaczną Ci normalnie działać światła mijania i wraz z nimi halogeny. Tu masz jak wyjmować piny: http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-modul-centralnej-elektryki-wlacznik-swiatel-czujnik-swiatla-clh-138327/index47.html#post2985887 Jeśli sobie nie radzisz z takimi rzeczami to podbij na jakiegoś spota w Twojej okolicy, koledzy na pewno Ci pomogą.
  2. Wyciągasz na chwilę bezpiecznik od licznika i już. Nie pamiętam niestety który to.
  3. bobikos odpowiedział(a) na mario911 temat w Audi A4 B6
    Po co masz wymieniać włącznik skoro ten masz idealny? Jeśli jest od B7 to musisz tylko poszczególne piny przełożyć i wszystko będzie działało. W podlinkowanym temacie znajdziesz odpowiedź. Zielone podświetlenie występowało w Skodzie a nie Audi. Wyjmowałeś w ogóle ten wyłącznik?
  4. czy opisu kodowania z linku można użyć do concert II ?
  5. dzięki. Wiem że rozpoznanie anglika to problem ale jeśli jest wyciągany z europejczyka to można zakładać że jest ok.
  6. Powiedzcie mi jak rozpoznać, kiedy brak jest naklejki i nie ma możliwości podpięcia pod VAG. Jak w takiej sytuacji rozpoznać silniki w wersji HIGH? tzn z końcówką E, F, G? O ile wiem to po ilości pinów we wtyczkach, zapewne we wtyczce od lusterek będzie więcej pinów. Ma kotoś z was zdjęcia lub mógłby dokładnie opisać? Dzięki
  7. Jeśli masz MCE B6 w wersji LOW to nie ma szans by światła mijania zadziałały Ci w trybie AUTO. Jak chcesz się bawić to zmień MCE na HIGH, innej opcji nie ma. Tak jak Bart-S napisał, na wszystkie pytania na tym etapie odpowiedź znajdziesz w pierwszym poście.
  8. Może dlatego że masz sedana, a tam są dwie żarówki do postojówek?
  9. Widzę że porwałeś się na gruby temat. Też robiłem takie moda więc wiem ile to jest zabawy. Po pierwsze, sprawdź jakie wywala błędy vagiem. To że pokazuje spaloną na fis to informacja niewystarczająca. Co do przeciwmgielnych. Czy dioda na włączniku zapala się po ich włączeniu? Jeśli tak to problem jest ze złym połączeniem pomiędzy włącznikiem (pin 9) a MCE (pin 27 kostki 32). Co do pozycji tylnych. U mnie na pozycji 0 wywala błędy gdy jest przerwa w obwodzie. Natomiast w przypadku gdy włączone są światła nieraz wywala błędy zwarcia do masy tylnych żarówek mimo że świecą i to wygląda na przypadłość MCE z końcówką L, masz taki?
  10. Ok, doczytałem temat i skasowałem swoje przemyślenia żeby nie wprowadzać zamętu. Ale dzięki za odpowiedź. W B7 też występowała grzana szyba?
  11. Jak się jeździ w Rosji (26 odcinków samych wypadków) Car Crash Compilation - YouTube
  12. w pozycji AUTO też tak jest że w nocy świeci się na czerwono?
  13. Sorki, coś źle przeczytałem. Jeśli ani nie grzeje, ani nie świeci, to tak jak sugeruje Bart, wygląda na to że masz pozamieniane piny. Weź miernik w rękę i sprawdź jak idą kable z kostki. Na brązowym jest -, na czerwono-niebieskim +, szaro-niebieski to podświetlenie.
  14. Skoro zmieniłeś z B na D to sprawdź czy na pozycji świateł mijania zapalają Ci się halogeny i drogowe. Jeśli nie to powinieneś właśnie przełożyć pin 11 do 13. Poza tym przy aktualnej konfiguracji po przekręceniu na mijania światła zapewne zapalają się z małą zwłoką. Połączenie pinu 7 z 16 jest dobre. Zapalniczka działała Ci normalnie, miałeś coś do nie wsadzone? (teoretycznie tę dyskusję trzeba by przenieść do osobnego wątku, nie ma nic wspólnego z MK)
  15. Pin 11 przeniesiony do 13 we włączniku? Czy MCE zgłasza jakieś błędy? Bo to akurat MCE a nie MK steruje podświetleniem. Ewentualnie sprawdź też błędy w liczniku. Możesz też na próbę odpiąć licznik Sprawdź też przełącznik CLH, odepnij go na próbę. Jeśli masz avanta to sprawdź również lampkę w bagażniku... Wiem że to brzmi durnie ale jest podłączone do tego obwodu. W CLH podświetla Ci się wybrana przełącznikiem cyferka czy tylko samo pokrętło?
  16. pozostałe manetki też masz beżowe? Jeszcze takich nie spotkałem...
  17. Właściwie nie sformułowałeś pytania. Boisz się że nie będzie działało? Jeśli masz wątpliwości co do wtyczek to zrób najlepiej ich zdjęcia, albo opisz kolory przewodów które kończą się na kostce. Niby w 2004 roku to już przenieśli lampkę AIRBAG koło ESP, tak mi się przynajmniej wydaje.
  18. Umiesz poprawnie pisać? Jeśli wywala błąd poduszki bocznej to najpewniej jest to wina kostki pod siedzeniem. Tak jak koledzy pisali, przeczyść ją. Dodatkowo sprawdź czy pod fotelem nie jest mokro, może gdzieś masz przeciek i kostki są zawilgocone. Jeśli masz możliwość, wklej błąd jaki wyskakuje, to ułatwi diagnozę.
  19. Zainstalujesz, musisz tylko znaleźć kabel od wstecznego i połączyć je z odpowiednim pinem w lusterku. Generalnie rozjaśnianie lusterka jest wyzwalane napięciem +12V podawanym na odpowiednie piny. Przy lampce o ile dobrze pamiętam trzeba coś rzeźbić żeby odpowiednio działało.
  20. musisz zdjąć klemę na chwilę lub wyciągnąć bezpiecznik od licznika, teraz niestety nie pamiętam który to ale problem był już opisywany na forum.
  21. Skoro wydedukowałeś to znaczy że nie używasz VAGa... Jeśli ASO dobrało Ci ten 8D0 to zapewne taki tam szedł. Wygląda na to że ktoś wcześniej wstawił tam przez pomyłkę zamiast termowłącznika dwubiegowego, czujnik temperatury. Znalazłem informację że 078 919 501 C jest wymienny z 059 919 501 A a to są oznaczenia czujnika G2/G62. Z resztą widać że teraz wiatrak pracuje poprawnie, jeśli zeskanujesz błędy w aucie, prawdopodobnie będziesz miał zapisany błąd dotyczący tego czujnika.
  22. da się bez żadnego problemu. Temat poruszany już na forum. Koledzy sprzedają tu komplety, możesz też kupić na allegro bądź w ASO.
  23. oświetlenie klamek też zadziała więc możesz spokojnie montować.
  24. bobikos odpowiedział(a) na soeren temat w Audi A4 B6/B7
    kolego, chodzi o zasadę. Jak ktoś jest ogarnięty to bez pytania wie jakie elementy się odcina/zabezpiecza.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.